MérkőzésFC DAC 1904 Dunaszerdahely vs MFK Zemplín Nagymihály
    >>
Kalmár Zsolt 32
    >>
Vida Kristopher András 72
90+2. perc4 - 1MFK Zemplín Nagymihály

• 90+2.

De belefért még ez is, mert Ochotnický lefújja a meccset, ami azt jelenti, hogy eddig száz százalékos a mérlegünk a Fortuna Ligában! Mit meg nem adnánk egy ilyen eredményért csütörtökön Minszkben! Ez lesz a következő tétmeccsünk, egy hét múlva pedig Nyitrára látogatunk a bajnokságban. A MOL Arénában szól a Szép volt, fiúk! Kiss Balázs pedig búcsúzik, szép estét! Hajrá DAC!

• 90+1.

Még itt a végén is volt egy lehetőség az ötödikre. Három az egyben lódultunk meg, de Kalmár görcsöt kapott, Vida Kristopher és Almási pedig elügyetlenkedte a helyzetet.

• 90.

Vida Máté lövi kapu fölé! De az érdem Šimčáké, aki addig hadakozott az őt támadó védővel, míg végül mégis sikerült továbbítania a labdát. Közben jelzik, két perc lesz a ráadás.

• 88.

Gól. Kurminowski révén szépítenek a vendégek. Kár érte - 4:1

• 88.
    Dawid Kurminowski gólt rúgott.
  • 86.

Vida Kristopher, de a csapat többi tagja is megérdemli ma a tapsot! Élvezetes, jó játékot bemutatva másodszor is begyűjthjük a három pontot a bajnokságban.

• 86.
    Vida Kristopher András szögletet rúgott.
  • 85.

Megint egy csodálatos támadás, melynek végén Krisz a kapsuba durrant.

• 83.

Ha a minszki találkozót is ilyen eredménnyel zárnánk, esélyes, hogy a szurkolóink a vállukon cipelve szállítanák be a játékosokat a pozsonyi reptérről a stadionba.

• 80.

Herc szorul ápolásra.

• 79.
    Hovhannes Harutyunyan szabadrúgást lőtt.
  • 78.
    Sadam Sulley helyett Dawid Kurminowski állt be a játékba.
  • 74.
    Vakoun Issouf Bayo helyett Almási László állt be a játékba.
  • 72.

GÓÓÓL! Gyönyörű akciót fejezünk be góllal! Vida Krisztopher egy mintaszerű támadás végén növeli a góljaink számát - 4:0

• 72.
    Vida Kristopher András gólt rúgott.
  • 71.

Kalmár is duplázhatott volna! Kicsin múlott, hogy a lövése nem talált kaput.

• 70.

Bayo szerezhetett volna mesterhármast! Egy szépen kidolgozott akció végén Vida Mátétól kapott remek labdát, de jobb külsővel mellé csavarta.

• 69.

6118 néző látogatott ma ki a MOL Arénába.

• 68.
    Vida Kristopher András sárgalapot kapott.
  • 67.

Pár percnyi erőspórolás után Vida Kristopher villant. Egy kétesnek tűnő helyzetet tovább engedett a bíró, Krisz pedig egészen a kapuig nyargalt a labdával. Lövését Kira védte, az ismétlést pedig Vida Máté mellé lőtte.

• 65.

Macej nyújtózott magasra és húzta le a labdát a levegőből.

• 64.
  • 64.

Kone vesztett párharcot, majd szabálytalankodott.

• 63.
  • 59.
    Peter Kolesár helyett Cheick Alan Diarra állt be a játékba.
  • 58.

Mintha szétszakadt volna a középpálya: vagy védekezünk vagy támadunk. A közönség vastapssal díjazza a látottakat.

• 57.

Vida Kristopher azúttal sarokkal próbálkozott.

• 56.

Pörgős, jó meccset látunk.

• 53.

Szemet gyönyörködtető támadást vezettünk. Akik részvevői voltak: Vida Kristopher, Herc, majd Bayo. Csak a lövés hiányzott a végén.

• 51.

Vidát dicsértük, amiért kiharcolt egy szabadrúgást, de csínnyán bántunk a szp szavakkal, miután nagyon csúnyán fölé rúgta a kiváló szögből megítélt pontrúgást.

