MérkőzésAS Trencsén vs FC DAC 1904 Dunaszerdahely
    >>
Antonio Mance 56
    >>
Cornelis Petrus Ubbink 82
90+2. perc3 - 3FC DAC 1904 Dunaszerdahely

• 90+2.

Rendkívül fordulatos meccsen sikerült megszereznünk az egy pontot. Ez a meccs, akárcsak a múlt heti, remek iramban jalott. Egy hét múlva a Zsolna ellen folytathatjuk a pontgyűjtést a MOL Arénában. Kiss Balázs köszöni a figyelmüket, a viszontlátásra!

• 90+2.
    Osman Bukari sárgalapot kapott.
  • 90.

2 perc hosszabbítás lesz.

• 89.

Még mindig nincs vége a meccsnek!

• 89.
    Cornelis Petrus Ubbink szögletet rúgott.

• 85.
    Timotej Záhumenský helyett Stanislav Bilenkyi állt be a játékba.
  • 84.

Gyors akció végén Bayo kézzel vette le a labdát a tizenhatosban.

• 82.
    Cornelis Petrus Ubbink gólt rúgott.
  • 81.

Harmadszor is kapitulálunk... Ubbink átrúgja a sorfalon a labdát, amely Jedlička háta mögött köt ki - 3:2

• 81.

Nagyon jó szögből jön ellenünk a szabad.

• 80.
    Kristián Koštrna sárgalapot kapott.
  • 78.

964 néző látogatott ki a miavai stadionba. Ilyen jó játék több nézőt érdemelne.

• 77.
    Erik Pačinda szabadrúgást lőtt.
  • 76.
    Lukáš Skovajsa sárgalapot kapott.
  • 75.

Čatakovič kirúgta a stadionból a labdát.

• 75.
    Hamza Čataković szabadrúgást lőtt.
  • 74.
    Tomáš Huk sárgalapot kapott.
  • 72.

Most megint mi vagyunk a jobbak! Öröm nézni ezt a játékot! Herc a betömörült védők között passzolta Šemrinec kapujába a labdát.

• 70.

GÓÓÓL! Herc egy kiegyenlít! - 2:2

• 70.
    Christián Herc gólt rúgott.
  • 68.
    Jakub Paur helyett Hamza Čataković állt be a játékba.
  • 65.

A szurkolás a csapatot ide is elkísérők részéről megvan, a nagyobb gond inkább a pályán látható. Szlovákiai viszonylatban remek iramú meccset látunk, de ez a Trencsén bivalyerős.

• 63.

"Ha innen felállunk, akkot minden elismerésem" - mondja a tribünön helyet foglaló Bíró Tomi, a MOL Aréna hangosbemondója.

• 62.
    Kalmár Zsolt sárgalapot kapott.
  • 60.
    Souleymane Kone helyett Vida Máté állt be a játékba.
  • 59.
    Lukáš Skovajsa szögletet rúgott.
  • 59.
  • 56.

Musa egyszerűen feltartózhatatlan a középpályán, Mance pedig nagy elánnal focizik. 10 perc alatt megfordították a meccset a fehérben játszók, és ezekben a percekben lovon érzik magukat.

• 51.

...Majd kiegyenlít! Mancét nem tudtuk feltartóztatni, megvan az egyenlítés - 1:1

• 51.
  • 50.

Olyan gyorsan jut el egyik kaputól a másikig a labda, hogy szinte írni sem győzzük. Most a Trencsén veszélyeztetett.

• 49.
  • 48.
    Kalmár Zsolt szögletet rúgott.
  • 47.
  • 46.

...rögtön egy hatalmas Pačinda lövéssel!

• 46.

Folytatódik a mérkőzés.

• 46.
    Chukwuemeka Chukwugozie Umeh helyett Antonio Mance állt be a játékba.
  • 45.

Az első 45 perc végére értünk.

• 45.

1 perc lesz a hosszabbítás.

• 44.
  • 44.

Bayo szerez majdnem gólt!

• 43.

