• Szabadrúgás (90+1. perc)Samuel Šefčík
  • Szöglet (90+3. perc)Samuel Šefčík
  • Szöglet (90+4. perc)Blažej Vaščák
  • 90+4.

Véget ért a találkozó. 2:0-ra nyertük a tavaszi szezon első mérkőzését! Kiss Balázs köszöni figyelmüket.

• 90+1.

Egy remek kontrában három az egy ellen mentünk kapura, a végén azonban Holecnak sikerült megkaparintania a labdát.

• 90.

4 percet húz rá a bíró.

• 90.

A hazaiak kapusa szorul ápolásra.

• 89.

Simon késett egy ütemet ahhoz, hogy ő is feliratkozzon a góllövőlistára.

• 87.

Egy hazai szabadrugás, majd a kapu előtti kavarodást követően szállt a kapunk fölé a labda.

• 86.
    Roland Černák helyett Marko Zsivkovics állt be a játékba.
  • 85.
    Hans Nunoo Sarpei helyett Samuel Šefčík állt be a játékba.
  • 83.
    Kalmár Zsolt helyett Christián Herc állt be a játékba.
  • 83.
    Lukáš Lupták helyett Joan Sebastian Jaramillo Herrera állt be a játékba.
  • 81.

Rossi egy hazai szabálytalanság után szinte dührohamot kap, úgy reklamál a sárgáért. A bírónak kell lecsillapítania az edzőnket.

• 79.

Pačinda félelmet nem ismerően harcolt a labdáért, és egy kemény belemenés után a bíró úgy ítélte meg, hogy szabálytalan volt, ráadásul a második sárgát is felmutatta házi gólkirályunknak.

• 78.
    Erik Pačinda piroslapot kapott.
  • 78.
    Erik Pačinda sárgalapot kapott.
  • 76.

Kalmár Zsolti gólja volt a DAC 800. élvonalbeli találata.

• 75.
    Erik Pačinda szabadrúgást lőtt.
  • 75.
    Jose Luis Mendes Lopes Zezinho sárgalapot kapott.
  • 74.

923 néző van jelen a stadionban, ennek több mint fele a DAC-nak drukkol.

• 73.
  • 70.

GÓÓÓL!!! Pačinda kettőre növeli az előnyt! Kalmár lövése még kipattant a kapufáról, de az ismétlésnél Pačinda már nem hibázott - 0:2

• 70.
    Erik Pačinda gólt rúgott.
  • 69.
    Roland Černák szabadrúgást lőtt.
  • 66.

GÓÓÓl!!! Kalmár Zsolti a tavaszi szezon első góllövője.

• 66.
    Kalmár Zsolt gólt rúgott.
  • 65.
    Richard Enrique Celis Sanchez helyett Peter Ďungel állt be a játékba.
  • 64.

A vendégszektorba 450 DAC-drukker váltott ma jegyet.

• 62.
    Eric Javier Davis Grajales helyett Marko Divković állt be a játékba.
  • 60.

Félóra van még hátra. nagyon jót tenne a meccsnek egy gól. Egy DAC-gól.

• 59.

Gólhelyzete kerültek a hazaiak, de Macejnak az utolsó pillanatban siker♀lt mentenie Celis elől.

• 58.
  • 57.
    Jose Luis Mendes Lopes Zezinho szabadrúgást lőtt.
  • 56.

Davis tolta meg egy kicsit a szélen elfutó Luptákot, ezért kapott most szabadot a Szenice.

• 53.

Ejjj! Három lövés, három blokkolás. Kalmár és Pačinda tüzeltek a kapura egymást váltva, de a labdák, mintha egy tűzfalról pattantak volna vissza. Ígéretes támadás volt!

• 51.
  • 51.

Zezinho rögzített helyzetből kicsivel lőtt a léc fölé.

• 49.
    Kristián Koštrna sárgalapot kapott.
  • 48.

Gyors góllal kezdhettük volna a második játékrészt, ha Kalmár kapufa mellé helyezett szabadját nem tornázta volna ki szögletre Holec.

• 47.
    Eric Javier Davis Grajales szögletet rúgott.
  • 47.
    Kalmár Zsolt szabadrúgást lőtt.
  • 46.

