MérkőzésŠK Slovan Pozsony vs FC DAC 1904 Dunaszerdahely
    >>
Andraž Šporar 19
    >>
Andraž Šporar 74
90+5. perc3 - 2FC DAC 1904 Dunaszerdahely
  • 90+5.

Vége! A Hyballa legénység elszenvedte idei első vereségét. A meccs utolsó húsz perce hozta a legtöbb izgalmat, de ma meg kell békélnünk ezzel az eredménnyel, és emelt fővel fel kell készülnünk a jövő heti, Spartak elleni rangadóra. Kiss Balázs köszöni a figyelmüket!

• 90+4.

Még Jedlička is előrejött Kalmár szögletére, de nem tudott játékba avatkozni. Micsoda hajrá!

• 90+4.
    Kalmár Zsolt szögletet rúgott.
  • 90+3.

Divković gólhelyzetben a kapusba lövi a labdát!

• 90+3.
    Dejan Dražić helyett Filip Hološko állt be a játékba.
  • 90+2.

Šporártól gólhelyzetben veszi el egy tiszta szereléssel a labdát Šatka, a bíró sípja néma maradt.

• 90.

5 percet hosszabbít a játékvezető.

• 88.

Focipályára nem illő jeleneteket láthattunk most, a bíró pedig azon tanakodik, kinek adjon lapot.

• 85.

Felpörgött a játék a hajrára. Lehet, hogy ehhez Pačinda lecserélése is kellett?

• 84.
    Vida Máté helyett Souleymane Kone állt be a játékba.
  • 83.
  • 81.
    Christián Herc gólt rúgott.
  • 81.
    Kalmár Zsolt szabadrúgást lőtt.
  • 80.

GÓÓÓL! Herc bomba egy Kalmár szöglet után, és ott a másik gólunk is. Na, még egyet, srácok! - 3:2

• 80.

Jujj, de szép volt! Tretyakov harciasságának köszönhetően Kalmár jutott labdához, aki egy nagyszerű csellel mosta magát tisztára, majd beadta, Davis pedig fejelt. Greifnek viszont sikerült a lécre tolni a labdát. Nagy helyzet volt!

• 78.

Bayónak Davis labdáját sikerült a hálóba juttatnia.

• 74.

Fura gólt kaptunk, amelyet sokáig fogunk még elemezni. A játékosaink azt hitték, hogy áll a játék, de mivel az nem állt, Šporar megszerezte a meccs harmadik gólját is - 3:0

• 74.
    Aleksandar Čavrić helyett Vukan Savićević állt be a játékba.
  • 74.
    Andraž Šporar gólt rúgott.
  • 72.

Hatalmas lehetőséget puskázott el a Slovan! Dražić és Šporár került fölénybe, de a végét elrontották, és Davis tisztázott.

• 72.
    Erik Pačinda helyett Maksym Tretyakov állt be a játékba.
  • 70.

Most írjuk le először, holott nem először hallatszik, ahogy a slovanisták a "Bi maďara do hlavy!"-t skandálják. Figyelmeztetés a hangosbemondótól? Esetleg, kedves szervezők?

• 70.
    Erik Pačinda szabadrúgást lőtt.
  • 68.
    Jose Antonio Delgado Villar Nono szögletet rúgott.
  • 66.

Pačinda ajándéklabdát adott Šporarnak, aki ettől valószínűleg annyira megilletődött, hogy ahelyett, hogy kapura tört volna, lepasszolta, de valami bűn rosszul. Szerencsénkre.

• 64.

Dražić vezetett egy szép és gyors kontrát a bal szárnyon, miután Pačinda szabadrúgása után elvesztettük a ladbát, de szerencsére elügyetlenkedték a hazaiak a helyzetet.

• 64.
    Erik Pačinda szögletet rúgott.
  • 63.

3919 néző váltott ma jegyet a Disznólegelőre.

• 61.

Óóó, Bayo! Ezúttal nem Kalmár, hanem Pačinda tette be szabadból a labdát, Bayo pedig fölé fejelte.

• 61.
  • 61.

Két friss ember érkezett a pályára, reméljük, hogy a miénk lesz eredményesebb.

• 60.
    Vida Kristopher András helyett Marko Divković állt be a játékba.
  • 58.
    Milan Rundić helyett Adam Laczkó állt be a játékba.
  • 57.

Lövés! Kalmár Zsolti szabadból betett labdája Šatka elé pattant, védőnk a kapu közepét vette célba, de pechjére épp ott állt Greif.

• 57.
  • 55.

Az egyik slovanista - sajnos nem látjuk jól, hogy melyik - maradt a földön, akihez most hordágyat rendel Sedlák bíró. Áll a játék.

• 54.
  • 52.