Záhumenskýnek máris volt dolga, de remekül megoldotta: Paur elől kanalazta el a labdát vészhelyzetben.

• 41.
    Milan Šimčák helyett Timotej Záhumenský állt be a játékba.
  • 40.

Musa és Bukari összjátékát most csak szemmel követtük, de utóbbi lesen állt, így nem lett veszély az akcióból.

• 38.
    Milan Šimčák sárgalapot kapott.
  • 38.
    Martin Šulek sárgalapot kapott.
  • 36.

Bayo maradt lenn a földön, emiatt a hazaiak kirúgták a labdát, a közönség hazai részének mindez nagyon nem tetszik.

• 35.

Mindkét sarokrúgás nagyon veszélyes volt, Šemronecnek be kellett mutatnia kapustudományát.

• 34.
  • 33.
  • 33.

Bayo lő kapura!

• 30.

GÓÓÓL! Megvan a vezetés! Gyönyörű akciót fejeztünk be góllal! Bayo passzolta be középre a labdát Hercnek, aki remekül vette észre a bemozduló Koštrnát, ő pedig a jobb pozicióban érkező Huknak adta, majd jött a gól - 0:1

• 30.
    Tomáš Huk gólt rúgott.
  • 28.

Jedlička hatalmasat hárít! Sleggers tört kapura, akit Šatka csak megzavarni tudott a támadásban, de szerencsére ott volt Jedlička, aki testi épségét sem kímélve mentette meg a csapatot a góltól.

• 27.

Kone hosszú indítását láthattuk, melyre Bayo mozdult be, de kissé megijedt a kifutó Šemrinectől.

• 24.

A szabadrúgás nem volt a legprecízebb, az utána következő szöglet pedig még annyira sem volt látványos, a Trencsénnek sikerült kihoznia a labdát, de csak egy lesig jutottak.

• 24.
  • 23.
  • 22.

Bukari taszítja fel Vidát.

• 19.

Kiváló kontrát vezettünk! Pačinda gyorsan felismerte a helyzetet, hogy ha kiugratja Bayót, az szinte azonnal ziccerbe kerülhet. Így is lett, de Bayo lövés helyett a cselezést választotta, közben pedig ketten is utolérték az ellenfél játékosai közül.

• 19.
  • 16.

Paur is kihagy egy száz százalékos helyzetet! A szabadrúgás után kiváló labdával ugrott ki a védők közül, majd nem sokat gondolkodott, és szinte azonnal tüzelt. A tribünön néhányan már gólt kiáltottak, végül csak kirúgás lett belőle.

• 14.

Nem sokkal ment mellé!

• 14.
    Kalmár Zsolt szabadrúgást lőtt.
  • 14.

Kalmár Zsolti ellen követnek el egy szabálytalanságot a hazaiak, kiváló szögből jár a pontrúgás.

• 11.
  • 10.

LÖVÉS! Kalmár Zsolti szép lövése után jön egy szöglet.

• 9.
  • 9.

A szöglet utáni akcióból Skovajsa rúg egy kapufát. Intő jel, fiúk!

• 8.

Bukari célozta meg éles szögből a kaput, de Jedlička remekül zárta a felső sarkot.

• 7.

A 205 centi Umehhel meg fog gyűlni a védőink baja, nagyon úgy tűnik. Mehetett volna inkább kosarasnak...

• 5.

Kalmárnak volt ideje felnézni a középpályán. Zsolti felnézett, és Bayónak címzett egy indítást, kár hogy csatárunk lesen volt.

• 4.
    Cornelis Petrus Ubbink sárgalapot kapott.
  • 3.

ZICCER! Máris megszerezhettük volna a vezetést! Šimčák futott el a bal oldalon, és ezúttal nem Bayo fejét kereste a beadással, ahogy általában, hanem laposan gurított középre. A labda egészen Pačindáig jutott, aki bal belsővel fölé durrantott. Tuti helyzet volt!

• 1.

A trencséni Umeh ért először labdához.

• 0.

