MérkőzésŠK Slovan Pozsony vs FC DAC 1904 Dunaszerdahely
    >>
Dávid Holman 24
    >>
Mohammed Rharsalla Kadfi 72
90+2. perc2 - 0FC DAC 1904 Dunaszerdahely

• 90+2.

A hármas sípszó azt jelenti, hogy véget ért a mérkőzés. Kikaptunk, de továbbra is dobogósok vagyunk. A válogatott szünet miatt most két hét pihenő következik. Legközelebb április 1-én, húsvétvasárnap játszunk bajnoki meccset. Akkor hazai pályán a nagyszombati Spartakot látjuk vendégül. Ha tehetik, váltsanak jegyet a kerületi rangadóra, töltsük meg együtt a MOL Arénát! Természetesen akkor sem marad majd el szöveges közvetítésünk. Két hét múlva is várja Önöket a most elköszönő kommentátor, Kiss Balázs. Kellemes estét, hajrá DAC!

• 90.

2850-en váltottak jegyet a mai meccsre.

• 90.

Két perc lesz a hosszabbítás.

• 89.
    Andraž Šporar helyett Róbert Vittek állt be a játékba.
  • 87.
    Vukan Savićević szögletet rúgott.
  • 87.
    Mohammed Rharsalla Kadfi helyett Filip Hološko állt be a játékba.
  • 86.
    Christián Herc sárgalapot kapott.
  • 84.

Huk és Šatka szorongatta meg egy kicsit az ismét helyzetbe kerülő Mohát, de végül Macej is besegített, így az eredmény nem változik.

• 83.
    Kalmár Zsolt helyett Vida Kristopher András állt be a játékba.
  • 81.

Mekkora lövés volt! Čmelík bombázott hatalmasat, amely után Šullának kellett bemutatnia, miért áll a kapuban. A kipattanóból még Bayo is betalálhatott volna.

• 80.
    Dávid Holman helyett Vukan Savićević állt be a játékba.
  • 79.
    Kalmár Zsolt szabadrúgást lőtt.
  • 79.

Egész szépen passzolgattuk körbe a labdát az ellenfél tizenhatosánál, melynek a végén Čmelík rúgta ki a labdát az űrbe.

• 78.
    Milan Rundić szabadrúgást lőtt.
  • 75.

Macej megint óriásit védett! Holman harcolta ki a labdát, melyet Šporár durrantott kapura.

• 73.

Koštrna adta el a labdát hátul, melyet Moha szerzett meg, és már nem volt nehéz dolga, hogy a hálóba vágja azt - 2:0.

• 72.
    Mohammed Rharsalla Kadfi gólt rúgott.
  • 70.

Moha labdáját Holman fejeli méterekkel fölé. Több percnyi álmosító játék után ez volt az első izgalmas jelenet a pályán. Sajnos Bayo még nem ért labdába.

• 69.

Pačinda most tényleg kitette az evezőket.

• 69.
    Erik Pačinda sárgalapot kapott.
  • 65.

Bemutatkozik a friss szerzeményünk: Bayo Vakoun. Sok szerencsét, rúgjál sok gólt! Ez elsőt mondjuk, mindjárt most.

• 65.
    Marko Divković helyett Vakoun Issouf Bayo állt be a játékba.
  • 64.
  • 61.
    Eric Javier Davis Grajales szögletet rúgott.
  • 60.

A hétszázát! Most a felsőlécről pattant vissza a labda, amely ezúttal Božikov fejéről pattant a lécre. A kipattanóból Divković lőhetett volna gólt, de a gólvonalról tisztáztak a hazaiak.

• 60.
    Erik Pačinda szabadrúgást lőtt.
  • 60.

Kalmárt buktatja honfitársa a pálya közepén, persze, lap nem jár érte.

• 57.

440 sárga-kék szurkoló buzdítja a csapatot a vendégszektorban.

• 55.

Kapufa! Divković lőtte a most pályára lépő Čmelík okos passzát követően. De kár érte!

• 54.

Davis előreívelt labdáját Divkovć próbálta meg kapura tenni, de a védők jól megszorongatták őt.

• 54.
    Roland Černák helyett Lukáš Čmelík állt be a játékba.
  • 52.

Aktívabban jöttek ki a kabinból a hazaiak.

• 48.

Ezt most Huknak sikerült kifejelnie, az ellentámadásból pedig Černák iramodott meg, de Moha felvette vele a tempót, és eltakarította a labdát.

