MérkőzésFC DAC 1904 Dunaszerdahely vs MFK Rózsahegy
    >>
Vida Kristopher András 42
    >>
Erik Pačinda 59
90+2. perc2 - 2MFK Rózsahegy

• 90+2.

Eddig engedte a játékvezető a játékot. 2:2-es döntetlen lett a vége, de elmondhatjuk, hogy egy nagyon jó meccset láthattunk. Jövő héten a Trencsén ellen folytatjuk. Akkor is várja Önöket Kiss Balázs, aki mára búcsúzik. Szép estét!

• 90+1.
    Erik Pačinda szögletet rúgott.
  • 90+1.
  • 90.

Két perc ráadás.

• 89.

Lekontráztuk az ellenfelet, ám Bayo csak háttal állva a kapunak tudott perdíteni, sikertelenül.

• 89.

Rendkívül izgalmas hajrát látunk.

• 85.
    Tihomir Kostadinov helyett Dominik Kunca állt be a játékba.
  • 84.

Most Takáč próbálkozott egy hasonló lökettel, miután Kalmár nem tudott jól felszabadítani.

• 82.

Qose durrantott egyet távolról, miután megunta a tili-tolit a középpályán.

• 81.

Mindent bele! - zúgja a lelátó.

• 80.
    Vida Máté helyett Timotej Záhumenský állt be a játékba.
  • 80.
    Timotej Záhumenský helyett Vida Kristopher András állt be a játékba.
  • 79.

Ismét kihagytunk egy helyzetet! Ezúttal Šatka jött fel egészen a kapu elé, hogy a végén leshelyzetben fölé fejelje a labdát.

• 77.

Bayooo! Ez is gól lehetett volna! Šimčák balról jövő centerét rúgta mellé. Hogy maradt ez ki?

• 76.
    Jani Urdinov sárgalapot kapott.
  • 75.

Nem tudjuk felszabadítani a kapunk előterét. A fehér mezesek akarata érvényesül ezekben a pillanatokban.

• 72.

Sajnos kiegyenlítettek a vendégek. Qose lapos löse köt ki Jedlička háta mögött - 2:2

• 72.
    Kristi Qose gólt rúgott.
  • 71.

A liptóiak ezekben a pillanatokban aktívabbak voltak, utolsó akciójukat Qose fejezte be egy elrontott lövéssel.

• 69.

Kicsit meghűlt bennünk a vér! Tandir csúsztatott mellé nem sokkal.

• 69.
    Erik Daniel szögletet rúgott.
  • 69.

• 67.
    Erik Pačinda szabadrúgást lőtt.
  • 67.

Játszik a DAC! Méghozzá 7043 néző előtt!

• 63.

Most is sikerült megfordítanunk az állást, de még szűk félóra van hátra. Bár mi vagyunk aktívabbak: Kalmár lövését kellett most felkanalaznia Macíknak.

• 61.

A tizenegyes azért járt, mert Macík buktatta az őt letámadó Vida Kristophert, aki nem félt megtámadni az időt húzni akaró hálóőrt.

• 59.

GÓÓÓL! Pačinda bevarrta, mint a ... Szóval nagyon!

• 56.

Ez most meleg volt! Kostadinov lövése centikkel suhan el a kapunk mellett. Ahogy a mi játékunkban benne van a gól, ugyanúgy benne van az ellnfélében is.

• 54.

Vida Krisztopher bal lábbal akkora kapufát rúgott, hogy még most is a hajunkat tépjük bánatunkban!!!

• 52.

Kalmár kiváló pontrúgása után Macík ütötte el Bayo elől a labdát, aki pedig már bólintani készült!

• 51.
    Kalmár Zsolt szabadrúgást lőtt.
  • 50.

Šimčák-Bayo összjáték után az utóbbi suhintotta rá. Illetve, nem rá, hanem föle.

• 48.
    Kristi Qose sárgalapot kapott.
  • 47.

Itt egy figyelmeztetés: Tandir gólját les címén érvénytelenítni a játékvezető.

• 47.

Csere egyik oldalon sem volt.

