MérkőzésFC DAC 1904 Dunaszerdahely vs MŠK Zsolna
    >>
Vakoun Issouf Bayo 27
    >>
Marin Ljubicic 31
90+2. perc3 - 1MŠK Zsolna

• 90+2.

A játékvezető ezennel véget vet a mérkőzésnek. Szép volt fiúk! – zengi a stadion. Másodikok vagyunk, és a mi biztos, hogy ott is maradunk még a jövő héten is! A lebonyolítási rendszer értelmében egy hét múlva ugyancsak a Zsolnával meccselünk, ezúttal azonban mi leszünk a vendég együttes. A találkozót vasárnap rendezik, 15.20-kor. Ha tehetik, kísérjék el csapatunkat Zsolnára. Természetesen akkor sem marad majd el szöveges közvetítésünk. Várja Önöket a most elköszönő kommentátor, Kiss Balázs. Szép estét, további kellemes hétvégét, hajrá DAC!

• 90+1.
    Michal Škvarka szögletet rúgott.
  • 90+1.

Két perc lesz a hosszabbítás.

• 90.

Nagyon elrontották a rögzített helyzetet. Ljubičić passza után Simon nyargalt végig a pályán, majd kiszorított helyzetből mellé lőtt.

• 89.
    Marin Ljubicic sárgalapot kapott.
  • 88.

Három perccel a vége előtt állva tapsolja a MOL Aréna a csapatot!

• 87.
    Michal Škvarka szabadrúgást lőtt.
  • 86.

Szép kontrát vezettünk a zsolnaiak labdavesztése után. Černáké volt a főszerep, a végén mégis Vida lőhetett, kár, hogy Volešák kezébe.

• 84.
    Jaroslav Mihalík helyett Róbert Polievka állt be a játékba.
  • 84.

Balaj fut lesre.

• 82.

Černák elől mentettek gólhelyzetben!

• 80.
    Vakoun Issouf Bayo helyett Roland Černák állt be a játékba.
  • 79.

A sarokrúgás után jól megtartottuk a labdát, majd Davis tekerte rá ballal. Volešák nyújtózott ugyan, de a labda fölé szállt.

• 78.
    Eric Javier Davis Grajales szögletet rúgott.
  • 78.

A kapusról kipattan a labda, szöglet.

• 78.
    Eric Javier Davis Grajales szabadrúgást lőtt.
  • 77.

Mráz lépett rá Ljubičić lábára, ezért jár a szabadrúgás.

• 75.
    Vahan Bičachčjan helyett Filip Balaj állt be a játékba.
  • 75.

Mráz küldi méterekkel fölé a jobbról érkező labdát.

• 74.

Ljubičić ebben a félidőben is meglövi a maga távoliát, és ahogy eddig mindig, most is mellé durrant.

• 71.

Macejnak kaphattak bele a szemébe, mer azt dörzsöli, és emiatt szorul ápolásra.

• 68.

GÓÓÓL! Davis beadása Králikon megpattanva köt ki a hálóban. 3:1 már az állás, mégha öngóllal is.

• 68.
    Martin Králik öngólt rúgott.
  • 67.

7925 néző válott ma jegyet a MOL Arénába. Nem hiszem, hogy más stadionban ennél magasabb számot tudnának felmutatni.

• 66.
    Lukáš Jánošík sárgalapot kapott.
  • 65.
  • 64.

Diaz szabálytalankodik.

• 64.
    Kalmár Zsolt helyett Christián Herc állt be a játékba.
  • 62.
    Ivan Santiago Diaz gólt rúgott.
  • 61.

Szépít a Zsolna! Jánošik passzát Diaz váltja gólra - 2:1

• 59.

Tanácstalanul mutatnak egymásra a vendégvédők, miután Vidának egy megkerülős csellel majdnem sikerült lóvá tenni őket.

• 57.

Mráz lábáról pattant el a labda a tizenhatosunkban, Šatka tisztázott előle mesterien.

• 56.

Ljubičić int Blackmannek, hogy jöjjön feljebb. Az előbb is kiválóan érkezett a panamai játékos a jobb szélen, csak a beadásába ért bele egy zsolnai láb a végén.

• 53.

Šatka mutatta meg, hogy nem felejtett el focizni azalatt a pár nap alatt, amíg sérült volt. Gyönyörűen fejelte ki a betett labdát.

• 52.

Bayo próbált kapura fordulni a beadásból, de nem találta el jól a labdát.

• 52.
    Vida Kristopher András szögletet rúgott.
  • 46.

