MérkőzésAS Trencsén vs FC DAC 1904 Dunaszerdahely
AS Trencsén
    >>
Hamza Čataković 85
90. perc1 - 3FC DAC 1904 Dunaszerdahely

• 93.

A hármas sípszó azt jelenti, hogy véget ért a mérkőzés. Ismét sikerült győznünk Trencsénben! Megelőztük a Slovant, és feljöttünk a második helyre. Egy hét múlva szombaton a Zsolnát látjuk vendégül. Ha tehetik, váltsanak jegyet a MOL Arénába. Természetesen akkor sem marad majd el szöveges közvetítésünk. Várja Önöket a most elköszönő kommentátor, Kiss Balázs. Szép estét, további kellemes ünnepet, hajrá DAC!

• 91.

Paur fejel fölé.

• 90.

Azango csípős lökete süvít el a kapunk mellett.

• 90.

Három perces hosszabbítás következik, Ezt már muszáj kibírnunk!

• 88.

Sleegers próbálkozott egy távoli lövéssel, ám a laba célt tévesztett.

• 85.

Szépitenek a hazaiak! Čatakovićot nem tudtuk feltartani, aki így 1:3-ra módosítja az eredményt.

• 85.
    Hamza Čataković gólt rúgott.
  • 85.

Macej kanalazza fel a földről Arnhem távoli lövését.

• 83.
    Joey Johannes Martinus Sleegers szögletet rúgott.
  • 81.

Játszik a DAC! - skandálja közben a DAC-tábor, válaszul a hazaiak által meggyújtott füstbombára.

• 81.

És újból kimarad egy Bayo helyzet! Šemrinec mentett egy az egyben.

• 79.

Bayo is betalálhatott volna. Emberfölényben törtünk kapura, Bayo azonban gyengén lőtt, marad a 0:3

• 78.
  • 77.
    Yves Simon Pambou helyett Christián Herc állt be a játékba.
  • 77.
    Vida Kristopher András gólt rúgott.
  • 76.

GÓÓÓL! Szép kontra után Vida passzol a hálóba - 0:3

• 75.
  • 75.
    Lukáš Skovajsa helyett Philippe Robert van Arnhem állt be a játékba.
  • 73.

1928 néző volt a szemtanúja, ahogy Vida ballal jócskán mellé csavart.

• 72.

Ljubičić kapott fájdalmasan az arcához, majd maradt a földön, emiatt áll most a játék.

• 71.

Macej mentette meg góltól a csapatot.

• 69.
    Cornelis Petrus Ubbink helyett Joey Johannes Martinus Sleegers állt be a játékba.
  • 66.

Zsivkovics sajnos nincs top formában. Eladott labdájából jöhetett most az ellenfél, de végül Huk és Ljubičić közös erővel megállította a támadást.

• 64.

Huhhh, szerencsére egyik sarokrúgásból sem sikerült szépítenie a trencsénieknek, pedig egyszer a felső lécen táncolt végig a labda.

• 63.
    Cornelis Petrus Ubbink szögletet rúgott.
  • 63.
    Lukáš Skovajsa szögletet rúgott.
  • 62.
  • 61.
  • 59.
    Eric Javier Davis Grajales helyett Marko Zsivkovics állt be a játékba.
  • 59.

Davis is megsérült... Marad ép játékosunk a meccs végéig?

• 57.

Davis ápolása miatt áll a játék.

• 55.

Vida vágta hosszan előre a labdát, amelyet Bayónak Čögley mellett sikerült megszelídítenie, majd szorongatott helyzetből a kapuba lőnie - 0:2

• 52.

GÓÓÓL! Bayo kettőre növeli az előnyünket!

• 52.
    Vakoun Issouf Bayo gólt rúgott.
  • 48.

286-an kísérték el ma csapatunkat Csák Máté városába.

• 47.

A szünetben megtudtuk, hogy Pačinda izomhúzódást szenvedett. Előreláthatólag kéthetes pihenőre számíthat.

• 46.

