MérkőzésFC DAC 1904 Dunaszerdahely vs ŠKF Szered
    >>
Kalmár Zsolt 58
    >>
Maksym Tretyakov 88
90+1. perc5 - 0ŠKF Szered

• 90+1.

Véget ért a mérkőzés, melyen fölényes győzelmet arattunk az újonc felett. Szöveges közvetítésünk a sajtószektorba beömlő eső miatt ma kissé szellősebb volt a megszokottnál, de reméljük, hogy az eredmény mindenkit kárpótol. Megértésüket köszönjük. Mára Kiss Balázs köszöni a figyelmüket, szép estét! Találkozzunk két hét múlva!

• 89.
    Christián Herc helyett Souleymane Kone állt be a játékba.
  • 88.
    Maksym Tretyakov gólt rúgott.
  • 85.
    Vakoun Issouf Bayo helyett Marko Divković állt be a játékba.
  • 84.
    Erik Pačinda helyett Maksym Tretyakov állt be a játékba.
  • 84.
    Ľubomír Ulrich helyett Nemanja Subotić állt be a játékba.
  • 61.
    Nikola Gatarić helyett Róbert Richnák állt be a játékba.
  • 58.
    Kalmár Zsolt gólt rúgott.
  • 51.
  • 50.
    Pavol Penksa sárgalapot kapott.
  • 46.
    Filip Pankarićan helyett Martin Mečiar állt be a játékba.
  • 53.
    Tomáš Hučko szögletet rúgott.
  • 46.

Szakad az eső, ázik minden, véget ért az első félidő.

• 42.

GÓÓÓL! Tomáš Hul megszerzi csapatunk harmadik gólját is 3:0

• 42.
    Bankole Olawale Adekuoroye öngólt rúgott.
  • 37.
    Filip Pankarićan szabadrúgást lőtt.
  • 37.

Kedves Olvasóink a szakadó eső miatt sajnos kénytelenek vagyunk egy időre megszakítani a szöveges közvetítésünkt. Elázik a technika...

• 35.
    Tomáš Hučko szabadrúgást lőtt.
  • 33.

Kalmár is jelezte egy lapos lövéssel, hogy szívesen feliratkozna a góllövő listára, de Penksa ezúttal fogta a labdát.

• 33.
    Erik Pačinda szögletet rúgott.
  • 31.

Az eső is rátett most egy lapáttal.

• 29.

Davis hosszú labdáját már nem tudta befutni Kalmár Zsolti. Ez most belefért. A Szered közel harminc percnyi játék után még nem veszélyeztette a kapunkat. Maradjon is ez így!

• 27.

Ezen a meccsen eddig 100 %-os a helyzetkihasználásunk!

• 23.

GÓÓÓL! Ott a másik Vida Kristopher gól! Herc remekül ugratta ki őt a védői közül, akik már nem tudták feltartóztatni a kapura törő Kriszt, és kíméletlenül bevarrta a másodikat is - 2:0. Ez az!

• 23.
    Vida Kristopher András gólt rúgott.
  • 21.

Koštrna ütközött a középpályán az ellenfél egyik játékosával, ami után a pályára kellett hívni csapatunk orvosát és masszőrét. Hyballa azonnal melegíteni küldte a cserejátékosokat, de szerencsére Koštrna folytatni tudja a játékot.

• 20.

Peter Hyballa ma is nagyon együtt él a játékkal: amint egy labda taccsra megy, máris megy utána, hogy mihamarabb visszaadja azt a dobó játékosnak.

• 18.

Pačinda és Ventúra párharca után az utóbbinak ítélt szabadot a játékvezető a pálya közepén.

• 16.
  • 14.

GÓÓÓL! Vida Krisz nemcsak harcias, de eredményes is! Davis betört a tizenhatosba, majd okosan megtolta a labdát Kalmárnak, akitől a center is érkezett. Bayo még lemaradt, mögötte azonban érkezett Vida, és a kapuba fejelt - 1:0

• 14.
  • 13.

Amit Davis elad, azt Vida Kristopher visszaszerzi. Nagyon harciasan játszik ma a 10-esünk.

• 12.

Az eső pedig egyre erősebben esik...

• 10.

A szabadrúgás után valahogy Kalmár elé pattant a labda. Zsolti ezúttal jobban célzott, mint az előbb, de nem talált kaput.

• 10.
  • 8.

Kalmár Zsolti szánta el magát lövésre, de a láblendítés után a kezét is azonnal a magasba emelte, elnézést kérve társaitól a rosszul kivitelezett mozdulatért.

• 6.

Bayo készü,lt rá Pačinda szögletére, de az egykor a DAC-ban is védő Penksa megelőzte elefántcsontparti játékosunkat.

• 6.
  • 5.

