MérkőzésFC Nyitra vs FC DAC 1904 Dunaszerdahely
    >>
Miloš Šimončič 44
    >>
Tomáš Vestenický 57
90+4. perc2 - 3FC DAC 1904 Dunaszerdahely

• 95.

Hihetetlen fordítás, szenzációs nyitrai győzelem! Ennél szebben nem is végződhetett volna ez a találkozó! Mindenkinek szép estét kíván Kiss Balázs, a mérkőzés kommentátora, és ne feledjék, szerdán kupameccs Púhóban, majd szombaton a Rózsahegyet fogadjuk a MOL Arénában. Hajrá DAC!

• 89.

Huk precíz kiugratása után Bayo próbálkozott egy lövéssel, amely azonban elkerülte Hroššo kapuját.

• 88.

Teljesen szétszakadt a középpálya, így került óriási helyzetbe Vestenický, aki hatalmas lehetőséget puskázott el. Vagy inkább: Jedlička védett óriásit.

• 87.
  • 85.
    Andrej Fábry helyett Márius Charizopulos állt be a játékba.
  • 84.
    Kalmár Zsolt sárgalapot kapott.
  • 82.
    Abdulrahman Taiwo sárgalapot kapott.
  • 80.

Nagy torpedótámadást vitt most véghez a Nyitra, Kôňa kapuba tartó labdáját Jedlička védte, majd Vestenický fejelt fölé.

• 80.
    Andrej Fábry szabadrúgást lőtt.
  • 78.

Šimčák mintaszerű bepasszából fejel fölé Pačinda.

• 75.
    René Kotrík helyett Christián Steinhübel állt be a játékba.
  • 75.
  • 73.
    Andrej Fábry szögletet rúgott.
  • 71.

Érezhető volt, hogy harapnak a fiúk, és meglesz az egyenlítés. Még van szűk húsz perc a győztes gólra is, gyerünk DAC!

• 69.

GÓÓÓL! Megvan az egyenlítés! Kalmár Bayo fejére tette a labdát, aki ezúttal nem hibázott - 2:2

• 69.
    Vakoun Issouf Bayo gólt rúgott.
  • 67.

Micsoda tüzijáték! Pačinda szabadrúgása után előbb Vida Krisztopher, majd Šatka bombázott, de a labdák mint egy téglafalról, úgy pattantak vissza a blokkoló védőkről.

• 67.
    Erik Pačinda szabadrúgást lőtt.
  • 66.

Benne van a játékunkban a gól, gyerünk fiúk!

• 65.
    Miloš Šimončič helyett Jaroslav Machovec állt be a játékba.
  • 64.
    Erik Pačinda gólt rúgott.
  • 64.

GÓÓÓL! Így kell ezt csinálni! Pačinda bejött, és szinte első labdaérintésből szípített egy távoli lövéssel - 2:1

• 63.
    Vida Máté helyett Erik Pačinda állt be a játékba.
  • 62.

Megint ott lehetett volna a gól! Vida lapos passzát Kalmár kapásból durrantotta kapura. A kutyafáját, hogy Hroššo ezt is védte.

• 61.

6068 a mai nézőszám.

• 59.

Bayo ollózva egyenlíthetett volna!

• 58.

Szinte hihetetlen: Fábry újabb szögletét ezúttal Vestenický fejeli Jedlička kálójába.

• 57.
    Tomáš Vestenický gólt rúgott.
  • 57.
  • 54.

Krisztophernek nem sikerült kellően leszorítania a labdát, így lövése a kapu mögötti védőhálón akadt el.

• 53.
    Vida Kristopher András szabadrúgást lőtt.
  • 52.

Kis technikai problémánk támadt, amely miatt elnézést kérünk olvasóinktól, de ezalatt legalább három veszélyes helyzetet is teremtettünk a hazai kapu előtt, csak hát mindet kihagytuk.

• 51.
    Christián Herc sárgalapot kapott.
  • 48.
    Vida Kristopher András szögletet rúgott.

