• Szabadrúgás (83. perc)Dalibor Takáč
  • Szöglet (83. perc)Dalibor Takáč
  • Szabadrúgás (87. perc)Marko Divković
  • 90+1.

Véget ért a találkozó! 4:0-ra legyőzt‼k a Rózsahegyet. Ebben a stadionban ez volt az első győzelmünk, és mikor jött volna, ha nem a legjobbkor. Kiss Balázs most azzal az örömteli hírrel búcsúzik, hogy legközelebb az Európa Ligában találkozunk! Szép volt fiúk!

• 90.

Egy perc lesz a ráadás.

• 89.

Pačinda megkegyelmez a Rózsahegynek, és kihagyja a kihagyhatatlant.

• 88.

Pačit lesen éri Divković szabadrúgása.

• 87.
    Marko Divković szabadrúgást lőtt.
  • 85.

Mindenki elkezdehti a visszaszámlálást, itt már csoda nem történhet, a DAC nyáron Európa Ligát játszik, kérem szépen!

• 83.
    Dalibor Takáč szögletet rúgott.
  • 83.
    Dalibor Takáč szabadrúgást lőtt.
  • 82.

Gerec pördített kapura, ahol ott állt Macej.

• 81.
  • 79.

Pačinda jól helyezett lövésénél kellett résen lennie Macíknak.

• 78.
  • 77.
    Matej Kochan helyett Dalibor Takáč állt be a játékba.
  • 76.

Negyedóra van még hátra a meccsből, de szurkolóink már javában ünnepelnek, és a játékosok is igazából már a lefújást várják, ami azt jelentené, hogy harmadik helyen zárjuk a bajnokságot, és ott vagyunk Európában!

• 74.
    Erik Daniel helyett Tihomir Kostadinov állt be a játékba.
  • 73.

Ljubičić próbálkozott egy fél ollózós mozdulattal, de gyengének bizonyult a próbálkozás.

• 70.
    Vakoun Issouf Bayo helyett Erik Pačinda állt be a játékba.
  • 67.

Daniel helyezett egy lapos labdát a kapufánk mellé, de Macej remekül zárta a szöget, és leért a labdára.

• 65.
    Vida Kristopher András helyett Marko Divković állt be a játékba.
  • 65.

1527 néző váltott ma jegyet a stadionba, ennek több mint egyharmada DAC-drukker.

• 64.

Macej száz százalékos helyzetet véd. Gerec labdája tartott a kapuba.

• 63.
    Peter Maslo sárgalapot kapott.
  • 62.
    Erik Daniel szögletet rúgott.
  • 60.

Fél órával a vége előtt csodának kellene történnie ahhoz, hogy valaki elvegye tőlünk a harmadik helyet!

• 59.
  • 58.
  • 55.
    Vida Kristopher András sárgalapot kapott.
  • 55.
    Nermin Haskić helyett Štefan Gerec állt be a játékba.
  • 55.
    Vida Kristopher András gólt rúgott.
  • 54.

GÓÓÓL! Vida megszerzi második gólját is - 0:4! Európa, Európa!

• 54.
    Vida Kristopher András szabadrúgást lőtt.
  • 53.
    Eric Javier Davis Grajales helyett Marko Zsivkovics állt be a játékba.
  • 53.

Gešnábel kaszálja el Ljubičićet középen.

• 50.
    Marin Ljubicic sárgalapot kapott.
  • 49.
    Vida Kristopher András szögletet rúgott.
  • 48.

DAVIS kishíjján megszerzi a negyediket! Macík tolta a kapufára a szabadot, amely segített neki.

• 48.
    Eric Javier Davis Grajales szabadrúgást lőtt.
  • 47.

Remek helyről rúghatunk szabadot.

• 46.

Cserék nélkül folytatódik a mérkőzés.

• 46.

Nincs hosszabbítás, a bíró a sípjában fúj. Micsoda félidő volt!

• 42.

Vida mérlege a félidő alatt: 1 gól, 2 gólpassz.

• 42.
  • 40.