• 46.
    Vakoun Issouf Bayo szabadrúgást lőtt.
  • 46.

Vége a szünetnek, folytatódik a meccs. Hajrá DAC!

• 42.

GÓÓÓL! Pačinda a hosszúra küldött egy gyönyörű labdát, melyet Bayo fejelt vissza a teljesen üresen maradt Vida Kristophernek, aki kíméletlen volt - 1:1

• 42.
    Vida Kristopher András gólt rúgott.
  • 42.
  • 41.
  • 41.

• 40.

Micsoda finom mozdulatok Herctő! Bokából adta a passzt Šimčáknak, aki jobban is helyezhette volna a lövést.

• 38.
    Erik Daniel szabadrúgást lőtt.
  • 36.

Takáč másodszor taszítja fel Hercet, de egyik alkalommal sem kapott sárgát tettéért.

• 35.

Koštrna ront most el egy keresztlabdát. Talán ez volt az első, amely nem rejtett veszélyt magában.

• 34.
    Kalmár Zsolt szögletet rúgott.
  • 32.
    Peter Gál-Andrezly sárgalapot kapott.
  • 31.

Kemény a rózsahegyi védelem, mint a kád széle. Jönnek a beadások jobbról, balról, de nem könnyű hibára késztetni a hátvédeket.

• 29.

Vida Mátén nagyon taszítottak, majd mivel vehemensen szóvátette ezt a bírónál, sárgát kapott.

• 29.
    Vida Máté sárgalapot kapott.
  • 28.
  • 27.

Maga a szöglet nem volt a legjobb, de lövéssel tudta befejezni az akciót az ellenfél, amely azonban elakadt a védőinkben.

• 27.
    Dalibor Takáč szögletet rúgott.
  • 25.

Herc célozta meg 25 méterről a vinklit! Mekkora gól lett volnna, ha Macík nem nyújtózkodik, te jó ég!

• 23.

Hatalmas helyzetet hagyunk ki! Kalmár mérnöki passzal indította Vida Kristophert, aki szintén nagyon pontosan akart a hálóba találni, ám Macík lába alatt elakadt a labda. Kevésen múlott!

• 21.

Kiváló iramú a mérkőzés, de egy egyenlítő találat mégjobban felpörgetné az eseményeket. Pačinda próbálkozását Macíknak kellett védenie.

• 17.

Vezet a Rózsahegy! Tandirt nem tudtuk kellőképp feltartóztatni a kaupunk előtt, egy hosszúba lőtt labdával előnyhöz juttatta a liptói csapatot - 0:1

• 17.
    Ismar Tandir gólt rúgott.
  • 16.
  • 15.

Šimčák veszélyes beadásokkal operál a bal oldalon. A második után szögletet rúghatunk.

• 14.

Lövési kísérlet rózsahegyi oldalon: Gál-Andrezly próbálkozott, ám nem tudta leszorítani jól a lövést.

• 14.

• 12.

Három a kettőben vezettük a labdát Macik kapujára! Vida Kristopher Bayóhoz passzolt, de csatárunk nem találta el a kaput.

• 11.

Harcias játékot látunk, most épp Herc tessékelte ki testtel ellenfelét a vonalon kívülre.

• 9.

• 8.

Előbb Šimčák, majd Pačinda kereste Bayót egy beadással, sajnos egyik alkalommal sem volt pontos a center.

• 6.

Šimčák bedobása után Bayo kezelte le a labdát, és passzolt Vida Kristopherhez, aki elsőre úgy nézett ki, elveszti, majd mégis visszaszerezte azt, kár, hogy szabálytalanul.

• 4.

Nagyon sok meccset játszottunk az elmúlt hetekben, mégis olyan a hangulat, mintha kéz hónapja nem látta volna a szurkolótábor a csapatot.

• 1.

Smolák bíró a sípjába fújt, elkezdődött a mérkőzés. Hajrá DAC!

• 0.

Jönnek a főszereplők. Sárga-kékben a DAC, fehérben a Rózsahegy.

• 0.