• 46.

Ziccer! A vinkliből tornázta ki Hroššo Kalmár kapuba tartó labdáját!

• 46.

Folytatódik a meccs.

• 45.

Ezzel véget is ér az első félidő. Hiába a magabiztosabb játék és a magasabb labdatartást, mégis vesztésre állunk.

• 44.

Vezet a Nyitra. A szögletből fejjel betaláló játékost nem tudtuk megállítani a kapu előtt, így vezetéshez juttatta a hazaiakat - 1:0

• 44.
    Miloš Šimončič gólt rúgott.
  • 44.
  • 43.

Fábry órisái bombáját böki ki a léc alól Jedlička!

• 41.

Veszélyes pontrúgásokkal operálunk a félidő hajrájában, de a szabadrúgást követő szögletből sem lett gól: Kone fejelt mellé.

• 34.

Most a Nyitra is megereszt egy távoli lövést Kuníknak köszönhetően, de célozni szerencsénkre ő sem tudott.

• 33.

Jedlička hosszan kifutva veti rá magát egy Taiwónak szánt labdára.

• 30.

Heeerc! Jó 23 méteres helyezett lövése a kapufát súrolva ment mellé, Hroššo most hiába nyújtózkodott volna.

• 28.

Három magyar, egy lövés! Kalmár Vida Mátéhoz, ő pedig druszájához passzolt, Kristopher lövését Hroššónak kellett védenie.

• 26.

Šimčák beadsására mozdult rá Bayo, de mivel a nyitrai kapus jól olvasta a játékot. lecsente csatárunk fejéről a labdát.

• 24.

Bayo lefordulásból próbálkozott egy lövéssel, de gyengére sikeredett.

• 23.

A félidő fele már mögöttünk van, de egyik egyetlen helyzetet, de még csak kapura lövést sem láttunk Nyitrán, küzdelmet azonban annál nagyobbat. Eddig sportszerű a játék.

• 20.

Kuník hámozta most át magát a sárga-kék védőfalon, aztán akkorát rúgott a labdába beadás gyanánt, hogy az taccsra ment, nem centerbe.

• 18.

Szép kis akció volt a szöglet után, még szebb lett volna, ha góllal végződik, de Vida Kristopher addig addig terelgette a labdát, amíg az kigurult.

• 17.
  • 16.
    Tomáš Kóňa sárgalapot kapott.
  • 14.

A szöglet utáni kontrából Vida Krisz lódult meg, és Bayónak továbbította a labdát, de csatárunk sajnos nem tudta áthámozni magát az utolsó nyitrai védőn.

• 13.
    Tomáš Kóňa szögletet rúgott.
  • 10.

Kone ütközött Taiwóval, kis orvosi segítség után azonban talpra állt.

• 8.

Vida Kristopher ponrúgása mélynek bizonyult, Hroššo magasra nyújtózva vette birtokba a labdát.

• 8.
  • 6.

Koštrna másodszor ijesztett rá Chovanecékre egy jó beadással, a labda végül Hroššoé lett.

• 4.

Vida Kristopher szöglete, majd Koštrna beadása intette éberségre a hazai védelmet.

• 4.
  • 2.

Chovanec vezette vonalon kívülre a labdát.

• 1.

A bíró sípszavára elkezdődött a mérkőzés. Hajrá DAC!

• 0.

A hazai csapat kék-fehérben, mi pedig sárga-kékben érkezünk a játéktérre.

• 0.

A két szurkolótábor már kóstolgatja egymást. A mieinket közel 500 szurkoló kísérte el a Zobor alá.

• 0.

Enyhén borult az égbolt, itt Nyitrán, és a hőmérséklet is lejjebb esett a napokban megszokott kánikulai értékekhez képest. A játékosok közben már a pályán melegítenek, a két szurkolótábor pedig bemelegíti a hanszálait.

• 0.