E pillanatban érkeznek a játékosok a pályára. A DAC sárga-kékben, az AS Trencsén fehér szerelésben.

• 0.

A mérkőzés előzetese ide kattintva olvasható.

• 0.

Ebben a pillanatban így fest az aktuális tabella:

• 0.

Sok szeretettel köszöntöm a Trencsén-DAC bajnoki mérkőzés online közvetítésének olvasóit. A Fortuna Liga 5. fordulójában csapatunk ma a trencséni stadion átépítése miatt Miaván lép pályára. A 19.00-kor kezdődő találkozóhoz jó szórakozást kíván a meccs online közvetítésének kommentátora: Kiss Balázs.

A FORTUNA LIGA 5. FORDULÓJÁBAN:

Remek mérkőzésen döntetleneztük a Feyenoordot a héten kiejtő Trencsénnel. Fordulatokban és izgalmakban ma nem volt hiány, a három rúgott gól ma értékes pontot eredményezett. Sőt, továbbra is őrizzük a veretlenségünket.

Már a mérkőzés előtt közzétett felállás jelezte, hogy mindkét edző támadó szellemben küldi pályára játékosait. A kapitányi karszalagot csapatunkban ma Tomáš Huk viselte, aki a sérülése után leragasztott arccal vállalta a játékot. A maszk mögül is jól láthatta azonban, ahogy rögtön a meccs elején Pačinda ordító helyzetben hibázott. A 3. percben ugyanis Šimčák futott el a balon, és ezúttal nem Bayo fejét kereste a beadással, ahogy általában, hanem laposan gurított középre. A labda egészen Pačindáig jutott, aki bal belsővel fölé durrantott. Tuti helyzet volt! A folytatásban a hétközben még a Feyenoorddal viaskodó Trencséniek vették át a kezdeményezést, a 9. percben Skovajsa a kapufát találta el. Úgy tűnt, leginkább Umehhel gyűlik majd meg a baja a védelmünknek. A 205 centiméter magas tank mellett védőink csupán golyószóróként szerepeltek, de szerencsére hatékonyan. Persze, éles lövészek nálunk is akadnak, például Kalmár, aki szabadrúgásból próbálkozott, de lövése elkerülte a kaput. Igazán élvezetes játékot láthattak a nézők, akik a hazai oldalon már gólt kiáltottak Paur százszázalékos helyzeténél. A csatár remekül ugrott ki a védőink mellől, és szinte azonnal tüzelt, de megelégedettségünkre nem talált kaput. Utána Bayo, mint a puskagolyó, úgy iramodott meg Šemrinec kapuja felé egy Pačindától kapott labdával, de lövés helyett a cselt választotta, és ez lett a veszte. Az oda-vissza játék során a következő lehetőséget a Trencsén puskázta el: Sleegers tört kapura, akit Šatka csak megzavarni tudott a támadásban, viszont ott volt Jedlička, aki testi épségét sem kímélve mentette meg a csapatot a góltól. A következő alkalommal már nekünk állt a zászló! A 30. percben Bayo passzolta be középre a labdát Hercnek, aki remekül vette észre a bemozduló Koštrnát, ő pedig a jobb pozícióban érkező Huknak adta, majd jött a gól – 0:1. A továbbiakban sem ültünk rá a labdára, két veszélyes pontrúgást is elvégezhettünk, de Šemrinec tette a dolgát, így csak egygólos vezetéssel vonultunk szünetre.