Lawrence fejelt fölé, majd a bíró véget vet az első félidőnek.

• 46.

Folytatódik a mérkőzés.

• 46.
  • 46.
    Cornelis Petrus Ubbink szabadrúgást lőtt.
  • 45.

Két perc ráadás következik.

• 45.

Be kell, valljuk, néha élvezet nézni a Trencsén technikás játékát.

• 43.

Ubbink kapura tartó lövését öklözi ki Macej!

• 40.

Azango vezette az ötösig a labdát, ott azonban a védelmünk hibára késztette, így kirúgással folytatódik a játék.

• 39.

Kalmár egyből Šemrinec karjaiba lőtte a labdát.

• 37.

Vida próbálta meg kiugratni Bayót, kár, hogy túl hosszú labdát adott.

• 35.

Simon ijesztett rá egy lövéssel hazaiakra, a labda azonban az egyik fekete mezes lábáról visszapattant a mezőnybe.

• 34.
    Kalmár Zsolt szögletet rúgott.
  • 33.

Most még nem volt annyira meleg a pite, mint előbb, de ugyancsak lest int a hazaiaknak a partjelző. Nem lesz népszerű Trencsénben.

• 30.

Paur hatalmas helyzeténél ment óriásit Macej. Más kérdés, hogy ezt is lesen állította meg a partjelző. Hatalmas lelátói fütty követi a döntést.

• 30.
    Antonio Mance helyett Hamza Čataković állt be a játékba.
  • 28.

Eszméletlen sebességgel cserélt gazdát a labda a kapunk előtt, az akció végén Huk feküdt bele önfeláldozóan egy lövésbe.

• 26.

Ljubičić lőtt messziről! A lövőhelyzetet Vida és Kalmár alakította ki a kapitányunk számára. A labda csak centikkel ment Šemrinec kapuja mellé.

• 25.

Ügyesen felépített támadás után Azango fejel mellé a hazaiaknál.

• 24.

A szerdahelyi szurkolók hangjától zeng a stadion.

• 21.

Koštrnának kell leballagni a kapu mögé. Ápolásra szorul. Ennyi sérültet...

• 18.

Vida előtt nyílt hatalmas üres terület, melyet ki is használt, majd Bayónak adta a labdát, aki gólhelyzetbe került, kár, hogy lesen állt.

• 18.

Ismét veszélyes labda érkezett Macej elé, de Huk ügyesen tisztázott Azango elől.

• 14.

Elvégeztünk egy bedobást, amely után már Vida is tüzelhetett volna, de inkább passzolt. Ezután valahogy Davis elé pattant a labda, aki nem teketóriázott és a 16-oson kívülről durrantott. Gyönyörű lövés volt!

• 12.

GÓÓÓL! A semmiből megszerezzük a vezetést! Davis, kapásgóljával 1:0-ra vezetünk Trencsénben!

• 12.
    Eric Javier Davis Grajales gólt rúgott.
  • 10.
    Erik Pačinda helyett Vida Kristopher András állt be a játékba.
  • 10.

Kényszerű cserét kellett végrehajtanunk, Pačinda sajnos nem tudja folytatni a játékot, Vida bizonyíthat.

• 8.

A szöglet után remekül sikerült felszabadítanunk, olyannyira, hogy Pačinda egyedül törhetett volna kapura, ám hirtelen a combjához kapott, és fájdalmas arccal esett a földre. Ápolásra szorul.

• 8.
  • 4.

Hááát... Les miatt érvényteleníti a bíró Mance fejesét, de ahogy a Trencsén kijátszotta ezt a helyzetet, az nagyon szép volt. Mi inkább a saját oldalunkról szeretnénk látni ilyeneket.

• 2.

Ubbink senkitől sem zavartatva fejel a kapunk fölé.

• 2.
  • 2.

Paur kerül ígéretes helyzetbe rögtön az elején, az utolsó passzt azonban elrontja.

• 1.

Elkezdődött a meccs.

• 0.