• 48.
    Dávid Holman szögletet rúgott.
  • 47.
  • 46.

Folytatódik a meccs.

• 46.

Véget ért az első félidő, egygólos hátránnyal vonulunk az öltözőbe.

• 44.

Macej remekül jött ki a kapujából, övé lett a labda.

• 44.
    Dávid Holman szabadrúgást lőtt.
  • 44.

Šporar buktatásáért kapnak szabadot a hazaiak.

• 42.

Veszélyes volt a betett labda, de végül csak kirúgás lett belőle.

• 42.
  • 41.
    Kalmár Zsolt sárgalapot kapott.
  • 41.

Kalmár kapott lapot. Ne kérdezzék, hogy miért. Csak.

• 39.

Koštrna arcát találta telibe közelről egy labda, ami után a földre rogy.

• 37.

Kiszámoltuk, Macej 392 perc után kapott ismét gólt.

• 34.

Szép akció! Davis adta Hercnek, Herc adta Kalmárnak, Kalmár adta Pačindának, és máris ott volt a gólhelyzet, ami sajnos csak helyzet maradt, mert Šulla elcsente Pači lábáról a labdát.

• 34.

Šatka mesterien szerelte Holmant.

• 32.

Davis szöglete után valahogy Herckez került a labda, aki estében megpróbálta kapura kotorni. Šulla a gólvonalon tudta csak megfogni. Egyenlíthettünk volna.

• 31.
    Roland Černák szögletet rúgott.
  • 31.
  • 25.

A gól előtt Divković törhetett volna egyedül a Slovan kapujára, de lerántották. Az eset minimum sárgát ért volna, de Marhefka még csak a sípjába sem fújt. Rossi egy kisebb infarktust élt át a kispad előtt, joggal. Az ellentámadásból aztán betalált a Slovan.

• 24.

Hááát! Holman talál a kapunkba - 1:0

• 24.
    Dávid Holman gólt rúgott.
  • 21.

Most elég nagy volt a zavar a védelmünkben, de Rabiu kapuba juttatott labdája nem minősült gólnak, mert az égszínkékek tízese lesen állt a lövés pillanatában.

• 20.

Nem volt veszélyes ez a sarokrúgás sem.

• 19.
  • 19.

Macej hatalmasat véd! Čavrić lövésébe vetődött bele. Ha nem teszi, vezetne a Slovan.

• 17.

A lövés pillanatában ketten is lesre futottak.

• 17.
  • 15.

Helyzet volt! A bal oldalon Černák előtt nyílt tér, amit ügyesen be is futott, s ahelyett, hogy beadta volna, tovább lopta a távolságot, de így lett a jó. A beadásra érkező Pačinda szerezhetett volna gólt, ha nem rúg fölé.

• 13.

Rossi a sapkáját lekapva jelzi, hogy valamit nem úgy csináltak a fiúk a pályán, ahogy azt ő elképzelte. A negyedik játékvezető csendre inti az olaszunkat.

• 11.

Újabb lövés, ezúttal Pačindától! Gyors középpályás játék után gondolt úgy Pači, hogy ellövi a labdát. Kár, hogy nem volt elég pontos.

• 9.

Egy elrontott bedobás után Holman került lövőhelyzetbe, ám Macej a helyén volt.

• 7.

Az ide-oda pattogó labdát Kalmár vágta ki biztos helyre.

• 7.
  • 4.

Szép jelenet! Černák ügyesen játszotta meg a labdát Kalmárnak, Zsolti pedig egy pattanás után, kapásból tüzelt, Šulla viszont fogta a lövést.

• 3.

Macej magabiztosan húzta le a magas labdát.

• 3.
  • 2.

Holman igyekezett kiugratni társát, de a védelmünk jól zárt.

• 1.

Végre a meccs is elkezdődött.

• 0.

Az ünnepélyes kezdőrúgást ma a Tublatanka együttes frontembere, Martin Ďurinda végzi el. A mérkőzésnek már több mint öt perce mennie kéne.

• 0.

Fehér-kék-piros füstbombák gyúlnak a hazai kapu mögött. Elég kellemetlen a szaguk. Szurkolóink sállengetéssel válaszolnak.

• 0.

Minden kész ahhoz, hogy elkezdődjön a meccs. A hazai szektorok csordultig megteltek szurkolókkal. Ja, nem. De a főszereplők legalább itt vannak: a hazaiak égszínkék szerelésben, mi sárga-kékben küzdünk meg a három pontért.