A találkozó előzetese ide kattintva olvasható.

• 0.

Az Európa-ligát befejeztük, a Fortuna Ligát viszont már ma folytatjuk! A bajnokság harmadik fordulójában ma Nyitrára látogat a DAC, hogy megpróbálkozzon begyűjteni a három pontot. A mérkőzés online kommentátora, Kiss Balázs kíván jó szurkolást a 19.00-kor kezdődő találkozóhoz.

A FORTUNA LIGA 3. FORDULÓJÁBAN:

Fantasztikus diadal a Zobor alatti stadionavatón! Kétgólos hátrányt ledolgozva az utolsó utáni pillanatban szereztük meg a győzelmet, és fordítottuk meg az állást. Három forduló után száz százalékos a DAC!

Három nappal a minszki mérkőzés után vasárnap koraeste a Nyitra várt ránk felújított stadionjában. A korábbi napokban tapasztalt forróság a mérkőzés időpontjára pár fokkal visszaesett, a lelátón azonban így is parázs hangulat ígérkezett. A két szurkolótábor már a meccs előtt „kóstolgatta” egymást, a visszafogottabb drukkerek pedig a Hyballa által felállított kezdőcsapatot „ízlelgette”. Macej sérülése miatt Jedlička a kapuban, Huk Ljubičić helyén, Kone a hátvédsorban, Pačinda a kispadon – volt mit elemezniük a szakértőknek. A mérkőzés első perceiben mindenekelőtt Koštrna jobboldali beadásai intették óvatosságra a hazai védelmet, de sajnos egyik próbálkozásból sem alakult ki gólhelyzet Hroššo kapuja előtt. A félidő első fele úgy telt el, hogy egyetlen gólhelyzetet, de még csak kaput eltaláló lövést sem tudtunk feljegyezni. Sportszerű küzdelem zajlott a pályán, labdatartásban mi voltunk a jobbak, de a pontatlanság is jelen volt a játékunkban. A 28. percben könyvelhettük el az első kaput eltaláló lövést: Kalmár Vida Mátéhoz passzolt, aki névrokonának tette tovább a labdát, Kristopher pedig egy szép lövéssel kínálta meg Hroššót az akció végén. Két perccel később még nagyobb lövéssel próbálkozott Herc, ezúttal azonban a kapufa segítette a hazaiakat. A folytatásban több pontrúgást is elvégezhettünk, de sem szabadrúgásból, sem szögletből nem tudtunk igazi gólhelyzetet teremteni. Nem úgy a nyitraiak, akik az utolsó előtti percben egy sarokrúgás után megszerezték a vezetést. Fábry centerezett, Šimončič pedig a ma első alkalommal a kapunkat védő Jedlička hálójába bólintott – 1:0. Erre a találatra már nem maradt időnk válaszolni az első félidőben.