Egy-egy csere is volt a szünetben. Mint megtudtuk, Koštrna izomhúzódás miatt nem tudja folytatni a játékot, helyén Blackman bizonyíthat.

• 46.
    František Kubík helyett Lukáš Jánošík állt be a játékba.
  • 46.
    Kristián Koštrna helyett Cesar Blackman Camarena állt be a játékba.
  • 45.

Nem hosszabbít a játékvezető, 2:0-ás hazai vezetéssel vonulnak a játékosok az öltözőbe.

• 44.

Bayót állítja meg lesen Ziemba játékvezető, akinek munkájára ma még egy rossz szabunk nem lehet.

• 43.

Ljubičić - szokásához híven ezúttal is - megeresztett egy távoli löketet, a baj csak az volt, hogy mindezt bal lábbal tette, a labda pedig valahol a Marson kötött ki. Kedves NASA, ha megtalálod, kérjük vissza.

• 41.

Mráz kapott egy remek indítást társától, de Macej kiválóan olvasta a játékot, és időben mentett.

• 37.

Zsolti begyüjtötte kilencedik sárgáját is, ez azt jelenti, hogy egy hét múlva nem léphet pályára Zsolnán.

• 36.
    Kalmár Zsolt sárgalapot kapott.
  • 35.

Nagyon akarjuk azt a harmadik gólt is! Vida, Bayo és Kalmár dolgozott össze.

• 34.
    Vida Kristopher András szabadrúgást lőtt.
  • 31.

GÓÓÓL! Hihetetlen, ott a második! Davis beadását Ljubičić fejelte a hálóba - 2:0

• 31.
    Marin Ljubicic gólt rúgott.
  • 28.

A gólt megelőző percekben egy kis időre kiesett az internet, ezért elnézést kérünk olvasóinktól.

• 27.

GÓÓÓL! Vida elszaladt a jobb oldalon, egy remek csellel megetette a védőjét, majd adta is középra a labdát, ahol Bayo várta, s ha már annyira várt rá, azonnal be is rúgta Volešák hálójába - 1:0

• 27.
    Vakoun Issouf Bayo gólt rúgott.
  • 23.
    Vahan Bičachčjan szabadrúgást lőtt.
  • 20.

Nagy helyzetet hagy ki a Zsolna! Szépen kipasszolták a labdát a középpályán, az akciót pedig Mráz fejezte be lövéssel. Örülhetünk, hogy mellé ment.

• 19.

Bayo remekül tartja meg az előre vágott labdákat. Most Macej kirúgásánál jeleskedett, de ismét jól jött volna neki egy kis segítség, amely ezúttal is elmaradt.

• 18.
    Vahan Bičachčjan szögletet rúgott.
  • 15.

Záhumenský indította ismét mélységből Bayót, aki ezúttal remekül befutott a labdát, kár, hogy a végén nem volt kinek passzolnia.

• 14.

Kalmár Zsolti fordult rá a kapura a tizenhatos sarkáról, próbálkozása azonban ha nem is sokkal, de mellé ment.

• 13.

Kaša rúgott kapura a szöglet után, de Macej a helyén volt.

• 13.
  • 12.

Hátulró jövő indításokkal próbálkuztunk kétszer is az elmúlt két percben, de sajnos egyik labda sem találta meg a címzettet.

• 9.

Egyik sarokrúgásból sem tudtunk veszélyt teremteni.

• 8.
  • 7.
  • 6.

Mihalík lapos és erős beadását Šatka állította meg.

• 4.

Mráz előtt is adódott egy lehetőség a másik oldalon, ám a gyenge gurítást Macej könnyedén felkanalazta.

• 3.

Megszorongattuk kapuja előtt a Zsolnát. Kalmár harciasságának köszönhetően majdnem gólhelyzetbe jutott Vida, de a végén tisztáztak a vendégek.

• 2.

Ljubičićot fellökték a pálya közepén, ezért jár most a szabad.

• 1.

Szól a himnusz, közben elkezdődött a meccs.

• 0.

Már most szuper a hangulat! A mai ünnepélyes kezdőrúgás Borbély Barnabásé, aki 57. születésnapjára kapta ezt az ajándékot.

• 0.

Érkeznek a csapatok, mi sárga-kékben, a Zsolna fehér mezben, fekete nadrágban, fehér sportszárban. Közben a B-középben egy hatalmas tank rajzolódik ki a fejek felett. Emlékezzünk, hogy legutóbb Zsolnán fogadott bennünket ez a motívum. Kár, hogy egy "Šošont" sem látunk most a vendégszektorban.

• 0.

