MérkőzésMŠK Púhó vs FC DAC 1904 Dunaszerdahely
    >>
Marek Kvaššay 60
    >>
Peter Pilný 88
90+2. perc2 - 5FC DAC 1904 Dunaszerdahely

• 90+2.

Az utolsó pillanatok már eseménytelenül teltek, a bíró pedig időközben lefújta a meccset, melyen 5 gólt szereztünk, és könnyedén továbbjutottunk a Slovnaft Cup harmadik fordulójába. Szeptemberben lesz a folytatás, addig viszont még jópár bajnokit meg kell vívnunk. A következőt már most szombaton, a MOL Arénában ezúttal a rózsahegyieket látjuk vendégül. Mára Kiss Balázs köszöni a figyelmüket, és kíván szép estét. Hajrá DAC!

• 87.

A végén még a piros mezesek is betalálnak. Šatka mért el egy ívelést, melyre Pilný érkezett, és kettőre növelte a hazai gólok számát - 2:5

• 86.
  • 85.
    Vida Kristopher András szögletet rúgott.
  • 84.
    Michal Riška sárgalapot kapott.
  • 83.

GÓÓÓL! Give me five! Šatka duplázni tud, mivel Divković szélről betett labdájára ő emelkedett a legmagasabbra a tizenhatosban tartózkodók közül - 1:5

• 83.
    Ľubomír Šatka gólt rúgott.
  • 82.
  • 81.
    Vida Máté helyett Branko Bajić állt be a játékba.
  • 80.

GÓÓÓL! Megvan a negyedik is. Divković szögletét csapatunk kapitánya, Ljubičić váltja gólra. Marin fejjel volt eredményes - 1:4

• 79.
    Marin Ljubicic gólt rúgott.
  • 79.
  • 78.

Ilyet! Davis játszorr össze Divkovičcsal, aki Vida Kristopherhez passzolt, ő pedig a kapufára suhintutta a labdát. A kipattanót pedig Almási nem tudta az üres kapuba juttatni.

• 74.

A bekapott gól úgy látszik, felélesztette a fiúkat, mert sikerült gyorsan megrázni magunkat, és bevertünk kettőt a púhói hálóba, azóta pedig újból kézben tartjuk a mérkőzést.

• 70.

GÓÓÓL! Ott a harmadik is! Záhumenský mérnöki precizitással tette az előre törő Almási fejére a labdát, Pilný pedig tehetetlen volt ennél a mintaszerű támadásnál, így az állás máris 1:3-ra módosult.

• 70.
    Marek Kvaššay helyett Adrián Turza állt be a játékba.
  • 69.
    Almási László gólt rúgott.
  • 66.

GÓÓÓL! Ha nem adsz, kapsz - szól az örökérvényű szabály, és most nekünk kedvezett a szerencse. Davis pontrúgását a hazai kapus csak kiütni tudta, pechjére épp Šatka elé pattant a labda, aki könnyedén emelte azt vissza az üres kapuba - 1:2

• 66.
  • 65.

Fúúúhaaa! A szöglet után Brezničan fejelt kapura, és ha nincs a gólvonalon Vida Kristopher, akkor már vezetnének a hazaiak. Ez forró volt!

• 65.
    Juraj Pilát szögletet rúgott.
  • 63.
    Denis Baumgartner helyett Vida Kristopher András állt be a játékba.
  • 60.

Kiegyenlítenek a hazaiak! Záhumenský nem tudta útját állni egy jobbról érkező labdának, Baumgartner pedig nem fogta kellőképp Kvaššayt, akinek így nem volt nehéz dolga gólra váltani a passzt - 1:1

• 60.
    Marek Kvaššay gólt rúgott.
  • 59.
  • 58.

Vida Máté mesterien indította a bal szélen Divkovičót, aki túl hosszú labdát adott be középre, és oda lett a támadát. De Vida szemfüles, lapos szöktetése az üres területre élményszámba ment.

• 57.
    Tomáš Kopiš helyett Patrik Krčula állt be a játékba.
  • 56.