Úgy tűnt, az öltőzőbe kapott gól nem volt hatással a srácok pszichikájára, mert olyan harapós kedvükben jöttek ki a kabinból, mint a gladiátorok. De csak nem akart jönni az egyenlítő találat, hiába próbálkozott Vida Krisztopher, Herc és Kalmár is. Utóbbinak például egy vinklibe tartó lövését tornázta ki Hroššo. Az 58. percben aztán újabb szögletrúgáshoz jutottak a hazaiak, és ez nem volt jó jel a számunkra. A labdát ismét Fábry tette le a sarokra, beadására pedig Vestenický érkezett remek ütemben, s védőinket megelőzve növelte a hazaiak előnyét – 2:0. A közel 500 fős sárga-kék szurkolótábor a kétgólos hátrány ellenére is kitartóan énekelt és buzdított. Ennek a hátulról jövő támogatásnak pedig kisvártatva meg is lett az eredménye. Hyballa pályára küldte a kisebb sérülés miatt addig padozó Pačindát, aki a 64. percben szinte az első labdaérintéséből megszerezte a szépítést – 2:1. Gyönyörű távoli lövése újabb lendületet adott a csapatnak. Érezhetően benne volt egy újabb gól a játékunkban, amelyre csupán öt percet kellett várni. Ekkor Kalmár tette Bayo fejére a labdát, aki több elfecsérelt próbálkozás után ezúttal nem hibázott, és kiegyenlített – 2:2. A mérkőzés ezen részében szinte ketté szakadt a pálya, és fel-le rohantak a játékosok. A 80. percben a hazaiak előtt adódott lehetőség. Kóňa kapuba tartó labdáját azonban Jedlička kivédte, az ismétlést pedig Vestenický fölé fejelte. A negyedik játékvezető már felmutatta a négyperces hosszabbítást jelző tábláját, amikor sokunkban a két héttel ezelőtti zólyombrézói fantasztikus hajrá képei elevenedtek fel. És nem hiába! Az utolsó percben sarokrúgáshoz jutottunk. Pačinda hosszas magyarázás és igazgatás után rúgta be a labdát, amelyre ismét Bayo érkezett a lehető legjobb ütemben, és ezúttal is fejjel, valamint a kapufa segítségével mattolta Hroššót – 2:3. A játékvezető már a gólöröm alatt lefújta a mérkőzést, és elkezdődhetett a nyitrai örömünnep.

Az első félidőben sokáig csak küzdelmes játékot, de kevés helyzetet láthatott a szépen megtelt új nyitrai stadion közönsége. Térfélcserét követően azonban felpörgött a játék, és négy gólt is született. Aminek mi örülünk a legjobban, az az, hogy ebből a négyből hármat mi rúgtunk, és akárcsak két hete Zólyombrézón, ezúttal is a végjátékban szereztük meg a győzelmet. Három meccs alatt a maximálisan bezsebelhető kilenc pont mindegyikét megszereztük. Az újabb bajnoki pontokat jövő héten szombaton gyűjtögethetjük hazai pályán a Rózsahegy ellen, előtte azonban még egy kupameccs is vár ránk, szerdán ugyanis Púhóban kapcsolódunk be a Slovnaft Cup küzdelmeibe.

Peter Hyballa (DAC): „Nagy tisztelet illeti a hazaiakat, akik ma nagyon jók voltak védekezésben, és az utolsó percekben meg is nyerhették volna a találkozót. Az első félidő fantasztikusra sikeredett a részünkről, a játékosok pont azt valósították meg a pályán, amit elképzeltem. Az egyetlen negatívum az volt, hogy kevés helyzetet dolgoztunk ki, az ellenfél pedig betalált. Megmutatkozott azonban, mekkora mentális erőnk van. Jolly Jokerként beküldtük Pačindát a pályára, ismét felvállaltunk ezzel egy rizikót. Az utolsó húsz percben fel-le zajlott a játék, a bemutatkozó Jedlička pedig remekül védett. Nagyon büszke vagyok a fiúkra és a szurkolókra is. Nagyon nehéz, de fair meccset játszottunk. Három meccsből kilenc pontot szereztünk. Sokat láttam azokból az elemekből a pályán, amelyekről három hete beszélgetünk a játékosokkal.”

Ivan Galád (Nyitra): „A foci olyan játék, ahol a végén az egyik fél örül, a másik pedig szomorkodik. Mi most nagyon szomorúak vagyunk. A játékosok nyerni szerettek volna. Szerettük volna megtartani a kétgólos előnyt, három gólt nem kaphatunk hazai pályán. Nagyon sajnálom a fiúkat, egyúttal köszönet azoknak, akik ma kilátogattak a stadionba. Ahogy az ellenfelünk és mi, úgy másnak is illett volna felkészülni a mai mérkőzésre.”

FC NYITRA - FC DAC 1904 2:3 (1:0)

Fortuna Liga, 3. forduló, FC Nyitra Stadion, 2018.08.05., 19:00

Játékvezetők: Kružliak - Mókoš, Ferenc