Közben egy remek eredményről számolhatunk be az e percben véget ért másik mérkőzésről: Slovan-Trencsén 1:3.

• 0.

A sérülése miatt hetekre kidőlt Pačinda extravagáns szerelésben biztatja a többieket a kispad mellől.

• 0.

"Ez az olasz csávó tud valamit!" - közli Bíró Tomi hangosbemondó, utalva Marco Rossi eddigi eredményes munkájára.

• 0.

A jétékosok és a bírók is épp a bemelegítést végzik. A szurkolók egy része is így tesz, csak ők épp a büfében. Gyönyörű futballidő várja ma nézőket a MOL Arénában.

• 0.

Adrián Guľa az 1-4-3-3 mellett döntött.

• 0.

1-3-4-1-2-es hadrendben küldi ma pályára a fiúkat Marco Rossi. A kezdőcsapat a Felállás menüpontra kattintva megtekinthető.

• 0.

Csapatunk jelenleg a 2. helyen áll 48 ponttal, a Zsolna pedig a 4. helyen tanyázik 44 pontot összegyűjtve.

• 0.

A mérkőzés felvezetője ide kattintva olvasható.

• 0.

Szeretettel köszöntök mindenkit a Fortuna Liga rájátszás 5. fordulójának mai mérkőzésén, innen, a MOL Arénából. A DAC-Zsolna összecsapás 17.00-kor kezdődik. A mérkőzés online közvetítésének kommentátora: Kiss Balázs. Jó szurkolást!

AZ FL RÁJÁTSZÁS 5. FORDULÓJÁBAN:

Tovább dübörög a sárga-kék gőzhenger! Ezúttal a tavalyi bajnok Zsolnát fektettük két vállra a MOL Arénában. Már az első félidőben megnyugtató előnyt szereztünk, amelyre a fordulást követően még volt válasza a címvédőnek, de a harmadik gólunk után egyértelműen eldőlt a mérkőzés. Európa, vigyázz, jövünk!

Pár perccel a találkozó előtt ért véget a forduló másik mérkőzése (Slovan-Trencsén 1:3), ezért a fiúk azzal a tudattal léptek pályára, hogy a meccs után is biztos a második helyünk a tabellán. Ez a megnyugtató helyzet azonban egyáltalán nem befolyásolta a játékunkat, ugyanis az elejétől kezdve aktívan és gyorsan futballoztunk. Adrián Guľa csapatán is látszott, hogy nem csupán egy egyszerű matinéra érkeztek a MOL Arénába. A zsolnai játékosok szintén jól mozogtak a pályán, elől elsősorban Mráz mutatkozott veszélyesen. A 20. percben remek passzjáték után került hozzá a labda, melyet végül kevéssel helyezett a kapunk mellé. Nálunk Bayo volt az, aki jól tartotta meg a mélységi labdákat, ám néha nem volt, aki segítsen neki az akció befejezésében. Igazi taktikai harc folyt a pályán, kevés helyzettel, és ugyancsak kevés szabálytalansággal. A 27. percben remekül indult meg a jobb szélen Vida, aki egy gyönyörű csellel átverte védőjét, majd középre adott, ott pedig Bayo csapott le a labdára, és lőtte azt egyből Volešák hálójába – 1:0. Nem is kell mondani, mekkora volt az öröm a lelátókon. A szurkolók még talán vissza sem ültek a székükre, máris újabb gólt ünnepelhettek. A 31. percben ugyanis Davis beadását a csapatkapitányunk, Ljubičić váltotta gólra egy szép fejessel – 2:0. A gólok után még inkább rákaptunk a játék ízére: Kalmár, Vida és Bayo is lőhetett volna. A 37. percben Kalmár Diaz elleni szabálytalanságát lappal büntette a játékvezető, ami azért fájó, mert ez volt Zsolti kilencedik sárgája, így ki kell hagynia a jövő vasárnapi visszavágót.