Közben azt láthattuk, amint Vida Máté fejeli kapu fölé a labdát.

• 56.

1025 néző látotogatott ki a mérkőzésre.

• 55.
    Souleymane Kone helyett Ľubomír Šatka állt be a játékba.
  • 54.
  • 53.

Óriási lehetőséget puskázott el a Púhó! Matej Kosorínnak sikerült valahogy áthámoznia magát a védőinket, akik arra vártak, hogy a partjelző lest intsen, de mivel ez nem történt meg, a hazai folytatta az akciót, ám szerencsénkre mellé gurított. Igaz, csak centiken múlott...

• 49.

Hyballa fürgébb játékra ösztönzi a fiúkat a vonal mellől. Egy gól nem gól - gondolhatja magában, közben Koštrnát rendeli magához a melegítő játékosok közül.

• 47.
    Juraj Pilát szabadrúgást lőtt.
  • 46.
    Roman Rosina helyett Rastislav Ozimý állt be a játékba.
  • 46.

Cserével kezdik a hazaiak a másodiik félidőt.

• 42.

Almási fejesét jegyezhetjük most fel, aki Špiriaktól kapott egy labdát a jobb oldalról, de nem sikerült úgy irányítania, hogy az megzörgesse a hálót.

• 40.

Barátságosan csordogál a játék, olyan eget rengető gólhelyzetet egyik csapat sem tudott kialakítani az elmúlt percekben.

• 38.
    Michal Vanák sárgalapot kapott.
  • 36.

Kone emelkedett a védelem fölé, de baj volt az irányzékkal.

• 35.
  • 33.

Davis centere után Pilný futott ki jól a kapujából, és takarított időben Divković elől.

• 31.

A szurkolóink is elkezdenek énekelni, bár a hőségben biztos szívesebben hűtik a torkukat egy-két pohár hideg sörrel. Erre a hazaiak is belekezdenek egy rövid buzdításba.

• 30.

Hyballa az oldalvonal mellől mutatja a hátvédsornak, hogy menjenek feljebb.

• 26.

A forróság miatt ivószünetet rendelt el a sípmester.

• 25.

Manzini került lövőhelyzetbe az ellenfél játékosai közül, de Jedličkának szerencsére nem kellett közbeavatkoznia, mert a púhói nem találta el a kaput.

• 23.

Aluku alakított nagyot, mikor a fél középpályán átszlalomozott, a befejezésnél viszont már célt tévesztett, és a kapu mellé gurított.

• 22.
    Eric Javier Davis Grajales szögletet rúgott.
  • 21.

Szép támadás volt! Davis ügyesen ugratta ki a jól helyezkedő Divkovićot, aki nem sokat teketóriázott, de Pilný kapus védte a lövést.

• 18.

Veszélyes helyzetet teremtettünk Pilný kapuja előtt. Ljubičić mélységi passzát Špiriak tette be középre, ott viszont a labdára váró Almásit túl szorosan fogták ahhoz, hogy ideális szögben rúghasson kapura.

• 16.

Negyedóra elteltével elmondhatjuk, a kevesebb játéklehetőséget kapó játékosaink igyekeznek bizonyítani, hogy helyük lenne a kezdőben.

• 14.

Újabb beadott labdát fejel ki Kone, ezúttal Kopiš próbált centerezni.

• 13.
  • 11.

A hazaiak is igyekeznek: a tizenhatosunkban történt kavarodás végén azonban Jedlička szorította magához a labdát, és indította vele egyből játékostársát.

• 11.
  • 8.

GÓÓÓL! Máris megszereztük a vezetést! Divković buktatásáárt tizenegyeshez jutottunk, melyet Eric Davis magabiztosan értékesített - 0:1

• 8.
    Eric Javier Davis Grajales gólt rúgott.
  • 8.
    Eric Javier Davis Grajales büntetőt rúgott.
  • 6.

Aluku harciasságát minősítette szabálytalannak Pavlík, hazai szabadrúgás következik a kapu előteréből.

• 4.

A sarokról sajnos nem érkezett centerbe a labda.

