MérkőzésFC Dinamo Tbiliszi vs FC DAC 1904 Dunaszerdahely
FC Dinamo Tbiliszi
    >>
Budu Zivzivadze 41
90. perc1 - 2FC DAC 1904 Dunaszerdahely
Dimitar Mečkarovski (MAC)
Dejan Nedelkovski (MAC) Goce Petreski (MAC)
  • 95.

Fantasztikus érzés itt lenni Tbilisziben! Fantasztikus! Az utolsó pillanatokban Bayo befejelte a második gólját is, ezzel eldőlt: A DAC BEJUTOT AZ EURÓPA-LIGA MÁSODIK FORDULÓJÁBA, ahol a Dinamo Minszk lesz az ellenfelünk. Frenetikus érzés! Kiss Balázs köszöni a figyelmüket! Találkozzunk vasárnap, Zólyombrézón, majd egy hét múlva a MOL Arénában, a Dinamo Minszk ellen!

• 95.
    Otar Kiteishvili sárgalapot kapott.
  • 95.

GÓÓÓÓÓÓÓLLLLLLL!!!!! BAYO, BAYO, BAYO, BAYO, Te jó éééggg!!!! Továbbjutottunk!

• 93.

5 perc lesz a hosszabbítás.

• 88.
    Mikheil Ergemlidze helyett Giorgi Ivanishvili állt be a játékba.
  • 87.

Négy perccel a vége előtt megvan az egyenlítés. Herc beadását Bayo fejelte a hálóba - 1:1. Előtte még Zsoltnak is volt egy kaput eltaláló lövése. Hosszabbításra állunk! Hajrá DAC!

• 86.
  • 86.

GÓÓÓÓÓLLLLLL!!!!!!

• 84.

Dinamo, Dinamo! - szól kórusban a lelátó kék-fehér része.

• 80.
    Vida Kristopher András helyett Maksym Tretyakov állt be a játékba.
  • 80.
    Nika Ninua szögletet rúgott.
  • 79.

Vatsadze csípős ladáját üti szögletre Macej.

• 78.

Kalmár szabadja nem sokkal, de elkerüli a kaput. A ráadás perceivel együtt nagyjából negyed óránk van, hogy kiharcoljuk a továbbjutást. Gól kell, fiúk!

• 77.
    Luka Lochoshvili sárgalapot kapott.
  • 74.
    Akaki Shulaia helyett Mate Vatsadze állt be a játékba.
  • 73.
  • 72.

Vida Máté bemutatkozik sárga-kék színekben, a csere után pedig névrokona, Kristopher kínálja meg egy lövéssel Buliskeriát, aki csak öklözve tudta szögletre tenni a labdát.

• 72.
    Marin Ljubicic helyett Vida Máté állt be a játékba.
  • 71.
    Otar Kiteishvili szabadrúgást lőtt.
  • 69.

Shulaiai lábáról csúszik le egy jobb oldali beadás. Meg kell jegyeznünk, hogy a srác gyors volt, mint a villám.

• 67.

A macedón játékvezető Bayónak színészkedés miatt osztott ki egy sárgát.

• 67.
    Vakoun Issouf Bayo sárgalapot kapott.
  • 65.

Felpörögtek kicsit az események. A pályán lévők most vaktában, ösztönből játszották a focit, az akciót aztán Kalmár Zsolti fejezte be egy gyenge gurítással. Igazából még mindig Bayo száz százalékos helyzetén bánkódunk, miközben az egyik grúzt görcsök gyötrik.

• 64.
  • 63.

BAYO mekkora ziccert rontott el!!! A védőtl kapott labdát a kapusba rúgta. Meglehetett volna az egyenlítés!

• 61.

Ljubičić akasztotta el a támadásba lendülő Kiteishvilit, ezért járt a lap és a szabadrúgás, amely azonban nem talált kaput.

• 61.
  • 60.
    Marin Ljubicic sárgalapot kapott.
  • 58.

Kalmár Zsolti is pályán van már, az elő láttot lehetőséget azonban Bayo puskázta el. Pačindának akart passzolni, de a védők jó ütemben blokkoltak.

• 57.
    Eric Javier Davis Grajales helyett Kalmár Zsolt állt be a játékba.
  • 56.

Macejnek kellett öklöznie, a kitámadás után pedig Pačinda lódult meg, de a félpályán szabálytalanul megállították.

• 56.
  • 54.

Vida és Davis játszott össze, utóbbi magas labdáját végül Buliskeria kapus húzta le a levegőből.

• 53.

Eddig barátságos mederben zajlik a mérkőzés, bár nem bánnánk, ha mondjuk lenne két sárgánk, és ugyanannyi gólunk.

• 51.

Ljubičić magas passzára Bayo ugrott a legmagasabbra, de irányítani már nem tudta a labda útját, így az fölé szállt.

