MérkőzésFC DAC 1904 Dunaszerdahely vs MFK Rózsahegy
    >>
Erik Pačinda 50
    >>
Ľubomír Šatka 66
90+1. perc3 - 0MFK Rózsahegy

• 90+1.

A hármas sípszó azt jelenti, hogy véget ért a mérkőzés. Győzelmünknek köszönhetően megerősítettük helyünket a dobogón. Ha tehetik, váltsanak jegyet a jövő heti pozsonyi találkozóra, de természetesen akkor sem marad majd el szöveges közvetítésünk. Várja Önöket akkor is a most elköszönő kommentátor, Kiss Balázs. Kellemes estét, hajrá DAC!

• 90+1.
    Artur Pikk szögletet rúgott.
  • 89.

Álljatok fel! Skandálja a B-közép, a többi néző pedig szófogadóan feláll, és tapsol.

• 88.

Sokan ezen a meccsen már nem akarunk elérni, hiszen a három pont zsebben. Meglehetősen komótosan járatjuk a labdát, különösebb kockázatvállalás nélkül.

• 85.
    Kalmár Zsolt szögletet rúgott.
  • 84.

Percek óta nem volt rózsahegyi lábon a labda.

• 81.
    Erik Daniel helyett Šimon Kupec állt be a játékba.
  • 80.

Pačinda mesterien perdített Blackman elé, aki egészen a kapuig futott a labdával, melyet Urminský majdnem a saját hálójába tessékelt.

• 78.

Záhumenský kapott remek indítást, mellyel többet is kezdhetett volna. Nem tudta, kinek adja, aztán zavarában kigurította a pályáról. Kár érte, ebben az akcióban ennél több volt.

• 76.

Kalmár ismét labdát szerzett a középpályán. Más kérdés, hogy hamar el is vesztette azt, de az biztos, hogy Zsolti ma nagy kedvvel játszik.

• 75.

Herc gyenge próbálkozása gurul el a kapu mellett.

• 74.
    Erik Pačinda szögletet rúgott.
  • 73.

Vida csente le a játékszert a védő lábáról, segítségére Záhumenský érkezett, csak a végét elrontottuk kicsit.

• 73.
    Róbert Gešnábel helyett Štefan Gerec állt be a játékba.
  • 70.
    Kristián Koštrna helyett Cesar Blackman Camarena állt be a játékba.
  • 69.

Az 5111 néző kérdezz-feleleket játszik. A kérdés: Ki a jobb? A választ pedig mindenki ismeri :-)

• 68.

Ezt innen már nem lehet elveszíteni, ráadásul úgy, hogy a teljes félidőben emberelőnyben vagyunk.

• 67.
    Roland Černák helyett Marko Divković állt be a játékba.
  • 66.

GÓÓÓL! Kalmár varázsolja Šatka fejére a labdát, aki magasra ugrott, majd oda bólintotta a labdát, ahová kellett - 3:0

• 66.
    Ľubomír Šatka gólt rúgott.
  • 66.
    Roland Černák szabadrúgást lőtt.
  • 65.

A B-közép hihetetlen hangerejű ollézásba kezd, remek a hangulat a MOl Arénában!

• 63.

Pačinda csúsztatott mellé.

• 63.
    Roland Černák szögletet rúgott.
  • 62.

Villámgyors támadást indítuttonk, melybe a most pályára lépő Vida is bekapcsolódott, a vége azonban csak szöglet lett.

• 61.
    Eric Javier Davis Grajales helyett Vida Kristopher András állt be a játékba.
  • 61.
    Erik Daniel szögletet rúgott.
  • 59.

Altató focit láttunk egy percig, melynek végén Kalmár pazar keresztlabdájával indulhatott volna meg Davis, ha épp nem állt volna lesen.

• 57.

Záhumenský és Davis összjátékát láthattuk a bal oldalon, melyhez a vendégek csak asszisztáltak, ám a végső beadás már nem találta meg Pačindát, mert a nála magasabb védők eltakarították a labdát.

• 54.
    Kristián Koštrna sárgalapot kapott.
  • 53.
    Kristi Qose sárgalapot kapott.
  • 50.