Könnyű helyzetet adtunk az ellenfélnak. Kalmár nagyon könnyelműen vesztette el a labdát, melyre azonnal lecsapott Čavrić, akit Šatka sem tudott feltartóztatni, ezért Jedličkának kellett hárítania a végén.

• 50.
  • 50.

Kalmár Zsolti szöglete ugyan megtalálta Vida Kristopher fejét, csak onnan már jóval a kapu fölé szállt a labda.

• 49.
  • 48.

Veszélyesen suhant el a labda a pontrúgás után.

• 48.
  • 47.

777-en buzdítják ma a sárga-kékeket:

• 46.

A Slovan kezdte a második játékrészt.

• 46.

Véget ért az első félidő, amely nem sok helyzetet, mégis két hazai gólt hozott.

• 45.

Egy perc ráadás következik.

• 42.

Egyszerűen tanácstalanok vagyunk a kapu előtt. A Slovannak nem sürgős, vezet két góllal, mi pedig nem találjuk ellenük az ellenszert, mégha többet is van nálunk a labda. Reméljük, Hyballa a szünetben felpörgeti a fiúkat.

• 40.

Ezúttal Saláta védekezett mesterien.

• 40.
  • 39.

Nono akasztotta meg szabálytalanul Kalmár Zsoltit. Jó helyről jöhet a szabad számunkra.

• 39.
  • 37.

Ejj, hogy minden beadásunk elakad egy pozsonyi lábában, vagy fején...

• 33.
  • 32.

Bayo szabálytalanságát követően ha halkan is, de huhogni kezdett a Slovan tábor. Reméljük, a mérkőzés ellenőre jól kimosta ma reggel a fülét, és ő is meghallotta, nem csak mi.

• 31.
    Eric Javier Davis Grajales sárgalapot kapott.
  • 31.

A kapu előterében mintha elhalnának a támadásaink, hiányzik egy igazán gyors, pimasz, fineszes megoldás, amellyel a Slovan védői mögé kerülhetnénk.

• 28.

Dražić bal oldali megiramodását Šatka akasztotta meg jó ütemben. Csak bedobás lett belőle.

• 25.

Az égszínkékeknek mindössze két kapura tartó lövésük volt a meccsen, mindkettő a hálónkban kötött ki. Most az egyik hazai játékos ápolása miatt áll a játék. Azt azonban el kell mondani, hogy a kétgólos hátrány ellenére sem lankad a buzdítás, de egy szépítő találat sokat dobda a kedvünkön.

• 23.
  • 22.
    Jose Antonio Delgado Villar Nono szabadrúgást lőtt.
  • 21.
    Kalmár Zsolt sárgalapot kapott.
  • 21.

Bayo közben a felső lécet találja el a másik oldalon!

• 20.
  • 19.

Hát ez nagyon nem jó. Šporar egy lövésből kettőre növeli a hazai csapat előnyét - 2:0

• 19.
  • 18.

Kár érte, nagyon. Úgy tűnik, a rögzített helyzetek kivédekezését továbbra is gyakorolnunk kell.

• 15.

Vezet a Slovan. Moha a sorfal fölött precízen ellőtte a labdát, amelyet Jedlička sem tudott kiütni, így negyedórányi játék után egygólos hátrányba kerültünk - 1:0

• 15.
    Mohammed Rharsalla Kadfi gólt rúgott.
  • 14.
    Mohammed Rharsalla Kadfi szabadrúgást lőtt.
  • 14.

Moha próbált gólpasszt adni Šporárnak, a lapos gurítás viszont Jedličkáé lett.

• 12.

Ismét helyzet! Pačinda jobb oldali elfutása után centerezett, bayo azonban csak magasan tudta visszafejelni a labdát, melyet végül Bajrić továbbított fejjel Greifhez.

• 11.

Eric Davis lapos beadását Greif könnyedén szorította magához, kicsivel később pedig Šporár futott lesre a másik oldalon.

• 9.

Megint a mi oldalunkon jegyezhettünk fel egy próbálkozást, kár, hogy Bayo leshelyzetben passzolt Vida Kristophernek.

• 7.

Nono került helyzetbe a másik oldalon, akit Čavrić hozott játékba, de Jedlička jól tette a dolgát.

• 5.

Ott az első lövés! Herc remek cselsorozat után hozta játékba Bayót, aki bal lábbal lőtte kapura a labdát, de csak a kapust találta el. Gólhelyzet volt!

• 4.

Eddig jobbára a középpályán folyó harcnak lehettünk szemtanúi, bár Bayo felé már jött egy labda, de azt Greif könnyedén lehúzta a levegőből.

• 3.

A Ria-Ria-Hungária skandálása nem tetszett a harmad akkora hazai szurkolótábornak.

• 1.