Ha Herc bátrabb, és elvállal egy emberes bummot a tizenhatoson belül, akár már vezethetnénk is.

• 4.
  • 2.

A bal szélén igyekeztünk megzavarni a vendégvédelmet, de Pačinda beadása nagyon erősre sikeredett, és bedobással végződött az akció.

• 1.

Ochotnický játékvezető sípszavára útjára indul a labda. Hajrá DAC!

• 0.

Érkeznek a csapatok, akiket ma a DAC U8-as fiataljai kísérnek ki a játéktérre.

• 0.

Néhányan, számszerint 19-en a vendégszektorban foglalnak helyet.

• 0.

Mi természetesen sárga-kékben, a Szered fehér színű szerelésben lép pályára. Hamarosan kezdődnek a meccs előtti szokásos rituálék: névsorolvasási show, Nélküled, majd a magyar himnusz eléneklése.

• 0.

Már a kezdők is ismertek. Peter Hyballa ma a 4-1-2-3-as hadrendet választotta.

• 0.

Az elmúlt napok nyári időjárásához képest most eléggé lehűlt a levegő, bármelyik pillanatban eleredhet az eső, ahogy tette azt a délelőtt folyamán is. A játékosok, hogy ne fázzanak megkezdték a bemelegítést.

• 0.

Az összecsapás 19:00-kor kezdődik.

• 0.

A mérkőzés előzetese ide kattintva olvasható. A Szered eddig 7 pontot gyűjtött a bajnokságban, nekünk 12 pontunk van. Íme a teljes tabella:

• 0.

A 7. forduló összecsapásaival folytatódik ma a Fortuna Liga, mi pedig ismét haza pályán lépünk pályára. Mai ellenfelünk az újonc ŠFK Szered. Ha velünk tart, nem marad le a mérkőzés egyetlen fontos momentumáról sem. Jó szórakozást kíván a találkozó online kommentátora, Kiss Balázs.

A FORTUNA LIGA 7. FORDULÓJÁBAN:

Az eső minket, mi pedig a Szeredet vertük, de nagyon! A helyenként vízilabdára emlékeztető mérkőzésen megsemmisítő vereséget mértünk az újoncra. A felettünk cikázó villámok gyorsaságával eldöntöttük a három pont sorsát, és tapadunk tovább is az élen álló Slovanra.

A Zsolna-Slovan találkozó félórával a mi meccsünk kezdete előtt ért véget, s mivel az „égszínkékek” begyűjtötték a három pontot, nekünk is ugyanennyire volt szükségünk ahhoz, hogy tartani tudjuk a lépést a pozsonyiakkal. A mi 4-1-2-3-unk ellen az újonc szerediek 4-2-3-1-gyel álltak ki. Peter Hyballa ezúttal Vida Mátét próbálta ki a hatos játékos posztján, Kalmár Zsoltot pedig feljebb tolva küldte pályára. A kezdetektől fogva úgy játszottunk, hogy a Szerednek még csak gondolatnyi szinten se legyen esélye ellenünk. Az eleinte még csak szemerkélő esőben harciasan, agresszíven szereztük meg a labdákat a középpályán, és lendültünk azonnal támadásba. Amit Davis esetleg elvesztett, azt Vida Kristopher visszaszerezte. A 14. percben pedig bebizonyította, hogy nemcsak harcias, hanem eredményes is! Davis betört a tizenhatosba, majd okosan megtolta a labdát Kalmárnak, akitől a center is érkezett. Bayo még lemaradt, mögötte azonban ott volt Vida Kristopher, és a kapuba fejelt – 1:0. Aki azt hitte, hogy ezzel minden kártyáját kijátszotta, az tévedett, mert alig telt el tíz perc, és máris jött a dupla. Herc remekül ugratta ki őt a védői közül, akik már nem tudták feltartóztatni a kapura törő Vidát, és kíméletlenül bevarrta a másodikat – 2:0. Kristopher minden bizonnyal benne lesz a forduló válogatottjában, ilyen teljesítménnyel pedig előbb-utóbb a nemzeti tizenegytől is érkeznie kellene a meghívónak. Az alsó sorokban helyet foglalók a félidő hajrájában már sejtették, hogy az újabb találatnak egy feljebbi sorból fognak tapsolni, mert olyan égi áldás érkezett a stadion fölé, melyet már rég éltünk meg DAC-meccsen. A sűrűn szakadó esőben azt sem láttuk tisztán, hogy ki szerezte a harmadik gólunkat. Mindenki Hukot ünnepelte, ám a jegyzőkönyvbe mégis Adekuoroye neve került, aki a csapatkapitányunk jobbról érkező lövésébe szerencsétlenül ért bele, és öngólt vétett – 3:0. Megnyugtató fölénnyel vonulhattunk az öltözőbe.

