MérkőzésFC DAC 1904 Dunaszerdahely vs Videoton FC Székesfehérvár
FC DAC 1904 Dunaszerdahely
    >>
Vakoun Issouf Bayo 13
90. perc1 - 1Videoton FC Székesfehérvár
  • 76.
    Erik Pačinda helyett Almási László állt be a játékba.
  • 74.
    Huszti Szabolcs helyett Stefan Ščepović állt be a játékba.
  • 71.
    Marin Ljubicic helyett Domonkos Kristóf állt be a játékba.
  • 71.
    Tomáš Huk helyett Dominik Špiriak állt be a játékba.
  • 65.
    Vinicius helyett Juhász Roland állt be a játékba.
  • 65.
    Boban Nikolov helyett Varga József állt be a játékba.
  • 65.
    Pátkai Máté helyett Kovács István állt be a játékba.
  • 60.
    Vakoun Issouf Bayo helyett Marko Divković állt be a játékba.
  • 60.
    Vida Kristopher András helyett Maksym Tretyakov állt be a játékba.
  • 46.
    Patrik Macej helyett Adrián Slančík állt be a játékba.
  • 13.
    Vakoun Issouf Bayo gólt rúgott.
  • 7.
    Marko Ščepović gólt rúgott.
  • 0.

Köszöntjük szurkolóinkat! Az ausztriai edzőtábor második, a nyári felkészülési időszak harmadik mérkőzésen a DAC ma 18 órától a friss magyar bajnok Videoton ellen lép pályára. A találkozó élő videó közvetítés keretén belül követhetik. Link: http://fcdac.sk/hu/hirek/2018/06/25/itt-koevetheti-eloben-a-dac-videoton-edzomerkozest

Marko Ščepović#44Marko Ščepović
Edzői értékelés: FC DAC 1904 - Videoton FC (1:1)

Marco Rossi, DAC: „Úgy gondolom, hogy jó mérkőzést játszottunk. Megfelelően mozogtunk, és a hozzáállásunk is jó volt. Ez volt az eddigi legjobb felkészülési mérkőzésünk, mert az ellenfél egy teljesen más szintet képviselt, mint akikkel eddig találkoztunk. Úgy gondolom, jó úton haladunk afelé, hogy nagyjából két hét múlva felkészülten menjünk neki a Dinamo Tbiliszi elleni párharcnak. Az első játékrészben több lehetőségünk is volt, ám a Videoton góljánál kicsit elaludtunk. Huszti lövésén kívül – akiről tudjuk, hogy remek a rúgótechnikája – nem igazán volt ellenfelünknek több helyzete. Viszont nekünk is voltak jó támadásaink, amelyeknél azonban általában rosszul döntöttünk. A második negyvenöt percben kevesebbszer értünk el a kapuhoz, ám a magyar bajnok Videoton elleni 1:1 önbizalmat kell, hogy adjon nekünk – még ha az eredmény nem is annyira fontos a felkészülési találkozókon.”

Marko Nikolics, Videoton: „Az edzőtáborban eddig jól dolgoztak a srácok és az is fontos, hogy nincs sérült labdarúgónk. A DAC elleni mérkőzésen még mindig elég nehezen mozogtak a lábak a kemény edzések miatt, de ez érthető, hiszen a közepén vagyunk a kéthetes felkészülésnek – már amennyiben egy ilyen rövid időszakot egyáltalán felkészülésnek lehet nevezni. Jó meccset játszottunk, jó ritmusban, ez egy éles meccs volt, amin sok játékos kilencven perc terhelést kapott. Kiegyenlített meccsen igazságos eredmény született. Volt olyan időszak, amelyikben mi kontrolláltuk a találkozót, volt, amikor a DAC.”

hírekElőkészületi mérkőzésen: FC DAC 1904 - Videoton FC 1:1 (1:1)
Előkészületi mérkőzésen: FC DAC 1904 - Videoton FC 1:1 (1:1)
2018 június 26.Szerző: Krisztián NagyForrás: fcdac.sk
EDZŐTÁBOR

A magyar bajnok elleni edzőmeccs remek erőpróbának bizonyult, kiegyenlített játékot és eredményt hozott. Bayo harmadszor is betalált a felkészülés során.

Az ausztriai összpontosítás hatodik napján lejátszottuk az ittlét második és a nyári alapozás harmadik edzőmérkőzését. A pálya másik oldalán az a Videoton FC állt, amely pár hete a harmadik magyar bajnoki címét ünnepelhette.

Rossi mester ma nem számíthatott Záhumenský és Aluku játékára, akik kisebb sérülés miatt kerültek a lelátóra. Ezúttal Jedlička kapus is pihenőt kapott.

Az első két lövési kísérlet góllal végződött. Előbb Lazovics ugratta ki Marko Scsepovicsot, aki Macej jobb felső sarkába bombázott - 0:1. Hat perccel később Koštrna hosszú labdáját Pačinda vette le, majd a Bayóhoz passzolt, aki lapos lövéssel megszerezte harmadik találatát a nyári felkészülésben. Az első félidőben kiegyenlített játék zajlott az átázott pályán, minkét oldalon még egy-egy óriási lehetőséggel. Fordulás után sokkal több lövési kísérletünk volt, a kapuba azonba már senkinek sem sikerült betalálni. Egy vereség (Znojmo, 1:3) és egy győzelem (BW Linz 2:1) után tehát csapatunk a harmadik edzőmeccsén döntetlenezett.

Egyedülálló hét ez a DAC számára, hiszen pár nap lefolyása alatt a magyar bajnok után az ezüstérmes Ferencvárossal is megmérkőzünk. A Zöld sasok szombaton, június 30-án szállnak le a MOL Arénában.  Kezdés 19:00 órától. A jegyinfót itt találják.

FC DAC 1904 - Videoton FC 1:1 (1:1)

Sportarena des SV Bad Erlach, Bad Erlach, Ausztria, 2018. június 26., kedd 18:00 ó, felhős, esős idő, +16 °C

Góllövők: 13. Bayo - 7. Scepovic

Játékvezető: Gnam - 100 néző

DAC: Macej (46. Slančík) - Huk (71. Špiriak), Šatka, Kone - Koštrna, Ljubičić (71. Domonkos), Herc, Šimčák - Vida (60. Tretyakov) - Pačinda (76. Almási), Bayo (60. Divković). Edző: Marco Rossi.

Videoton: Kovácsik - Nego, Vinícius (65. Juhász), Fiola, Stopira - A. Hadzic - Nikolov (65. Varga), Pátkai (65. Pátkai) - Huszti (74. S. Scsepovics) - M. Scsepovics, Lazovics. Edző: Marko Nikolics.