• Szabadrúgás (87. perc)Jose Antonio Delgado Villar Nono
  • Szöglet (88. perc)Boris Cmiljanić
  • Szöglet (90+2. perc)Jose Antonio Delgado Villar Nono
  • 90+3.

OTT VOLT A GÓL, és mégsem, nehéz megmondani, hogy bent volt-e a labda vagy nem. Muszáj megnéznünk a visszajátszást. Egy biztos, a bíró lefújta a meccset, melyet mi minden igyekezetünk ellenére elveszítettünk. Rózsahegyen kell kivívni az Európába-ligába jutás jogát. Még semmi sincs veszve. Mára Kiss Balázs köszöni a figyelmüket. Szép estét!

• 90+2.
    Jose Antonio Delgado Villar Nono szögletet rúgott.
  • 90+1.

Ljubičićnek kell mentenie a gólhelyzetbe kerülő Cmiljanić elől.

• 88.
    Boris Cmiljanić szögletet rúgott.
  • 88.

Nem minden idők legizgalmasabb DAC-Slovan-ja ez a mai.

• 87.
    Jose Antonio Delgado Villar Nono szabadrúgást lőtt.
  • 87.
    Boris Sekulić sárgalapot kapott.
  • 85.
    Kristián Koštrna sárgalapot kapott.
  • 85.
    Eric Javier Davis Grajales szögletet rúgott.
  • 85.
    Erik Pačinda szabadrúgást lőtt.
  • 84.

Pačindával szemben szabálytalankodtak. Jó szögből rúghatunk szabadot.

• 83.
  • 82.
    Yves Simon Pambou sárgalapot kapott.
  • 81.
    Marko Zsivkovics helyett László Almási állt be a játékba.
  • 81.

Ljubičićnek sikerült megszelídítenie a labdát a kapu előtt, a lövésre azonban már nem maradt kellő ereje. Gyenge próbálkozása Šulláé lett.

• 79.
    Filip Hološko helyett Saláta Kornél állt be a játékba.
  • 78.

A szurkolókon semmi nem múlik. Pačinda próbálkozott az imént, de a túlerővel szemben tehetetlennek bizonyult.

• 75.

A Zsolna eközben 5:0-ra vezet a Nagyszombat ellen. Ez az eredmény nem kedvez nekünk.

• 73.

A Slovan szinte semmit nem játszik, tördeli a játékot, a játékosai az időt húzzák, ám az idő nekik kedvez, mi pedig egyre idegesebbé, ezáltal pontatlanabbá válunk.

• 73.
  • 72.
    Eric Javier Davis Grajales szabadrúgást lőtt.
  • 70.
    Dávid Holman helyett Boris Cmiljanić állt be a játékba.
  • 70.

4 meccs kihagyás után Pačinda ismét a pályán.

• 68.
    Vida Kristopher András helyett Erik Pačinda állt be a játékba.
  • 67.
    Michal Šulla sárgalapot kapott.
  • 66.
    Jose Antonio Delgado Villar Nono sárgalapot kapott.
  • 66.

10 226 a mai nézőszám.

• 63.

Moha marad ülve a földön, hatalmas füttyöt kap.

• 61.

Ljubičić kapu elé betett erős labdájára nem volt érkező.

• 60.
    Christián Herc helyett Marko Divković állt be a játékba.
  • 60.
    Joeri De Kamps sárgalapot kapott.
  • 59.

Álljatok fel! - skandálja a B-közép, és az egész stadion szót fogad. Hatalmas buzdítást kap most a csapat. Gyerünk, fiúk!

• 58.

Újabb tetszetős próbálkozás marad eredménytelen: Vida kézzel ért a labdához a kapu előtt, ezért lett oda a helyzet.

• 56.

Óriási lehetőséget puskázott el Šporar! Szemben találta magát Macejjal, de kisodródott, majd kiszorított helyzetből próbálkozott, de ekkor Macej már hárított.

• 54.

GÓLHELYZET! Előbb Bozikov mentett Bayo elől Davis mesteri passza után, majd Bayo szorongatott helyzetből fejelt a kapu fölé. Ez is kimaradt.

• 53.

Bayo ütközött Čikošsal, a slovanista a földön találta magát, Ziemba szabadot fúj.

• 52.

Több mint egy perce sárga-kék lábakon a labda, de nem vagyunk elég hatékonyak vele.

• 49.