GÓÓÓL! Micsoda kapásgól Bayótól! Záhumenský szöktette Vidát, aki laposan beadta, Bayo pedig kapásból lőtt Macík háta mögé - 0:3!

• 40.
    Vakoun Issouf Bayo gólt rúgott.
  • 34.

Qose csípős lökete kerüli el kevéssel macej kapuját.

• 34.

Játszik a DAC! Zengi a vendégszektor.

• 32.
  • 32.

HUK fejel Macík kezébe Davis szabadja után.

• 30.

GÓÓÓL! Ljubičić!!! Vida és Bayo hozták össze a helyzetet, melybe később még Davis is beleszólt. Ő tette át a labdát Vida elé, aki a csékánkhoz passzolt, Ljubičić pedig közelről már nem hibázott: 0:2!

• 30.
    Marin Ljubicic gólt rúgott.
  • 26.
    Erik Daniel szabadrúgást lőtt.
  • 23.

Davis remek szabadragúsa után Ljubičić fejéről megy mellé a labda. Nem sokon múlott.

• 23.
  • 19.

GÓÓÓL! Vida távoli lövésével vezetünk 0:1! Bayo került előbb helyzetbe, de előle még Macík elrúgta a labdát, ám szerencsénkre épp Vidához, aki nem sokat teketóriázott, és mintegy 25 méterről a hálóba tette, ahogy azt kell!

• 19.
  • 17.

Jó szabadrúgás volt, Gešnábeli jutott a labda, aki azonban fölé helyezett.

• 17.
  • 16.

BAYO rúghatott volna gólt! Davis beadását egyből megpróbálta kapura tenni, de célt tévesztett a lövés.

• 12.

Haskić hagy ki egy ordító lehetőséget. Előbb Daniel tette be középre a labdát, de ezt még kivágtuk, a második próbálkozása azonban már eljutott Haskićhoz, aki végül a kapu fölé durrantott.

• 10.

Közben a Zsolna gólt rúgott Pozsonyban.

• 9.

Pambou terelgette, igazgatta a labdát először a szögletzászlóig, majd vissza a közepére, beadását végül Bayo nem érte el.

• 7.

Ismét Vida vitézkedett büntetőterületen belül, de jobb megoldást is választhatott volna ennél a gyatra lövésnél.

• 4.

Vida került helyzetbe Davis beadása után, aki Herc harciasságának köszönhetően kapott labdát. Vida azonban megcsúszott a döntő pillanatban.

• 2.

Herc húzza vissza a mezénél fogva Kochant a pálya közepén, ezért jár egy ártatlan szabadrúgás.

• 1.

A hazaiak értek először a labdához, ezzel elkezdődött az idei szezon remélhetőleg utolsó mérkőzése.

• 0.

A hazai Peter Maslot köszöntötték, mivel a mai a 300. ligameccse pályafutása során.

• 0.

Az eltiltását töltő Kalmár Zsolt a főtribünről nézi végig a mai meccset.

• 0.

Csapatunk - a remélhetőleg idei utolsó bajnokin - sárga-kékben, a hazaiak narancssárga szerelésben lépnek pályára.

• 0.

Beszélhetnénk arról, hogy 301 perce nem rúgtunk gólt a bajnokságban vagy, hogy Rózsahegyen még sosem nyertünk, de most egy a lényeg: 90 percre vagyunk attól, hogy 25 év után ismét nemzetközi kupameccset játszunk. Hajrá DAC!

• 0.

Szép látványt nyújt a csordultig megtelt vendégszektor.

• 0.

A mérkőzés részletes felvezetője ide kattintva olvasható.

• 0.

A mai találkozóval biztos, hogy véget ér a matekozás. Ha nyerünk, nincs mit számodozni, ha döntetlent játszunk vagy kikapunk, akkor azt is néznük kell, milyen eredmény születik a Slovan-Zsolna meccsen.

• 0.

A Fortuna Liga rájátszásának utolsó, 10. fordulójában ma minden meccset egységesen 17.00-tól játszanak.

