MérkőzésFC DAC 1904 Dunaszerdahely vs MFK Zemplín Nagymihály
    >>
Marko Divković 65
    >>
Christián Herc 90+1.
90+2. perc2 - 0MFK Zemplín Nagymihály

• 93.

A hármas sípszó azt jelenti, hogy véget ért a mérkőzés. Győzelmünknek köszönhetően feljöttünk a harmadik helyre. Egy hét múlva, március 3-án, szombaton 14.00-tól – remélhetőleg már egy picivel melegebb időben – a nagyszombati Spartakot látjuk vendégül a MOL Arénában. Parázs meccs lesz, az biztos. Ha tehetik, váltsanak jegyet a találkozóra, de természetesen akkor sem marad majd el szöveges közvetítésünk. Várja Önöket akkor is a most elköszönő kommentátor, Kiss Balázs. Kellemes estét, hajrá DAC!

• 90+1.

GÓÓÓL! Herc használta ki a lehetőséget, és egy szép kontra után megszerezte első találatát sárga-kék színekben - 2:0

• 90+1.
    Christián Herc gólt rúgott.
  • 90.

Macej öleli magához barátian a játékszert egy újabb lövés után, közben a negyedik játékvezető jelzi, hogy 2 perc lesz a hosszabbítás.

• 87.

Közel már a vége, szurkolóink már nagyon szeretnének ünnepelni, de Peter Kolesár veszélyes lövése még további türelemre és összpontosításra int mindenkit.

• 83.

Most aztán meghűlt bennünk a vér, annak ellenére is, hogy dermesztő hideg van a stadionban. Regáli emelt milliméterekkel a kapunk fölé.

• 80.

Vida és Čmelík, a két csere volt játékban, de odalett a szép akció, miután Čmelo a végső passzt elmérte.

• 79.

Óriási terület nyílt Kalmár előtt, melyet kihasználva befutotta a labdát, majd Vidának passzolt, aki egy szép perdítéssel próbálkozott. Kicsivel ment csak mellé.

• 77.
    Marko Divković helyett Christián Herc állt be a játékba.
  • 77.
    Sadam Sulley helyett Dawid Kurminowski állt be a játékba.
  • 76.
    Kalmár Zsolt szögletet rúgott.
  • 75.

Kira megfogta Davis büntetőjét, az eredmény nem változik.

• 75.
    Eric Javier Davis Grajales büntetőt rúgott.
  • 75.

Tizenegyest kapunk Kalmár buktatásáért!

• 74.
    Igor Žofčák helyett Peter Kolesár állt be a játékba.
  • 73.

Regáli előtt adódott lehetőség, de Macej a helyén volt.

• 72.

Szűk húsz perccel a játék vége előtt négy a három ellen mehettünk volna kapura, Ljubičić azonban elrontotta a passzt.

• 69.
    Roland Černák helyett Lukáš Čmelík állt be a játékba.
  • 68.

Ljubičić tette kicsivel mellé a labdát. Vida adta kapitányunknak a passzt.

• 67.

4946 néző válott ma jegyet a MOL Arénába!

• 65.

MEGVAN A VEZETÉS! Davis beadását Divković pöckölte közelről Kira hálójába - 1:0

• 65.
    Marko Divković gólt rúgott.
  • 63.

Danko elől kellett tisztáznia Šatkának. Ha nem teszi, talán már vezetne a Nagymihály.

• 62.

Ahogy gólt, úgy lapot sem láthattunk még a mai találkozón. Eddig igazán sportszerű a meccs.

• 61.

A tizenhatos vonaláról Koštrna szánta lövésre magát. Bedovás lett a vége.

• 59.
    Timotej Záhumenský helyett Vida Kristopher András állt be a játékba.
  • 59.

Ügyes próbálkozás volt. Saját térfélről indítottuk a támadást, Davis szaladt el bal oldalon, köépre tett, majd Zsolti próbálkozott lövéssel. Kár, hogy gyengén.

• 55.

Macejnek kellett kikanalaznia egy léc alá hulló labdát.

• 55.
    Igor Žofčák szögletet rúgott.
  • 54.
    Stanislav Danko szögletet rúgott.
  • 53.

veszélytelen volt a vendégek csapatkapitányának próbálkozása.

• 53.
    Igor Žofčák szabadrúgást lőtt.
  • 49.
    Eric Javier Davis Grajales szögletet rúgott.
  • 48.

Helzet volt! Davis adott középre, a labdáért pedig Divković küzdött nagyot a védőjével, de sikerült neki a kapura gurítania, az utolsó védő azonban még a gólvonal előtt tisztázott.

