MérkőzésFC DAC 1904 Dunaszerdahely vs FC Dinamo Minszk
FC DAC 1904 Dunaszerdahely
    >>
Erik Pačinda 45
90+5. perc1 - 3FC Dinamo Minszk

Serhiy Boiko (UKR)
Igor Alokhin (UKR)Volodymyr Volodin (UKR)
  • 90+5.

Véget ért a találkozó. Sajnos ezúttal szomorú a zárszó, hiszen 1:3-ra kiaptunk. Egy hét múlva lehet javítani Minszkben, de ez egyáltalán nem lesz könnyű. Addig viszont vár még ránk egy bajnoki meccs is, vasárnap a Nagymihályt fogadjuk. Kiss Balázs köszöni a figyelmüket, viszont látásra!

• 90+4.
    Uroš Nikolić gólt rúgott.
  • 90+3.

1:3. Nikolić fejjel beállítja a végeredményt.

• 90+2.
    Erik Pačinda szabadrúgást lőtt.
  • 89.

Lent marad a Dinamo egyik játékosa, gyaníthatóan csak az időt húzza.

• 89.
    Eric Javier Davis Grajales szögletet rúgott.
  • 87.
    Vida Kristopher András helyett Maksym Tretyakov állt be a játékba.
  • 85.

Most bezzeg néma maradt! Koštrna esett el a tizenhatosban, de nem kaptunk büntetőt.

• 84.

Nagyon gyakran szakítja meg a bíró a játékot. Ezúttal épp egy les miatt fújt a sípjába.

• 81.

A minszki szurkolók közben félmeztelenre vetkőztek, és begyújtottak egy füstbomát is.

• 81.
    Nikita Korzun helyett Dinko Trebotić állt be a játékba.
  • 79.

Pačinda nagyon szeretett volna kitolni mindenkivel, és megpróbálta kapura csavarni a szabadot, de két méterrel a kapufa mellett ment ki végül a labda.

• 79.
  • 77.

Ismét vezet a Dinamo! Egy első ránézésre ártalmatlannak tűnő beadást a nemrég pályára lépő Makas fejelt Macej hálójába - 1:2

• 77.
    Aleksandr Makas gólt rúgott.
  • 73.
    Kalmár Zsolt helyett Vida Máté állt be a játékba.
  • 72.

Huk kapott a középpályán a szeméhez egy párharc után. Az orvosi stáb már ott van, és végzi a dolgát.

• 71.
    Filipp Ivanov helyett Aleksandr Makas állt be a játékba.
  • 71.
    Uroš Nikolić szabadrúgást lőtt.
  • 70.

Az viszont a fiúk dicséretére válik, hogy a játék képe alapján nem látszik az emberhátrányunk.

• 69.

Ismét ott volt a lehetőség az egyenlítésre! Kalmár pontrúgása után Bayo fejelhetett teljesen tisztán, ám fölé szállt a labda.

• 68.
    Kalmár Zsolt szabadrúgást lőtt.
  • 68.
    Artem Gurenko sárgalapot kapott.
  • 66.

9227 néző látogatott ma ki a MOL Arénába. Köszönjük!

• 65.
    Kalmár Zsolt sárgalapot kapott.
  • 64.

Még mindig az előbb kihagyott Bayo-helyzet miatt dühöngünk. Ennél könnyebb akcióból nemigen lehet gólt rúgni.

• 61.
    Vladimir Khvaschinski helyett Artem Gurenko állt be a játékba.
  • 61.
  • 59.

Te jó ég, mit hagyott ki Bayo! Kiváló szöktetétés után teljesen egyedül vezethette kapura a labdát, de elrontotta, és a kapust tette naggyá.

• 59.

Végre egy szép akció! Pačinda megnyert egy fejpárbajt, amellyel aztán Bayo iramodott meg, betett labdáját pedig a magasba emelkedő Vida fejelte kapura.

• 57.

Lehet, hogy a bíró túl sok csípős gulyást evett ma nálunk, azért fúj most így ellenünk?

• 56.
  • 54.

Apró szabálytalanságok, bedobások jellemzik most a játékot. Jobban fel kell pörögnünk, ha akarunk kezdeni valamit az eredménnyel. Még akkor is, ha 10 emberrel játszunk.

• 52.

Šatka lépett oda Ivanovnak a középpályán. Épp csak annyira, hogy megállítson a fehéroroszok induló támadását.

• 50.

Nikolić szúrta kiszorított helyzetből Macej kapuja mellé a labdát.

