• 60
  • 75
  • 90
Edzői vélemények: FC DAC 1904 - FC Fastav Zlín 0:0

Marco Rossi (DAC): „A találkozó elsősorban nagy taktikai csatát hozott. 3-5-2-es felállás ellen játszottunk, és a mérkőzésen három tiszta lehetőségünk volt, melyeket ezúttal sem sikerült gólra váltanunk. Az első félidőben az első tíz-tizenöt percet leszámítva, majd a második játékrészben végig feszes meccset játszottunk, kemény párharcokkal tarkítva. Úgy gondolom, jó úton haladunk az Európa Liga első mérkőzése felé.“

Michal Bílek (Zlín): „Mindkét oldalról harcias meccset láthattunk, amely jó próbatételnek bizonyult, és teljesítette a célját. Mi továbbra is a kellő fizikai kondíció megszerzésén dolgozunk. Elégedett vagyok a játékosaim hozzáállásával. Erős ellenfél ellen játszottunk, amely a pályán megmutatta, milyen játékerőt is képvisel. Megérdemelten végeztek a szlovák bajnokság élvonalában. Az egyetlen dolog, ami miatt kicsit húzhatjuk a szánkat, hogy kilencven perc alatt egyszer sem rezdült a háló.“

hírekFelkészülési mérkőzés: FC DAC 1904 - FC Fastav Zlín 0:0
Felkészülési mérkőzés: FC DAC 1904 - FC Fastav Zlín 0:0
2018 július 05.Szerző: Milan VrábeľForrás: fcdac.sk
A-CSAPAT

Gól nélküli döntetlennel ért véget a 2018/2019-es szezonra való nyári felkészülési időszak utolsó edzőmeccse, melyen a cseh élvonal tavalyi tízedik helyezettjével mértük össze az erőnket. Ez volt a harmadik egymást követő összecsapásunk a Zlínnel, melyen nem született gól.

Csütörtökön az ötödik, egyben utolsó felkészülési találkozóját is lejátszotta a csapatunk. A cipővárosiak elleni erőpróbán sorozatban harmadik alkalommal sem rezdült a háló sem az egyik, sem a másik oldalon. A cseh gárdával az elmúlt két év alatt négyszer is meccseltünk, ezeken a találkozókon három döntetlen (mindháromszor 0:0) és egy vereség (2:1) a mérlegünk.

A mintegy 300 szurkoló kemény küzdelemnek lehetett szemtanúja a MOL Akadémián lejátszott összecsapáson, amelyen elsősorban a két csapat védelme vizsgázott jelesre. A játék jobbára a két tizenhatos között zajlott. Csapatunk fél órányi játék után állt legközelebb a gólszerzéshez, amikor előbb Pačinda, majd Bayo szerezhetett volna vezetést, a kimaradt helyzet után pedig Ljubičić csípős lökete a kapu fölé szállt.

A találkozón Marco Rossi mind a húsz nevezett játékosnak megadta a lehetőséget arra, hogy bizonyítsa, helye van az Európa Ligára készülő csapat kezdőjében. A Zlín ellen vívott főpróbán újoncot is avattunk Vida Máté személyében, aki a térfélcserét követően húzta magára először a sárga-kék mezt.

A felkészülési időszak lassan a végéhez ér. Jövő héten, csütörtökön, július 12-én már az Európa Liga első selejtezőkörében lépünk pályára, amikor a grúz Dinamo Tbiliszi csapatát látjuk vendégül a MOL Arénában. A mérkőzés 21.00-kor kezdődik.

FC DAC 1904 - FC Fastav Zlín 0:0

MOL Akadémia, Dunaszerdahely, csütörtök, 2017.07.05, 17:00 ó, enyhén felhős idő, 27 °C