• 0.

Ljubičićre ma nem számíthat Marco Rossi, csapatkapitányunk a Nagyszombat ellen összeszedett egy pirosat, ezért négy hétre eltiltották. A cserék közt viszont ott van az új játékosunk, Bayo Vakoun.

• 0.

15 perc múlva kezdődik a mérkőzés. Abban már most biztosak vagyunk, hogy nézőcsúcs nem ezen a meccsen fog születni. A vendégszektorban azért így is többen összegyűltek mint a lelátó többi részén.

• 0.

Jelenleg ez a sorrend a felsőházban:

• 0.

A mai rangadó célja, hogy megtartsuk a második helyünket. A mérkőzés előzetese IDE KATTINTVA olvasható.

• 0.

Szeretettel köszöntök mindenkit a Fortuna Liga rájátszás 2. fordulójának, azaz a felsőházi viadal második körének mai pozsonyi mérkőzéséről innen, a Disznólegelőről! A Slovan-DAC összecsapás 15.20-kor kezdődik. A mérkőzés online közvetítésének kommentátora: Kiss Balázs. Jó szurkolást!

AZ FL RÁJÁTSZÁS 2. FORDULÓJÁBAN:

Kétgólos vereséget szenvedtünk a rangadón. A Slovan kétszer is mattolta a védelmünket, mi pedig csak két kapufáig jutottunk. Az égszínkékek győzelmüknek köszönhetően ugyan megelőztek minket a tabellán, de a dobogóról még így sem csúsztunk le.

Reggel még néhányan azt firtatták a Facebookon, hogy a márciusi hó miatt egyáltalán megtartják-e a mai rangadót, de mire elkezdődött a meccs, már nyoma sem volt az éjjel lehullott fehér lepelnek, így zöldet kapott az összecsapás. Ljubičić meg pirosat, még kedden, Nagyszombatban, ezért négy hétig nem állhat csatasorba. Így kapott ismét lehetőséget a helyén a fiatal Herc. A meccs elején fehér, kék és piros színű füstbombák gyúltak a hazai kapu mögött, de a füst hamar feloszlott, így azt már tisztán láttuk, amikor a 4. percben Kalmár megkínálta Šullát egy kapáslövéssel. Kicsivel később Pačinda kétszer is helyzetbe került: előbb egy távoli lökettel próbálkozott, majd Černák szélről érkező labdáját próbálta Šulla háta mögé juttatni, eredménytelenül. Persze, a Slovan sem volt rest, a 19. percben Čavrić előtt adódott óriási lehetőség. A hazai csatár kibújt védője mellől, és már csak Macej volt vele szemben, aki azonban bravúrosan védett. Két perccel később Rabiu használta ki a védelmünkben keletkezett zavart, de kapuba lőtt labdáját les címén érvénytelenítette a játékvezető, aki ezt a jelenetet jól bírálta el, ám ami ezután következett… A 23. percben Divković egyedül törhetett volna kapura, de Bajrić kézzel lerántotta őt. Mi azt hittük, Marhefka ezért legalább a sárgát előhúzza, de még csak a sípjába sem fújt bele, és továbbot intett. Marco Rossi állva élt át egy infarktust a kispad előtt, ám ez sem hatotta meg a sípmestert. Az ellentámadásból pedig megszerezte a vezetést a Slovan. Mi még talán az előbbi jeleneten dühöngtünk, amikor az égszínkékek már átpasszolták a középpályánkat, s Rabiu továbbításából Holman becsúszva a hálónkba talált – 1:0. Macej 392 perc után, idén először kapitulált. A 32. percben egyenlíthettünk volna.  Davis szöglete után Herchez került a labda, aki estében lőtt kapura. Šulla csak a gólvonalon tudta fogni a lövést. Két perccel ezután Pačinda is helyzetbe került egy gyönyörű akciót követően, a kapus azonban az utolsó pillanatban lecsente a lábáról a labdát. A félidő végét jelző sípszó előtt még Macejnek is akadt dolga Holman szabadrúgása után, de azt remekül megoldotta.