Kalmár Zsolti tört be a tizenhatosba, majd a földre esett, a bíró azonban nem fújt semmit, hanem továbbot intett. Pačinda pedig azonnal lecsapott az elé csorgó labdára, melyet könnyűsszerrel rúgott a hálóba.

• 50.

GÓÓÓL! Erik Pačinda megszerzi idei 10. találatát - 2:0

• 50.
    Erik Pačinda gólt rúgott.
  • 49.
  • 48.

Koštrna iratkozhatott volna fel a góllövőlistára, de Urminský jól zárta a szöget.

• 46.

Megkezdődött a második félidő.

• 46.

Jön a szünet.

• 46.

Kalmár találja telibe Pačindát egy csípős lövéssel, de Erik kemény legény, hamar felpattan.

• 46.

4 perc a hosszabbítás.

• 45.

Helyzet volt! Csernák hátra passzolta a szögletet Simonhoz, akinek beadását Pačinda fejelte centikkel a friss Urminský kapuja mellé. A bíró egyébként lest ítélt a helyzetnél, tehát, ha bemegy sem ért volna a gól.

• 45.
  • 45.
    Erik Pačinda szabadrúgást lőtt.
  • 45.

A sorfalról vágódik a kapu mögé a labda.

• 44.
    Nermin Haskić helyett Lukáš Urminský állt be a játékba.
  • 43.

Nagyon sokáig tart, míg beöltözik a cserekapus.

• 39.

Emberelőnybe kerülünk! Macík a 16-os vonalán kívül kézzel ért bele Pačinda emelésébe. Ezért mehet is zuhanyozni.

• 39.
    Matúš Macík piroslapot kapott.
  • 38.

Kalmár! Gyönyörű egyéni akció után végül a kapusba rúgja. Csak úgy dőltek mellette a védők.

• 37.

Kalmár "etetett meg" a szélen egy rózsahegyit, megiramodott, majd Simonnak passzolt, akinek átadását a védők végül szögletre mentették.

• 37.
    Eric Javier Davis Grajales szögletet rúgott.
  • 33.

Szép helyzet volt! Záhumenský tette át a hosszúra a labdát Černáknak, aki akár maga is rúghatott volna, de a passzt választotta, melyet aztán Pačinda nem tudodd megszelídíteni. Pači a földre huppant ugyan, de szabálytalanság nem történt.

• 33.

Ha Simon Pambou többet gyakorolta volna a héten a labdaátvételt, akkor veszélyes helyzetbe is kerülhetett volna...

• 31.

Fél óra telt már el, Černák góljával vezetünk, de azt nem mondhatjuk el, hogy a rózsahegyiek megijedtek volna tőlünk a találatot követően.

• 29.

Qose nézegeti a fűszálakat egészen közelről, majd némi hezitálás után feláll, és folytatódik a küzdelem.

• 27.

Pačinda elcsípte a szabadot, de a kontránál már figyelt az ellenfél. Közben felhangzik a Ki a jobb? Dé-Á-Cé!

• 27.
    Ján Maslo szabadrúgást lőtt.
  • 26.

Kalmár szabálytalankodik Gešnábellel szemben.

• 24.

Zsolti Macík ölébe rúgta a szabadot.

• 24.
    Kalmár Zsolt szabadrúgást lőtt.
  • 23.

Haskić próbált meg kiugrani a leshatárról, hogy aztán Macej kapujára törjön, a mélységből kapott labda viszont a hátáról pattant vissza.

• 20.

Koštrna kapott kedvet egy lövéshez. Ha a több mint 20 méterről megeresztett löket, a hónap gólja lett volna, nem vitás. De marad az 1:0.

• 19.

Davis eddig az egyik legaktívabb játékosunk. Egy újabb akcióban játszott szerepet, melynek végén Pačinda kiszorított helyzetből próbálkozott, de csak szöglet lett a vége.

• 19.
  • 17.

Záhumenský hosszú indítása ezúttal nem találta meg a balszárnyon meginduló Davist.

• 14.