Božikov maradt lenn a földön, mire megérkezett volna a segítség, már fel is pattant.

• 47.

Cserével kezdi a Slovan a második játékrészt.

• 47.
    Dávid Holman szögletet rúgott.
  • 46.
    Ibrahim Rabiu helyett Joeri De Kamps állt be a játékba.

• 44.

Most épp Rabiu szerelt később, mint akart, újabb szabad jön.

• 43.
    Vida Kristopher András szabadrúgást lőtt.
  • 41.

Kicsit ha pontosabban játszanánk, hibára tudnánk kényszeríteni a Slovant.

• 39.

Hološko futott lesre Rabiu indítása előtt.

• 37.

BAYO ÚJABB PRÓBÁLKOZÁSA MARAD KI: Vida terelgette a labdát a kapu felé a jobb oldalon, majd precíz labdát adott Bayónak, aki azonban sután lőtte az el, így Šullának nem volt nehéz dolga.

• 36.

Šulla húzta le a fejelni készülő Bayo elől a labdát.

• 34.

Saját játékosunkban akadt el a labda, kirúgással folytatódott a játék.

• 34.
    Marin Ljubicic szabadrúgást lőtt.
  • 33.

Bajrić a 16-os vonalán buktatta Bayót, remek szögből jár nekünk a szabadrúgás.

• 33.
    Kenan Bajrić sárgalapot kapott.
  • 31.

Pambou egy középpályán kivívott labdával nyargalt el a bal oldalon, középre tett Bayónak, aki azonban elpepecselte a helyzetet, a végén pedig csapatkapitányunk sárgult be a Rabiu ellen elkövetett szabálytalanság miatt.

• 31.
    Marin Ljubicic sárgalapot kapott.
  • 29.
    Dávid Holman szabadrúgást lőtt.
  • 28.

Pambou bal lábbal próbálkozott elég távolról, ez a labda csemege volt a Slovan kapusának.

• 27.
  • 26.

Záhumenský döngölte a földbe Čikošt, emiatt Vida szöktetése sem sikerült.

• 24.

Egyelőre mi játszunk veszélyesebben, de jobban kell összpontosítanunk, hogy túljárjunk Šulla eszén.

• 22.

Rabiu marad lenn a földön a pálya közepén, már be is futott hozzá a gyúró.

• 20.

VIDA MEGNYERT FEJPÁRBAJA UTÁN ISMÉT BAYO LÁBÁBAN VOLT A GÓL, DE SULLA REMEK ÜTEMBEN FUTOTT KI, ÉS FOGTA A LABDÁT.

• 19.

Sajnos sikertelen volt a próbálkozás.

• 19.
  • 18.

Sekulić darálja le Zsivkovicsot, lap nem jár érte, csak szabad.

• 17.

Vida startolt rá egy ínycsiklandó labdára, de Šulla megelőzte őt, Vida pedig kénytelen volt átugrani a kapust, hogy el ne essen benne.

• 15.
    Vida Kristopher András szögletet rúgott.
  • 14.

Bozikov ment szögletre.

• 13.

Erőjátékot látunk a pályán, a részünkről sok az előreadott magas labda, de egyikből sem tudtunk még helyzetet kicsikarni.

• 11.
  • 10.

Holman távoli próbálkozását tenyereli szögletre Macej.

• 9.
  • 8.

Zsivkovics menti szögletre Čikoš jobb oldali beadását.

• 7.
  • 6.

BAYO GÓLBA TARTÓ LABDÁJÁT A GÓLVONALRÓL VÁGJA KI A VÉDŐ!

• 6.
  • 4.

Šatka végezhet el hátul egy szabadrúgást.

• 3.

Ha a foci is olyan lüktető lesz, mint a hangulat, akkor igazán boldog lesz a 90 perc után minden jelenlévő.

• 1.

A magyar himnusz dallamára elkezdődött az év meccse Dunaszerdahelyen! Hajrá DAC!

• 0.

Az ünnepélyes kezdőrúgás ma Lukács Lászlóé, a Tankcsapda 50 éves fronteberéé.

• 0.

Az emberen végigfut a libabőr. Sűrű sárga-kék füst borítja be a játékteret.

• 0.

Sárga-kékben a DAC, égszínkék szerelésben a Slovan.

• 0.

A Nélküledet énekli a stadion a 11 éves Nagy Gréta segítségével.

• 0.