• 47.
    Eric Javier Davis Grajales szabadrúgást lőtt.
  • 46.
    Martin Kolesár helyett Eligijus Jankauskas állt be a játékba.
  • 46.

Folytatódik a meccs.

• 46.

Zsolti próbálkozott egy gyenge gurítással, rögtön utána a bíró véget is vet az első játékrésznek.

• 45.

Ápolásra szorul az egyik fehér mezes. Le is kell cserélni őt.

• 43.

Mellékesen megjegyezzük, hogy a Slovan már 4:0-ra veri a Zsolnát. Az a meccs is 14.00-kor kezdődött.

• 41.

Ez most jó volt! De lehetett volna sokkal jobb is, ha Zsolti labdáját Divkovićnak sikerül a hálóba pofoznia. Nem érte el azonban a szabadrúgásból érkező labdát.

• 41.
    Kalmár Zsolt szabadrúgást lőtt.
  • 40.

Khm... Szöglet után hazaadtuk a labdát Macejnek. Talán nem így kellett volna. Rossi gesztikulációja is erre utal.

• 40.
    Roland Černák szögletet rúgott.
  • 39.
  • 36.

Végre lövés! Szépen hoztuk fel a labdát, Záhumenský, Davisszel játszott össze a bal szélen, az akció pedig Černák lövésével zárult. Kár, hogy a labda pár centivel ugyan, de a kapu fölé szállt.

• 35.

Davisnak kellett szerelnie a büntetőterületbe berobbanó Dankót.

• 34.

Írnánk, hogy jobbak vagyunk, de nem felelne meg a valóságnak. Maradjunk most annyiban, hogy kiegyenlített a játék. A B-közép viszont remekel: elképesztő hangerővel szól a buzdítás.

• 30.

Veszély egyik sarokrúgás után sem alakult ki a kapunknál, ennél nagyobb baj, hogy ellentámadást egyik után sem tudtunk vezetni. Szívósak ezek a nagymihályiak. Most épp Macej hasal rá egy jobbról érkező beadásra.

• 28.
  • 27.
  • 26.

Ljubičić ordított hatalmasat a pálya kellős közepén, de kis bírói rábeszélés után talpra is állt.

• 25.

Hátulról építkezve próbálunk eljutni Kira kapuja elé. A gond az, hogy túl sokáig tart az alapozás, ha meg megindulunk, valahogy mindig az ellenfélnél köt ki a labda. Lesz ez jobb is! Reméljük...

• 20.

Nagy kavarodás alakult ki a kapunk előtt, Ljubičić becsúszva szerelet, majd Šatkára pattant a labda, aztán egyszercsak a bíró sípolt. Mi ugyan nem tudjuk, hogy miért, de lényeg, hogy a javunkra ítéllt.

• 19.

Kalmárt taszítják meg a kezdőkörben, ezért jár a szabad, amelyből sajnos nem tudunk veszélt teremteni Kira kapuja előtt.

• 15.

Vezethetne a Nagymihály. Sulley rázta le megáról minden védőjét, és szemben találta magát Macejjel, akiben szerencsénkre megakadt a labda. A vendégek előtt adódott tehát az eddigi legnagyobb helyzet.

• 14.

Záhumenský is Kalmárt kereste a passzal, sikertelenül.

• 13.

Zsolti kapta a saroklabdát, csak az volt a baj, hogy gyatrán célzott.

• 13.
  • 11.

Az első 10 percben gólhelyzetig nem jutottak a csapatok.

• 9.

Zsolti terelgette a labdát, amíg el nem vették tőle, az ellentámadás végén pedig a nagymihályi Regáli próbálkozott egy erőtlen csavarással.

• 9.

A nézősereg már rákezdett rendesen, ám az előbb egy Sulley előtt adódott lehetőség miatt majdnem elhalkult. Aztán viszont mi próbálkoztunk, sajnos hasonló hatékonysággal.

• 5.

Egyelőre próbálják megszokni a szelet a játékosok. Az első öt percbenmi járatjuk a labdát, de nyomást nem sikerült gyakorolnunk az ellenfélre.

• 3.

Davis kis szöglettel próbálkozott, de nem éppen az elképzelései szerint alakultak a dolgok.

• 3.
  • 1.

Marhefka játékvezető a sípjába fújt, elkezdődött az összecsapás. Előtte a somorjai rocker, Kovács Koppány végezte el a szülinapi ajándékként kapott kezdőrúgást.

• 1.

Átadták az ősz legszebb DAC-találatát szerző játékosnak járó díjat, aki ezúttal Erik Pačinda lett a szurkolók szavazatai alapján. A második helyen Kalmár Zsolt, a harmadikon az ifiből Kelemen Marko végzett. A díjátadó után egy perces gyászszünet következett Lázár Bence emlékére.