• 48.

Galović nehezményezte, hogy Bayo piszkálódása után a bíró nem adott sárgát játékosunknak.

• 45.

GÓÓÓÓL! Erik Pačinda bevarrta, egyenlő az állás 1:1. Egyébként kezezésért járt a büntető.

• 45.
    Erik Pačinda gólt rúgott.
  • 44.
    Erik Pačinda büntetőt rúgott.
  • 43.

Hyballának azonnal reagálnia kellett a kialakult helyzetre, és úgy döntött, hogy Hercet veszi ki a játékból, hogy pályára küldhesse a védelembe Davist.

• 41.
    Christián Herc helyett Eric Javier Davis Grajales állt be a játékba.
  • 40.

Megfogyatkozunk. Šimčák a pálya közepén elkövetett egy teljesen felesleges szabálytalanságot, amiért megkapta második sárgáját is, és a bíró a pirosat is megvillantotta.

• 39.
    Milan Šimčák piroslapot kapott.
  • 39.
    Milan Šimčák sárgalapot kapott.
  • 38.

Bayo egyenlíthetett volna, de a kapus elérte a labdát.

• 38.
    Erik Pačinda szögletet rúgott.
  • 38.

Bayooo! Szöglet.

• 35.

A vendégek a vezetés tudatában nyugodtabban, összeszedettebben játszanak.

• 34.
  • 33.
  • 31.

Gyönyörűen szállt kapura a labda, ám legalább olyan szép volt a fehérorosz kapus védése is.

• 31.
  • 30.

Bayót buktatja Galović, jár a pontrúgás.

• 29.

Az a baj, hogy nagyon könnyen elveszítjük a labdát. Most épp Kalmár pontatlansága miatt jutott bedobáshoz az ellenfél.

• 24.

Vezet a Dinamo! Egy balról érkező beadást Nikolić fejelt kapura, melyet még Macej bravúrral hárított, ám sajnos épp Begunov elé tenyerelte a labdát, akinek már nem okozott gondot azt a hálóba pofozni - 0:1

• 24.
    Roman Begunov gólt rúgott.
  • 21.
    Vladimir Khvaschinski sárgalapot kapott.
  • 20.

Begunov előtt alakult ki szabad tér, amelyet ki is használt a jobb oldalon, és Khvaschinskit próbálta helyzetbe hozni. A vége az lett, hogy a minszki csatár Macejjal ütközött, most pedig mindketten ápolásra szorulnak.

• 19.

Pačinda kereste egy magas labdával Vida Kristophert, aki ugyan bele tudott fejelni, de irányítani már nem sikerült neki a labdát.

• 17.
  • 17.

Pačinda durrantott! Lapos lövését Gorbunov megint szögletre üti ki.

• 15.

Khvaschinski buktatásáért végezhet el szabadrúgást a minszki gárda.

• 15.
  • 13.

Veszélyes volt! Kíválóan érkezett a kapu elé a labda, melyet végül Herc rúgott kapura, ám a lövés elakadt a Dinamo védőiben.

• 13.
  • 12.

Bayo lövése vágodik le szögletre.

• 11.

Kalmár sodródott ki egészen a jobb sarokba, de az agresszív fehéroroszok együttes erővel elválasztották őt a labdától.

• 8.

Vida Kristopehernek is ki kell vennie a részét a védelmi feladatokból.

• 7.

Eddig a Minszk tűnik fürgébbnek. Elsősorban a jobb oldalon erőltetik a támadásaikat, Šimčáknak résen kell lennie.

• 3.

Bayo sprintelt egy neki szánt labdáért, de Gorbunov kapus megelőzte őt, és ütközött is Bayóval. Szerencsére egyikük sem sérült meg, és lap sem járt a szabálytalanságért.

• 2.

Simčák kísérte ki a Nikolićnak szánt indítást a játéktéren kívülre.

• 1.

Az ukrán játékvezető, Bojko sípszavára megkezdődött a mérkőzés. Hajrá DAC!

• 0.

Érkeznek a játékosok, a vendég Diamo fehér szerelésben, mi sárga-kékben.

• 0.

A lelátó legfelső sorában feltűnt Marco Rossi, aki egy hete még csapatunk kispadján foglalt helyet. Közben tart a névsorolvasás.

• 0.

Gyönyörűen telik a MOL Aréna, kiváló az időjárás is, tulajdonképpen minden készen áll arra, hogy a hamarosan felcsndülő Nélküled, majd a magyar himnusz eléneklése után elkezdődjön a találkozó.