• 0.

"Álmodtam egy világot magamnak, itt állok a kapui előtt..." - énekeljük már vagy három forduló óta. De ma végre tényleg végérvényesen beléphetünk azon a bizonyos kapun, amely Európába vezet. Ehhez kíván kitartó szurkolást és három pontot érő végeredményt a mérkőzés online kommentátora: Kiss Balázs.

AZ FL RÁJÁTSZÁS 10. FORDULÓJÁBAN:

Megcsináltuk! Ott vagyunk Európában! A csapat elbírta a rá nehezedő nyomást, és remek játékának, valamint Vida Kristopher kiemelkedő egyéni teljesítményének köszönhetően végre átléptük azt a küszöböt, amelyre 25 éve vártunk! Győzelmünkkel a harmadik helyen zártuk a bajnokságot.

Az érettségire készülő végzősök sem matekoztak annyit az elmúlt héten, mint a DAC drukkerei azzal kapcsolatban, hogy milyen kombináció esetén végezhet a csapat Európa-ligát érő helyen. Az azonban biztos volt, hogy ha nyerünk, félre tehetünk minden egy- és kétismeretlenes megoldó képletet, mert ott leszünk Európában. A vendégszektor percekkel a kezdő sípszó előtt csordultig megtelt és a hazaiak között is lehetett sárga-kék mezeseket látni. Aktívan kezdett mindkét csapat: előbb Vida, majd a másik oldalon Haskić előtt adódott lehetőség a gólszerzésre, de mindketten elvétették a kaput. A 16. percben Bayo rúghatott volna gólt: Davis beadását tette egyből kapura, ám célt tévesztett a lövés. Ekkor még csak az asztalt csapkodtuk dühünkben, de ami ezután következett, az már tapsra adott okot. A 19. percben előbb Bayo került helyzetbe, de előle még az utolsó pillanatban tisztázott Macík, ám szerencsénkre épp Vidához passzolt, aki nem sokat teketóriázott, és mintegy 25 méterről az üresen hagyott kapuba vágta a labdát – 0:1. Tíz percnyi foci után ismét rezdült a hazai háló. A 30. percben ismét Vida és Bayo dolgozott össze remekül elől, később pedig Davis is csatlakozott a támadáshoz, és ő passzolt a hosszúra Vidához, aki a kapu elé tette a labdát Ljubičićnek, kapitányunk pedig nem hibázott – 0:2. Két perccel később Huk is feliratkozhatott volna a góllövő listára, ám Macík kezébe fejelt, de aztán jött a 40. perc, és az újabb sárga-kék gól. Záhumenský szöktette Vidát, aki laposan beadta, Bayo pedig kapásból lőtt Macík háta mögé – 0:3. Vida statisztikája ebben a félidőben így nézett ki: 1 gól, 2 gólpassz. Soha rosszabb félidőt nem kívánhattunk volna, sem neki, sem a csapatnak, és akkor még nem sejtettük, mit hoz a folytatás…

…a folytatás pedig nem mást hozott, mint egy újabb Vida gólt az 54. percben, és egy széttört reklámtáblával végződött gólörömöt. Vida statisztikája ezzel 2-2-re módosult a kanadai táblázatban, a mérkőzés állása pedig 0:4-re, s innentől kezdve már az sem érdekelt bennünket, mi a helyzet a Disznólegelőn, csak ünnepeltünk és ujjongtunk, mert 25 év után bejutottunk Európába! A 64. percben ugyan még szépíthetett volna a hazai csapat, de Gerec száz százalékos helyzetben Macejba lőtte a labdát. Legalább ugyanekkora ziccert puskázott el a hajrában Pačinda, de már ez sem számított, mert az 517 vendégdrukker a rózsahegyi stadionban rég nem látott fiesztát csapott: gyúltak a füstbombák, durrantak a pezsgősüvegek, és a játékosok a szurkolókkal együtt önfeledt ünneplésbe kezdtek.