• 48.

Kiteishvili bombája ért oldalhálót. Fiúk, bent maradtatok az öltözőben? Min. egy gól kell a hosszabbításhoz! De megint a Dinamo támad.

• 48.

Ergemlidze fejese volt sikertelen. Macej rúghatja ki a labdát.

• 46.

Csere nélkül vágunk neki a második félidőnek.

• 47.

Véget ért az első játékrész. Nem lesz könnyű a folytatást, mert ha tovább akarunk jutni, minimum két gólt kell rúgnunk. De van még hátra 45 perc.

• 46.

• 45.
    Vida Kristopher András szögletet rúgott.
  • 45.
    Erik Pačinda szabadrúgást lőtt.
  • 45.

Két percet húz rá a játékvezető a játékra.

• 44.

Pačinda szöglete után kifelé ítélt szabadrúgást a játékvezető.

• 44.
  • 43.
  • 41.

Gól. A hatodik szögletből betalál a hálónkba a Dinamo Tbiliszi. A gólszerző: Zivzivadze - 1:0

• 41.
    Budu Zivzivadze gólt rúgott.
  • 41.
  • 40.

Óriási ziccert puskázott el a Dinamo. A szöglet után Shulaia két méterrel lőtt fölé.

• 39.
    Otar Kiteishvili szögletet rúgott.
  • 39.
  • 37.

Pačinda fejéről csenték le a labdát a hazai védők Davis sarokrúgása után.

• 36.
    Eric Javier Davis Grajales szögletet rúgott.
  • 34.

Most viszont Bayo előtt adódott egy remek lehetőség. Már úgy tűnt, nem éri el a labdát, ám mégis sikerült neki, csak pontatlanul célzott, és laposan mellé lőtt.

• 34.

Ebben a szakaszban kezdjük többet birtokolni a labdát, és mi vezetjük a támadásokat, amelyek viszont befejezetlenek maradnak.

• 30.

Davis szöglete után Buliskeria nem tudta birtokba venni a labdát, nekünk viszont a nagy kavarodásban nem sikerült megszereznünk azt. Végül Herc "felszabadításával" zárult az akció.

• 30.
  • 30.

Egy begyakorolt szabadrúgásvariáció után szöglettel jöhetünk.

• 28.

Ismét egy Macej védés mentett meg minket a góltól.

• 27.
  • 27.

Macej mentett szögletre Zivzivadze lövése után.

• 26.

Ugyanazt a figurát próbáltuk eljátszani, mint egy hete a gólunk előtt: Vida kicsiben lepasszolta Pačindának, aki Bayo fejét kereste, ám ezúttal nem találta.

• 26.
  • 24.
  • 22.

Fölösleges hibákat vétünk középen. Most épp Pačinda nem tudta átvenni Bayo passzát. A továbbjutáshoz nekünk mindenképp be kell találnunk, jó lenne már egy DAC helyzetről tudósítani.

• 21.

Zivzivadze szorul ápolásra.

• 19.

Huk fejelte ki a labdát, majd a hazai csapat is szabálytalankodott, így  mi jöhetünk a pontrúgással. Közben a Dinamo ultrái félmeztelenre vetkőztek.

• 19.
    Nika Ninua szabadrúgást lőtt.
  • 18.

Záhumenský állította meg szabálytalanul Shulaiát.

• 16.

Negyedóra már eltelt a mérkőzésből, de sajnos eddig egyáltalán nem voltunk veszélyesek a Dinamo kapujára. Szurkolóink bele is kezdtek a "Gólt kéne rúgni!" rigmus skandálásába.

• 15.

Egy perc alatt három pontrúgást is elvégezhetett a hazaiak csapatkapitánya. Ezek közül a harmadik rögzített helyzet volt a legveszélyesebb, de a labda így is a kapu mellé szállt.

• 14.
  • 14.
  • 13.
  • 11.

Pačindát szorította ki a védője egészen a szögletzászlóig, nem csoda, hogy a beadása már nem a legjobbra sikeredett és a tbiliszi kapus könnyedén felkanalazta azt.

• 9.

Újabb les a hazaiaknál, most Zivzivadze beindulásánál lendült a zászló.

• 8.

Koštrna ismét Bayót kereste a hosszú indítással, végül Buliskeriaé lett a labda.

• 5.

Aktívabban kezdi a Dinamo a meccset, az előbb Zivzivadze, majd Kharabadze ügyeskedett, de szerencsénkre egyikből sem lett komoly lehetőség.

• 3.

Máris itt az első hazai helyzet: Kharabadze ugratta ki a bal szélen meginduló Ergemlidzét, aki végül mellé lőtt, de ha kaput talált volna is, akkor sem ment volna vele sokra, ugyanis lesen kapta a labdát.

• 2.

Koštrna küldött előre egy labdát, de Bayót lesen állította meg a partjelző.

