• Szabadrúgás (73. perc)Erik Pačinda
  • Csere (75. perc)Marko DivkovićEric Javier Davis Grajales
  • Szöglet (82. perc)Roman Gašpar
  • 90.

A játékvezető edig hosszabbítás nélkül véget vet a játéknak. 1:4-es győzelmünk továbbjutást jelent. Jövő héten Varannóban küzdünk a legjobb 32 között. Előtte azonban még lesz egy bajnokink is Szenicén. Mára Kiss Balázs köszöni a figyelmüket. Hajrá, DAC!

• 90.

Gorelka lehetett volna az első a hazai játékosok közül, aki a hálóba talál, miután szabadon lőhetett, de nem találta el a kaput.

• 87.

ZICCER! Pačinda kapott kiváló labdát Šimčáktól, de centikkel mellé lőtt.

• 85.

Megint Davis húzódott fel az alapvonalig, beadása után Hercnek volt elég tere és ideje megcélozni a kaput, de nem találta el azt.

• 82.

ZICCER! Davis futott fel egészen a csatárok elé, és majdnem be is talált. Már a kapus eszén is túl járt, de a hálóba tartó labdát az utolsó pillanatban Čačko kivágta.

• 82.
    Roman Gašpar szögletet rúgott.
  • 80.

Oravec beadása után Meliš fejelhetett Kone mellől, de nem talált kaput. Kirúgással folytatódott a játék.

• 79.

Davis próbálta meg indítani Pačindát, de a kapus jó ütemben futott ki a kapujából, és magához ölelte a játékszert.

• 78.

Ezt a meccset már csak simán le kell vezetni, és lehet készülni a következő ellenfélre.

• 75.
    Marko Divković helyett Eric Javier Davis Grajales állt be a játékba.
  • 74.

4:1-es DAC vezetésnél Davis készülődik beállni csereként.

• 73.
    Erik Pačinda szabadrúgást lőtt.
  • 72.
    Erik Novisedlák sárgalapot kapott.
  • 70.
    Ľubomír Šatka helyett Dominik Špiriak állt be a játékba.
  • 70.
    Ľuboslav Levai helyett Patrik Meliš állt be a játékba.
  • 69.

Pačinda szöglete prezízen érkezett Bayo bal lábára, aki nem hibázott!

• 68.
    Vakoun Issouf Bayo helyett Vida Kristopher András állt be a játékba.

• 67.

Divković lövése hazai játékosról pattan a kapu mellé. Az ilyen helyzetben szöglet jön.

• 65.
    Vakoun Issouf Bayo sárgalapot kapott.
  • 63.
    Erik Pačinda gólt rúgott.
  • 62.

GÓÓÓL! Šimčák remek visszagurítása után Pačinda szerzi meg a harmadik gólunkat egy közeli lövéssel - 1:3

• 62.

Gorelka egyenlíthetett volna, de Slačikba lőtte a tutit!

• 62.
    Christián Herc szabadrúgást lőtt.
  • 60.

Megint a hazai hálóvédő jeleskedett. Herc Bayónak szánt átadásába piszkált bele némi szerencsével.

• 59.

Egyelőre sovány előnnyel vezetünk, de uralmunk alatt tartjuk a játékot. Ha sikerül a továbbjutás, már jövő kedden jön az újabb kupameccs, Varannóban.

• 57.
  • 56.
    Vida Máté sárgalapot kapott.
  • 53.

Oravec óriási helyzetbe került! Már Slančík mellett is elvitte a labdát, és az üresen hagyott kapu felé lőtte a labdát, de szerencsénkre az egyik védőnk még időben útját állta a gólvonal előtt.

• 49.

Az úgy volt, hogy a hazai kaptány, Novisedlák hazaadta a labdát a kapusnak, aki a lehető legrosszabb helyre rúgta, egyeneseb Bayóba. Számunkra persze ez volt a legjobb, amit tehetett volna, mert Bayónak már nem volt más dolga, mint az üres kapuba gurítani a labdát. Továbbjutásra állunk!

• 46.

ZICCER! Divkovć szemben a kapussal Ciesarba lőtte a labdát, s mivel ez sem lett gól, egyelőre nem mondhatjuk el, hogy mi állunk továbbjutásra az első 45 percet követően.

• 46.

Šimčák egészen a kapu elé dobta be a labdát, ott azonban túl nagy volt a tülekedés, és a hazaiak felszabadítottak.

• 45.
  • 45.

Három perc lesz a hosszabbítás,

• 42.

Kone az ellenfél kapujába is betalálhatott volna Herc sarokrúgását követően, ha Ciesar nem állt volna a helyén.

• 42.
    Christián Herc szögletet rúgott.
  • 40.

Ďuriš ütközte le a pálya közepén Záhumenskýt. Az elvégzett pontrúgás után ugyan odakerültünk Ciesar kapuja elé, de helyzetet nem sikerült kialakítanunk.

• 38.

A hazai kispad a partjelzőt szidja a főbíró egyik ítélete miatt, de a zászlólengető védi a mundér becsületét.