Már a 0:3-as félidei állásnál tudtuk, hogy csodának kell történnie ahhoz, hogy ezt innen elveszítsük. A Rózsahegy azonban a fordulást követően sem tanúsított nagy ellenállást, s még növelni is tudtuk előnyünket, így megszereztük legmagasabb idegenbeli győzelmünket. Most nem marad más hátra, minthogy kiélvezzük a győzelmet, és hátradőlve várjuk a június 19-i sorsolást, amikor kiderül, ki lesz az ellenfelünk az Európa-ligában. A játékosokra most pár hetes pihenő vár, majd június 14-én megkezdik a felkészülést a nemzetközi szereplésre és a következő bajnoki szezonra.

Marco Rossi (DAC): „Nagyon aggódtam a meccs előtt, mert tudom, hogy a Rózsahegy az a csapat, amely képes arra, hogy taktikát váltson. Gratulálok Norbert Hrnčárnak, mert nagyszerű munkát végzett a csapatnál az elmúlt két évben. Tavaly az Európa-ligába vezette a gárdát, most ismét játszhatnak a nemzetközi kupaszereplésért, és a Slovanft Cup döntőjéig is eljutottak. Óriási köszönet jár a stábomnak és a DAC-ban mindenkinek, beleértve természetesen a srácokat is, akik nemcsak remek játékosok, hanem remek emberek is egyben. A szurkolókat sem hagyhatjuk ki a sorból, akik 12. játékosként voltak mellettünk. Ők ugyanúgy megérdemlik az Európa-ligát, mint a játékosok. A szezonban a Zsolna ellen játszottuk a legjobb meccseinket: háromszor nyertünk és egyszer döntetleneztünk velük. Hogy maradok-e a klubnál? Egy év van még hátra a szerződésemből. Ahogy egy házasságban, úgy a klubon belül is vannak olyan helyzetek, melyeket tisztáznunk kell a folytatást illetően, de nincs más ajánlatom más kluboktól. A Dunába sem kell beleugranunk. Egyébként jó úszó vagyok, mert a vízipólós fiamat is én tanítottam meg úszni. Végezetül pedig gratulálok Norbert Hrnčárnak, aki kiváló szakember, és egy remek embert tisztelhetek a személyében. Kívánom neki és a csapatának, hogy velünk együtt ott legyenek az EL-ben.”

Norbert Hrnčár (Rózsahegy): „Gratulálok a csapatnak és Dunaszerdahelynek is. Megérdemelt győzelmet arattak ma, és az Európa-ligás szereplésük is megérdemelt. Sok sikert kívánok nekik az EL-ben, remélem, eljutnak a csoportkörig, mert a DAC sikere egyben a szlovák foci sikerét is jelentené. Amilyen szurkolói háttere van a csapatnak, az pedig irigylésre méltó. Gratulálok, és köszönöm Marco Rossi szavait is, aki szakmailag és emberileg is bizonyította profizmusát. Mi még a Trencsénnel játszunk a nemzetközi porondért. Ennek a meccsnek nem mi vagyunk a favoritjai, de szeretnénk meglepetést szerezni.”

MFK RÓZSAHEGY - FC DAC 1904 0:4 (0:3)

Fortuna Liga, rájátszás, 10. forduló, 2018.05.19., 17:00

Játékvezetők: Ziemba - Somoláni, Bednár, 1527 néző

Góllövők: 19., 54. Vida, 30. Ljubičić, 40. Bayo

Sárga lap: 64. P. Maslo, 70. Gál-Andrezly, ill. 49. Ljubičić, 55. Vida

DAC: Macej - Záhumenský, Šatka, Huk - Davis (Zsivkovics), Simon, Ljubičić, Koštrna, Herc - Bayo (69. Pečinda), Vida (65. Divković)

Rózsahegy: Macík - Jonec, Menich, P. Maslo - Gál-Andrezly, Ľupták, Kochan (77. Takáč), Qose, Daniel (74. Kostadinov) - Gešnábel, Haskić (55. Gerec)

Labdatartás: 46% - 54%