• 1.

Ebben a pillanatban útjára indult a labda. Hajrá DAC!

• 0.

Érkeznek a játékosok a pályára.

• 0.

Most állnak össze egy kupacba a Dinamo ultrái. Nagyjából mintegy hetvenen lehetnek, és mind fekete pólót viselnek.

• 0.

A hazaiak kék mezben, mi fekete szerelésben fogunk ma játszani.

• 0.

Az 55 ezres Dinamo Arena ma nem telik meg teljesen, de bízzunk benne, hogy így is jó lesz a hangulat. A játékosok már megkezdték a bemelegítést.

• 0.

Pár rövid percig locsolták a pályát, közben bekapcsolták a hangszórókat, és vendégek számára kijelölt szektor úgy telik, akárcsak otthon a B-közép szokott egy órával a meccs előtt. Pont ennyi van még hátra a kezdő sípszóig.

• 0.

Csapatunk új edzője, Peter Hyballa is itt van már a lelátón.

• 0.

Marco Rossi már keretet hirdetett, a múlt heti meccshez képest csupán egy változás van a kezdőben: Šimčák helyén Eric Davis lép ma pályára.

• 0.

Ki ne tudná, milyen jelentőséggel bír a mai meccs a számunkra? Az otthoni 1:1-et követően idegenben próbáljuk meg kivívni a továbbjutást. A mérkőzés előzetese ide kattintva olvasható.

• 0.

A találkozó helyi idő szerint 21.00-kor, dunaszerdahelyi időszámítás szerint 19.00-kor kezdődik.

• 0.

Határtalan szenvedéllyel köszöntjük a Dinamo Tbiliszi - DAC mérkőzés online közvetítésének olvasóit. Az Európa-liga 1. selejtezőkörének ma esti visszavágóján csapatunk a tbiliszi Borisz Paichadze Dinamo Arena gyepén igyekszik kivívni a továbbjutást a második körbe. Mi már elfoglaltuk helyünket a stadion sajtószektorában. A mérkőzéshez a kommentátor, Kiss Balázs kíván jó szurkolást. Hajrá DAC!

AZ EURÓPA-LIGA 1. SELEJTEZŐKÖRÉNEK VISSZAVÁGÓJÁN:

Eufória Tbilisziben! Marco Rossi utolsó meccsén durrantott a legnagyobbat: a hajrában szerzett gólokkal otthon győztük le a továbbjutásra álló Dinamót, s ezzel a fantasztikus végjátékkal mi küzdhetünk meg jövő héten a Minszk csapatával. Extázisban a sárga-kék család, extázisban Dunaszerdahely!

A vártnál sokkal gyorsabban eltelt az az egy hét, amely arra szolgált, hogy felkészüljünk a Dinamo elleni visszavágóra. A reggelinél még a várakozás jeleit olvastuk le a játékosok arcáról, a játékos kijáróban viszont már az elszántság és a harci szellem tükröződött a tekintetekben. A múlt heti első meccshez képest egy helyen változtatott a kereten az utolsó meccsén dirigáló Marco Rossi: Šimčák helyett az oroszországi vébét megjárt Eric Davis kezdett. A feladat mindenki számára adott volt: a továbbjutáshoz kellett a gól. A mérkőzésbe mégis a hazaiak léptek be aktívabban. Az első percekben előbb Zivzivadze, majd Kharabadze ügyeskedett, de szerencsénkre egyikőjük megmozdulásából sem lett komoly lehetőség.  A 15. percben három pontrúgást is elvégezhetett a hazaiak csapatkapitánya, Kiteishvili. Ezek közül a harmadik rögzített helyzet volt a legveszélyesebb, de a labda így is a kapu mellé szállt. Az első negyedórában csatáraink egyáltalán nem voltak veszélyesek Buliskeria kapujára, a vendégszektor bele is kezdett a „Gólt kéne rúgni!” rigmus skandálásába. Ezt biztos meghallották a játékosaink is, mert elkezdtünk jobban mozogni, és az addig pontatlan átadások ezúttal embert találtak. A 34. percben Bayo ijesztett rá a Dinamora, lapos lövése azonban nem talált kaput. Aztán jött, amitől féltünk: a Dinamo a hatodik szögletét gólra váltotta. A 41. percben a MOL Arénában is eredményes Zivzivadze fejjel vette be Macej hálóját – 1:0. A hátralévő idő már kevésnek bizonyult az eredmény módosítására, így a kékmezesek vonulhattak elégedettebben az öltözőbe.