• 4.
  • 1.

Mindjárt az elején egy veszélyes beadást láthattunk ez ellenfél 9-es számú játékosától, Kosoríntól, de Kone jól olvasta a játékot és kifejelte a labdát.

• 1.

Pavlík játékvezető sípszavára elkezdődött a találkozó. Hajrá DAC!

• 0.

A púhói együttes piros-feketében, mi pedig a szokásos sárga-kékben érkezünk a pályára.

• 0.

A hétköznapi időpont és a kánikula ellenére szép számmal kísérték el szurkolóink a csapatot ide, Púhóra.

• 0.

Újoncot is avatunk ma a csapatban, Denis Baumgartner személyében.

• 0.

Játékosaink már a pályán melegítenek, még fél óra van hátra a kezdésig.

• 0.

Peter Hyballa ma több kulcsjátékosunkat is pihenteti. A kezdő tizenegy a Felállás menüpontra kattintva megtekinthető.

• 0.

A Slovnaft Cup versenykiírása szerint egészen a negyeddöntőkig csak egy meccsen dől el a továbbjutás. Döntetlen esetén nincs hosszabbítás, azonnal büntetőpárbaj következik. A mérkőzés előzetese ide kattintva olvasható.

• 0.

Üdvözöljük a szurkolókat! Bár az európai kupaszereplésünk a múlt héten véget ért, az ún. angol-hétnek még nincs vége, ma ugyanis a Szlovák Kupában is bemutatkozik csapatunk. A Slovnaft Cup 2. fordulójában Púhóra látogattunk, a mérkőzés 17.00-kor kezdődik. Az online közvetítés kommentátora ezúttal is Kiss Balázs lesz. Jó szurkolást!

A SLOVNAFT CUP 2. FORDULÓJÁBAN:

Give me five! Fölényes győzelemmel vettük az első akadályt a kupában, és bejutottunk a harmadik fordulóba. Ma ötször zörrent a harmadosztálybeli ellenfelünk hálója, így esélyt sem adtunk nekik a továbbjutásra. Szép volt, fiúk!

Bár számunkra az európai kupaküzdelmek már a múlt héten befejeződtek, az ún. angol hét azonban továbbra is tart, hiszen csapatunknak ma a Szlovák Kupában kellett bizonyítania. A DAC hűséges követői emlékeznek rá, hogy nem is olyan régen még ugyanabban a bajnokságban mértük össze az erőnket a Puhóval, mára azonban változott a helyzet, és a Slovnaft Cup második fordulójában találkoztunk. Peter Hyballa több kulcsjátékosunknak adott pihenőt, így a kezdőben bemutatkozhatott a héten leigazolt Baumgartner és pályára léphetett a hosszú sérüléséből felépülő Aluku is. A rekkenő hőségben elkezdődött mérkőzés szépszámú közönséget vonzott ki a puhói stadionba, ahová a mi szurkolóink is megtalálták az utat. A vendégszektorban mintegy ötven sárga-kék mezes drukker foglalt helyet. Ők a helyszínen láthatták, ahogy a 8. percben Divković lerántásáért tizenegyest ítélt számunkra a játékvezető, melyet Davis higgadtan értékesített – 0:1. Az ítélettel a főtribünön helyet foglaló ősz hajú öregurak nem tudtak kiegyezni, de a sajátjaik játékára azért nem panaszkodhattak, mert a puhóiak mindent megtettek azért, hogy megnehezítsék a dolgunkat. Az eddig kevesebb játéklehetőséghez jutó játékosaink azonban ugyancsak bizonyítani akarták Hyballának, hogy helyük lenne a kezdőben. A védelemben Kone és Špiriak, a középpályán Aluku és Baumgartner rukkoltak elő ígéretes játékkal, de igazán nagy helyzetet sajnos nem sikerült kialakítanunk. A hőség miatt elrendelt ivószünet előtt Sibanda került lövőhelyzetbe a hazaiaktól, de Jedličkának szerencsére nem kellett közbeavatkoznia, mert a puhói nem találta el a kaput.