• 0.

Már a kezdőcsapatunk is ismert. Peter Hyballa 4-3-3-as hadrendben küldi ma pályára a fiúkat.

• 0.

Már most nagy a mozgás a stadion körül. A mérkőzés 21.00-kor kezdődik.

• 0.

Aki szeretné megismerni mai ellenfelünket, az ide kattintva tájékozódhat.

• 0.

DAC-Dinamo Minszk - ez vár ma ránk az Európa-liga 2. selejtezőkörének első mérkőzésén a MOL Arénában. A sajtószektorból a meccs online közvetítésének kommentátora, Kiss Balázs kíván jó szurkolást.

hírekDAC-Dinamo Minszk 1:3 (1:1)
DAC-Dinamo Minszk 1:3 (1:1)
2018 július 26.Szerző: Balázs KissForrás: fcdac.sk
AZ EURÓPA LIGA 2. SELEJTEZŐKÖRÉNEK 1. MÉRKŐZÉSÉN:

Hátrányból várjuk a visszavágót. A fehéroroszok nem bizonyultak kedves vendégnek, mivel komoly előnyre tettek szert az ezúttal is megtelt MOL Arénában. A visszavágón legalább három gólt kellene rúgnunk a továbbjutáshoz.

A Tbilisziben kiharcolt bravúros továbbjutás után szinte órák alatt elkapkodták a jegyeket a szurkolók a találkozóra, amelyen így csordultig megteltek a lelátók. Peter Hyballa akárcsak vasárnap a Zólyombrézó ellen, most is a 4-3-3-as hadrendre szavazott, és a kezdőbe nevezte az első bajnokin pihenő Kalmár Zsoltot. A mérkőzés első perceiben a vendégek ragadták magukhoz a kezdeményezést, gyors és agresszív letámadással igyekeztek ránk ijeszteni. Mindenekelőtt a jobb szárnyon vezették a támadásaikat, így Šimčák egyáltalán nem pihenhetett, de még Vida Kristophernek is ki kellett vennie a részét a védekezésből. A 13. percben egy Herc-lövéssel jeleztük, hogy nem adjuk könnyen a bőrünket, a labda azonban elakadt a fehérmezesek tengerében. Később Pačinda lövését kellett szögletre tenyerelnie Gorbunov kapusnak. Ekkor már jóval kiegyenlítettebbnek tűnt a játék, mégis a Dinamo szerezte meg a vezetést. A 24. percben egy balról érkező beadást Nikolić fejelt kapura, melyet még Macej bravúrral hárított, ám sajnos épp Begunov elé ütötte a labdát, akinek már nem okozott gondot, hogy a hálóba pofozza azt – 0:1. A gól kissé megfogott bennünket, és sok pontatlanság jellemezte a játékunkat. Bayo azonban kiegyenlíthetett volna: szorongatott helyzetből sikerült kapura fejelnie, ám ez a próbálkozás is kimaradt. A 39. percben fordulópontjához érkezett a mérkőzés. Milan Šimčák a pálya közepén elkövetett egy felesleges szabálytalanságot, amiért sárgát kapott, s mivel korábban már begyűjtött egy ilyen színű lapot, azonnal villant a piros is. Hyballának azonnal reagálnia kellett a kialakult helyzetre, és úgy döntött, hogy Hercet veszi ki a játékból, hogy pályára küldhesse a védelembe Davist. A félidő hajrájában pedig jött az egyenlítés! Zhavnerchik a tizenhatoson belül kézzel ért a labdához, az ukrán bíró pedig befújta nekünk a tizenegyest, melyet Pačinda értékesített – 1:1.

