MérkőzésFC Spartak Nagyszombat vs FC DAC 1904 Dunaszerdahely
    >>
Marvin Egho 79
    >>
Marvin Egho 89
90+1. perc2 - 0FC DAC 1904 Dunaszerdahely

• 90+1.

Horváth játékvezető háromszor a sípjába fújt, ezzel véget ért a találkozó. 2:0-ra kikaptunk, bár sokáig nyitott volt a meccs. Sajnos idén sem leszünk kupagyőztesek. Ha tehetik, váltsanak jegyet a vasárnapi pozsonyi bajnokira, és kísérjék el a fiúkat a Slovan otthonába. Amennyiben nem tudnak eljönni a meccsre, tartsanak velünk, és kövessék figyelemmel szöveges közvetítésünket. Várja Önöket akkor is a most elköszönő kommentátor, Kiss Balázs. Kellemes estét, hajrá DAC!

• 90+1.

A csapatkapitányunk arcon ütötte ellenfelét, ezért jutott a kiállítás sorsára.

• 90.
    Marin Ljubicic piroslapot kapott.
  • 90.

A gól: Davis lábáról Vlasko lelopja a labdát a pálya szélén, majd Eghonak passzol, akinek már nem okoz nagy gondott a góllövés.

• 89.

Eddig tartott. Egho duplázott, ez pedig azt jelenti, hogy számunkra befejeződtek a kupában szőtt álmok - 2:0

• 89.
    Marvin Egho gólt rúgott.
  • 86.

Stabilnak tűnik a hazai védelem. Vantruba sorozatban harmadszor húz le egy magas labdát.

• 85.
    Eric Javier Davis Grajales szabadrúgást lőtt.
  • 84.
    Eric Javier Davis Grajales sárgalapot kapott.
  • 83.
    Reagy Baah Ofosu sárgalapot kapott.
  • 83.

Zsivkovics a gól előtt tulajdonképpen odafejelte a labdát Eghónak. Ez a passz biztos nem fogja növelni az önbizalmát.

• 82.
    Vakhtang Tchanturishvili szögletet rúgott.
  • 82.
    Marko Zsivkovics helyett Mervó Bence állt be a játékba.
  • 79.

Vezetnek a hazaiak! Zsivkovics szarvashibájából Egho szerzi meg a vezető találatot - 1:0

• 79.
  • 78.
    Tomáš Huk sárgalapot kapott.
  • 78.

Mielőtt még Čanturisvilihez került volna a labda, már látni lehetett, hogy ebből ollózás lesz. Az is lett, de szerencsére Macej ís rákészült.

• 75.
    Kubilay Türk Yilmaz helyett Marvin Egho állt be a játékba.
  • 74.

A lelátón páran már azt emlegetik, itt csak tizenegyesekből látunk gólt.

• 72.

Kadlec és Ofosu összjátéka után bosszankodnak a hazai szurkolók. Mint oly sok esetben, most is a pontatlanság volt az első számú ellenfelük. Ennek most persze, mi örülünk a legjobban.

• 71.

Macej ma nem fázik a kapuban, hol egy beadásra, hol egy hazaadásra kell pontosan érkeznie, nehogy gólt kapjunk, de eddig megoldotta a feladatát.

• 70.
    Vakhtang Tchanturishvili szabadrúgást lőtt.
  • 68.
    Kalmár Zsolt helyett Christián Herc állt be a játékba.
  • 65.

A frissen beállt Vlasko durrantott hosszas várakozás után, de Ljubičić keményfejűsége megakadályozta, hogy a labda eljusson a hálónkig.

• 65.
    Ján Vlasko szabadrúgást lőtt.
  • 64.

Szabadot kapnak a hazaiak elég jó szögből.

• 64.
    Štefan Pekár helyett Ján Vlasko állt be a játékba.
  • 62.

Ez, ha bemegy, gól - szokták mondani az olyan lövések után, mint amilyet most Simon megeresztett a tizanhatos sarkáról.

• 61.

Ma 229 néző buzdítja a mieinket a vendégszektorból.

• 60.
    Roland Černák helyett Marko Divković állt be a játékba.
  • 58.

