MérkőzésFC DAC 1904 Dunaszerdahely vs FC Spartak Nagyszombat
FC DAC 1904 Dunaszerdahely
    >>
Vakoun Issouf Bayo 60
90+8. perc1 - 0FC Spartak Nagyszombat

• 99.

A hármas sípszó azt jelenti, hogy véget ért a mérkőzés. Idén először legyőztük a Nagyszombatot! Szól a szép volt, fiúk! Maradunk a harmadik helyen. Egy hét múlva Trencsénbe utazunk, a mérkőzés vasárnap 15.20-kor kezdődik. Ha tehetik, kísérjék el a csapatot Csák Máté vára alá. Természetesen akkor sem marad majd el szöveges közvetítésünk. Egy hét múlva is várja Önöket a most elköszönő kommentátor, Kiss Balázs. Szép estét, további kellemes ünnepet, hajrá DAC!

• 99.

De itt a vége! Legyőztük a Nagyszombatot!

• 90+5.

Tóth fejesére ér oda eszméletlen bravúrral Macej.

• 90+4.
    Vakhtang Tchanturishvili szögletet rúgott.

• 90.

8, azaz nyolc perc lesz a hosszabbítás! Hihetetlen...

• 90.

Talpon a MOL Aréna közönsége!

• 89.

Vida mutatkozhatott volna be egy góllal! Bayo passzát tette kapura, sajnos leért Chudý.

• 88.
    Erik Pačinda helyett Vida Kristopher András állt be a játékba.
  • 86.

A szél a kapu mögé fújta a labdát.

• 86.
    Erik Pačinda szabadrúgást lőtt.
  • 85.

Zsolti az oldalhálóba lőtte a sarokrúgást.

• 85.
    Kalmár Zsolt szögletet rúgott.
  • 83.

Kicsit megzavarodtunk középen, a helyzetet kihasználva a friss Brigant eresztett meg egy lövést, amely méterekkel elkerülte Macej kapuját.

• 81.
    Reagy Baah Ofosu helyett Tomáš Brigant állt be a játékba.
  • 80.

Lövééés! Pačinda amolyan Robbenes löketébe Divković ért bele, nem lett gól.

• 75.

Huk kapott egy erős rúgást a lábára, ami miatt ismét a pályára kell futnia az orvosi stábnak.

• 74.
    Kalmár Zsolt szabadrúgást lőtt.
  • 74.
    Christián Herc helyett Marko Divković állt be a játékba.
  • 73.

7236 - ez a mai nézőszám.

• 71.

Hercet kell ápolni a pálya közepén.

• 70.
    Yasin Pehlivan helyett Kubilay Türk Yilmaz állt be a játékba.
  • 70.

Sokkal jobb a második félidő az elsőnél.

• 68.

Óriási szabadrúgás volt, amely csak milliméterekkel kerülte el a bal vinklit.

• 67.
  • 67.
    Yasin Pehlivan sárgalapot kapott.
  • 66.

Idén ez volt az első gólunk, melyet a Nagyszombatnak rúgtunk.

• 64.

Pačinda esik el a tizenhatosban. Nincs tizenegyes. Szinte felrobban a kispad.

• 62.

Bayo első gólját szerezte a DAC-ban!

• 62.
    Štefan Pekár helyett Marvin Egho állt be a játékba.
  • 60.
    Vakoun Issouf Bayo gólt rúgott.
  • 59.
    Cesar Blackman Camarena sárgalapot kapott.
  • 58.
    Christián Herc sárgalapot kapott.
  • 57.
  • 56.

A pályára lépő Bayo fejelt fölé.

• 55.
    Lukáš Čmelík helyett Vakoun Issouf Bayo állt be a játékba.
  • 55.

Hordágyon viszik le a sérült játékosunkat, aki tapsot kap a közönségtől.

• 54.

Még mindig tart a pályán az ápolás.

• 53.

Čmelík sérülése komolynak tűnik, Bayo már az alapvonalnál készülődik arra, hogy becseréljék.

• 52.
    Martin Tóth sárgalapot kapott.
  • 51.

Megint Čmelík kapott egy nagyot a pálya közepén, ezúttal Tóthtól. Orvosi segítségre van szüksége.

• 50.
  • 49.

A közönség közben a bíróra haragszik, aki nem vette észre, hogy az előző akció alatt Čmelík végig a földön feküdt egy korábbi ütközés miatt.

• 48.

Kadlec került tiszta lövőhelyzetbe, Macej azonban bravúrosan vetődött a labdába.

• 46.

Megkezdődött a második félidő, csere egyik oldalon sem volt.

• 46.

A bíró sípszava véget vet az első játékrésznek.

• 44.

Szöglet utáni kakaskodás a kapu előtt, melynek laposztás a vége.

