MérkőzésFC Spartak Nagyszombat vs FC DAC 1904 Dunaszerdahely
    >>
Boris Godál 6
    >>
Marvin Egho 76
90. perc2 - 0FC DAC 1904 Dunaszerdahely

• 92.

Véget ért a mérkőzés, a Spartak nyerte idén a bajnokságot. Nekünk nem marad más hátra, mint gratulálni ellenfelünknek, és a Slovan ellen kiharcolni az Európába jutást. Kiss Balázs köszöni figyelmüket, miközben a pályát elözönlik a haza drukkerek. Szép estét!

• 92.
    Eric Javier Davis Grajales szögletet rúgott.
  • 90.

"Majstri, Majstri" - skandálják.

• 90.
    Yasin Pehlivan helyett Lukáš Greššák állt be a játékba.
  • 89.

Kikapott a Slovan Rózsahegyen.

• 88.
    Marvin Egho helyett Štefan Pekár állt be a játékba.
  • 86.

Ofosu hagy ki egy nagy helyzetet. Már mindenki állva tapsol a stadionban.

• 84.

Hladík találja el a felső lecet így a hajrában. Még pár perc, és elszabadul a bajnokavató Nagyszombatban.

• 82.

16 832 néző van ma itt a City Arénában. Évek óta ennyi ember nem volt szlovák bajnokin. Aki tudja, mikor történt ilyen legutóbb, jelentkezzen!

• 81.
    Christián Herc helyett Mervó Bence állt be a játékba.
  • 80.

Legyen már vége ennek a meccsnek, és felejtsük el. minél előbb...

• 76.

Kettővel vezet a Spartak! Macej óriásit hibázott. Ahelyett, hogy kirúgta volna a labdát, elkezdett cselezni, Egho letámadta, elvette tőle a labdát, és hálóba gurította - 2:0

• 73.

Divković futott lesre Davis indítását követően.

• 73.

Ismét füst borítja a játékteret.

• 71.

Sloboda labdáját fogja Macej, aki felé közben görögtüzek szállnak a nagyszombati szektorból. Amíg ezt eltakarítják a tűzoltók, áll a játék.

• 70.

Biztonsági játékot játszunk, a támadásokat ebben a formában nem tudjuk erőltetni.

• 68.
    Martin Tóth sárgalapot kapott.
  • 65.

Tóth estében elrúgta a sarokról beadott labdát, de a kaput már megcélozni nem tudta.

• 65.
  • 64.

Egho lövésébe érünk bele. Szöglet.

• 62.

Rázendít a Spartak-lelátó. Helyzetük ugyan nekik sem volt, a foci, amit játszanak sem ér két fillért sem, mégis fél órányira vannak attól, hogy bajnoki címet ünnepelhessenek.

• 61.
    Eric Javier Davis Grajales szabadrúgást lőtt.
  • 60.

Divković harciasságát illeti dícsért.

• 59.
    Ján Vlasko helyett Reagy Baah Ofosu állt be a játékba.
  • 59.

540 DAC-drukker próbálja felvenni a harcot a hazai publikummal.

• 56.

Vlasko marad lent a földön, a segítség már megérkezett hozzá, áll a játék az ápolás miatt.

• 54.
    Vida Kristopher András helyett Yves Simon Pambou állt be a játékba.
  • 53.
  • 53.

Egy Vida ellen elkövetett szabálytalanságot fúj be nagy sokára Chmura. Rossit az egész kispad nyugtatja közben.

• 51.

Eljutottunk Chudý kapujáig, de sajnos olyan kevesen vagyunk, hogy nem sikerült fölénybe kerülnünk, Divković pedig egymaga tehetetlennek bizonyult.

• 48.

Záhumenský szabálytalankodik. Jó szögből rúghat a Spartak.

• 46.

Nézzük, mit tartogat számunkra a második félidő. Innen szép nyerni!

• 46.

Szerencsére gyenge szabadrúgás volt, és ezzel véget is ér az első félidő. Felejtsük el minél hamarabb.

• 46.
  • 46.

Még a végén szabadot kap a Spartak.

• 46.

Három perces hosszabbítás jön.

• 44.

Egho ugrott ki a védőink közül, de hiába nyújtotta hosszúra a lábát, már nem érte azt el.

• 40.
    Vakoun Issouf Bayo helyett Marko Divković állt be a játékba.
  • 40.
    Eldar Ćivić sárgalapot kapott.
  • 39.

Egho és Vlasko lendült támadásba, de a meggyengült védelmünk most jól zárt.

• 37.

De szerencsére folytatni tudja a játékot.

• 36.

Másodjára is szabálytalankodnak Bayóval, ezt már kénytelen volt lefújni Chmura. Nagyobb baj az, hogy Bayo megsérül.