Koštrnával szemben követtek el támadó szabálytalanságot, a megítélt szabadrúgást Macej végezte el.

• 13.
  • 11.

Az elrontott sarokrúgás után Davis egymaga nyargalt végig a pályán a labdával, ám a többiek sajnos nagyon rosszul helyzkedtek, és ezt a védők ki is használták, megállították az akciót.

• 11.
  • 9.

Macejnak kellett lehúznia egy beadást, közben Hrnčár hangosan mozgatja a sajátjait a vendégkispad elől.

• 8.

Gál-Andrezly maradt pár másodpercig a földön, rövid szünet után bedobással folytatódik a játék.

• 7.

Qose kínálta meg egy labdával Macejt, Kapusunk szépen védett.

• 6.

Daniel, a rózsahegyi szélső ijesztett ránk, akinek jobbról érkező beadása epphogy csak elment a kapunk mellett. Rossi már ősszel is dicsérte a játékost. Jó lesz rá vigyázni.

• 3.

Záhumenský hozta játékba Černákot, a védők elméláztak, fiatal játékosunk pedig bebizonyította, hogy nemcsak eperjesi színekben tud gólt lőni ebben a szezonban.

• 2.

GÓÓÓL! Villámrajtot vesz a DAC! Černák talál a kapuba - 1:0

• 2.
    Roland Černák gólt rúgott.
  • 1.

Volt játékosunk, Braňo Ľupták próbálkozott rögtön az elején egy lapos lövéssel, amely végül a kapu mögötti reklámtáblán csattant.

• 1.

Kráľovič a sípjába fújt, elkezdődött a mérkőzés, közben szól a magyar himnusz.

• 0.

Az ünnepélyes kezdőrúgást ma Takács Vilmos, a DAC egykori játékosa végzi el, aki az 1967/68-as szezonban ért el fantasztikus eredményeket sárga-kék színekben.

• 0.

Ján Lipták (élt 28 évet) emlékére gyászszünettel indul a mérkőzés.

• 0.

Pačinda viseli ma a csapatkapitányi karszalagot Ljubičić helyett.

• 0.

Sárga-kék füstfelhő borította el a B-lelátót! Igazi futball-hangulat a MOL Arénában!

• 0.

A játékosokat ma az U8-as és az U9-es korosztályban focizó fiataljaink kísérik ki a pályára. Mi sárga-kékben, a rózsahegyiek fehér szerelésben küzdünk meg a pontokért.

• 0.

Szól a Nélküled, hamarosan pedig a himnusz is felcsendül.

• 0.

Norbert Hrnčár védencei tavasszal még egyszer sem találtak a hálóba. Legutoljára, tavaly december 2-án rúgtak gólt.

• 0.

Kráľovič bíró fújja a sípot. Róla kevésbé jó emlékeink vannak, de bízzunk benne, hogy ma élete legjobb teljesítményét fogja nyújtani a pályán :-)

• 0.

Szikrázó napsütésben jöttek ki melegíteni a játékosok. Az edzők már keretet hirdettek. Ma az eddig összegyűjtött öt sárga lap miatt Ljubičić pihenni fog, helyette a fiatal Herc kap lehetőséget Marco Rossitól.

• 0.

A harmadik helyről várjuk a rájátszás előttünk álló 10 mérkőzését. Nem lesz egyszerű feladat megőrizni ezt a pozíciót a tabellán, de nem is tűnik lehetetlennek. Íme a táblázat:

• 0.

A mai találkozó előzetese IDE KATTINTVA olvashó.

• 0.

Szeretettel köszöntök mindenkit a Fortuna Liga rájátszás 1. fordulójának, azaz a felsőházi viadal első körének mai dunaszerdahelyi mérkőzéséről innen, a MOL Arénából! A DAC-Rózsahegy összecsapás 14.00-kor kezdődik. A mérkőzés online közvetítésének kommentátora: Kiss Balázs. Jó szurkolást!

AZ FL RÁJÁTSZÁS 1. FORDULÓJÁBAN:

Remekre sikeredett bemutatkozás a felsőházban! A korábban mindig taktikusan futballozó rózsahegyieket ezúttal három góllal küldtük haza. Magabiztos győzelmünkkel megerősítettük dobogós pozíciónkat, és tavasszal továbbra is érintetlen maradt a hálónk.