Fejmosásra nem volt szüksége a játékosainknak, így is eléggé elázott minden és mindenki, akinek a lelátó fedetlen részére szólt a belépője. A játéktér bizonyos része inkább hasonlított úszómedencére, mint futballpályára, de a játék nem állt meg. A vizes talaj azonban óvatosságra intette a játékosokat, akik néha amiatt babráltak el egy-egy kiugratást vagy passzt, mert gyorsabbak voltak a vízben megálló labdánál. Hatalmas csúszások, veszélyes tócsacsaták jellemezték a játékot, az 58. percben pedig jött az újabb találat. Ezúttal Vida Kristopher előkészítőként jeleskedett. Beadását Bayónak szánta, de elefántcsontparti játékosunk nem tudott élni a lehetőséggel, a második hullámban érkező Kalmár viszont lecsapott a labdára, és az ötös vonaláról a hálóba gurított – 4:0. Hasonló gólnak jövő héten is örülni tudnánk Zsoltitól, aki akkor címeres mezben bizonyíthat a Marco Rossi vezette magyar válogatottban. Akármennyire is szakadt az eső, még mindig maradt száraz puskapor a tarsolyunkban, melyet a 87. percre tartogattunk. A szerediek labdavesztése után Kalmár a csereként beálló Tretyakov elé tálalt, aki szabadon futhatott be a labdával a tizenhatosba, majd esélyt sem adott az egykor a DAC hálóját védő Penksának – 5:0. Ez volt az ukrán játékosunk első bajnoki gólja sárga-kék színekben. Bár Jedlička is csurom vizesen hagyta el a pályát, ezen a meccsen nem volt sok védenivalója, mert az újonc támadásai igazából súlytalannak bizonyultak. Hálóőrünk kapuja így sorozatban másodszor maradt érintetlen.

Igazi gólarány növelő meccs volt a mai, amely után őrizzük a második helyünket, sőt a minket üldözőkkel szemben növeltük is az előnyünket. Ami a lényeg: csapatunk hét meccs után is veretlen a bajnokságban! Most egy kis szünet következik, a jövő héten ugyanis Európában megkezdődnek a küzdelmek a Nemzetek Ligájában. Csapatunkat összesen nyolc játékos képviseli majd a felnőtt vagy az U21-es válogatottak valamelyikében. Meccséhségünket viszont a Puskás Akadémia elleni barátságos mérkőzéssel csillapíthatjuk szeptember 6-án, a következő bajnokinkat pedig két hét múlva játsszuk legnagyobb riválisunk, a Slovan otthonában.

Peter Hyballa (DAC): „Nagyon büszke vagyok a játékosaimra. Az utóbbi két és fél meccsen is mi játszottunk jobban az ellenfelünknél, de nem sikerült győznünk. Ma felcseréltem a posztján Vida Mátét és Kalmár Zsoltot, aki feljebb játszott, mint korábban. Az első félidőben olyanok voltunk, mint a tigrisek. Nem ismertünk elveszett labdát. Fantasztikusak voltunk. A második félidőben inkább vízilabdára hasonlított a játék, de sikerült adnunk még két gólt. Nagyon jó eredmény született.”

Michal Gašparík (Szered): „Ilyen teljesítmény után nehéz bármit is mondani. Egyértelmű meccs volt. A hazaiak a játék minden elemében jobbak voltak nálunk. Lassúk voltunk, minden labdát elvesztettünk, hagytuk, hogy Kalmár befussa az egész pályát. Csalódott vagyok, hogy ebben a szép stadionban, ilyen kulissza előtt néhány játékosunk a tudása ötven százalékát sem nyújtotta. Korábban soha nem szenvedtem ötgólos vereséget, Szereden már másodszor esik meg velem.”

FC DAC 1904 - ŠKF SZERED 5:0 (3:0)

Fortuna Liga, 7. forduló, MOL Aréna, 2018.09.01., 19:00

Játékvezetők: Ochotnický - Tomčík, Hrmo

Nézőszám: 6813

Góllövő: 14., 23. Vida Kristopher, 42. Adekuoroye (öngól), 58. Kalmár, 87. Tretyakov

Sárga lap: 50. Penksa, 76. Djiby Ba, 79. Michalík

DAC: Jedlička - Davis, Huk, Šatka, Koštrna - Vida M., Herc (89. Kone), Kalmár - Vida K., Pačinda (84. Tretyakov), Bayo (84. Divković)

Szered: Penksa - Hučko, Michalík, Djiby Ba, Menich - Ventúra, Adekuoroye, Pankarićan (46. Mečiar)  - Ulrich (84. Subituć), Morong, Gatarić (61. Richnák)

Labdatartás: 68% - 32%

Lövések: kapura: 6:4, mellé: 8:5