Ofosu dolgozta ki a helyzetet, de Čanturisvilié lett a befejezés, Macej viszont résen volt, és leért a labdára.

• 57.

Ezt a szabadot sem fogják tanítani az akadémiákon. Az akció végén a hazai Tóth "szabadít fel".

• 57.
    Eldar Ćivić szabadrúgást lőtt.
  • 55.

Helyzet volt! Huk igyekezett kapura irányítani a szabdrúgásból érkező labdát, sajnos rosszul perdített.

• 55.
    Roland Černák szabadrúgást lőtt.
  • 53.

Ahhoz, hogy legalább egyszer mattoljuk a hazai védelmet, nem lesz elég, ha hátul adogatunk...

• 52.
  • 50.

Černák becsúszva kanalazza ki taccsra a labdát.

• 49.

Ljubičić fejelte ki a szabadrúgást, de kontrát nem tudtunk vezetni a megszerzett labdával.

• 49.
  • 46.

Lássuk, a második félidőt!

• 46.

Betömörültünk a végére, de a nagyszombatiak a lefújsáig nem jutottak lövéshez. Szünet.

• 45.
    Štefan Pekár szögletet rúgott.
  • 45.

Egy perc lesz a ráadás.

• 43.
  • 42.

A nagyon rosszul ellőtt pontrúgás után Ofosu előtt nyílt hatalmas tér, amit gyorsan be is futott, az utolsó átadást azonban elrontotta.

• 42.
    Marin Ljubicic szabadrúgást lőtt.
  • 40.
    Boris Godál helyett Ivan Hladík állt be a játékba.
  • 40.

Godálnak akadt kisebb egészségügyi problémája, amely miatt a pályára siettek az ápolók.

• 39.

Záhumenský ma is nagyon hasznosan játszik, most egy szép megindulást mutatott be, amely után szöglettel jöhetünk.

• 37.
    Roland Černák szögletet rúgott.
  • 34.
  • 33.

Kalmár próbálkozott ballal a góllövéssel, amely ezúttal inkább hazaadásra emlékeztetett.

• 32.
  • 30.

Kalmár apró taktikai faultja után Čanturisvili szorul rövid ápolásra.

• 28.

Černááák! Ha előbb nagyot szólt a felső léc, akkor most még nagyobbat a hazai kapufa. Centiken múlott, hogy Černák távoli lövéséből nem lett gól.

• 27.
    Eric Javier Davis Grajales szögletet rúgott.
  • 26.
    Erik Pačinda szabadrúgást lőtt.
  • 26.

Ezek most a Spartak percei voltak. A zárszó Ofosué lett, lövését azonban Macej magabiztosan védte.

• 26.
  • 25.
  • 24.
  • 23.

A szabadrúgás után Čivić rúgott akkora felső lecet, hogy még holnap délben is rezegni fog bele a kapu.

• 23.
    Kalmár Zsolt sárgalapot kapott.
  • 22.
  • 20.

Macej a szögletre kimozdult a kapujából, de mindenki feje felett elröpült a labda, kapusunknak sem kellett játékba avatkoznia.

• 20.
  • 19.

Az a baj, hogy az előre adott labdákat nagyon könnyen eladjuk.

• 16.

Negyedórányi játék, kevés izgalom - így jellemezhető az eddig eltelt idő.

• 14.

Čanturisvili szabadjába Tóth fejelhetett bele senkitől sem zavartatva. Szerencsénkre pontatlan volt.

• 13.
  • 12.

Játékosaink most egymást zavarták a tizenhatos sarkánál, a Spartak elvette a labdát.

• 10.

A pályán sok a pontatlanság, a szerdahelyi szurkolók azonban teljes hangerővel szurkolnak.

• 8.

A második sarokrúgás után Zsivkovics gyűjtötte be a hosszúra tett labdát, majd Davist hozta játékba, panamai játékosunk azonban már nem tudta társnak adni a játékszert.

• 7.
  • 7.
  • 6.

Šatka szűri remekül a játékot hátul, eddgi már két támadást is ügyesen megakasztott.

• 3.

Apró szabálytlanságot követnek el Pačinda ellen, Ljubičić végzi el az érte megítélt szabadot, a pálya közepén, amely után Černáknak sikerült kapura rúgnia.