• 0.

Érkeznek a játékosok a pályára, mi sárga-kékben, a Nagymihály egyszínű, fehér szerelésben.

• 0.

A megszokott módon zajlik a mérkőzés felvezetése. A névsorolvasási-show már elhangzott, hamarosan jön a Nélküled, majd a himnusz. A B-közép már hangol. Pár perc és, idén először útjára indul a labda a MOL Arénában.

• 0.

Divković játszik ma az egymeccses eltiltását töltő Eric Pačinda helyén.

• 0.

Még fél óra van hátra a kezdő sípszóig.

• 0.

A stadion felett süt a nap, de szinte csontig hatol a hideg, melyet még a csípős szél is tetéz. A játokosok mindenesetre már melegítenek.

• 0.

Mindkét vezetőedző kijelölte már a kezdő tizenegyet. A Felállás menüpontra kattintva megtekinthető, milyen hadrendben szállnak ma harcba a csapatok.

• 0.

Alakuljon bárhogy is a végeredmény, egy biztos: az idei év első hazai mérkőzésén fantasztikus lesz a hangulat, hiszen a hosszú téli pihenőt követően a DAC szurkolói már kiéhezetten várták, hogy újra jegyet válthassanak a MOL Arénába.

• 0.

Győzelmünk esetén biztos, hogy feljövünk a harmadik helyre. E pillanatban még így fest a bajnoki tabella (kattints a képre a nagyításhoz):

• 0.

A mérkőzés részletes előzetese IDE KATTINTVA olvasható.

• 0.

Szeretettel köszöntök mindenkit a Fortuna Liga 21. fordulójának mai dunaszerdahelyi mérkőzéséről innen, a MOL Arénából! A már biztosan a felsőházba jutott DAC ellenfele a Nagymihály csapata. Az összecsapás 14.00-kor kezdődik. A mérkőzés online közvetítésének kommentátora: Kiss Balázs. Jó szurkolást!

A FORTUNA LIGA 21. FORDULÓJÁBAN:

Az eltiltását töltő házi gólkirályunk nélkül és a kihagyott tizenegyes ellenére is győzedelmeskedtünk a Nagymihály felett. A három pont sorsáról Divković és a sárga-kék színekben első találatát szerző Herc gondoskodtak. Csapatunk nyolc meccse veretlen, és tavasszal a második 2:0-s győzelme után már harmadik a bajnoki tabellán.

Marco Rossi ma Divkovičot jelölte a piros lap miatt egymeccses eltiltását töltő Erik Pačinda helyére, aki azonban így is főszereplővé vált a kezdő sípszót megelőzően. A szurkolók szavazatai alapján ugyanis házi gólkirályunkké lett az őszi szezon legszebb találata. A második helyen Kalmár Zsolt végzett, a harmadik pedig Kelemen Marko lett az ifiből. A díjátadót követően elkezdődött a mérkőzés, melynek elején még a hideggel és a csípős széllel is meg kellett barátkozniuk a játékosoknak. Lehet, hogy épp a fagyos idő gátolta meg a srácokat abban, hogy közel kerüljenek Kira kapujához, de az egy csatárral felálló nagymihályiak sem kezdték nagy rohamokkal a találkozót. Az első próbálkozás mégis az ő nevükhöz fűződik: a 15. percben Sulley rázta le magáról védőit, és már csak Macej állt az útjában, de szerencsénkre megakadt benne a labda. Ajtó-ablak helyzet volt. A folytatásban hátulról építkezve próbáltunk eljutni Kira kapuja elé. Túl sokáig tartott azonban az alapozás, ha pedig megindultunk, valahogy mindig az ellenfélnél kötött ki a labda. A 36. percben aztán Černák eresztett meg egy csípős löketet, ám a labda, ha centikkel is, de a kapu fölé szállt. A 41. percben Divković szerezhette volna meg az idei első gólt a MOL Arénában, de Kalmár remekül beadott szabadrúgásáról lemaradt, így 0:0-ás döntetlennel vonultak az öltözőbe a csapatok.