Az egy és a két héttel ezelőtt érzett hideggel ellentétben ma egészen kellemes, napos idő fogadta a MOL Arénába sorrendben a harmadik hazai mérkőzésre kilátogató szurkolókat. Csapatkapitányunk, Ljubičić csak a lelátóról élvezhette a napfürdőt, mivel az eddig összegyűjtött öt sárgája után pihenőre kényszerült. Helyette a fiatal Hercet nevezte a kezdőbe Marco Rossi. Az ünnepélyes kezdőrúgást az 1968-as bajnokcsapatunk legidősebb tagja, Takács Vilmos végezte el. Vili bácsi még a gratulációkat fogadta a kispadnál, amikor villámrajtot véve már ünnepelhettük is az első gólunkat. Záhumenský indítása után a rutinos Ján Maslo hibázott, Černák pedig azonnal lecsapott a labdára, melyet mintegy tizenöt méterről szépen helyezett Macík hálójába – 1:0. Azt hittük, a vendégeket megfogja a gyors gól, de Norbert Hrnčár védencei gyorsan rendezték a soraikat, és gyakran el is jutottak a tizenhatosunkig, ahol végül elhalt a tudományuk, mert vagy a védőink vagy Macej hatástalanította a próbálkozásaikat. A 33. percben Záhumenský tette át a hosszúra a labdát Černáknak, aki akár maga is rúghatott volna, de a passzt választotta, melyet sajnos Pačinda nem tudott megszelídíteni. A bal oldalunkon Davis volt az egyik legaktívabb, de Kalmár is igazolta, hogy nem véletlenül került be George Leekens válogatottjának bővebb keretébe. Zsolt a 38. percben egy gyönyörű egyéni akció után növelhette volna a góljaink számát, de Macík az utolsó pillanatban leért a labdára. A vendégek hálóőrének ez volt az utolsó védése a meccsen, mivel egy perccel később a tizenhatos vonalán túl kézzel ért bele Pačinda emelésébe, és Kráľovič játékvezető máris elküldte őt zuhanyozni. A sokáig tartó kényszerű csere után Pačinda avathatta volna fel a frissen játékba álló Urminský kapust, ám házi gólkirályunk bólintása nem talált kaput.

A második félidőt szinte ugyanabból a kottából kezdtük el játszani, mint az elsőt, mivel rögtön az elején betaláltunk a rózsahegyiek hálójába. Az 50. percben az aktív Kalmár tört be az ellenfél tizenhatosba, majd elesett, a bíró azonban nem fújt semmit, hanem továbbot intett. A játékot jól olvasó Pačinda azonnal az elé csorgó labdába bombázott – 2:0. A mérkőzés innentől kezdve az általunk írt forgatókönyv szerint folytatódott, a fehér mezesek tíz emberrel tulajdonképpen csak az eredmény megtartására törekedtek, a támadások vezetéséhez már nem maradt elég erejük. Kalmár ezen a meccsen remek napot fogott ki. A középpályán összegyűjtött labdákkal igyekezett támadásba hozni társait. Nem véletlen, hogy a harmadik gólunknál is épp ő jegyezte a gólpasszt. A 66. percben varázsolta az előre húzódó és teljesen üresen hagyott Šatka fejére a labdát, aki rutinosan bólintott a hálóba – 3:0. A 69. percben az 5111 néző kérdezz-felelekbe kezdett. “Ki a jobb?” – kérdezte a B-közép. “Dé-Á-Cé!” – jött a válasz többi szektorból. És valóban: akár újabb gólokat is lőhettünk volna, ha egy picit jobban odafigyelünk a befejezésre. Egy ilyen ordító lehetőség adódott a DAC-ban bajnoki meccsen első alkalommal pályára lépő Blackman előtt is, aki éles szögből a kapusba durrantott. Szélsőnk Pačinda remek helyzetfelismeréséből törhetett kapura. Házi gólkirályunkat is dicséret illeti, nem véletlen, hogy a szurkolók többször is kórusban éltették őt. A záró sípszóig komótosan, különösebb kockázatvállalás nélkül, a nézőtérről felharsanó “Micsoda álom…” dallamára járattuk a labdát.