Ricardo Moniz a szünetben lecserélte a hórihorgas Umehet, de ezzel nem tett nekünk szívességet, sőt. A helyére lépő Mance ugyanis öt perc alatt megfordította a mérkőzés állását. Az első gólnál Kone maradt le Bukari beadásánál – 1:1, a második Mance találatnál pedig hasonló volt a forgatókönyv – 2:1. Ezekben a percekben a hazai csapat igazán lovon érezte magát. Olyan gyorsan járatták a középpályán a labdát, hogy pillanatok alatt helyzetbe kerültek. Már talán elhitték, hogy így is meglesz nekik a győzelem, de rosszul taktikáztak. A 70. percben Herc indult meg a kapu felé, majd a beadás mellett döntött. A magas labdába Vida Kristopher fejelt bele, a lehulló labdát pedig Herc bombázta kapásból Šemrinec hálójába – 2:2. A 280 DAC-drukker ekkor még egyet csavart a hangerőn, mert érezték, hogy akár a győzelem is meglehet. De jött az újabb fordulat! Sleegers és Koštrna estek el mintegy 20 méterre a kaputól. A játékvezető úgy ítélte meg, hogy a mi játékosunk volt szabálytalan, és még egy sárgát is kiosztott Koštrnának. Ubbink állt a labda mögé, aki megtalálta a rést a sorfalon, és ismét előnybe juttatta a hazaiakat – 3:2. Aki pedig azt hitte, hogy ez a találat már biztos térdre kényszerít bennünket, az tévedett. A 87. percben Pačinda végezhetett el egy szögletet, melyet a csapat legjobban fejelő játékosa, Bayo értékesített – 3:3. A ráadás percei tartogattak még elég izgalmat így is, de gól már nem született a rendkívül színvonalas találkozón.

Óriási csatát követően pontot mentettünk az Európa Liga csoportköréért harcoló ellenfelünk ideiglenes otthonában, és megőriztük második helyünket a tabellán. Az első félidő végén még mi vonultunk le győztesként a pályáról, a második játékrészben aztán beindult a gólgyár, a vége pedig pontosztozkodás lett. Ismét azoknak lett igazuk, akik sokgólos mérkőzésre tippeltek, bár intő jel, hogy a védekezésen van mit javítani. Meglátjuk, mire lesz elegendő az előttünk álló hét, amely végén a Zsolnát látjuk vendégül a MOL Arénában. A mérkőzést szombaton, 16:45-kor kezdődik.

Peter Hyballa (DAC): „Mindenekelőtt gratulálok a Trencsénnek az Európa-ligában mutatott teljesítményéért. A mai mérkőzésen egy kicsivel jobbak voltak. Nekünk a 3:3 jó eredmény, továbbra sem vesztettünk meccset. A szurkolók is remek összecsapást láthattak. A 4-4-2-es gyémánt formációval próbálkoztunk, hogy eggyel többen legyünk a középpályán, de ez azt eredményezte, hogy gondjaink akadtak a széleken, ezért álltunk át meccs közben a 4-3-3-as alakzatra. A párharc utolsó húsz percében fel-le zajlott a játék, nekünk pedig kockáztatnunk kellett. A védelemben mindenképp javulnunk kell, mert a meccsenként bekapott 2-3 gól sok. Azért Záhumenskýt küldtem a pályára Davis helyett, mert ő jobb védekezésben. Ljubičićről nem nyilatkozom, mivel már nem tagja a keretnek. A helyén Kalmár és Huk is bevethető. Az átigazolási időből viszont még hátra van két hét, igyekszünk valakit találni erre a posztra. A kiszemeltjeink megvannak. Addig pedig egy feladatunk van: edzeni, edzeni és edzeni.”

Ricardo Moniz (Trencsén): „Csalódottak vagyunk. Nagyon sűrű a programunk, sok a fáradt játékos a csapatban, de a cserejátékosok sem tartoznak a csapat második vonalbeli játékosai közé. Nagyon büszke vagyok arra, ahogy ma harcoltunk. Meg kell nézni, hogy a második bekapott gólunkat nem előzte-e meg leshelyzet. A Larnaka ellen történelmet írhatunk, de hiába jutottunk túl három körön, ha a negyediket nem vesszük sikerrel, nem fogunk örülni. Sok a fiatal tehetség a csapatban. Túl kell magunkat tennünk a mai csalódottságon, és felemelt fejjel venni a következő akadályt.”

AS TRENCSÉN-FC DAC 1904 3:3 (0:1)

Fortuna Liga, 5. forduló, Spartak Miava Stadion, 2018.08.19., 19:00

Játékvezetők: Očenáš - Štrbo, Chládek