Érkeznek a pályára a csapatok. A hazaiaik feketében, mi sárga-kékben.

• 0.

Kellemes, 20 °C fokos, napos idő van Csák Máté vára alatt, a hangosbemondó épp a csapatokat mutatja be a közönségnek. A hangulat nem olyan, mint a MOL Arénában. Ha a DAC szurkolók nem énekelnének, elég nagy lenne a csend a stadionban.

• 0.

A mérkőzés felvezetője ide kattintva olvasható.

• 0.

Tegnap már lejátszották a rájátszás két mérkőzését, ennek megfelelően most így fest a tabella:

• 0.

Szeretettel köszöntök mindenkit a Fortuna Liga rájátszás 4. fordulójának, azaz a felsőházi viadal negyedik körének mai mérkőzéséről innen, a trencséni stadionból! A Trencsén-DAC összecsapás 15.20-kor kezdődik. A mérkőzés online közvetítésének kommentátora: Kiss Balázs. Jó szurkolást!

AZ FL RÁJÁTSZÁS 4. FORDULÓJÁBAN:

Újabb trencséni győzelem! Csapatunk zsinórban harmadszor is elhozta Csák Máté vára alól a három pontot. A gólgyártást Davis kezdte egy szépségdíjat találattal, majd Bayo és Vida is betalált, s a vágpartiak erejéből már csak a szépítésre futotta. Kimondani is varázslatos: másodikak vagyunk! Némi üröm az örömben, hogy Pačinda és Davis izomsérülést szenvedett.

Kiváló, bár meglehetősen szeles időben kezdődött a mérkőzés, amelyen ismét a kezdőben találtuk az eltiltás után visszatérő Ljubičićet. Šatka és Černák azonban még most sem volt hadra fogható. A sok sérült nem kis fejtörést okozott Marco Rossinak a kezdőcsapat felállításánál, az olasz mester feje mégis akkor kezdett el igazán főni, amikor a 9. percben Pačinda egy tiszta gólhelyzetben a combjához kapott, és fájdalmasan esett a földre, majd hordágyon hagyta el a játékteret. A hazaiak egyébként szinte ott folytatták a játékot, ahol az egy héttel ezelőtti 5:1-es zsolnai győzelmük során abbahagyták. Rögtön az elején gyors támadásokkal igyekeztek zavarba hozni a védelmünket, s már a 4. percben Macej hálójában táncolt a labda, Mance fejesét azonban Chmura les címén érvénytelenítette. Majd jött Pačinda kényszerű cseréje, akinek helyén Vida kapott bizonyítási lehetőséget, mellyel a 12. percben élt is. Az ő passza után került ugyanis a labda Davishez, aki kapásból durrantott Šemrinec hálójába – 0:1. Gyönyörű jobblábas lövés volt a tizenhatos vonalán túlról! A gól csupán pár percre vette el a Trencsén támadókedvét, a fekete mezesek hamar megrázták magukat, és gyors passzjátékkal pillanatok alatt eljutottak a kapunkig. A 30. percben Čataković hatalmas helyzeténél mentett óriásit Macej. Más kérdés, hogy lesen állította meg őt a partjelző. A döntést hatalmas lelátói fütty követte. A félidei sípszóig még Azango, Ubbink és Lawrence is veszélyeztetett a hazaiak részéről, de egyenlítenie egyiknek sem sikerült.

