MérkőzésMFK Varannó vs FC DAC 1904 Dunaszerdahely
    >>
Matúš Digoň 9
    >>
Roman Kovalčík 29
90+2. perc2 - 5FC DAC 1904 Dunaszerdahely

• 90+2.

És ezzel véget is ér a mérkőzés. 5:2-re nyertünk, ezzel ott vagyunk a Slovnaft Cup legjobb 16 csapata között a nyolcaddöntőben. Hogy ki lesz a következő ellenfelünk az a jövő héten sorsolással dől el. Előtte még találkozzunk szombaton, a  MOL Arénában. Akkor az Aranyosmarót lesz az ellenfelünk. Mára pedig Kiss Balázs köszöni a figyelmüket. Hajrá, DAC!

• 90+2.

GÓÓÓL! Kalmár is betalál a mérkőzés utolsó momentumaként - 2:5

• 90+1.
    Kalmár Zsolt gólt rúgott.
  • 90.

Két perc lesz a hosszabbítás, de izgulni már nem kell!

• 90.
    Vakoun Issouf Bayo gólt rúgott.
  • 90.

GÓÓÓL! Bayo megszerzi ötödik gólját a Slovnaft Cupban! Kalmár passzát juttatta a hálóba - 2:4

• 89.

Vida Kristopher közeli lövését blokkolja a hazai védelem. Nagy helyzet volt!

• 89.

Az ellenfél hosszú indítással igyekezett helyzetbe hozni az elől álló Petrukot, de a védelmi alakzatunk tette a dolgát.

• 86.

Divković gyönyörű lövése centikkel száll a kapu fölé.

• 85.

Davis adhatott volna gólpasszt Hercnek, ha nincs Babjak, aki megakadályozta, hogy a vasárnap 20. születésnapját ünneplő játékosunkig jusson a labda.

• 85.
    Kalmár Zsolt szögletet rúgott.
  • 84.

A csere után Vida Máté visszaáll az eredeti posztjára védekező középpályásnak, Šimčák pedig jobbhátvédként avatkozik játékba.

• 83.
    Martin Bednár helyett Milan Šimčák állt be a játékba.
  • 82.

Nagyon sportszerű a találkozó, eddig csak egy sárga lapot kellett kiosztania a játékvezetőnek. Azt is az egyik hazai kapta még a 43. percben.

• 81.
    Marek Mihok helyett Juraj Ficko állt be a játékba.
  • 80.

Szép kombináció végén Divković lő a kapu közepébe. Csak az volt a baj, hogy épp ott állt Makó, és védte a próbálkozást.

• 79.

10 perccel a befejezés előtt egyre gyakrabban van a labda a mi térfelünkön. Most egy szabadrúgás után fejelhetett kapura Filip Bednár, de Jedlička résen volt.

• 79.
    Lukáš Kulich szabadrúgást lőtt.
  • 78.

Házi gólkirályunkat is pályára küldi Peter Hyballa.

• 78.
    Maksym Tretyakov helyett Vida Kristopher András állt be a játékba.
  • 77.
    Lukáš Kulich szögletet rúgott.
  • 76.

Kalmár Zsolt került jó lövőhelyzetbe Herc átadását követően, de a lövés pillanatában lecsúszott a lábáról a labda.

• 74.

Herc kapott egy kisebb maflást Kovalčíktól, amelyet azonban nem büntetett lappal a bíró, de a szabadot azért befújta. Kalmár kanyarítása nem talált pontos címzetett, s végül Hukról pattant ki a labda.

• 74.
    Kalmár Zsolt szabadrúgást lőtt.
  • 73.

Ez csapatunk számára a negyedik tétmeccs tíz napon belül. Az ellenfeleink: Nagyszombat, Bellus, Szenice, Varannó.

• 71.

Mivel a pályán jelenleg semmi veszélyes, említésre méltó dolog nem történik, ezért van idő elmondani, hogy a félidőben Pavol Diňát, a DAC egykori legendáját köszöntötték a pályán.

• 69.