• 43.
    Lukáš Čmelík szögletet rúgott.
  • 42.
    Erik Pačinda szögletet rúgott.
  • 42.

Čivić mentett hatalmasat, szöglettel jövünk.

• 40.

Ziccer! Kalmár minden erejét bevetve megtartotta a labdát a tizenhatosban, majd Pačindának passzolt, akinek lapos, bal oldali lövésére leért Chudý kapus.

• 38.

Ismét Záhumenský szerelte tisztán ofosut közel a kapunkhoz.

• 37.

Davis kapott egy ajándéklabdát a középpályán. Messziről próbálkozott a lövéssel, de nagyon eltörte.

• 36.

Két nagyszombati egymásba futott, majd mindkettő a földön kötött ki. A bíró pedig - ilyet még nem láttunk - ellenünk ítélt szabadot.

• 34.

Pekárt állította meg lesen a partjelzői zászló.

• 33.
    Yasin Pehlivan szögletet rúgott.
  • 32.

Huk mentett Ofosu elől gólhelyzetben. Kalmár labdavesztéséből indult meg a piros-fekete csatár, de szerencsére Huk remekül zárt.

• 30.

Záhumenskýt illeti dícséret. Egyszerűen, de hatékonyan oldja meg a védelmi feladatokat.

• 29.

Tóth marad a földön egy Pačindával való test-test elleni küzdelem után, de nem történt szabálytalanság.

• 26.

Egyre jobban lopták a távolságot a nagyszombatiak a kapunk felé, a végén azonban Ofosu támadó szabálytalansága miatt fújt a sípjába a játékvezető.

• 24.

Les lett belőle.

• 24.
  • 23.

Simon szabálytalankodott Pehlivannal, szabadot kapott a Spartak.

• 22.

Ofosu előbb-utóbb kihúzza a gyufát állandó akadékoskodásával...

• 21.

Záhumenský próbálkozott egy hosszú indítással, de sajnos túl hosszú lett az a labda. amely aztán végül az alapvonal mögött hagyta el a pályát.

• 18.

Ismét Čmelík volt aktív a szélen, beadásával ezúttal Kalmárt kereste, de Zsoltinak nem a legjöbb szögben kapta a labdát.

• 17.

Pehlivan nem nyerte el a DAC-tábor szimpátiáját. Ha nála a labda, rögtön jön a fütty.

• 15.

A kapitányi karszalagot ma Pačinda viseli.

• 12.

Ezt is kivágták, és egyből egy kontrával indultak volna a nagyszombatiak, de Blackman és Simon közös erővel megállították a megiramodó Ofosut.

• 12.
    Eric Javier Davis Grajales szögletet rúgott.
  • 10.

Könnyen kifejelte a vendégvédelem a betett labdát.

• 10.
    Eric Javier Davis Grajales szabadrúgást lőtt.
  • 9.

Kadlec lökte fel Pačindát a bal szélen.

• 8.

Nagy helyzet! Záhumenský balról jövő labdája Čmelíknél kötött ki, aki lőni is tudott, a gól azonban elmaradt.

• 7.

Lukáš kicsit utánarúgott a nagyszombatinak.

• 7.
    Lukáš Čmelík sárgalapot kapott.
  • 4.

Tetszetős helyzetecske bontakozott ki Chudý kapuja előtt, melynek főszereplői Čmelík és Pačinda voltak.

• 3.

Ofosu tört volna be a tizenhatosunkba, ám még mielőtt ezt megtette volna, a földön találta magát. Tiszta szerelés volt.

• 1.

Elkezdődött a meccs, közben szól a himnusz.

• 0.

A mai ünnepélyes kezdőrúgás Balogh Tiboré, aki 30. születésnapjára kapta ezt az ajándékot a családjától. Gratulálunk, Tibor!

• 0.

Lépes Györgyöt, a DAC egykori kiváló labdarúgóját, jelenlegi ifjúsági edzőjét díjazzák a Szlovák Labdarúgó Szövetség ezüst emlékplakettjével születésnapja alkalmából. A díjat Világi Oszkár klubtulajdonos, és Végh Tibor klubelnök adta át.

• 0.

Gyönyörű sárga-kék lelátói koreográfia mellett érkeznek a pályára a főszereplők. Mi sárga-kékben, a Nagyszombat piros-feketében.

• 0.

A névsorolvasási-show már megvolt, most szól a Nélküled (a nagyszombatiak kifütyülik), aztán lesz majd ünnepélyes kezdőrúgás, meg persze a himnusz.

• 0.

Nemcsak a pályán várható parázs meccs, hanem a lelátón is igazi hangpárbaj ígérkezik, szépen telik ugyanis a vendégszektor.

• 0.

Igazi áprilisi idő van a MOL Arénában: hol a szél fúj, hol a nap süt, hol pedig egy-két csepp eső cseppen.