A bírói sípszó véget vet az eseménydúsnak nem nevezhető első félidőnek.

• 45.

1 perc lesz a hosszabbítás, mutatja a negyedik játékvezető.

• 43.
  • 39.
    Kalmár Zsolt sárgalapot kapott.
  • 38.

Jó labdajáratás után végül Koštrna ront. A jobbról beadott labda lecsúszott a lábáról, így kirúgással folytatódott a játék.

• 36.
    Hans Nunoo Sarpei sárgalapot kapott.
  • 35.

Ismét Ljubičić próbálkozott távolról. Az lövést Kalmár és Pačinda összjátéka előzte meg. Kár, hogy a labda nem találta el a kaput.

• 34.
  • 33.

Pčinda kiszorított helyzetből próbálkozozott, a kapos mentett.

• 33.
  • 32.
  • 29.

Kalmár egészen a jobb sarokig terelgette a labdát, majd Simonra bízta a támadás további szövögetését. Az akció végén a kapitányunk, Ljubičić eresztett meg egy csípős lövést, amely végül a kapu mögötti reklámtáblánt csattant óriásit.

• 29.

Černák esik nagyot ordítva a földre. már rohan is hozzá a mentőegység, de szerencsére nem tűnik komolynak a baj.

• 27.
  • 25.

Pačinda próbálkozott lövéssel, méghozzá félfordulatból. Egy balról érkező labdát próbált meg ilyen módon kapura küldeni, de a lövés mellé ment.

• 23.
  • 22.

Több mint 20 percnyi játék után igazi nagy helyzetet még nem láthatott a lelátón fagyoskodó közönség.

• 21.
    Jose Luis Mendes Lopes Zezinho szögletet rúgott.
  • 20.

Davis ívelése Holec zsákmánya lett.

• 20.
    Eric Javier Davis Grajales szabadrúgást lőtt.
  • 19.
    Michal Ranko sárgalapot kapott.
  • 18.

Meglepő módon Huk próbálkozott a góllövéssel, csak sajnos rosszul célzott. Holec kapusnak nem kellett nyújtózkodnia sem, a labda jócskán fölé szállt.

• 17.

Simon küzdött nagyot a labdáért Sarpeijel a pálya közepén, a végén a javunkra ítélt szabadrúgást a bíró.

• 15.

A hazai Chacón próbálkozott egy távoli lövéssel, de a labda méterekkel elkerülte a kaput.

• 13.

Pačinda ugrott volna ki a védők vonalából, a partjelző azonban lendítette a zászlaját.

• 11.

Most Simon került ígéretes helyzetbe, az ő legurítása már jobban sikerült, mint az előbb Davisé, de sajnos itt is közbelépett egy pirosmezes.

• 10.

A szenicei stadionban csak a sárga-kék szurkolók buzdítása hallható.

• 9.
  • 8.

Könnyedén kivágják a hazai védők a sarokról belőtt labdát.

• 8.
    Roland Černák szögletet rúgott.
  • 7.

Davis nyargalt el egészen a kapuig, de sajnos a visszagurítás már nem volt pontos.

• 6.

Chacón kapott egy remek labdát a tizenahtosunkban, de Huknak szerencsére sikerült leszerelnie őt, csak szöglet lett az ígéretes helyzetből.

• 6.
  • 5.
  • 4.

Macejnak kellett egy léc alá tartó lágy emelést szögletre piszkálnia.

• 1.

Máris egy szép jelenet szemtanúi lehettünk. Egy hazai szöglet után sikerült jól kihoznunk a labdát, mellyel Ljubičić igyekezett játékba hozni Pačindát. Sajnos a bíró lesen állította meg csapatunk házi gólkirályát.

• 1.
  • 1.

A bíró a sípjába fújt, elkezdődött az idei első bajnoki meccsünk. Hajrá DAC!

• 0.

Mi sárga-kékben, a hazaiak talpig piros szerelésben játszanak. A pálya talaja az éjszakai havazás ellenére is alkalmas a játékra.

• 0.

A játékosok ebben a pillanatban érkeznek a pályára, a vendégszektor szinde csordultig megtelt, tavasszel először hangzik teli torokból a Dé-Á-Cé!