Valamivel több mint 20 perc még a rendes játékidő. Ennyit kell még ázniuk a fiúknak a meccs végéig. Jó lenne addig növelni még az előnyünket, de most inkább biztonsági focit játszunk, és nem igazán kockáztatunk a támadások felépítésénél.

• 66.
    Pavol Bellás helyett Ivan Petruk állt be a játékba.
  • 65.

Straka beadása okozott kisebb riadalmat a légtérben Jedlička előtt, de a labdát váró két varannói csatár egymást zavarta.

• 63.

Divković egy egészséges lövéssel fejezte be egyéni akcióját Szépen tisztára játszotta magát, majd eleresztett egy lövést, amely nem talált kaput. Közben a hazai hangosbemondó buzdítja a sajátjait, és ösztönzi szurkolásra a közönséget.

• 62.

Bellás ápolása miatt áll most a játék.

• 61.
    Dominik Sabol helyett Dávid Voľanský állt be a játékba.
  • 60.

Lazza passzolgatás folyik most a pályán, és közben itt az első csere: Kone helyére Šatka érkezik.

• 60.
    Souleymane Kone helyett Ľubomír Šatka állt be a játékba.
  • 57.

A Slovnaft Cup következő fordulóját, október 24-én rendezik. A forduló párosítását külön-külön sorsolják ki.

• 56.
  • 54.

Davisnek kellett szögletre mentenie a megiramodó Kulich elől.

• 54.
  • 52.

GÓÓÓL! Csak modani kellett? Kalmár szabadrúgása talált utat a védők között Bayóhoz, aki előbb mellel vette le a labdát, majd ballal továbbította azt Makó hálójába - 2:3

• 52.
  • 52.
  • 51.

Az idei a Szlovák Kupa 50. évfolyama, melybe rekordszámú csapat nevezett be. Ha tovább akarunk jutni a nyolcaddöntőbe, muszáj gólt rúgnunk.

• 50.
  • 49.

Kalmár óriási helyzetet puskáz el. Divković passzát tíz méterről durrantotta mellé.

• 46.

Folytatódik a meccs, A félidőben egyik csapat sem cserélt.

• 46.

Davis beadása után Bayo fejelt mellé a félidő hajrájában, és ezzel véget is ér az első játékrész.

• 40.

Egy szép támadáskombináció végén Kalmár tette Bayo fejére a labdát, de ez a fejes igencsak gyengének bizonyult.

• 40.

Vida Máté cselezte be magát a 16-osba, majd el is lőtte a labdát, amely a védő kezén megpattanva változtatott irányt, de Marhefka játékvezető nem ítélte szabálytalannak az esetet.

• 38.

Jó elgondolás volt Tretyakovtól, hogy sarokkal hozza helyzetbe Davist, aki aztán Kalmárt próbálta meg szöktetni, de túl hosszú indítást kapott, Makó pedig jól jött ki a kapujából.

• 36.

Újabb Tretyakov lövést jegyezhetünk fel, Makó viszont könnyűszerrel lehúzza a labdát.

• 34.

Tretyakov csapott le a hazai kapus rosszul elvégzett kirúgására, és 18 méterről azonnak küldte is kapura a labdát, amely kicsivel suhant el a felső léc felett.

• 33.
  • 33.

Kalmár szöglete után Huk fejel a kapu mellé.

• 33.
  • 32.

HUHH, ez meleg volt. Digoňt hagytuk lövéshez jutni, aki nem is célzott rosszul, de végül csak szöglett lett a lövésből, melybe Vida  Máté lába még beleért.

• 29.

ISMÉT EGÁL! Egy megpattanó lövés rezegteti meg ezúttal Jedlička hálóját - 2:2. A szöglet után Kovalčík bombázott, de Bednár fején irányt váltott a labda, így lett gól.

• 29.
    Roman Kovalčík gólt rúgott.
  • 28.
  • 28.

De itt is egy újabb lövési kísérlet! Herc lehajolva, okosan átengedte a labdát Divkovićnak, aki viszont mintegy egy méterrel a kapu mellé csavart.