A névsorolvasás már megvolt, ám mielőtt elkezdődne az összecsapás, még Christián Herc veszi át az április hónap legszebb góljáért járó díjat. A Zsolna elleni, idegenbeli találatért szól a taps korosztályos válogatottunknak. Gratulálunk!

• 0.

Bő negyedóra és kezdünk! Georges Leekens, a magyar válogatott szövetségi kapitánya is itt van a MOL Arénában. Hatalmas az érdeklődés a mai meccs iránt.

• 0.

Welcome to the jungle! - szól a hangszórókból. Ma tényleg parázs hangulat várható. Jó hír, hogy a kispadon már ott látjuk a sérüléséből lábadozó Pačinda nevét.

• 0.

Enyhe zápor frissétette fel a levegőt az elmúlt percekben, de máris forró a hangulat a lelátón, amikor a Slovan játékosai kijönnek melegíteni. A mieink már korábban elkezdték a labdázást.

• 0.

Ott vagyunk az Európa-ligában, ha:

- győzünk vagy döntetlent játszunk

- vereséget szenvedünk, és egyúttal a Zsolna nem győzi le a Nagyszombatot

• 0.

Teltház, és észveszejtő hangulat várható ma a stadionban, a teljes boldogsághoz már csak a győzelem hiányzik. A mérkőzés bővebb felvezetője ide kattintva olvasható.

• 0.

Amint azt az aktuális táblázat is mutatja, ezüstrangadót játszik ma a DAC:

• 0.

DAC-SLOVAN – két csapat, egy meccs, minden, ami körülötte van: fogalom! Határtalan szenvedéllyel köszöntök mindenkit a MOL Arénából, a Fortuna Liga rájátszás 9. fordulójának mai csúcsrangadójáról, Kiss Balázs vagyok. A mérkőzés 17.45-kor kezdődik.

AZ FL RÁJÁTSZÁS 9. FORDULÓJÁBAN:

Egygólos vereséggel búcsúzunk a MOL Arénától, ahol ugyan megdőlt a tavaszi nézőcsúcs, ám gólt nem szereztünk, így izgalmassá tettük a Rózsahegy elleni záró fordulót. A Slovan megelőzött bennünket, de Európa még mindig vár ránk, hiszen a harmadik hely is kijutást jelent. Sorsunk azonban a saját kezünkben van.

Már a MOL Aréna felé vezető utakon érezni lehetett a különleges hangulatot, amely az év meccsének kikiáltott találkozót övezte. A csordultig megtelt lelátók, a prominens vendégek és a pályát elárasztó sárga-kék füst, valamint a Tankcsapda frontemberének, Lukács Lászlónak a kezdőrúgása is jelezte, a mai egészen különleges meccs lesz. Az elképesztő hangulatban elkezdődött találkozó 6. percében máris megszerezhettük volna a vezetést, ám Bayo gólba tartó labdáját a gólvonalról vágta ki Bozsikov. Kis időn belül a Slovannak is volt egy távoli próbálkozása Holman révén, az égszínkékek magyar játékosának lövését azonban Macej szögletre tenyerelte. Elől mindenekelőtt Bayo és Vida próbált zavart kelteni a vendégek védelmében. Utóbbi egy 20. percben megnyert fejpárbaj után tette középre a labdát Bayónak, de Šulla remek ütemben futott ki a kapujából és menteni tudott. A 31. percben Pambou egy középpályán kivívott labdával nyargalt el a bal szélen, majd centerezett, Bayo azonban elpepecselte a helyzetet. Pár perc múlva már Vida terelgette a labdát a jobb oldalon, majd precíz labdával szöktette Bayót, aki sután találta el azt, így Šullának nem volt nehéz dolga. A Slovan sok hibával játszott, mégis ők örülhettek a félidő végén, mert az utolsó percben megítélt szöglet után Bozsikov bólintott Macej hálójába – 0:1. Igazi hidegzuhany volt ez az öltözőbe vonulás előtt.