• 51.
    Vida Kristopher András szabadrúgást lőtt.
  • 48.

Macej hozta ránk a frászt, mikor egy előrepassz során Sulleybe rúgta a labdát, akiről a kapunk irányába pattant vissza a játékszer, és csupán centikkel gurult el a bal kapufa mellett.

• 46.

Mindkét csapat cserével kezdi a második félidőt. Nálunk Ljubičić maradt a kabinban, helyére Kone lépett, aki most mutatkozik be először sárga-kék szerelésben. A kapitányi karszalag pedig Huké lett.

• 46.
    Igor Žofčák helyett Martin Kolesár állt be a játékba.
  • 46.
    Marin Ljubicic helyett Souleymane Kone állt be a játékba.
  • 46.

A szöglet után nem alakult ki gólhelyzet, de így is megnyugtató előnnyel vonulhatunk be az öltözőbe.

• 45.
  • 45.

Sulley ijesztett meg bennünket egy csípős lökettel. Közben a negyedik játékvezető jelzi, hogy mindössze egy perc lesz a ráadás.

• 44.

Ismét egy hazai labdavesztés után jutott el az ellenfelünk Macej elé. Szerencsénkre az utolsó passznál lest intett a partjelző.

• 41.
  • 39.
    Marin Ljubicic sárgalapot kapott.
  • 39.

Kapitányunk taszított egy nagyot Vaščákon, aki ápolásra szorul.

• 37.

Öt perc alatt rúgtunk három gólt. Lehet, hogy ezzel le is rendeztük a meccset?

• 32.

Közben Kalmár is feliratkozik a góllövő listára egy tívoli bombával - 3:0

• 32.
    Kalmár Zsolt gólt rúgott.
  • 31.

GÓÓÓL! Ott a másik Bayo-gólunk is! Ezúttal Vida Kristopher volt az előkészítő - 2:0

• 30.
    Vakoun Issouf Bayo gólt rúgott.
  • 27.
  • 27.

GÓÓÓL! Bayo Kalmár passzát félfordulatból váltotta gólra - 1:0

• 26.

Ismét egy távoli lövés, amely ezúttal kaput is talált, de Kira akrobatikus mozdulattal megakadályozta, hogy a labda a hálóba jusson.

• 25.
    Blažej Vaščák sárgalapot kapott.
  • 25.

Herc unta meg a tili-tolit, és mintegy 25 méterről lőtt, de nagyon magasan a kapu fölé.

• 23.

Žofčák előtt nem állt senki, így hát lövésre lendítette a lábát, a végén azonban Macej vette birtokba a labdát.

• 20.

Szép kontrát vezettünk, melynek végén Šimčák adott középre, Bayo pedig centerben fölé perdített.

• 19.

Grič lövésénél kellett nyújtózkodnia Macejnek, mert ha nem tette volna, már eggyel menne a keleti csapat.

• 19.
    Igor Žofčák szögletet rúgott.
  • 18.
  • 18.

Könnyelműen vesztettünk kétszer is labdát a középpályán, nem csoda, hogy az ellenfél eljutott egy szögletig.

• 15.

Nem volt veszélytelen a sarokrúgás. Žofčák beadása után Kavka rúgott fölé.

• 15.
  • 14.

Kényszerű cserét kellett végrehajtanunk. Pačinda valószínűleg meghúzódhatott, így Vida Máté áll be a helyére.

• 13.
    Erik Pačinda helyett Vida Máté állt be a játékba.
  • 10.

Pačindának volt egy erőtlen kísérlete meglehetősen kiszorított helyzetből. Kicsivel később pedig Ljubičić akarta szöktetni Bayót, de túl gyors labdát adott az elefántcsontpartinak.

• 9.

A Nagymihálynak most sikerült először átjátszani a labdát a térfelünkre. Kolesár beadása azonban könnyű préda volt Macejnek.

• 6.

Pačinda és Ljubičić passzolgattak egyet a pálya közepén, majd utóbbi próbálkozott egy indítással, de sem embert, sem kaput nem talált a labdája.

• 3.

Herc kiosztott egy szép kötényt a középpályán, aztán Koštrna adott be balról, de eredménytelenül. Ezek a meccs első említésre méltó momentumai.

• 1.