Černák szemfülessége rögtön a második percben vezetéshez juttatta csapatunkat, az első félidő végén történt kiállítás pedig megpecsételte a mérkőzés további alakulását. Térfélcserét követően szinte azonnal eldöntöttük a három pont sorsát, de Pačinda gólja sem jelentette még a végállomást, mivel később Šatka is megrezegtette a rózsehegyiek hálóját. A liptóiaknak idén még nem jött össze a góllövés. Macej kapuja viszont továbbra is érintetlen a tavasszal, s reméljük ez a kiváló sorozatunk jövő héten vasárnap is folytatódik majd Pozsonyban, ahol 15.20-kor a Slovan vendégeként lépünk pályára. Ha sikerül ponto(kat)t hoznunk a Disznólegelőről, akkor tizenegy meccsesre nyúlhat veretlenségi sorozatunk. Mindezek előtt még Nagyszombatban is pályára lépünk a Slovnaft Cup negyeddöntőjében. A City Arénában kedden, 17.00-kor kezdődik a rangadó.

Marco Rossi (DAC): „Azt tudom mondani, amit kollégám is: a kiállításig a gyors gólunk ellenére teljesen nyitott volt a meccs. Az elején betaláltunk, volt még két-három lehetőségünk, de nem lehettünk nyugodtak, mert a Rózsahegy taktikailag a bajnokság egyik legjobban felkészített csapata. Záhumenskýt és Davist együtt játszattam, hogy kikapcsoljuk a játékból a vendégek egyik legjobbját, Danielt. Mindent összevetve nagyon jó játékot láthattunk az ellenfelünktől az első játékrészben, de a kiállítás valóban megpecsételte a találkozó sorsát. Emberelőnyben vártunk a megfelelő lehetőségre. Az, hogy tavasszal még nem kaptunk gólt, nem a véletlen műve. Labdavesztés esetén mindegyik játékosom tudja, mi a dolga a pályán. Mi nem catenacciót játszunk, a fociban pedig nem lehet a szerencsére hagyatkozni. Ljubičić hiányzása miatt kicsit tartottam tőle, hogy fogjuk megoldani a feladatot, mert Kalmár és Herc támadóbb szellemben játszik, mint Marin, akinek nagyon fontos szerepe van a csapatban. Akárcsak Pambounak. Szerencsére mindenki jól tette a dolgát a pályán.”

Norbert Hrnčár (Rózsahegy): „A mérkőzést két fázisra kell osztani. A piros lap előtt nagyon jó tempójú volt a játék, jó focit láthattunk. A hazaiaknak nem volt könnyű dolguk velünk. A kiállítás után viszont ők kontrollálták a játékot. A kapusunk kezezését nem láttam, vissza kell néznem az esetet, de a bíró kiállította, és nekünk emberhátrányban kellett lehoznunk a meccset. Tavasszal minden mérkőzésen voltak gólt érdemlő lehetőségeink, melyekkel nem tudtunk élni. Remélem, a hétközi kupafordulóban végre mi is betalálunk.”

FC DAC 1904 - MFK RÓZSAHEGY 3:0 (1:0)

Fortuna Liga, rájátszás, 1. forduló, 2018.03.10., 14:00

Játékvezetők: Kráľovič - Ferenc, Galo, 5111 néző

Góllövők: 2. Černák, 50. Pačinda, 66. Šatka

Sárga lap: 54. Koštrna, ill. 53. Qose

Piros lap: 39. Macík

DAC: Macej - Záhumenský, Huk, Šatka, Koštrna (70. Blackman) - Simon, Kalmár, Herc - Černák (67. Divković), Davis (61. Vida), Pačinda

Rózsahegy: Macík - Pikk, Menich, J. Maslo, Jonec - Gešnábel (73. Gerec), Ľupták, Qose - Gál-Andrezly, Haskić (44. Urminský), Daniel (81. Kupec)