Bayo ért először a labdához, elkezdődött a derbi. Hajrá, DAC!

• 0.

Így néz ki a sárga-kék szurkolótábor. Jó, nem? :-)

• 0.

Hangolódásképp nézzük meg a pár perccel ezelőtt készített videót, amely a csapat és a szurkolók érkezését itt mutatja be.

• 0.

A vendégszektorban már csak kisebb foltokban látni szabad helyet, a hazai lelátók viszont meglehetősen foghíjasak. A Slovan a szokásos égszínkék szerelésben melegít, a mieinket pedig sárga-kék mez virít. Alig fél óra múlva útjára indul a labda.

• 0.

Két hete szakadó esőben sikerült két vállra fektetnünk a Szeredet a MOL Arénában, most azonban nyoma sincs az esőfelhőknek. A Disznólegelőn futballra kiváló idő uralkodik, a hőmérséklet 23 °C fok.

• 0.

A 16:45-kor kezdődő rengadó előzetese ide kattintva olvasható. Aki pedig nem tudja, mi a tétje ennek a meccsnek, az vessen egy pillantást az aktuális táblázatra, és máris megtudja, mi a dörgés:

• 0.

Kéthetes várakozás után ma végre újra itt a Fortuna Liga, amelynek 8. fordulójában egyik legnagyobb riválisunk, a pozsonyi Slovan otthonában gyűjthetjük be a győzelemért járó három pontot. Ha velünk tartanak, nyomon követhetik a mérkőzés minden fontos mozzanatát. Az onlive kommentátor, Kiss Balázs kíván jó szurkolást.

A-CSAPAT

Elszenvedte idei első vereségét a csapat. Peter Hyballa első ízben kóstolt bele egy Slovan-DAC mérkőzés hangulatába, de sajnos keserű szájízzel zárta a rangadót. Kikaptunk ugyan, de emelt fővel várhatjuk a jövő heti újabb derbit, ezúttal a Spartak ellen.

A nemzetközi meccsek miatti szünet után igazi rangadóval folytatódott a bajnokság. Csapatunkból nyolc játékos is kapott válogatott meghívót, a többiek azonban az elmúlt két hétben sem lazsáltak, hiszen a Slovan elleni meccs felfokozott hangulata megköveteli a precíz felkészülést. Peter Hyballa a héten egy szurkolói találkozón számolt be futballfilozófiájáról és az általa alkalmazott gegenpressing rendszerről, s ezúttal is ennek megfelelően rakta össze a kezdőcsapatot, amely a 4-3-3-as hadrendben futott ki a pályára. Az első kapura tartó lövés máris Bayo nevéhez fűződött, aki Herc remek cselsorozata után kapott labdát, amelyet végül ballal küldött kapura. Ziccer volt a javából! Aki ott volt a fentebb említett szurkolói találkozón, az tudja, mit mondott Hyballa Bayo bal lábáról. Maradjunk annyiban, hogy nem dicsérte, és valószínűleg ezután sem fogja. A másik oldalon Nono került helyzetbe, de Jedlička jól olvasta a játékot. A 12. percben Pačinda jobbról küldte be centerbe a labdát, Bayo azonban csak magasan tudta visszafejelni, így oda lett a jónak ígérkező lehetőség. Ezután a Slovan pillanatai következtek. A 15. percben szabadrúgáshoz jutott az égszínkék csapat, a labdát mintegy 21 méterre Moha állította le, majd bombázott, és a sorfal fölött a hálónkba talált – 1:0. Négy perccel később pedig a bajnokság legjobb góllövője, Šporar növelte a hazaiak előnyét egy jól helyezett, lapos lövéssel – 2:0. Szinte azonnal szépíthettünk volna, ha Bayo labdája nem a felső lécen pattan a kapu mögé. A kétgólos hátrány ellenére sem lankadt a buzdítás, de a szépítő találat nem és nem akart megszületni. Mi birtokoltuk többet a labdát, de a támadásaink elhaltak a tizenhatosnál, a beadásaink pedig rendre visszapattantak egy pozsonyi lábról vagy fejről.