A névsorolvasási show-n már túl is vagyunk, ezekben a pillanatokban pedig már szól a Nélküled, majd kezdéskor természetesen a himnusz is felcsendül a lelátóról.

• 0.

A lelátón felbukkant Norbert Hrnčár is, aki még tavaly a rózsahegyieket irányította, és információnk szerint Marco Rossi is itt lesz ma a stadionban, amelynek gyepén a srácok már melegítenek.

• 0.

Az egész héten tomboló kánikula hála Istennek mára alábbhagyott. A MOL Arénában nagyon kellemes 25 fok körüli hőmérséklet várja a szurkolókat a lelátón.

• 0.

A 19.00-kor kezdődő összecsapás előzetese ide kattintva olvasható.

• 0.

A hétközi kupameccs után, melyen 5:2-re legyőztük a Puhót, most ismét a bajnoki pontok gyűjtögetése a feladat. Eddig ebben színjelesre vizsgáztunk, mert a három lejátszott forduló után bezsebeltük a maximálisan begyüjtehető kilenc pontot. Íme a táblázat:

• 0.

Szinte el sem kezdődött még az idény, és máris itt a Fortuna Liga negyedik fordulója! A mai DAC-Rózsahegy bajnoki mérkőzés online kommentátora, Kiss Balázs köszönti az olvasókat a MOL Arénából, és kíván jó szurkolást!

A FORTUNA LIGA 4. FORDULÓJÁBAN:

Egy végig pulzáló, pörgős meccsen döntetleneztünk a Rózsaheggyel. Ezúttal is vert helyzetből fordítottuk meg a meccset, a végén mégis ki kellett egyeznünk a pontosztozkodással. A nézők élvezetes, jó játékot láthattak. Az ilyen meccsek miatt érdemes focira járni!

Az utolsó élményünk a Rózsaheggyel felejthetetlenre sikeredett. Még három hónap sem telt el azóta, hogy idegenben négyet rámoltunk be a hálójukba, és ezzel az eredménnyel kivívtuk az európai indulás jogát. Azóta viszont új szelek fújnak Liptóban és a Csallóközben is: ők is, mi is edzőt váltottunk, az új kapitányok pedig már csak a jelenre koncentrálnak. A meccs előtt közzétett felállításra pillantva pedig azt is láthattuk, hogy mindketten a támadófutball hívei. Hyballa ismét Šimčáknak szavazott bizalmat a balszárnyon, aki veszélyes beadásokkal vétette észre magát, ám a rózsahegyi védők állták a sarat, és jól kivédekezték ezeket a helyzeteket. A szurkolók nem panaszkodhattak az iramra, lüktető, tempós játéknak tapsolhattak. Volt is minek örülniük, mert remek támadójátékot produkáltak a srácok, és az ellenfél agresszivitása is állandó veszélyt rejtett magában. Sőt, a 17. percben meg is szerezték a vezetést. Tandirt nem tudtuk kellőképp feltartóztatni a kapunk előtt, egy hosszúsarokba gurított labdával pedig előnyhöz juttatta a csapatát – 0:1. Szerencsére a srácok nem estek hanyatt a bekapott gól után. A kapu elé érkező beadások elsősorban Bayo fejét keresték, de a középen szövögetett támadásaink is az élvezeti cikk kategóriába tartoztak. Egy ilyen volt, amikor Kalmár mérnöki passzal indította Vida Kristophert, aki szintén nagyon pontosan akart a hálóba találni, ám Macík lába alatt elakadt a labda – kevésen múlott! Aztán eljött a mi pillanatunk. Hiába volt az első félidőben kemény a rózsahegyi védelem, mint a kád széle, nem bírták a nyomást! A 42. percben Pačinda a hosszúra küldött egy gyönyörű labdát, melyet Bayo fejelt vissza a teljesen üresen hagyott Vida Kristophernek, aki kíméletlen volt – 1:1. Ez volt Krisz harmadik gólja az idei szezonban.