• 0.

Már a piros-feketék is kifutottak.

• 0.

A 3-5-2-es hadrendet választotta a mai meccsre Marco Rossi, Hogy ilyen felállásban hogy muzsikál majd a csapatunk, az hamarosan kiderül.  A Felállás menüpontra kattintva megtekinthető a kezdő tizenegy. A mieink már a pályán melegítenek, a Spartak játékosai egyelőre még az öltözőben.

• 0.

Igazán hozhatna nekünk ma három pontot a nyuszi, mivel ebben a szezonban még egyszer sem tudtuk legyőzni a Spartakot, de még gólt sem rúgtunk nekik. Itt az ideje! A mérkőzés felvezetőnje ide kattintva olvasható.

• 0.

Mivel tegnap a Zsolna 5:1-es vereséget szenvedett hazai pályán a Trencséntől, így nem sikerült megelőzniük bennünket a tabellán. Ám mivel a Slovan is nyert odahaza a Rózsahegyet 1:0-ra legyűrve, így biztos, hogy a mai meccset követően is harmadikok leszünk a tabellán, amely e pillanatban így fest:

• 0.

...és kellemes húsvéti ünnepeket!

• 0.

Szeretettel köszöntök mindenkit a Fortuna Liga rájátszás 3. fordulójának, azaz a felsőházi viadal harmadik körének mai mérkőzéséről innen, a MOL Arénából! A DAC-Nagyzsombat rangadó 15.20-kor kezdődik. A mérkőzés online közvetítésének kommentátora: Kiss Balázs. Jó szurkolást!

AZ FL RÁJÁTSZÁS 3. FORDULÓJÁBAN:

Nem április elsejei tréfa: közel három év után megvertük a Nagyszombatot! A húsvétvasárnapi derbi parázs meccset hozott, melynek hőse az elefántcsontparti Bayo lett, aki nem sokkal pályára lépése után megszerezte a győztes gólt. Győzelmünknek köszönhetően megerősítettük harmadik helyünket a képzeletbeli dobogón.

A húsvétvasárnapi meccsre eddig még nem látott felállásban küldte pályára a csapatot Marco Rossi. Ljubičić eltiltás, Šatka és Černák pedig sérülés miatt maradt ki a játékból. A lelátók ezúttal is szépen megteltek, és minden készen állt ahhoz, hogy egy hamisítatlan rangadó szemtanúi lehessünk. A meccs elején Čmelík és Pačinda összjátéka tapsoltatta meg a közönséget, négy perccel később pedig még ennél is nagyobb lehetőség adódott Čmelík előtt, aki Záhumenský passzát megszelídítve lőtt, de Chudý kapus résen volt. A vendégeknél elsősorban Ofosu volt aktív, a 12. percben ügyesen iramodott meg a kapunk felé, de Blackman és Simon közös erővel megállították őt. A folytatásban is inkább az erő és a küzdelem volt a jellemző a játékra, a kapuk ritkán forogtak veszélyben. A 32. percben Kalmár hibája hozta ránk a frászt, eladott labdájára Ofosu csapott le, akinek lövésébe Huk tette bele remekül a labdát, így szöglettel végződött az akció. Öt perccel a vége előtt ismét felemelkedtünk a székünkből, amikor Kalmár minden erejét bevetve megtartotta a labdát a tizenhatosban, majd Pačindának passzolt, akinek lapos, bal oldali beadására leért Chudý. A hátralévő időben még két sarokrúgást is elvégezhettünk. A második szöglet után kisebb kakaskodás alakult ki a nagyszombati kapu előtt, melynek laposztás lett a vége.