Elindult a játék. Hajrá DAC!

• 0.

A Nélküledet ma a Haddelhadd együttes frontembere, Bíró Gábor segítségével enénekeltük. A játékosok most érkeznek a pályára. Mi sárga-kékben, az ellenfél fehér szerelésben. Hamarosan felcsendül a magyar himnusz, és megkezdődik a játék.

• 0.

• 0.

A kezdőcsapatok már ismertek, hamarosan a játékosok is megkezdik a bemelegítést.

• 0.

A mérkőzés előzetes ide kattintva olvasató. Mi már a sajtószektorban várjuk a kezdő sípszót, hamarosan kezdődik az újabb küzdelem a bajnoki pontokért.

• 0.

Szinte még el sem múlt a csütörtöki Európa-ligás mérkőzés hangulata, máris itt a folytatás. A mai hőségben sem maradunk foci nélkül, a Foruna Liga második fordulójában a DAC vendége ezúttal a Nagymihály lesz a MOL Arénában. A mérkőzés 19.00-kor kezdődik. A meccshez az online közvetítés kommentátora, Kiss Balázs kiván jó szurkolást!

A FORTUNA LIGA 2. FORDULÓJÁBAN:

Esélyeshez méltóan fölényes győzelemmel mutatkoztunk be hazai pályán a bajnokságban. Az első félidőben tulajdonképpen öt perc alatt lerendeztük a meccset, de a második játékrészre is hagytunk még a puskaporból, így hibátlan bajnoki mérleggel utazhatunk az Európa-liga minszki visszavágójára.

Az év eddigi legmelegebb napján Peter Hyballa ugyanannak a tizenegy játékosnak szavazott bizalmat, mint három nappal korábban az Európa-ligában a Dinamo Minszk ellen. Döcögősen indult a mérkőzés, de mindezt írjuk a magas hőmérséklet számlájára. Az első említésre méltó történés Pačinda kényszerű cseréje volt. Az idei bajnokságban csapatunk első gólját szerző játékosa a 13. percben jelezte, hogy nem tudja folytatni a játékot. Helyére Vida Mátét küldte pályára Hyballa. Bár mi játszottunk mezőnyfölényben, mégsem könnyelműsködhettünk, mert a nagymihályiak a középpályán elkövetett labdavesztéseink után gyorsan a kapunk előtt találták magukat. Látszott, hogy nemcsak védekezni érkeztek a MOL Arénába. Grič lövésénél Macejnek kellett nagyot nyújtóznia, hogy góltól mentse meg a csapatot, de Žofčák próbálkozásánál is figyelnie kellett. Utána azonban már a mi pillanataink következtek. A 27. percben Kalmárig jutott hátra egy bedobás, Zsolt pedig mesterien emelte vissza a labdát a kapu előterébe, ahol Bayo egy félfordulatos mozdulatot bemutatva a hálóba talált – 1:0. A folytatásra pedig alig három percet kellett várni. Ekkor Koštrna saroknál elvégzett bedobását szelídítette meg Vida Kristopher, majd jött a beadás, Bayo pedig egy szenzációs csukafejessel kettőre növelte az előnyünket – 2:0. Hogy melyik gólja volt szebb a kettő közül, arról megoszlanak a vélemények, de nagyon örülünk, amikor ilyen „gondok” nyomják a vállunkat. A hangosbeszélőnk még Bayót éltette, amikor hirtelen módosítania kellett a mondókáján, Kalmár ugyanis 23-ról akkora bombát akasztott Kira hálójába, hogy szegény kapus egy darabig még emlegetni fogja – 3:0. Öt perc alatt szereztünk három szépségdíjas gólt, így megnyugtató előnnyel vonulhattunk az öltözőbe.