A vágpartiak a második félidőt is ugyanolyan gyors játékkal indították, mint az elsőt, de hiába minden számukra kedvező statisztika, mégis mi adtuk a gólt. Blackman vágta hosszan előre a labdát, amelyet Bayónak Čögley mellett sikerült megszelídítenie, majd szorongatott helyzetből a kapuba lőnie – 0:2. Az örömöt kissé beárnyékolta, hogy nem sokkal a gól után újabb kényszerű csere következett, ezúttal Davis fejezte be sérülés miatt idő előtt a játékot. Zsivkovics pályára lépését követően négy szögletet is elvégezhettek gyors egymásutánban a hazaiak, ám szépíteniük egyik sarokrúgásból sem sikerült, pedig egyszer még a felső lécen is megtáncoltatták a labdát. Hiába próbálkozott a Trencsén, az újabb gólt is mi lőttük. Egy parádés kontra során emberfölénybe kerültünk: Simon iramodott meg a bal oldalon, beadása Bayo érintésével az üresen érkező Vidához került, aki pár lépésről megszerezte csapatunk harmadik találatát – 0:3. Vida legutóbb szintén a Trencsén ellen volt eredményes, közel kilenc hónapot kellett várnia, míg újra a hálóba talált. Az ünneplés a 286 fős vendégszektorban ekkor már a tetőfokára hágott, és felhangzott a „Játszik a DAC!” - rigmus is. Ezután még akár újabb gólt is kiálthattak volna a drukkereink, de Bayo két hatalmas helyzetet is elpuskázott. A hazaiak hozzáállását azonban dicséri, hogy a háromgólos hátrány ellenére sem adták fel, és igyekeztek megszerezni a szépítő találatot. Ez végül össze is jött nekik, mert a 85. percben nem tudtuk feltartóztatni a kapura törő Čatakovićot, aki végül beállította az 1:3-as végeredményt.

Három gól, három pont, ilyen egyszerű játék a futball – mondhatnánk. Bár Pačinda korai elvesztésekor még nem gondoltuk volna, hogy így alakul a meccs, de a győzelmet nem szokás magyarázni. Ezúttal Davis, Bayo és a trencséniek ellen rendre eredményes Vida örvendeztette meg a helyszínen szurkoló 286 drukkert és az otthon maradt sárga-kékeket. A gyors játékot játszó hazaiak ellen bevált Marco Rossi taktikája, s ennek köszönhetően a Slovant megelőzve feljöttünk a második helyre. Folytatás jövő héten, szombaton, amikor a tavalyi bajnok Zsolna vendégeskedik majd a MOL Arénában.

Marco Rossi (DAC): „Mint mindig, úgy most is nagyon nehéz meccset játszottunk a Trencsénnel. Ezúttal is egy nagyon szervezett csapat ellen játszottunk, akik az egy az egy elleni játékban kiválóak, a széleken gyorsak, és a labdát is jól tartják. Épp ezért más taktikát kellett választanunk a mai mérkőzésre. Ilyen szempontból jól játszottunk. Köszönöm a fiúknak is és a szurkolóinknak is ezt az összecsapást. Azt hiszem, Szlovákiában senki nem várta tőlünk, hogy a bajnokságnak ebben a szakaszában így fogunk állni a tabellán.”

Vladimír Cifranič (Trencsén): „Nem sikerült átmentenünk azt a hatékony játékot a mai meccsre, amit legutóbb Zsolnán bemutattunk. A széleken nem tudtunk érvényesülni. Az első és a második félidőt is jól kezdtük. Az ellenfelünk a második gól után tartotta az eredményt, a harmadik találatot követően pedig végleg eldőlt a három pont sorsa. A játékosaimat dicséri, hogy még így is igyekeztek szépíteni, amely a végére sikerült is.”

AS TRENCSÉN - FC DAC 1904 1:3 (0:1)

Fortuna Liga, rájátszás, 4. forduló, 2018.04.08., 15:20

Játékvezetők: Chmura - Vorel, Štrbo, 1928 néző

Góllövők: 85. Čataković, ill. 12. Davis, 52. Bayo, 76. Vida

Sárga lap: 38. Simon, 53. Macej

DAC: Macej - Záhumenský, Huk, Koštrna, Blackman - Ljubičić, Simon (76. Herc), Davis (59. Zsivkovics), Kalmár - Pačinda (10. Vida), Bayo

Trencsén: Šemrinec - Skovajska (75. Arnhem), Lawrence, Kleščík, Čögley - El Mahdioui, Ubbink (69. Sleegers), Paur - Azango, Mance (30. Čataković), Gong

Labdatartás: 57% - 43%