Csere nélkül, de nagyobb elszántsággal jöttek ki az öltözőből a játékosok a második félidőre. Mindezt a nagyszombati Kadlec jelezte először, akinek löketét a 48. percben Macej bravúrral hárította. A közönség közben a bíróra haragudott, aki az akció közben nem akarta észrevenni a sérülés miatt földön maradt Čmelíket. Alig telt el pár perc, és Lukáš ismét lesérült, de ekkor már csak hordágyon tudta elhagyni a pályát (mint később kiderült, pár másodpercre az eszméletét is elvesztette), helyére pedig Bayo állt be, aki első labdaérintéséből azonnal fölé fejelt egy beadást. A 60. percben pedig megszerezte első gólját a DAC-ban! A Kalmártól kapott indítással egyedül tört kapura, a védők lemaradtak róla, és Bayo a kapus eszén is túljárva a hálóba talált – 1:0. A gólt követően még nagyobb fordulatra kapcsolt a játék, de továbbra is sok volt az ütközet és a szabálytalanság. A 64. percben Pačindát választották el a labdától a tizenhatosban meglehetősen fura módon, ám a bíró sípja néma maradt. Négy perccel később már megadott egy szabadot a javunkra, de Pačinda lövése milliméterekkel kerülte el a bal vinklit. Házi gólkirályunknak ez sem szegte kedvét, a 80. percben amolyan Robben-féle lövéssel próbálkozott, s ha Divković nem ér bele a hálóba tartó labdába, akár már két góllal is vezethettünk volna. A másik oldalon Brigantnak volt egy gyenge próbálkozása. A vége előtt nem sokkal Vida is pályára lépett, aki Bayo passzát válthatta volna gólra, de Chudý résen volt. A 7236 néző igazi rangadót láthatott annak minden elemével. Akkor ugrott fel kissé a vérnyomásunk, amikor a negyedik játékvezető jelezte, hogy a sok ápolás miatt nyolc perc lesz a hosszabbítás. És bizony maradt izgalom a végére bőven! Kalmár és Yilmaz viaskodása csak tovább fokozta a feszültséget, Tóth fejesénél pedig majdnem meghűlt bennünk a vér, de Macej eszméletlen bravúrral szögletre ütötte a labdát. A saroklövést követően pedig Egho bólintott centikkel mellé. Az utolsó percben még Davis is növelhette volna a góljaink számát, az utolsó utáni pillanatban pedig Bayo hagyta ki a kihagyhatatlant, de megbocsájtjuk neki, mert a jelenetet követően végre lefújta a meccset a bíró. Ez pedig azt jelentette, hogy közel három év után sikerült megvernünk a Nagyszombatot.

A kilencven perc során végig hatalmas fizikai harcot láthattunk. A kiegyenlített játék sok szabálytalanságot, és sárga lapot is hozott, ám Bayo gólja végül megpecsételte a Spartak sorsát. Elefántcsontparti légiósként korábban még senki sem rúgott gólt sárga-kék színekben. Ez a találat egyben az első Nagyszombatnak rúgott gólunk volt ebben a szezonban. Győzelmünknek köszönhetően kilenc pontosra faragtuk a hátrányunkat az éllovas Spartakkal szemben, és csak kettőre vagyunk lemaradva a második Slovantól. Egy hét múlva folytatódhat a pontgyűjtés, vasárnap Csák Máté vára alá látogatunk. A Trencsén elleni meccs, akárcsak a mai, 15.20-kor kezdődik.

Marco Rossi (DAC): „Minden alkalommal, amikor a Nagyszombat ellen játszunk, részletek döntenek a meccsről. Ma nagyon harcos és kiegyenlített volt játék, úgy érzem, megérdemelt győzelmet arattunk. Šatka mellett ma Ljubičićcsel és Černákkal sem számolhattam, de mindig úgy készülünk, hogy ha hiányzik is valaki, a pályára lépők pótolni tudják őket. Ezt gyakoroljuk az edzéseken is, és a fiúk ma is megmutatták, hogy a vérüket és a szívüket is képesek voltak a pályán hagyni. Čmelík a sérülését követően egy pillanatra elvesztette az eszméletét. Érdekesnek tartom, hogy míg mi szinte minden szabálytalanság után sárgát kaptunk, addig ez fordítva nem működött. A Spartak és a Slovan ellen ez általában így működik. Olaszként is jól látom, amit látok.”

Nestor El Maestro (Nagyszombat): „Kemény fizikai meccs volt, amely során a DAC erősebbnek bizonyult, győzelmük megérdemelt, gratulálok. Szlovákiai viszonylatban mindig itt a legjobb a hangulat. Nekünk és a hazaiaknak is voltak hiányzóik, a futballban ez normális. Nem jó érzés, hogy kikaptunk, de hátra van még hét bajnoki mérkőzés. Most kissé csalódott vagyok, de a végéig még nagy harc várható. A folytatásban kétszer is a Slovan vár ránk, én pedig örülök az angol heteknek.”

FC DAC 1904 - SPARTAK NAGYSZOMBAT 1:0 (0:0)

Fortuna Liga, rájátszás, 3. forduló, 2018.04.01., 15:20

Játékvezetők: Glova - Slyško, Mókoš, 7236 néző

Góllövő: 60. Bayo

Sárga lap: 7. Čmelík, 45. Koštrna, 58. Herc, 59. Blackman, 94. Kalmár, 95. Macej, ill., 45. Čivić, 52. Tóth, 67. Pehlivan, 94. Egho

DAC: Macej - Záhumenský, Huk, Koštrna - Blackman, Davis, Simon, Kalmár, Herc (74. Divković) - Čmelík (55. Bayo), Pačinda (88. Vida)

Nagyszombat: Chudý - Čivić, Godál, Tóth, Kadlec - Pehlivan (70. Yilmaz), Greššák, Chanturishvili, Sloboda - Pekár (62. Egho), Ofosu (80. Brigant)

Labdatartás: 52% - 48%