Mindkét csapat cserével kezdte a második félidőt. Nálunk Ljubičić maradt a kabinban, helyére Kone lépett, akinek ez volt a második meccse sárga-kék szerelésben. A kapitányi karszalag pedig Huk kezére került. A biztos vezetés tudatában sem vesztett tempójából a meccs, de könnyen kétgólossá szűkülhetett volt az előnyünk, mikor Macej ránk hozta a frászt. Kapusunk egy előre passz során Sulleybe rúgta a labdát, amely végül csupán centikkel gurult el a bal kapufa mellett. A kisebb ijedtségen hamar túltették magukat a fiúk, s látszott rajtuk, hogy felszabadultan, örömmel gurigáznak. A két Vida, Kalmár és Herc is aktív szereplője volt a szebbnél szebb támadásoknak, és csupán idő kérdése volt, hogy mikor kiálthat újabb gólt a 6118 néző. A 72. percben aztán jött is a várt újabb találat. Egy mesébe illő passzjáték után a végig nagy kedvvel futballozó Vida Kristopher mattolta Kirát, és megszerezte második gólját a bajnokságban – 4:0. A vége előtt tíz perccel már érezte a publikum, hogy nagy fieszta kezdődik majd a hármas sípszó után, annál is inkább, mert április óta nem ünnepelhettünk győzelmet tétmeccsen a MOL Arénában. Némi szépséghibája volt a dolognak, hogy a 88. percben a csereként pályára lépő Kurminowski közelről megszerezte a vendégek szépítő találatát – 4:1. Ez sem szegte azonban kedvét a szurkolóinknak, akik vastapssal kísérték le a pályáról a játékosokat. Ha a csütörtöki minszki találkozót is ilyen eredménnyel zárnánk, esélyes, hogy a drukkereink a vállukon cipelve szállítanák be a játékosokat a pozsonyi reptérről a stadionba.

Akárcsak tavaly Marco Rossi, Peter Hyballa is kiválóan teljesített a bajnokság első két fordulójában. A vendégek nekünk fekvő stílusban futballoztak, mi pedig élni tudtunk a lehetőségekkel, és már a meccs első felében eldöntöttük a három pont sorsát. A folytatás sem volt unalmas: ezen a találkozón annyi helyzetet kidolgoztunk, amellyel akár három másik meccset is eldönthettünk volna. A lényeg, hogy ott vagyunk az élmezőnyben, és ennek tudatában próbálhatjuk meg kivívni a továbbjutást az Európa-ligában. Nem lesz könnyű, de ha csütörtökön a maihoz hasonló eredmény születne, szem nem maradna szárazon a boldogságtól. Meg persze, torok sem... A csütörtöki találkozót 18.00-tól játsszák Minszkben (dunaszerdahelyi idő szerint), azt követőn pedig jön az újabb bajnoki kör a Nyitra ellen, idegenben. Az összecsapás időpontja: augusztus 5., vasárnap, 19.00.

Peter Hyballa (DAC): „Ez volt a harmadik meccsem a csapat kispadján, de mindhárom eddigi találkozónak megvolt a maga jellegzetessége. Korán le kellett cserélnem Pačindát, aki a hátát fájdítja, de az orvosi stáb mindent megtesz annak érdekében, hogy minél előbb felépüljön. Remélem, hogy csütörtökön már pályára léphet. A célunk az volt, hogy a széleken letámadjuk az ellenfelet, a csere után azonban taktikát váltottunk, és átálltunk a 4-3-3-as játékrendszerről 4-4-2-re. Vida Kristophert második csatárként játszattam, amit korábban nem gyakoroltunk, de mégis bevált. Térfélcsere után kicsit fáradtnak tűntek a játékosaim, de mindent beleadtak, Kone és Almási pedig értékes játékperceket gyűjtöttek. Két meccs alatt hat pontot szereztünk, ez remek. Szükségünk van most a jó regenerációra, és meglátjuk, mire lesz ez elég Minszkben."

Anton Šoltis (Nagymihály): „Az eredmény elég kemény a számunkra. Nem tudtunk mit csinálni abban az öt percben, amikor a DAC három gólt is rúgott nekünk. Előtte nekünk is volt két ígéretes lehetőségünk. Fordulást követően igyekeztünk visszajönni a meccsbe. Jó tanulópénz volt ez a fiataljaink számára, akik megtapasztalták, hogy ennél keményebben, harciasabban kell játszani. Nagyon sok munka áll még előttünk. A hazaiaknak gratulálok a megérdemelt győzelemhez.”

FC DAC 1904 - NAGYMIHÁLY 4:1 (3:0)

Fortuna Liga, 2. forduló, MOL Aréna, 2018.07.29., 19:00

Játékvezetők: Ochotnický - Galo, Čajka