MérkőzésFC Blau-Weiss Linz vs FC DAC 1904 Dunaszerdahely
FC Blau-Weiss Linz
    >>
Markus Blutsch 15
90. perc1 - 2FC DAC 1904 Dunaszerdahely
  • 69.
    Vakoun Issouf Bayo helyett Almási László állt be a játékba.
  • 69.
    Christián Herc helyett Domonkos Kristóf állt be a játékba.
  • 69.
    Kristián Koštrna helyett Maksym Tretyakov állt be a játékba.
  • 65.
    Tomáš Huk helyett Dominik Špiriak állt be a játékba.
  • 56.
    Erik Pačinda helyett Marko Divković állt be a játékba.
  • 56.
    Vida Kristopher András helyett Esmerald Aluku állt be a játékba.
  • 56.
    Souleymane Kone helyett Milan Šimčák állt be a játékba.
  • 46.
    Patrik Macej helyett Martin Jedlička állt be a játékba.
  • 15.
    Markus Blutsch gólt rúgott.
  • 1.
    Vakoun Issouf Bayo gólt rúgott.
  • 0.

Köszöntjük szurkolóinkat! A nyári felkészülés második mérkőzésen csapatunk ma 18 órától az osztrák második ligás FC Blau-Weiss Linz otthonában lép pályára. A találkozó élő videó közvetítés keretén belül követhetik. Link: http://fcdac.sk/hu/hirek/2018/06/22/itt-koevetheti-eloben-a-bw-linz-dac-edzomerkozest

• 0.

Edzői értékelés: FC Blau-Weiss Linz - FC DAC 1904 (1:2)

Marco Rossi, DAC: „A támadójátékunk szempontjából jól sikerült a mérkőzés. Ismét sok helyzetünk volt, és csakúgy, mint az előző találkozón, ezúttal sem sikerült kihasználnunk azokat. Az ellenfél pedig egy szabadrúgásból, az egyetlen kapura tartó lövéséből betalált. Az első félidőben jobban játszottunk ellenfelünknél, több gólt is lőhettünk volna. A második játékrész első tizenöt percében nyomás alá helyezett minket a hazai gárda, de a cserék után kiegyenlítettük a játék képét. Ismét jöttek a helyzetek, és egy hatalmas kapushiba után megszereztük a győztes gólt. A mérkőzés képét tekintve nagyobb gólkülönbségű győzelmet is arathattunk volna, de az előző meccshez képest sikerült előre lépnünk.”

Thomas Sageder, Blau-Weiss Linz: „Egy nagyon jó Dunaszerdahely ellen játszottunk, amely a kezdő sípszótól agresszíven futballozott, és igyekezett minket nyomás alá helyezni. A második félidő elején szorongattunk, de ennek dacára vereséget szenvedtünk. A negatív eredmény ellenére elégedett vagyok a játékosokkal, hiszen kedden abszolváltuk a nyári felkészülés első edzését és ez volt az első barátságos találkozónk. A DAC-nak sok sikert kívánok az Európa-liga selejtezőjében.”

hírekElőkészületi mérkőzésen: FC Blau-Weiss Linz - FC DAC 1904 1:2 (1:1)
Előkészületi mérkőzésen: FC Blau-Weiss Linz - FC DAC 1904 1:2 (1:1)
2018 június 23.Szerző: Krisztián NagyForrás: fcdac.sk
EDZŐTÁBOR

Az osztrák második ligás linzi csapat otthonában Bayo és Almási góljaival 2:1 arányban győzött a DAC.

Csapatunk csütörtöktől nyolcnapos edzőtáborozáson vesz részt az ausztriai St. Pöltenben. Az innen mintegy 130 kilométerre fekvő Linzben játszottuk ma le az összpontosítás két mérkőzéséből az elsőt.

Az ellenfél a helyi második ligás FC Blau-Weiss volt, és Marco Rossi pályára küldte minden játékosát, aki elutazott Ausztriába. Az egyetlen kivétel Slančík kapus volt.

Mindjárt az első percben változott az eredmény: Pačinda beadását Bayo fejelte a léc alá - 0:1. A hazai csapat az egész mérkőzés során egyetlen alkalommal találta el a kapunkat, ebből született az osztrákok egyenlítő találata. A 15. percben Blutsch a tizenhatos határáról végezhetett el szabadrúgást, és bombája a sorfalon és Macejon is átjutott - 1:1. Győzelmünkről Almási harciassága és ritkán látható találata döntött, aki a 73. percben letámadta a hazai kapust, és a hálóba pattant róla a labda - 1:2.

A következő előkészületi mérkőzésen a friss magyar bajnok Videotonnal mérjük össze a tudásunkat. Az összecsapást kedden, június 26-án 18:00 órától az SV Bad Erlach stadionjában rendezik.

FC Blau-Weiss Linz - FC DAC 1904 1:2 (1:1)

Donauparkstadion Linz, Ausztria, 2018. június 23., szombat 18:00 ó, túlnyomóan felhős, +18 °C

Góllövők: 15. Blutsch - 1. Bayo, 73. Almási

Játékvezető: Untergasser - 200 néző

DAC: Macej (46. Jedlička) - Huk (65. Špiriak), Šatka, Kone (56. Šimčák) - Koštrna (69. Tretyakov), Ljubičić, Herc (69. Domonkos), Záhumenský - Vida (56. Aluku) - Pačinda (56. Divković), Bayo (69. Almási). Edző: Marco Rossi.

BW Linz: Helac - Grasegger, Tursch, Janeczek, Kreuzriegler - Blutsch, Haudum - Hartl, Templ, Alan - Canillas. Cserék: Schmid, Jackel, Fila, Iyobosa, Krainz, Dramac, Amadu, Knecevic, Dzinic, Shqiprim. Edző: Thomas Sageder.