Mindkét oldalon cserével indult a második félidő: Koštrna izomhúzódást szenvedett, a helyére Blackman érkezett. Gyorslábú védőnk élt is a lehetőséggel, mert a védőmunka mellett aktívan kivette a részét a támadásokból is. A játék továbbra is kiegyenlített képet mutatott, a 7925 néző azonban egyáltalán nem unatkozott, bár igazán nagy gólhelyzetet egyik csapat sem tudott kialakítani. Aztán jött a 61. perc és a vendégeknek összejött a szépítés. A csereként pályára lépő Jánošík adott egy remek ütemű passzt a második vonalban érkező Diaznak, akit már védőink sem tudtak feltartóztatni – 2:1. A sovány előny ellenére sem ültünk rá az eredményre, s igyekezetünknek a 68. percben meg is lett az eredménye. A végig aktívan játszó Davis beadásnak szánt labdája Králik fején megpattanva kötött ki Volešák hálójában – 3:1. Az öngól is gól, szokták mondani, pláne akkor szerez örömet, ha azzal a mi találataink száma növekszik. A folytatásban Ljubičić is megeresztette a maga távoliját, ám ahogy korábban, sajnos most is baj volt az irányzékkal. A zsolnaiak ugyan próbálkoztak, de Macejt már a meccs hátralévő részében nem tudták mattolni. A hajrában pedig Vida tehette volna fel az i-re a pontot, amikor egy szép kontra után Černák passzát a kapusba lőtte. A szurkolók három perccel a lefújás előtt már állva tapsolták a csapatot az újabb remek teljesítmény miatt.

Újabb meccs, újabb Bayo-gól! – jelenthetjük ki ezúttal is határtalan boldogsággal. Ám ez az öröm annál nagyobb, mivel az elefántcsontparti csatárunkon kívül még két másik gólt is szereztünk (igaz, a második találat öngól volt), s így hárommal küldtük haza a tavalyi bajnokot, és zsinórban másodszor értünk el 3:1-es végeredményt. Győzelmünknek köszönhetően megerősítettük helyünket a dobogó második fokán, és tovább szövögethetjük dédelgetett álmainkat az európai indulásról. Lassan mindenki nézzen utána, van-e érvényes útlevele! A Nagyszombat, a Trencsén és a Zsolna elleni meccsek után most megfordul a sorrend, és már a jövő héten összecsapunk mai ellenfelünkkel. A vasárnapi találkozó 15.20-kor kezdődik.

Marco Rossi (DAC): „A Zsolnával minden alkalommal gyors, attraktív meccset játszunk, most sem volt ez másképp. Jól ismerjük őket, tudjuk, hogy nem adják fel akkor sem, ha gólokkal vezetünk ellenük. Emlékezzünk csak a tavaly augusztusi párharcra, amikor 3:0-s hátrányból jöttek vissza a meccsbe. Ne feledjük, hogy az aktuális bajnokkal játszottunk, aki nem a véletlennek köszönheti a tavalyi elsőséget. Fekszik nekünk a Zsolna játéka, sokkal eredményesebben tudunk ellenük játszani, mint például a Sároseperjes ellen, akiknek még csak gólt sem rúgtunk. Ma is szívvel és szervezetten játszottunk, a győzelmünk megérdemelt. Szép, de korántsem egyszerű összecsapáson vagyunk túl, melyet végül a harmadik gól döntött el. Természetesen jól esik a szurkolók elismerése, de az érdem elsősorban a játékosoké, nem az enyém. Ugyanúgy köszönet illeti ismét a szurkolóinkat, akikkel a hátunk mögött mindig úgy érezzük, mintha tizenketten lennénk a pályán.”

Adrián Guľa (Zsolna): „A nézők számára tetszetős, nyitott játékot játszottunk, a mi oldalunkról azonban egyáltalán nem eredményeset. Az ellenfél a védelmünkre helyezett nyomással kétgólos vezetésbe került, de Kubík két nagy helyzetéből még akár vissza is jöhettünk volna a meccsbe. A második félidőben adtunk egy rendes, és egy öngólt is. Hiányzott ma belőlünk a gyilkos ösztön. Gratulálok a hazaiaknak, ehhez a fontos győzelemhez. Mi most gyors egymásutánban játsszuk a meccseket, a hétközi kupában megpróbálunk továbbjutni, egy hét múlva pedig ismét találkozunk.”

FC DAC 1904 - MŠK ZSOLNA 3:1 (2:0)

Fortuna Liga, rájátszás, 5. forduló, 2018.04.14., 17:00

Játékvezetők: Ziemba - Benko, Ferenc, 7925 néző

Góllövők: 27. Bayo, 31. Ljubičić, 68. Králik (öngól), ill. 62. Diaz

Sárga lap: 36. Kalmár, 89. Ljubičić, ill. 66. Jánošík

DAC: Macej - Záhumenský, Šatka, Huk - Davis, Simon, Ljubičić, Koštrna (46. Blackman), Kalmár (64. Herc) - Vida, Bayo (80. Černák)

Zsolna: Volešák - Holúbek, Králik, Kaša, Chvátal - Bichakhchyan (75. Balaj), Diaz, Škvarka - Kubík (46. Jánošík), Mráz, Mihalík (84. Polievka)

Labdatartás: 49% - 51%