Cserével kezdte a második játékrészt a Nagymihály: az első félidő végén megsérült Martin Kolesár helyére a fiatal Jankauskas lépett. Az első csere tehát a vendégeké volt, a gólgyártást mégis mi kezdhettük volna el, ha Divkovič labdája a 48. percben átcsorog a gólvonalon. Horvát támadónkból azonban sok erőt kivett a védőjével való küzdelem, ezért a labdának már nem volt sebessége. Ezt követően a vendégek végezhettek el pár pontrúgást, de sem szögletből, sem szabadrúgásból nem voltak eredményesek. Majd Davis jelezte, hogy a bal szélső posztján az egyik legjobb a Fortuna Ligában. Kár, hogy középre adott labdáját Kalmár gyengén tette kapura. A 63. percben Danko elől kellett tisztáznia Šatkának. Ha nem teszi, akár megszerezhette volna a vezetést a Nagymihály. Szerencsénkre épp fordítva történt: a 66. percben Davis balról érkező beadását Divković váltotta gólra – 1:0. Ekkor fellélegzett a stadionba kilátogató 4946 néző, akik hangulatát még inkább emelte volna, ha Davis a 75. percben belövi a Kalmár buktatásáért megítélt jogos tizenegyest. A büntetőt azonban Kira bravúrral hárította, így izgalmassá vált a hajrá. Az utolsó negyedórában a csereként pályára lépő Vida is aktív volt, egyszer Kalmárral majd a szintén a kispadról beálló Čmelíkkel összejátszva alakított ki helyzetet, ám a srácok mindkét esetben elrontották a támadás végét. Dermesztő volt a hideg a stadionban, a 83. percben pedig még az arcunkra is fagyhatott volna a mosoly, ha Regáli emelése nem kerülte volna el milliméterekkel Macej kapuját. Közel volt már a vége, amikor még Peter Kolesár is megeresztett egy veszélyes löketet, mellyel további türelemre és összpontosításra intette az ünneplésre készülő szurkolókat, akik aztán a ráadás perceiben valóban kiélvezhették az öröm pillanatait. Egy három az egy elleni szituáció végén Herc senkitől sem zavartatva megszerezte első gólját csapatunk színeiben, s beállította ezzel a 2:0-ás végeredményt.

Két meccs, összesen hat pont, nulla kapott gól! Indulhatna-e ennél szebben a tavasz? Bár a mai játékon érződött Erik Pačinda hiánya, a fiúk a végére mégiscsak hozták a kötelezőt, és megszerezték a győzelmet. A mérkőzés rendkívül sportszerű volt, Marhefka játékvezető kezében egyszer sem villant a sárga, de ennél is fontosabb, hogy második tavaszi meccsünkön sem rezdült Macej hálója. A tabellán 21 forduló után a harmadik helyen állunk, jövő héten szombaton pedig a nagyszombati Spartak ellen folytathatjuk a menetelést, ugyancsak hazai pályán. A mérkőzés 14.00-kor kezdődik. Reméljük, a mainál kicsit melegebb időben.

Marco Rossi (DAC): „Nem volt könnyű mérkőzés, a látottak egyáltalán nem tükrözték azt, amit a tabella mutat. Néha nem az történt a pályán, amire egész héten készültünk, és Pačinda hiánya is érződött a játékunkon. Ennek ellenére volt néhány helyzetünk. Az első félidő első húsz percében mi voltunk a jobbak, aztán feljavult az ellenfél játéka, és Sulley akár a vezetést is megszerezhette volna a Nagymihály számára, de Macej megmentett bennünket. A második félidőben a széleken akadtak problémáink, mégis mi rúgtunk két gólt, sőt még egy tizenegyest is kihagytunk. Nem a legszebb meccs volt a mai, de összességében megérdemeltük a győzelmet.”

Anton Šoltis (Nagymihály): „Nehezen hagyom itt ezt a stadiont, amelyben jó mérkőzést játszottunk. A hazaiakat nem igazán engedtük helyzetbe kerülni. Előttünk az első félidőben adódott egy nagy lehetőség, de a fordulást követően is igyekeztünk gólt szerezni, csak sajnos a végső befejezést mindig elrontottunk. Elég helyzetünk volt, de nem éltünk velük, s mivel a focit gólra játsszák, a végén a hazaiak ünnepelhettek.”

FC DAC 1904 - MFK ZEMPLÍN NAGYMIHÁLY 2:0 (0:0)

Fortuna Liga, 21. forduló, 2018.02.24., 14:00

Játékvezetők: Marhefka - Bobko, Štrbo,  4946 néző

Góllövők: 65. Divković, ill. 91. Herc

Sárga lap: lapok nélkül

DAC: Macej - Záhumenský (59. Vida), Huk, Šatka, Koštrna - Ljubičić, Kalmár, Simon - Davis, Černák (68. Čmelík), Divkovič (77. Herc)

Nagymihály: Kira - Šimčák, Carrillo, Kavka, M. Kolesár (46. Jankauskas) - Bednár, Regáli, Žofčák (74. P. Kolesár), Danko, Koscelník - Sulley (77. Kurminowski)

Labdatartás: 49% - 51%