• 37.
  • 36.
  • 35.

ZICCER! Pačinda kapu elé ívelt szabadrúgására Bayo érkezett legjobban, fejesét szögletre ‼tötte a hazai hálóvédő.

• 35.
  • 33.

Egyelőre szívósan tartja magát harmadik ligás ellenfelünk. Most épp Bilenkij szorul ápolásra egy kemény párharcot követően.

• 31.

Pačinda még vihette volna közelebb is a kapuhoz, ehelyett mélyen indította társát, aki eléggé lemaradt a labdáról, égy lett az Ciesaré.

• 30.
  • 29.
  • 28.

Pačinda löketét hárította bravúrral Cieasar.

• 26.
    Timotej Janček helyett Oliver Oravec állt be a játékba.
  • 23.

Herc szép emeléssel igyekezett játékba hozni Bayót, akit két bellusi is közrezárt, a vége pedig az lett hogy összefutottak, és az egyikük megsérült.

• 22.

Hrenák próbálkozott egy gyenge gurítással, amely jóval a jobb kapufánk mellett hagyta el a játékteret.

• 19.
    Roman Gašpar sárgalapot kapott.
  • 17.

Ismét Ciesar kapus háta mögött kötött ki a labda, miután Vida Máté előreívelésébe beleért egy hazai láb. A bíró most azonban nem adta meg a gólt, mert Vida passzánál Divković lesen állt, és inkább ezt fújta le.

• 14.
  • 14.
  • 13.

GÓÓÓL! Bayo is fejjel talál a hálóba, csak ő a jó oldalon tette mindezt. Záhumenský passzát váltotta gólra - 1:1

• 10.

Ejha, vezetést szerez az ellenfél. Novisedlák beívelt pontrúgását Kone fejelte a saját hálónkba - 1:0

• 10.
    Souleymane Kone öngólt rúgott.
  • 10.
  • 9.

Lelkesek a bellusiak, egyelőre minden párharcbe keményen belemennek.

• 5.

15 szurkoló kisérte el csapatunkat a Vág-parti kisvárosba.

• 2.

Záhumenský szabálytalankodott a hazaiak szélsőjével, ezután jött egy veszélytelen szabadrúgás a bellusiaktól.

• 2.
    Marko Divković szabadrúgást lőtt.
  • 1.

Elkezdődött a mérkőzés, hajrá, DAC!

• 0.

A játékosok már felsorakoztak a játékoskijáróban. A hazai csapat fekete mezben és sárga nadrágban, mi pedig sárga-kékben játszunk.

• 0.

A Slovnaft Cup versenykiírása szerint egészen a negyeddöntőig egy mérkőzésen dől el a továbbjutó kiléte. Döntetlen esetén nincs hosszabbítás, rögtön a tizenegyespárbaj következik.

• 0.

Ha velünk tart, nem marad le a meccs legfontosabb pillanatairól. Az összecsapás előzetese ide kattintva olvasható.

• 0.

Kellemes kupaszerdát minden DAC-drukkernek! Ma Bellusra látogatott a csapatunk, hogy a harmadik ligás hazaiakat legyőzbe bejussunk a legjobb 32 közé a Slovnaft Cupban. A mérkőzéshez az onlive kommentátor, Kiss Balázs kíván jó szurkolást!

Edzői értékelés: Bellus - DAC (1:4)

Dušan Kramlík, Beluša: „Emelt fővel estünk ki. Tudtuk, hogy mire vagyunk képesek és hogy mire képes az ellenfél. Szerettük volna jobban megszorongatni a DAC-ot, de a számításainkat keresztülhúzta a sérülés és a második vendéggól, amely nem tett jót a játékosok pszichikájának. Viszont a tudásunknak megfelelően végig hajtottuk a meccset. A kiesésünk tisztességes volt, így elégedett lehetek. Az itteni emberek többé-kevésbé sportélményként tekintettek az összecsapásra, amely teljesítette is a célját. Az emberek elégedetten mehettek haza, hiszen jó futballistákat láttak. Ez egy remek szerdai nap volt.”

Peter Hyballa, DAC: „A hazaiak vezető találata sokkoló pillanat volt a számunkra. Egy ehhez hasonló kupamérkőzésen az esélyesebb csapat szeretne az első huszonöt percben két-három gólt szerezni, de ennek kevés a realitása. Egy-nulla után küzdenünk kellett, és ez egyes sorok közötti összhang sem volt teljes. A csapat letámadása nem volt túl jó, érthetően a játékosok motivációja sem volt olyan, mint a Nagyszombat ellen rangadón. Minden országban szinte ugyanolyan a kupa első néhány fordulója. Nagyon fontos volt az egyenlítésünk, a félidei szünetben pedig azt mondtam, hogy fokoznunk kell a tempót. Pačinda egy igazi tízes szerepkörében nagyon jól játszott a támadóvonalak között helyezkedve. Bayo gólját remek letámadás előzte meg, aztán már minden a helyére került. Az utolsó harminc percben pedig látható volt a különbség egy élvonalbeli és egy harmadik ligás csapat erőnlétében. Jövő héten következik az újabb kupameccs, amely szintén nem ígérkezik könnyűnek.”

hírekBellus-DAC 1:4 (1:1)
Bellus-DAC 1:4 (1:1)
2018 szeptember 26.Szerző: Balázs KissForrás: fcdac.sk
A SLOVNAFT CUP 3. FORDULÓJÁBAN:

Sima, háromgólos győzelmet arattunk a Bellus otthonában, amely az első félidőben még vitézült helytállt, de Bayo mesterhármasa és Pačinda találata végül a mi továbbjutásunkat eredményezte. Jöhet a következő akadály!