• 34.

Bayo ütközött nagyot, de a játékvezető nem ítélte szabálytalannak a helyzetet. Később mégis a sípjába fújt, de ezt csak az ivószünet miatt tette.

• 33.
  • 32.

Ljubičić és Šatka közös erővel megakadályozták Čivičet abban, hogy helyzetbe kerüljön.

• 29.

Legyünk őszinték, elég rosszul áll a szénánk. Kilenc emberrel támadást építeni nem kőnnyű feladat, még akkor sem, ha a hazaiak is csak tízen vannak. Eddig egy gyenge kapura tartó távoli lövésünk volt Ljubičićtől, de ez minden. Viszont már 10 perce nem villant a bíró kezében a lap.

• 28.

Šatka tisztázott jó ütemben egy megindulni készülő nagyszombati elől.

• 25.

Szépen kombinált elől a Spartak, de les lett az akció vége.

• 22.

Ljubičić lőtt több mint 30 méterről, de mire a labda a kapu előterébe került, addigra annyira lelassult, hogy Chudýnak csemege volt.

• 17.

Mi megy itt??? 9 DAC játékos 10 nagyszombati ellen, és még csak negyedóra telt el a meccsből.

• 10.
    Vakhtang Tchanturishvili piroslapot kapott.
  • 9.

Hatalmas adok-kapok megy a pályán.

• 8.

Óriási gólhelyzet marad ki hazai részről! A szabadrúgás után Egho a kapufára tolta a labdát, majd Tóth próbálkozott, akkor viszont Macej védett hatalmasat, a harmadik próbálkozást viszont már fogni tudta.

• 8.
  • 8.
    Tomáš Huk piroslapot kapott.
  • 8.
    Tomáš Huk sárgalapot kapott.
  • 8.

Huk begyűjti a második sárgáját is, mehet zuhanyozni.

• 4.

Tizenegyest kapnak a hazaiak. Huk lerántota Eghót a tizenhatosban.

• 2.

Máris helyzet alakult ki a hazai kapu előtt! Davis szabadrúgása eljutott Kalmárig, ám Zsolti rosszul célozta meg a kaput.

• 2.
  • 1.

De most már térjünk a lényegre, mert közben elkezdődött a meccs.

• 0.

Némi vigasz, hogy a másik meccsen pillanatnyilag 1:0 az állás a Rózsahegy javára a Slovan ellen.

• 0.

Koreóval is készült a hazai B-közép. Szlovák zászló, szlovák címer, városi címer, Spartak-címer - van benne minden. rég nem láttak ilyet ebben a stadionban, fotózzák is elegen. Egy sor görögtüzet is beizzítottak. Végre igazi futballhangulat a MOL Arénán kivül más stadionban is.

• 0.

Pályára léptek a főszereplők: piros-feketében a Spartak Trnava, sárga-kékben az Európába készülő Dé-Á-Cé!

• 0.

Nagy füttyszó közepette olvasták be a csapatunk névsorát. most pedig a hazai felállást ismerteti a helyi hangosbemondó.

• 0.

Mintegy 17 ezer emberrel számolnak ma a hazai rendezők.

• 0.

Már most óriási a hangulat itt Nagyszombatban. Mintha nem is szlovák bajnokin lennénk. De jó lenne, ha a végén nem kellene végignéznünk, ahogy a piros-feketék ünneplik a bajnoki címet.

• 0.

Ha ma a Spartak nyer, bajnok. Ha mi nyerünk, biztos, hogy kint vagyunk Európában. Talán még soha nem volt ekkora tétje a Nagyszombat és a DAC összecsapásának. A mérkőzés részletes előzetese ide kattintva olvasható.

• 0.

Van-e, aki ne tudná, mekkora a tétje a mai meccsnek? Azok vessenek egy pillantást a pillanatnyi állásra:

• 0.

Határtalan szenvedéllyel köszöntök mindenkit a nagyszombati City Arénából. Engem Kiss Balázsnak hívnak, én leszek a mai Nagyszombat - DAC mérkőzés online komentátora. A Fortuna Liga rájátszás 8. fordulójának mai rangadója 17.00-kor kezdődik. Hajrá DAC!

AZ FL RÁJÁTSZÁS 8. FORDULÓJÁBAN:

Nem tudtuk elrontani a bajnoki örömöt. Csapatunk ma rendkívül idegesen lépett pályára, s a tízedik percre már két játékosunk is az öltözőben találta magát. A hazaiak is kaptak egy pirosat, de így sem volt sok esélyünk megakadályozni őket az ünneplésben. Koncentráljunk inkább Európára!