Cserével jött ki a kabinból az ellenfél: Rabiu nem tudta folytatni a játékot, helyére De Kamps érkezett. Többet járt a labda a mi lábunkon, volt, hogy az égszínkékek egy percig sem tudtak játékba avatkozni, ám nem voltunk elég hatékonyak. Az 54. percben mégis gólt rúghattunk volna – talán már maguktól is kitalálják, – Bayo révén. Előbb Bozsikov mentett előle Davis mesteri passza után, majd szorongatott helyzetből fejelt a kapu fölé. Mindkét lehetőség meddő maradt. Két perccel később Šporar előtt adódott óriási lehetőség. A csatár előbb szemben találta magát Macejjal, de kisodródott, majd kiszorított helyzetből próbálkozott, ekkor már hárított a kapusunk. A szurkolókon biztos nem múlt a csapat eredménye. A B-közép a hátrány ellenére rendületlenül hajtotta a fiúkat, fél órával a vége előtt pedig mind a 10 226 néző talpon állva buzdított. A sérülés miatt négy meccset kihagyó Pačinda pályára lépését hatalmas taps követte, kár hogy a szurkolók kedvence sem került gólhelyzetbe. A Slovan nem erőltette a támadásokat, helyette inkább tördelte a játékot, és húzta az időt, ami nekik kedvezett. A hajrában Ljubičićnek sikerült megszelídítenie a labdát a kapu előtt, a lövésre azonban már nem maradt kellő ereje, gyenge próbálkozása Šulláé lett. A csattanó azonban az utolsó másodpercekre maradt, amikor Divković előbb a kapufát majd Šatka a felső lécet találta telibe, s mivel a labda minden igyekezetünk ellenére sem ment át a gólvonalon, a Slovan győzelmével ért véget a találkozó.

Két forgatókönyv esetén lehettünk volna biztosak az Európa-liga szereplésben, ám sajnos egyik sem jött be. Hiába volt több lehetősége csapatunknak a gólszerzésre, a Slovan talált egy gólt az első félidő utolsó másodperceiben, amit mi válasz nélkül hagytunk. A fővárosi a Trencsén után csupán a második csapat, amely mind a három pontot elvitte a MOL Arénából, ahol ez volt a szezonbeli utolsó meccsünk. A lecke tehát adott: le kell győznünk a jövő héten a Rózsahegyet vagy bíznunk abba, hogy a Zsolna nem győz a Slovan otthonában, és máris várhatjuk a június 19-i EL-sorsolást. Az idény utolsó bajnokiját május 19-én, szombaton rendezik, 17.00-tól.

Marco Rossi (DAC): „A Slovan három pontért jött ide, és bár mi mindent megtettünk a győzelemért, egy hibánk után mégis övék lett a dicsőség. Bízom benne, hogy egy hét múlva a Zsolna ellen is így fogják majd akarni a sikert. Mi irányítottuk a játékot, nekik csak pár perc fölény jutott. Mégis egy helyzetből szereztek gólt, ezért ne feledjük: a Slovan, az Slovan. Teljesen más az anyagi keretük, más minőséget képviselnek a játékosaik és más lehetőségeik vannak. Ha nem sikerül kivívni az Európa-ligás indulást, akkor elsőként nekem, majd engem követően a játékosoknak, a stáb többi tagjának és a vezetőknek sem marad más, minthogy a Dunába ugorjunk.”

Martin Ševela (Slovan): „A DAC járatta többet a labdát, megmutatták, milyen minőséget is képviselnek. Az első félidőben voltak lehetőségei, mégis nekünk sikerült a hálóba találnunk egy pontrúgást követően. Térfélcsere után Šporar növelhette volna az előnyünket. A hazaiak továbbra is aktívak voltak, a döntetlen talán igazságosabb eredmény lett volna, de a szerencse ezúttal a mi oldalunkra szegődött. A célunkat teljesítettük, megszereztük a második helyet, amelyet jövő héten a Zsolna ellen szeretnénk megőrizni.”

FC DAC 1904 - SLOVAN POZSONY 0:1 (0:1)

Fortuna Liga, rájátszás, 9. forduló, 2018.05.12., 17:45

Játékvezetők: Ziemba - Mókoš, Chládek, 10 226 néző

Góllövő: 46. Bozikov

Sárga lap: 31. Ljubičić, 82. Simon, 85. Koštrna, ill. 33. Bajrić, 60. De Kamps, 66. Delgado, 67. Šulla, 87. Sekulić

DAC: Macej - Záhumenský, Šatka, Koštrna - Davis, Simon, Ljubičić, Zsivkovics (81. Almási), Herc (60. Divković) - Bayo, Vida (68. Pačinda)

Slovan: Šulla - Sekulić, Božikov, Bajrić, Čikoš - Delgado, Rabiu (46. De Kamps), Holman (70. Cmiljanić), Moha, Hološko (79. Saláta) - Šporar

Labdatartás: 51% - 49%