• 0.

Tisztelettel köszöntöm a Szenice-DAC mérkőzés online közvetítésének olvasóit! Csapatunk a több mint kéthónapos téli szünet után ma a Fortuna Liga 20. fordulójában idegenben kezdi meg a pontgyűjtést. A 14.00-kor kezdődő mérkőzéshez Kiss Balázs kíván jó szurkolást.

A FORTUNA LIGA 20. FORDULÓJÁBAN:

Győzelemmel kezdtük a tavaszi szezont! A fagyos időben 450 sárga-kék szurkoló látta a helyszínen, amint előbb Kalmár belövi a DAC 800. élvonalbeli gólját, majd Pačinda beállítja a 0:2-es végeredményt. A győzelemnek köszönhetően megerősítettük negyedik helyünket a tabellán.

Reggel még több olyan posztot is láthattunk a facebookon, hogy a szurkolóink hólapátot hoznak magukkal a meccsre az éjjel a pályára hullott hólepel eltakarítására, nehogy emiatt elmaradjon a mérkőzés. A hazai szervezők szerencsére játékra alkalmassá tették a játékteret, így semmi akadálya nem volt annak, hogy a csapatok egymásnak feszüljenek. Mindjárt az elején egy szép jelenet szemtanúi lehettünk: hazai szöglet után hoztuk ki jól a labdát, mellyel Ljubičić igyekezett játékba hozni Pačindát. A baj csak az volt, hogy a bíró lesen állította meg csapatunk házi gólkirályát, sőt ezt később másodszor is megtette, akkor viszont már téves ítéletet hozott. A fagyos időben lassan szövögették a támadásokat a csapatok. A 7. percben az ezúttal a bal szélső posztján játszó Davis nyargalt el egészen a vendégkapuig, de sajnos a visszagurítása már pontatlanra sikeredett. Kicsivel később Simon választotta ugyanezt a megoldást, ám az ő labdájába is beleért egy hazai védő. Kiegyenlített volt a játék, a piros mezesek nem találták az ellenszert a játékunkra, ám a mi kezeinket sem melegíthette sokszor a taps, bár Pačinda félfordulatos lövését a 25. percben elismeréssel nyugtázta a 450 fős vendégsereg. Persze, még jobban örültünk volna, ha a labda a hálóban köt ki. Támadásban ugyan mi voltunk aktívabbak, de a jó befejezéssel adósak maradtak a fiúk. A 29. percben Kalmár egészen a jobb sarokig terelgette a labdát, majd Simonra bízta a támadás további szövögetését. Az akció végén a kapitányunk, Ljubičić eresztett meg egy csípős lövést, amely végül a kapu mögötti reklámtáblán csattan. Ljubičićnak a félidőben volt még egy hasonló távoli próbálkozása, de mivel ebből sem lett gól, így 0:0-ás meccsállással vonultak pihenőre a csapatok.

Fordulást követően rögtön az elején vezetést szerezhettünk volna, Kalmár kapufa mellé helyezett szabadját azonban Holec kapus szögletre tornázta. Ezt követően még nagyobb fordulatra kapcsoltunk, s az 53. percben igazi tüzérségi támadásnak lehettünk szemtanúi, ám mind Kalmár, mind Pačinda lövését blokkolták a védők. Az 59. percben Celis némíthatta volna el a rendületlenül buzdító drukkereinket, de Macej remekül oldotta meg a feladatát, és az utolsó pillanatban becserkészte a labdát. Innentől kezdve a mi perceink következtek. Divković lépett pályára, aki a 66. percben két védőt is elvitt magával, így történt meg, hogy a teljesen üresen hagyott Kalmár senkitől sem zavartatva célozta meg és vette be Holec kapuját – 0:1. Zsolt találata volt csapatunk 800. élvonalbeli gólja. A meccs hivatalos jegyzőkönyvében viszont az áll, hogy Ranko öngólt szerzett. A találatot ünnepelve néhányan még a kabátjuktól és a mezüktől is megszabadultak a vendégszektorban, s ekkor még talán nem is sejtették, hogy kisvártatva másodszor is rezdül a hazai háló. Ismét Kalmár érezte magát elemében, ám próbálkozása a kapufáról visszapattant a mezőnybe, ahol a védő nélkül hagyott Pačinda eszmélt a leggyorsabban, és kíméletlenül lecsapott – 0:2. Hogy ezután még milyen ruhaneműjüktől szabadultak meg a korábban levetkőzött szurkolóink, azt nem láttuk, de az biztos, hogy egy sárga-kék szurkoló sem fázott a kapu mögött. Az örömöt azonban kissé beárnyékolta, hogy Pačinda rövid időn belül két sárgalapot is begyűjtött, s a bíró a 78. percben akarata ellenére elküldte őt zuhanyozni. Emberelőnyben sem tudtak azonban fölénk kerekedni a hazaiak, így megérdemelten szereztük meg a három pontot.