• 1.

Čanturisvili próbálkozott mindjárt az elején egy távoli, ám rosszul helyezett lövéssel.

• 1.

Indul a harc. Hajrá DAC!

• 0.

Annak ellenére, hogy kedd délután van, elég sokan összegyűltek a vendégszektorban.

• 0.

A csapatok már felsorakoztak a játékoskijáróban. A piros-fekete szín a hazaiaké, mi pedig a klasszikus sárga-kék szerelést öltöttük magunkra.

• 0.

Ha 90 perc után döntetlen lesz az állás, nincs hosszabbítás, azonnal jönnek a tizenegyesek, így dől el a továbbjutás az elődöntőbe.

• 0.

És az megvan, hogy két játékosunk is meghívót kapott a szlovák felnőtt válogatottba?

• 0.

Kikerülnek az első sárga-kék zászlók a kerítésre.

• 0.

Marco Rossi már ismertette a kezdő tizenegyet. Tavasszal először került be a kezdőbe Zsivkovics.

• 0.

Fél óra múlva kezdődik a meccs, egyelőre gyér a lelátó, szinte üresek a székek. de a főszereplők már a bemelegítést végzik, a hangszórókból pedig a hazaiakat buzdító rigmusok szólnak teljes hangerővel.

• 0.

A mai kupameccs előzetese IDE KATTINTVA olvasható.

• 0.

Szeretettel köszöntök mindenkit a Szlovák Kupa neggyeddöntőjének mai mérkőzéséről, innen a nagyszombati City Arénából! A Nagyszombat-DAC összecsapás 17.00-kor kezdődik. A mérkőzés online közvetítésének kommentátora: Kiss Balázs. Jó szurkolást!

A SLOVNAFT CUP NEGYEDDÖNTŐJÉBEN:

Két gólt kaptunk és kiestünk a kupából. A Nagyszombat ellen sokáig partiban voltunk, s mikor már úgy tűnt, tizenegyesek döntenek a továbbjutásról, két védelmi megingás után betalált a Spartak.

A második tavaszi rangadóra Marco Rossi a kezdőbe nevezte Zsivkovicsot, aki eddig jobbára Koštrna cseréjeként kapott játéklehetőséget, Ljubičić pedig ismét elfoglalta pozícióját a középpályán, és a kapitányi karszalag is visszakerült a kezére. A rangadó tétje óvatosságra intette mindkét csapatot, és sem a piros-feketék, sem mi nem játszottunk nyílt sisakos játékot ez elején. A megfontolt támadásépítések azonban sok pontatlanságot is magukkal hoztak. Nem csoda, hogy az első félidőben igazán izgalmas játékot nem produkáltak a fiúk. A 23. percben viszont hálát adhattunk a fentieknek, hogy Čivić egy szabadrúgás kombináció után csak a felső lécet találta el, de úgy, hogy a háló még a szünetben is attól remegett. Aztán jött Černák és csattanós választ adott: támadónk a másik oldalón találta telibe a bal kapufát. Csupán centiken múlott, hogy labdája nem Vantruba hálójában kötött ki. A játék ezt követően főleg a középpályán zajlott, Macejnak és Vantrubának sem volt komolyabb védeni valója. Ha mégis eljutott hozzájuk egy-egy labda, akkor azt könnyedén hárították. Ezúttal El Maestro sem borzolta a kedélyeket a kispadon, mint ahogy azt tette másfél héttel ezelőtt a MOL Arénában. A hazaiak edzője türelmesen várta, helyzetbe kerül-e még a csapata a szünet előtt, de mivel nem így történt, a játékvezető egy perc hosszabbítás után az öltözőbe irányította a csapatokat.