A második félidőre csere nélkül futottak ki a csapatok, és ahogy fogytak a percek, úgy szorult egyre jobban a nyakunk körül a hurok, az idő ugyanis a hazaiaknak kedvezett. A kékmezesek legjobb játékosa, Kiteishvili a 48. percben megpecsételhette volna a sorsunkat, a grúzok csapatkapitánya azonban csak az oldalhálót találta telibe.  Nem sokkal később Macejnek is bizonyítania kellett, miért is áll a kapuban. A 63. percben pedig Bayo száz százalékos helyzetben rontott. Az egyik tbiliszi védő óriási hibáját követően került hozzá a labda, amit a kapu helyett csupán a kapusba durrantott. Marco Rossi Vida Mátét is a pályára küldte, a fiatal debütánsunknak kiélezett helyzetben kellett bizonyítania. Nem sokkal ezután a másik Vida, Kristopher kínálta meg egy lövéssel Buliskeriát, aki csak öklözve tudta szögletre tenni a labdát. Ami pedig ezután következett, az úgy fog bevonulni a DAC történetébe, mint a valaha átélt legszebb pillanatok egyike. Négy perccel a vége előtt ugyanis megszereztük az egyenlítést. Herc beadását Bayo fejelte a hálóba – 1:0. Ekkor még csak annak örültünk, hogy hosszabbítás következik, arra talán legmerészebb álmainkban sem gondoltunk, hogy akár meg is nyerhetjük a meccset annak utolsó pillanataiban. Mégis így történt. Szabadrúgáshoz jutottunk, a pontrúgást pedig Kalmár végezhette el, aki pontosan tette a labdát a zseniális Bayo fejére, és megszületett a végeredmény – 1:2. Ami ezután következett, azt inkább le sem írjuk, beszéljenek inkább a helyszínen készült fotók és videófelvételek.

Oda-vissza több mint 6000 megtett kilométer, több mint 30 fokos hőség, több nap szabadság, de amit ez a mérkőzés adott ma számunkra, az egyszerűen hihetetlen. Az első félidő lagymatag játéka után a második játékrészre már feljavultunk, ám a csavaros eszű olasz mesterek a végére tartogatták az igazi tűzijátékot. A meccs hőse a két gólt szerző Bayo, aki mindkétszer fejjel mattolta a Dinamo Tbiliszi védelmét. Fantasztikus sikerünket nemcsak a grúz fővárosba ellátogató közel 150 szurkoló ünnepelte, hanem otthon Dunaszerdahelyen is hatalmas üdvrivalgás fogadta. Jövő héten egy újabb Dinamo, a fehérorosz Minszk látogat a MOL Arénába, előtte azonban még vár ránk a szezon első bajnokija, vasárnap 19.00-tól Zólyombrézón.

Marco Rossi (DAC): „A meccs elég komplikáltan kezdődött a számunkra, lassúk voltunk, nyomás alá helyeztek bennünket, sok pontrúgást végezhettek. Az első félidőben megérdemelten álltunk vesztésre. A fordulást követően már az történt, amit elképzeltem, kisebb hibákkal. Mindenünket otthagytunk a pályán: a lábunkat, a szívünket, az eszünket. Bayo volt a nyerőember, aki néha a könnyű helyzeteket elrontja, a bonyolultabbakat pedig belövi. Ez most is így történt. Mindenki büszke lehet erre a klubra, erre a csapatra. Sokszor akár agresszívnek és keménynek tűnhetek, de igazából érzékeny típus vagyok. Most nagyon boldog vagyok, hogy ilyen fantasztikus győzelemmel tudom lezárni a dunaszerdahelyi pályafutásomat. Éreztem, hogy mindenki mögöttem és a csapatom mögött áll. Távozom ugyan Magyarországra, amelyre második otthonomként tekintek, de vissza fogok járni a DAC meccseire. Nagyon örülök a boldog szurkolóink láttán. Boldog vagyok, hogy így adhatom át a csapatot az utódomnak, akinek nagyon sok sikert kívánok. Meggyőződésem, hogy ezzel a gárdával ő is nagy sikerek elérésére lesz képes.”

Kakhi Katcharava (Dinamo Tbiliszi): „Az első félidőben nagyon jól játszottunk, a másodikban viszont idegesek lettünk, és alapvető hibákat követtünk el. Nem róhatok fel azonban semmit a játékosaimnak, a tapasztalatlanság döntött a meccsen. Az ellenfelünk hosszú labdákkal próbálkozott, nyomás alá helyezett bennünket. Mindkét gól fejesből született, melyet nem tudtunk kivédekezni. A játékosaimmal a találkozót követően még nem beszéltem, ilyenkor mindenki ideges és csalódott, ezért megvárom, míg lecsillapodik a hangulat az öltözőben.”

DINAMO TBILISZI - FC DAC 1904 1:2 (1:0)

Európa-liga, 1. selejtezőkör, visszavágó, Borisz Paicsadze Dinamo Arena, 2018.07.19., 19:00

Játékvezetők: Dimitar Mečkarovski (macedón) - Dejan Nedelkoski (macedón), Goče Petreski (macedón)