Szünet után azonnal jött egy figyelmeztetés, hogy nem szabad mélázni, mert pórul járhatunk, de Tandir gólját szerencsére les címén érvénytelenítette Smolák. A játék képe azonban semmit sem változott az első félidőben látottakhoz képest. Sőt, a 7043 szurkoló igazán élményszámba menő pillanatoknak lehetett szemtanúja. Ilyen volt például Vida Kristopher ballábas bombája, amely a kapufán csattant. Röviddel ezután Kostandinov lövése suhant el centikkel Jedlička hálója mellett. A mi játékunkban ugyanúgy benne volt a gól, mint az ellenfél támadásaiban, már csak az volt a kérdés, melyik csapat talál be előbb. Az 58. percben aztán kiegyenesítettük ezt a kérdőjelet, mert Pačinda tizenegyesből megfordította az állást – 2:1. A büntetőt Vida Kristopher harcolta ki: letámadta a tétovázó Macíkot, aki már csak szabálytalanság árán tudta megállítani csatárunkat. Pačinda pedig elemi erővel rúgta a tizenegyest a bal felsőbe. A közönség ekkor rákezdett a „Játszik a DAC!” – rigmusra, mégis ez volt az a momentum, miután feljavult a Rózsahegy, és átvette az irányítást. Igyekezetük a 72. percben érett góllá, amikor Qose lapos lövése megpattant egy lábon, és Jedlička háta mögött kötött ki – 2:2. Az egyenlítő találat után is csak üggyel-bajjal tudtuk felszabadítani a kapunk előterét, de amikor sikerült, akkor veszélyes kontrákat vezettünk. Az egyik ilyen végén sokan már gólt kiáltottak, de Bayo nem tudta gólra váltani Šimčák kiváló passzát. A végig dinamikus játékot csak az utolsó tíz percben törték meg cserékkel az edzők, de az eredmény már nem változott.

Egy kiváló első félidőt egy kevésbé rosszabb második követett. A fordulatoktól sem mentes párharc végén ezúttal meg kellett elégednünk az egy ponttal, de a játékra egyik oldalon sem lehetett panasz. Csapatunk ma is kiadott magából mindent, és a pontvesztés ellenére is ott vagyunk a táblázat elején. Lehet, sőt lesz ez még jobb is! Az előttünk álló hét lesz az első ebben a szezonban, amikor nem játszunk hétközben. A következő fordulóban Miavára utazunk, a Trencsén ideiglenes otthonába. A találkozó vasárnap, 19.00-kor kezdődik.

Peter Hyballa (DAC): „Tudtuk, hogy a Rózsahegy erős csapat. Az első félidőben remekül játszottunk, a másodikban viszont az utolsó 25-30 percben jobb volt nálunk az ellenfél. Nem tudtuk kivédekezni a ránk nehezedő nyomást, könnyű gólokat kaptunk. A széleken nagyon erős játékosai vannak a rózsahegyieknek, mi éppen ezért középen próbálkoztunk, ahol Herc és Vida Máté futotta be a területet, Kalmár pedig hátulról irányított. Próbáltuk a magunk játékát játszani. A 2:2 számunkra jó eredmény. Ljubičić egy tegnap történt incidens miatt maradt ki a csapatból, melynek következtében Huk megsérült. Jedlička ma is remekül védett, de bízom benne, hogy az előttünk álló héten Macej is újra fitt lesz.”

David Holoubek (Rózsahegy): „Megszereztük a vezetést, de az ellenfél rengeteg helyzetet dolgozott ki, és megérdemelten egyenlített. A második félidőre feljavult a játékunk, a végén mi voltunk a jobb csapat. A bekapott góloknál hibát követtünk el. Éreztem, hogy a játékosaimnak jól megy a játék, ezért hagytam a cseréket a meccs legvégére. Elégedett vagyok. Tetszett az ellenfél, fantasztikus szurkolói vannak, csodás stadionban játszhatnak.”

FC DAC 1904 - MFK RÓZSAHEGY 2:2 (1:1)

Fortuna Liga, 4. forduló, MOL Aréna, 2018.08.11., 19:00

Játékvezetők: Smolák - Weiss, D. Hrčka