A hideg idő ellenére sem fáztak ma a szurkolóink a szenicei stadionban, ahol a meccs végén a kétgólos győzelem öröme fűtött mindenkit. A télen teljesen kicserélődött hazai csapattal az első félidőben még kiegyenlített játékot játszottunk, a térfélcserét követően azonban sikerült megmutatnunk, hogy mi vagyunk a jobbak. Némi üröm az örömben, hogy Pačindának a piros lapja miatt ki kell hagynia a következő találkozót, melyet február 24-én, szombaton játszunk a MOL Arénában a Nagymihály ellen.

Marco Rossi (DAC): „A Szenice szinte teljesen kicserélődött a tavaszra. Új szponzor és új edző, ennek megfelelően pedig új játékosok is érkeztek a csapatba. Noha láttam őket játszani a törökországi felkészülés alatt, mégsem tudtuk pontosan, hogy mit várjunk tőlük a mai meccsen. Úgy gondolom, jól kezdtük a mérkőzést, már az első félidőben is voltak lehetőségeink, de a végső befejezésnél még mindig jött a hiba. A második játékrészben azonban kétszer is betaláltunk, s ezzel nagyon fontos három pontot szereztünk. Boldogak lehetünk, hiszen már csak egy nagyon kis lépést kell megtennünk ahhoz, hogy ott legyünk az első hatban.”

Ton Caanen (Szenice): „Gratulálok az ellenfélnek. Csalódottak vagyunk, mert bíztunk benne, hogy ennél jobb eredmény elérésére is képesek leszünk. Ennek ellenére büszke vagyok a játékosaimra, akik kitartóan harcoltak. Nem engedtük, hogy a DAC kombinatív játékot játsszon, ám ellenfelünk kiváló játékerőt képvisel csapatként is és az egyéni teljesítmények terén is, így végül hét perc alatt eldöntötték a három pont sorsát. Mi sok labdát veszítettünk, ez kivette játékunkból az erőt. A sok sárga lap ellenére tisztességes játékot láthattunk. Ami miatt viszont kissé csalódott vagyok, az az, hogy annak ellenére, hogy mi játszottunk hazai pályán, a vendégek érezhették otthon magukat, akiknek fantasztikusak a szurkolóik. Ma ők voltak az ellenfél 12. játékosa. Bízom benne, hogy a következő hazai meccsünkre többen megtalálják az utat a stadionunkba, mert nekünk is szükségünk van a szurkolók támogatására.”

FK Szenice - FC DAC 1904 DUNASZERDAHELY 0:2 (0:0)

Fortuna Liga, 20. forduló, 2018.02.18., 14:00

Játékvezetők: Horváth - Tomčík, Vorel,  923 néző

Góllövők: 66. Kalmár, 70. Pačinda

Sárga lap: 19. Ranko, 36. Sarpei, 75. Zezinho ill. 39. Kalmár, 49. Koštrna, 73., 78. Pačinda

Piros lap: 78. Pačinda

DAC: Macej - Záhumenský, Huk, Šatka, Koštrna - Kalmár (83. Herc), Simon, Ljubičić - Davis (62. Divković), Pačinda, Černák (86. Zsivkovics)

Szenice: Holec - Práznovský, Ranko, Podhorin - Celis (65. Ďungel), Lupták (83. Herrera), Zezinho, Brašeň, Sarpei (85. Šefčík) - Vaščák, Chacón