Fordulást követően néhány szögletet láthattunk, de igazán nagy helyzetet csak az 57. percben jegyezhettük fel, amikor Kalmár Zsolti szabadrúgásból betett labdája Šatka elé pattant. Védőnk a kapu közepét vette célba, de pechjére épp ott állt Greif. Hasonló szabadrúgás szituáció után Bayo fejelt mögé. Az akarat megvolt, de továbbra is pontatlanok voltunk a befejezésnél. A 66. percben Pačinda adott egy ajándéklabdát Šporarnak, aki annyira megilletődött, hogy végül elrontotta a ziccert. Kicsivel később Dražićcsal közösen hibázott, végül mégis ő volt az, aki megszerezte a Slovan harmadik gólját. Ezt a találatot viszont még sokáig fogják elemezni a szakértők. A 74. percben ugyanis lest intett a partjelző, ám Sedlák játékvezető előnyszabályt ítélt. A kapujából kifutó Jedlička viszont azt gondolta, áll a játék, ezért visszapasszolt, abban a hiszemben, hogy szabadrúgás következik. Šporar ekkor csapott le a továbbra is játékban lévő labdára, és az üres kapuba gurított – 3:0. Mintha ekkor kaptunk volna igazán életre, mert két perc elteltével Davis beadása után Bayo fejesével szépítettünk – 3:1. A meccs negyedik gólja után pedig új ritmusra váltott a játék. Tíz perccel a befejezés előtt óriási helyzet maradt kihasználatlanul: Tretyakov harciasságának köszönhetően Kalmár jutott labdához, aki nagyszerű csellel előbb „tisztára mosta magát”, majd beadta, Davis pedig fejelt. Greifnek csak ujjheggyel sikerült a lécre tornázni a labdát. Nagy helyzet volt! A megítélt sarokrúgás után viszont már nem volt kegyelem a hazai kapusnak. Kalmár centere után Herc bombázott védhetetlenül a hálóba – 3:2. A legvégéig kiélezett összecsapás felfokozott izgalmakat, és focipályára nem illő jeleneteket is hozott a hajrára, amely során a játékvezető két sárgát is kiosztott. Az egyiket ide, a másikat oda, de mivel Bayónak ez volt a második ilyen színű lapja, idő előtt el kellett hagynia a játékteret. Már a hosszabbítás perceiben jártunk, amikor Šatka mesterien szerelte gólhelyzetben Šporart, de Divkovićnak is volt még egy tutija, melyet az égszínkék hálóőrbe bikázott. A legvégén még Jedlička is előre jött a kapujából, de vele együtt sem sikerült bekotornunk az egy pontot jelentő találatot.

Az első félidőben megnyugtató előnyre tett szert a hazai csapat, a folytatásban pedig egy ritkaság számba menő gólnak köszönhetően még növelni is tudták az előnyüket. A meccs mégis 3:0-ás állásnál pörgött fel igazán, és kis híja volt, hogy nem sikerült az egyenlítés. Ebben a szezonban ez volt az első vereségünk, de még így is ott vagyunk az élbolyban, és ha jövő héten sikerülne legyőznünk a nagyszombati Spartakot a MOL Arénában, akkor valószínű sokáig ott is maradnánk. A vásári pecsenye és murci kóstolás után vasárnap jöhet egy izgalmas DAC-Nagyszombat, nemde?!

Peter Hyballa (DAC): „Gratulálok a Slovannak a győzelemhez, de úgy érzem, ma a jobb csapat vesztett. Az első húsz percben nagyon jó volt a játék, tetszett a stílus, ahogy fociztunk. A két bekapott gól azonban sokkolt bennünket. A térfélcsere után átálltunk a 4-1-4-1-es hadrendre, az utolsó passzt, cselt viszont elrontottuk. Ezzel együtt is nagyon büszke vagyok a srácokra, mert sokat tettek a sikerért, de a Slovannak tapasztaltabb játékosai vannak. A harmadik bekapott gólunknál a bíró talán maga sem tudta, mi a helyzet. Mindenki azt hitte, hogy les előzte meg a találatot, amely után szabadrúgás következik, de hibáztunk, és ezzel már nem tudunk mit kezdeni. Fiatal csapatunknak megvolt az esélye az egyenlítésre, de még így is a másodikak vagyunk. A 3:3 jobban tükrözte volna a játék képét.”

Vladimir Radenković (Slovan): „Nem elemezném magát a mérkőzést, helyette egy olyan jelenségre szeretnék rámutatni, amely jellemző ránk az utóbbi időben. Ez pedig az, hogy rúgunk két vagy három gólt, majd kiengedünk, és indokolatlanul magunkra húzzunk az ellenfelet. Most is ez történt, 3:0 után pánikba estünk, a végére pedig jött a dráma. Jó futballt láthattunk, igazi derbi volt, örülök, hogy megőriztük az első helyünket, és növelni tudtuk az előnyünket. Két éve dolgozom a Slovannál, volt már részem pár párharcban a DAC ellen, és ez a mai az edzők és a játékosok részéről is korrektnek mondható. A harmadik gólunkat bevallom, nem láttam, mert épp az asszisztensem felé fordultam.”

ŠK SLOVAN POZSONY - FC DAC 1904 3:2 (2:0)

Fortuna Liga, 8. forduló, Disznólegelő, Pozsony, 2018.09.15., 16:45

Játékvezetők: Sedlák - Benko, Bobko