Fordulást követően nemcsak a pályára kifutó játékosok névsora maradt változatlan, hanem a játék képe is, ennek ellenére az 55. percben megszerezhettük volna a vetetést. Černák rögzített labdáját az előrejövő Huk próbálta közelről Vantruba kapujába perdíteni, de nem sikerült mattolnia a piros-fekete védelmet. Három perccel ezután Ofosu dolgozott ki egy helyzetet, melynek befejezője az egész meccsen sokszor labdába érő Čanturisvili volt, ám Macej eszén nem sikerült túljárnia. Helyzetek híján a 229 sárga-kék drukker a széktámlákon dobolva próbálta hatékonyabb játékra ösztönözni a csapatot, de ez sem segített. A hazaiaknál Egho beállítása hozta meg a fordulatot: a 79. percben Zsivkovics hibáját kihasználva megszerezte a vezetést – 1:0. A gól előtti szituációban Šatka próbálta meg kifejelni a kapu előteréből a labdát, amely rossz irányba, Zsivkovics fejére pattant, onnan pedig egyenesen a nagyszombati játékos lábára, akinek már nem volt nehéz dolga a léc alá vágnia. Ekkor még tíz perc volt hátra a rendes játékidőből, de sajnos Mervó beállítása sem jelentett nagyobb veszélyt Vantruba kapujára. Beadásokkal, szabadrúgásokkal próbálkoztunk, ám a hazai hálóőr rendre lehúzta a magas labdákat. A 89. percben pedig jött a kegyelemdöfés. Davis lábáról a csereként beálló Vlasko lopta le a labdát, majd Eghóhoz passzolt, aki ezúttal sem hibázott – 2:0. Az utolsó percben kisebb dulakodás alakult ki a pályán, amely után még egy piros lapot is kiosztott a játékvezető. Ljubičić volt a kárvallott, így sajnos kénytelen lesz kihagyni a Slovan elleni vasárnapi rangadót.

Hét hiba hátul, két gól Macej hálójában. Védelmünket idén először sikerült mattolnia ellenfelünknek, s mivel a gólokat válasz nélkül hagytuk, sajnos nem jutottunk el a büntetőrúgásokig. Sovány vigasz, hogy a 229 sárga-kék szurkoló végig hangosabban szurkolt, mint a hazaiak. Az európai kupaporondra való kijutás ajtaja ugyan ma bezárult előttünk, de a bajnokságban még továbbra is megvan az esély a dobogó megtartására. Ehhez most az kell, hogy jó eredményt érjünk el örök riválisunk, a Slovan otthonában.

Marco Rossi (DAC): „Kikaptunk és kiestük a kupából. Nagyon csalódott és szomorú vagyok, hogy nem sikerült a továbbjutás. Kevés gólhelyzet volt a meccsen, amely egészen addig kiegyenlített volt, amíg nem követtünk el egy hatalmas hibát. A végeredményről a hibáink döntöttek és a kispadok ereje. Játékunkban sok volt a pontatlanság és a rossz átadás. Ebben javulnunk kell, mert következő ellenfelünk, a Slovan egy szinttel a többiek felett játszik a bajnokságban. Vasárnapra ezeket a bakikat ki kell küszöbölnünk, különben kikapunk.”

Nestor El Maestro (Nagyszombat): „Nagyon jó mérkőzést játszottunk. Nem vártam, hogy könnyű meccs lesz, a Dunaszerdahely ellen mindig nehéz játszani, de úgy gondolom, hogy megérdemelten nyertünk. Az elejétől a végéig mi domináltunk. Hazai pályán mindenképp nyeri akartunk, és ez sikerült is. Örülök, hogy azok a játékosok is nagyon jól játszottak, akik korábban kevesebb játéklehetőséget kaptak. A kispadunk is erős volt, és ez döntőnek bizonyult.”

FC SPARTAK NAGYSZOMBAT - FC DAC 1904 2:0 (0:0)

Slovnaft Cup, negyeddöntős, 2018.03.13., 17:00

Játékvezetők: Horváth - Benko, Bobko, 3411 néző

Góllövő: 79. 89. Egho

Sárga lap: 83. Ofosu, ill. 23. Kalmár, 78. Huk, 84. Davis

Piros lap: 90. Ljubičić.

DAC: Macej - Záhumenský, Huk, Šatka, Zsivkovics (82. Mervó) - Ljubičić, Simon, Kalmár (68. Herc), - Černák (60. Divković), Davis, Pačinda

Nagyszombat: Vantruba - Kadlec, Tóth, Godál (Hladík), Čivić - Greššák, Sloboda, Pekár (64. Vlasko), Čanturišvili - Ofosu, Yilmaz (75. Egho)