Rég nem látott szurkolói csődületnek lehettünk ma szemtanúi Nagyszombatban. Ha a Spartak nyer, bajnok, ha mi nyerünk, biztos, hogy kint vagyunk Európában – ezzel a tudattal érkezett a City Arénába a közel 17 ezer néző. A feszültség már a mérkőzés előtt tapintható volt az öltözőfolyosón. Aztán elkezdődött a meccs, és az addig is csordultig megtelt lőporos hordó a pályán felrobbant. Ezzel nem a meccs nyitányakor meggyújtott görögtüzekre gondolunk, hanem az azok füstje felszállta után látottakra. Az egész azzal kezdődött, hogy Huk a büntetőterületen belül (talán) szabálytalankodott Eghóval szemben, a bíró pedig a befújt tizenegyes mellett egy sárgát is kiosztott a védőnknek. Godál állt a labda mögé, és bombájával előnybe juttatta a hazaiakat – 1:0. A nagyszombati közönség tombolt, Huk viszont rombolt: a 8. percben a sarokban „rárepült” ellenfelére, Chmura pedig a második sárga után a pirosat is előrántotta zsebéből, és védőnket az öltözőbe parancsolta. A kedélyek ahelyett, hogy megnyugodtak volna, tovább korbácsolódtak, ennek következményeképp a 10. percben újra jött a laposztás. Kalmár vesztette el a hidegvérét, és lépett oda egy piros-feketének, s rögtön ezt követően akkora adok-kapok alakult ki a pályán, hogy azt is nehéz volt megállapítani, ki lökdös kit. Chmura salamoni döntést hozott, Kalmárt és Čanturišvilit is kiállította. Ekkor még csak a 10. percben jártunk, de három játékos is már az öltözőben zuhanyozott. Fociból, pláne támadójátékból így ebben a félidőben semmit nem láttunk.

A második félidőben már a sérült Bayo sem lépett pályára, mert Marco Rossi még az első játékrész hajrájában lecserélte, és Divkovićot küldte a pályára. Hiába reménykedtünk, kevés focira hasonlító jelenetet jegyezhettünk fel ebben a játékrészben is. Mi kilenc emberrel tulajdonképpen semmi nyomást nem tudtunk kifejteni a tíz emberrel és több mint 16 szurkoló támogatásával focizó Nagyszombatra. Bár futballozni ők sem igazán akartak már, csupán egy dolgot szerettek volna: ünnepelni a bajnoki címet. A 76. percben pedig feltették az i-re a pontot, amikor Macej szarvashibáját kihasználva Egho a hálónkba gurított – 2:0. Kapusunk a megszerzett labdát ahelyett, hogy előre bikázta volna, elkezdte terelgetni, Egho pedig megzavarta, elvette tőle, és már nem volt nehéz dolga. Ekkor a hazai publikum már biztos volt abban, hogy senki nem veheti el tőlük a bajnoki címet. A biztos siker tudatában is növelhették volna előnyüket, Hladík azonban közelről csak a felső lécet találta el. Közben ismét görögtüzek gyúltak Macej háta mögött, és zengett a „Bajnokok, bajnokok!” – kiáltás is, persze szlovákul. Ekkor már valóban csak statisztaként futkároztak a játékosok a pályán, ahová a lefújás pillanatában azonnal beözönlöttek a Spartak-drukkerek is, de incidensre szerencsére nem került sor. Sokat elárul a hazai drukkerekről, hogy a bajnoki cím ünneplése közepette a Slovant is szidták, méghozzá nyomdafestéket nem tűrő jelzőkkel.

540 sárga-kék mezbe bújt DAC-szurkoló remélte, hogy nem ünnepel ma bajnoki címet a Spartak, de hiába a remek kulissza, kétgólos vereségünk a Nagyszombatnak bajnoki címet hozott. A mérkőzésen nagyon kevés focira hasonlító jelenetet láthattunk, a feszültség, az idegesség, és a pontatlanság inkább jellemezték a rangadót. Számunkra ennél a meccsnél is fontosabb, hogy jövő héten szombaton megverjük otthon a Slovant, amely ebben a körben sem tudott megelőzni bennünket, mert 1:0-ra kikapott Rózsahegyen. Az már biztos, hogy teltház lesz a MOL Arénában, már csak az a kérdés, hogy a sérült Pačinda, Černák és Blackman valamint a mai meccsen pirosat begyűjtött, s ezáltal automatikus eltiltással büntetett Kalmár és Huk nélkül mire leszünk képesek.

Marco Rossi (DAC): „Gratulálok a Nagyszombatnak a bajnoki címhez. Az első fordulótól kezdve vezették a bajnokságot, ezért a sikerük megérdemelt. A mérkőzéshez nem kívánok hozzászólni.”