Térfélcserét követően az égszínkék gólszerzője, Holman két szögletet is elvégezhetett gyors egymásutánban. A második sarokrúgás után Huk fejelte ki a labdát, az ellentámadásból pedig Černák iramodott meg, Moha viszont felvette vele a tempót, és jól takarított. Az 54. percben Černák jött le, Čmelík pedig fel, és szinte azonnal gólpasszal mutatkozhatott volna be, ha okosan továbbított labdáját Divković nem a bal kapufára, hanem a hálóba tekeri. Igaz, elég kiszorított helyzetben lőtt Marko. Fél óra volt még hátra a meccsből, amikor másodszor is csattant a hazai léc. Božikov ért szerencsétlenül fejjel a labdába, amely a felső kapufáról vágódott vissza a mezőnybe, a kipattanóból Huk fejelhetett volna gólt, a gólvonalról azonban tisztáztak a hazaiak. A 65. percben pályára lépett csapatunk legújabb szerzeménye is, az elefántcsontparti Vakoun Bayo. Az újabb gólt azonban nem ő, hanem sajnos az ellenfél szerezte. A 73. percben Koštrna hibáját használták is az égszínkékek: Šporar passzolt Mohához, aki kíméletlenül bevarrta a labdát Macej hálójába – 2:0. Egy perc múlva növelhette volna az előnyét a Slovan, Macej óriási védése viszont megakadályozta, hogy ismét változzon az eredmény. A kétgólos hátrány ellenére is próbálkoztunk a szépítéssel, a 81. percben Čmelík bombázott hatalmasat, amely után Šullának kellett bemutatnia tudományát. Ez volt az összecsapás utolsó nagy helyzete, s bár kikaptunk, azért a lefújást követően a 440 sárga-kék szurkoló így is megtapsolta a fiúkat.

Kiegyenlített játékot, mégis kétgólos hazai győzelmet hozott az 53. rangadó, amelynek során első alkalommal kaptunk gólt ebben a naptári évben bajnoki meccsen. Macej hálója 392 percet követően rezdült ismét, csapatunk pedig 10 forduló után kapott ki először. A rájátszásban még nyolc forduló van hátra, a következő bajnoki meccsünket már a MOL Arénában játsszuk, ezúttal a tabellát vezető nagyszombati Spartak ellen. A találkozót a válogatott szünet miatt csak két hét múlva, április 1-jén, húsvétvasárnap rendezik. A kezdőrúgás időpontja: 15.20.

Marco Rossi (DAC): „Gratulálok a Slovannak a győzelemhez. Egyenlő ellenfelei voltunk egymásnak, de úgy érzem, a meccs bizonyos fázisában még jobban is játszottunk a hazaiaknál. Büszke vagyok a fiúk teljesítményére. Kétszer a kapufát is eltaláltuk, de sajnos voltak hibáink is. Szerencsétlen vereséget szenvedtünk. Az első gól előtti szituációt nem kommentálom, mert bármit is mondanék, eltiltanának, és a rájátszás hátralévő nyolc fordulójában is szeretnék még a kispadon ülni. Ma bemutatkozott nálunk Bayo, aki egy tehetséges, fiatal játékos. Meg kell szoknia a szlovák futballközeget, fejlődnie kell még, de a jövőben a csapat segítségére lehet.”

Martin Ševela (Slovan): „Örülök a győzelemnek. Ezúttal elégedett vagyok a játékosaim hozzáállásával is, akik igazán akarták a sikert. Tudtuk, melyek a DAC erősségei, és ezeket az elemeket jól kiiktattuk a játékukból. A középpályánk ma jól működött, két szép gólt rúgtunk, a második találat után pedig megnyugodtunk. Most kéthetes szünet vár ránk, amikor lesz elég időnk felkészülni a következő találkozóra.”

SLOVAN POZSONY - FC DAC 1904 2:0 (1:0)

Fortuna Liga, rájátszás, 2. forduló, 2018.03.18., 15:20

Játékvezetők: Marhefka - Hancko, Hrčka, 2850 néző

Góllövő: 24. Holman, 72. Moha

Sárga lap: 41. Kalmár, 69. Pačinda, 86. Herc

DAC: Macej - Davis, Huk, Šatka, Koštrna - Simon, Kalmár (84. Vida), Herc - Černák (54. Čmelík), Divković (Bayo), Pačinda

Slovan: Šulla - Rundić, Božikov, Bajrić, Sekulić - De Kamps, Rabiu, Holman (80. Savičević) - Moha (87. Hološko), Čavrić, Šporar (89. Vittek)

Labdatartás: 60% - 40%