A szünetben a nézőket a Modern Talking ismert dallamai és a legkisebb puhói focistapalánták passzjátéka szórakoztatta, aztán a nagyok is megérkeztek a kabinból, hogy ismét birtokukba vegyék a játékteret. Hyballa pedig gondolván, hogy egy gól nem gól, fürgébb játékra ösztönözte a fiúkat. Ennek ellenére mégis a hazaiak egyenlíthettek volna, miután az 53. percben Matej Kosorínnak sikerült valahogy áthámoznia magát a lesre játszó védőinken, ám szerencsénkre mellé gurított. Ellenfelünk aktivitása ezután sem lankadt, és a 60. percben össze is jött nekik az egyenlítés. Záhumenský nem tudta útját állni egy jobbról érkező labdának, Baumgartner pedig nem fogta kellőképp Kvaššayt, akinek így nem volt nehéz dolga gólra váltani a passzt – 1:1. Kicsivel később Brezničan fejelt kapura, és ha nincs a gólvonalon a csereként beállt Vida Kristopher, akkor átvette volna a vezetést a Puhó. Viszont, ahogy azt az örökérvényű szabály is mondja: Ha nem adsz, kapsz! –, s ezúttal nekünk kedvezett a szerencse. Davis 70. percben elvégzett pontrúgását a hazai kapus csak kiütni tudta, pechjére épp Šatka elé pattant a labda, aki könnyedén emelte azt vissza az üres kapuba – 1:2. Innentől kezdve beindult a gőzhenger, és meg sem álltunk öt rúgott gólig! Húsz perccel a vége előtt Vida Máté mérnöki precizitással tette az előre törő Almási fejére a labdát, Pilný pedig tehetetlen volt – 1:3. Tíz perccel később Divković szögletét Ljubičić váltotta gólra. Csapatkapitányunk fejjel volt eredményes – 1:4. A kegyelemdöfést pedig Šatka adta meg, miután a 83. percben Divković szélről betett labdájára ő emelkedett a legmagasabbra a tizenhatosban tartózkodók közül – 1:5. A gólgyártásnak ezzel még nem volt vége, de a mérkőzés utolsó találata hazai játékos nevéhez fűződik. A végjátékban ugyanis Šatka mért el egy ívelést, melyre Pilný érkezett, és kettőre növelte a hazai gólok számát – 2:5. Ennek ellenére is osztálykülönbséggel nyertük meg a találkozót.

Csupán egygólos volt az előnyünk az első negyvenöt percet követően, de a második félidőben bekapott egyenlítő találat után sikerült megrázni magunkat, és újabb négy góllal szórtuk meg vendéglátóinkat. A puhóiak elfáradtak a meccs végére, nagyarányú győzelmünk pedig teljesen megérdemelt. A további menetelésre most pár hetet várnunk kell, a kupaküzdelmek ugyanis csak szeptemberben folytatódnak. Addig viszont még pár bajnokit meg kell vívnunk. A következőt már most szombaton, a MOL Arénában, ahol ezúttal a rózsahegyieket látjuk vendégül 19.00-tól.

MŠK PUHÓ - FC DAC 1904 2:5 (0:1)

Slovnaft Cup, 2. forduló, puhói stadion, 2018.08.08., 17:00

Játékvezetők: Pavlík - Borsányi, Galo

Nézőszám: 1025

Góllövők: 60. Kvaššay, 87. Pilný, ill. 8. Davis (11-esből), 66., 83. Šatka, 69. Almási, 79. Ljubičić

Sárga lap: 38. Vanák, 43. Brezničan, 84. Riška

DAC: Jedlička - Davis, Záhumenský, Kone (55. Šatka), Špiriak - Vida M (81. Bajić), Ljubičić, Baumgartner (63. Vida K.), Aluku - Divković, Almási

Puhó: Pilný - Vanák, Brezničan, Riška, Rosina (46. Ozimý) - Pilát, Kopiš (57. Krčula), Sibanda, Kvaššay (70. Turza), M. Kosorín - Pilný