Három nappal a címvédő legyőzése után újabb tétmeccsre kellett felkészítenie Peter Hyballának a csapatot. A harmadik vonalban szereplő Bellusra utaztunk, amely nem volt ismeretlen hely számunkra, hiszen két évvel ezelőtt is találkoztunk már a kupában a puhói járásban elterülő település csapatával. Akkor Szarka Ákos találatával győztünk 1:0-ra. Most azonban új edzővel, új játékosokkal, új lendülettel futottunk ki a pályára. A hazaiak viszont rendesen felszívták magukat, sőt, a 10. percben a vezetést is megszerezték. Novisedlák beívelt pontrúgását Kone fejelte a saját kapujába – 1:0. A válaszra azonban igazán nem kellett sokat várni, mert négy perc múlva máris döntetlent mutatott az eredményjelző. Záhumenský felívelt labdáját Bayo fejjel juttatta Ciesar háta mögé – 1:1. Kicsivel később ismét rezgett a hazai háló, miután Vida Máté előreívelésébe beleért egy hazai láb. A bíró azonban nem adta meg a gólt, mivel Vida passzánál Divković lesen állt.  A bellusiaknak a 26. percben kényszerű cserét kellett végrehajtaniuk, mert Janček olyan szerencsétlenül ütközött saját csapattársával, - miközben Hercet próbálták meg kivonni a játékból - hogy felszakadt a fejbőre, és kórházba kellett szállítani. A játék azonban folytatódott, de az ellenfelünk, noha nem mutatott sokat a támadások során, a védekezésben szívósan ellenállt. A 35. percben Bayo fejesénél hárított Ciesar, a 42.-ben pedig Kone próbálkozásánál ismét góltól mentette meg a csapatát. A ráadás perceiben még Divković is betalálhatott volna, de a kapusba lőtt.

Gyors góllal indult a második játékrész: Novisedlák hazaadta a labdát Ciesar kapusnak, aki számunkra a lehető legjobb helyre, egyenesen Bayóhoz passzolt, s neki már nem volt más dolga, mint az üres kapuba gurítani – 1:2. Nem sokkal utána óriási helyzetbe kerültek a vendéglátóink. A csereként pályára lépő Oravec már Slančík mellett is elvitte a labdát, de szerencsénkre Šatka még időben útját állta a gólvonal előtt. A hazaiak legjobbja a kapus volt, aki a 60. percben ismét jeleskedett. Ekkor a Bayónak szánt Herc-átadásba piszkált bele némi szerencsével. De csodát tenni, pláne gólt rúgni ő sem tudott, és a 62. percben harmadszor is kapitulált, miután Šimčák remek visszagurítása után Pačinda növelte az előnyünket egy lapos lövéssel – 1:3. Ekkor már egyértelmű volt, hogy nem engedjük ki a győzelmet, de mivel volt még elég idő a góllövésre, ki is használtuk azt annak rendje s módja szerint. Ezúttal pontrúgásból voltunk eredményesek a 67. percben. Pačinda sarokrúgása precízen érkezett Bayo lábára, aki első mesterhármasát szerezte a DAC színeiben – 1:4. Akár az ötödik is meglehetett volna Davis révén: magasra felhúzódva már a kapus eszén is túl járt, de a hálóba tartó labdáját az utolsó pillanatban Čačko kivágta. A legvégén még Hercnek is és Pačindának is volt egy-egy lövési kísérlete, de az eredmény már nem változott. Megérdemelt győzelem született.

Öt gól szereztünk, de „csak” 4:1-re nyertünk. A góllövőlistára először Kone iratkozott fel, aki szerencsétlenül a saját hálójába bólintott. A csapatot azonban nem hozta zavarba az öngól, és kiegyenlített, majd megfordította az állást. Eredményes játékunk továbbjutást ér. Hat nap múlva már a keleti végeken, Varannóban harcolunk majd a legjobb 16 közé jutásért. Előtte azonban még vár ránk egy bajnoki Szenicén. Ha tehetik, kísérjék el szombaton csapatunkat az Erdőhátra!

TJ KOVO BELLUS - FC DAC 1904 1:4 (1:1)

Slovnaft Cup, 3. forduló, Bellus, 2018.09.26., 16:00

Játékvezetők: Sedlár - Hancko, Budáč