A második játékrészre azzal a tudattal futottunk ki a pályára, hogy tíz emberrel kell a magunk javára fordítani a meccset. Apró szabálytalanságok, bedobások tördelték a játékot, sokáig sem az egyik oldalon, sem a másikon nem forgott veszélyben a kapu. A nézők ezekben a percekben leginkább a bennünket sújtó bírói ítéletekkel voltak elfoglalva. Lehet, hogy túl sok csípős gulyást fogyasztott nálunk az ukrán sípmester, és így próbált kompenzálni. A srácok azonban tettek arról, hogy újra a játékra összpontosítsunk: az 59. percben Pačinda megnyert egy fejpárbajt, amellyel Bayo iramodott meg, betett labdáját pedig a magasba emelkedő Vida fejelte kapura. Egy baj volt csak az egésszel: jó helyen állt a kapus. Még a kimaradt lehetőségen bosszankodtunk, amikor máris jött a meccs legnagyobb helyzete. Bayo tanítani való indítást kapott Pačindától, amellyel, mint egy gazella, úgy ugrott ki a védői szorításából, de sajnos csak Gorbunovot sikerült naggyá tennie. Tíz perccel később kiengesztelhette volna a 9227 nézőt Bayo, Kalmár beívelt szabadrúgásánál ugyanis minden védő lemaradt róla, mi viszont sajnos a gólörömről maradtunk le, a labda ugyanis fölé szállt. A fiúk viszont annak ellenére sem adták fel, hogy eggyel kevesebben voltunk a pályán. A 77. percben aztán ismét betaláltak a fehéroroszok. A csereként beállt Makas emelkedett magasabbra Šatkánál, és Macej mellett a hálóba fejelte a labdát – 1:2. Igyekeztünk, próbálkoztunk, Pačinda például mindenkivel kitolt, amikor egy szabadrúgásnál megpróbálta kapura tekerni a labdát, de nem jött be a számítása, és elmaradt a gól. Nem úgy a vendégeknél, akik a ráadás perceiben megadták számunkra a kegyelemdöfést, Nikolić fejese után pedig kialakult az 1:3-as végeredmény.

Akárcsak két héttel ezelőtt, most is az ellenfél szerezte meg a vezetést, ám Pačinda tizenegyeséből még a szünet előtt sikerült kiegyenlítenünk. A játékot azonban nagyban befolyásolta Šimčák 39. percben történt kiállítása. Emberhátrányban kénytelenek voltunk taktikát váltani, és ugyan tíz emberrel is megvolt az esélyünk a gólszerzésre, a végén mégis a minszkiek örülhettek. A visszavágót egy hét múlva rendezik, ott dől majd el, kire vár Szentpétervár. Addig viszont az idei első hazai bajnokin kell jeleskednünk, vasárnap 19.00-tól a Nagymihály ellen igyekszünk majd begyűjteni a három pontot.

Peter Hyballa (DAC): „Gratulálok a Dinamo 3:1-es győzelméhez. Az első félórában nagyon jól működött a védelmünk, szervezettek voltunk, kisebb helyzeteink is adódtak. Aztán kaptunk egy gólt, majd jött Šimčák kiállítása. Játékosunk első két szabálytalanságát sárgával, majd pirossal jutalmazta a bíró. Szélsőnket a szünetben akartam lecserélni, de így alakult. Emberhátrányba kerültünk, és taktikát kellett váltanunk. A második gólnál fejpárbajt vesztettünk. Bayo kihagyott óriási helyzetéről pedig inkább nem is beszélek, de ezen kívül is megvoltak a lehetőségeink a gólszerzésre. Ott volt Bayo fejese és Kalmár próbálkozása is. A széleken, és a tizenhatosban elvesztett párharcok miatt buktuk el a meccset, de így is dicséret illeti a játékosaimat, mert minden erejüket a pályán hagyták. Offenzív taktikával utazunk a visszavágóra, hiszen a fociban minden megtörténhet. Minszkben ismét tizenegyen leszünk, megpróbálunk az első fél órában rúgni egy vagy két gólt. A bírók ténykedését sosem kommentálom. Én a csapatot edzem, a játékvezetők munkájának elbírálása nem az én feladatom. Most csalódottak vagyunk, de már a vasárnapi bajnoki meccsre kell koncentrálnunk.”

Szergei Gurenko (Dinamo Minszk): „Két részre kell osztani a párharcot: az egyik részt a mai meccs jelenti, melyet 3:1-re megnyertünk, a másik pedig a jövő heti visszavágó lesz. Az eredménnyel elégedett vagyok, a játékkal már kevésbé. A bírónak voltak kérdéses ítéletei. Minden csere során olyan játékost igyekeztem pályára küldeni, aki hatékonyabbá tudja tenni a játékunkat. Ezt ezúttal sikerült is megvalósítanunk. Összességében jó futball volt, sok góllal.”

FC DAC 1904 - DINAMO MINSZK 1:3 (1:1)

Európa-liga, 2. selejtezőkör, 1. mérkőzés, MOL Aréna, 2018.07.26., 21:00

Játékvezetők: Szergij Bojko (ukrán) - Igor Alokhin (ukrán), Vologyimír Vologyin (ukrán)