• 26.

A kezdeti gyors támadások után most kissé visszaesett a tempó, de amíg vezetünk és továbbjutásra állunk, addig nincs miért aggódni.

• 23.

Mihók próbálta meg kiugratni Kulichot, de Huk jól követt a támadást, végül pedig Jedličkáé lett a labda, nem alakult ki gólhelyzet.

• 21.

Uraljuk a pályát, a hazaiaknak nem sok szabad teret hagyunk, de ha eljutnak a kapunk elé, azért nem könnyelműsködhetünk.

• 20.

Jó labdajáratás után Bednár fejezett be egy akciót lövéssel, de a labda a jobb oldali kapufa mellett hagyta el a játékteret.

• 18.

A hazaiak vendégszeretete is dicséretes, a mérkőzés előtt még a Nélküledet is lejátszották a stadionban.

• 18.
  • 16.

Nyolc szurkoló foglal helyet a vendégszektorban. Az eső pedig továbbra is kitartóan esik. A pálya talajára azonban nem lehet panasz, hiszen műfüves a varannói pálya borítása.

• 16.
  • 13.

GÓÓÓL! Kalmár Zsolt tizeneegyesével ismét átvesszük a vezetést - 1:2. Bayo buktatásáért megítélt büntetőt értékesített a magyar válogatott játékos.

• 13.
  • 13.
    Kalmár Zsolt büntetőt rúgott.
  • 12.

Eddig öt lövés volt a mérkőzésen, mind az öt el is találta a kaput, kettőből gól is esett.

• 12.

Herc távoli lövését csak kiütni tudta a hazaiak hálóőre.

• 9.

EGYENLÍT A VARANNÓ! Egy mintaszerű hazai támadást láthattunk: Straka elfutott a bal szélen, majd az üresen hagyott Digoňnak passzolt, aki az első hazai lövést gólra váltotta - 1:1

• 9.

Kalmár nagyon jól látta meg, ahogy Bayo befut a 16-osba, az elefántcsontparti azonban rosszul vette le a labdát.

• 9.
    Matúš Digoň gólt rúgott.
  • 7.

A szöglet után Huk fejesét fogja Makó.

• 7.

Most fordított volt a helyzet: Divković adott remek labdát Bayónak. Kár, hogy Bayo túlságosan kisodródott.

• 7.
    Marko Divković szögletet rúgott.
  • 4.

GÓÓÓL! Bayo mesteri módon ugratta ki Tretyakovot, aki profi módjára vette be Makó kapuját - 0:1

• 4.
    Maksym Tretyakov gólt rúgott.
  • 4.

Vida Máté most először kezd a jobb hátvéd posztján.

• 2.

Davis jegyzi az első kapura lövést. Pontrúgását azonban Makó magabiztosan szorította magához.

• 2.

Bednár és Straka között próbált meg kapura törni Divković, de szabálytalanul tudták csak megállítani a hazai védők.

• 1.

Bayo ért először labdához a kezdőkörben. Hajrá, DAC!

• 0.

A főtribün a zuhogó eső ellenére is megtelt. Mintegy 1500 nézőt várnak ma a stadionba.

• 0.

A hazaiak ünnepként tekintenek erre a mérkőzésre, dobos bemutató előzte meg a játékosok pályára vonulását. Mi sárga-kékben, az ellenfél zöld-fehér szerelésben fognak játszani.

• 0.

A Slovnaft Cup versenykiírása szerint egészen a negyeddöntőig egy mérkőzésen dől el a továbbjutó kiléte. Döntetlen esetén nincs hosszabbítás, egyből a tizenegyespárbaj következik. Az összecsapás előzetese ide kattintva olvasható.

• 0.

Peter Hyballa nem spórol, a harmadik ligás csapat ellen az egyik legerősebb felállásban küldi pályára a csapatot: Jedlička - Davis, Kone, Huk, Vida M. - Bednár, Herc, Kalmár - Tretyakov, Divković, Bayo

• 0.

Köszöntöm a Varannó-DAC kupameccs onlive olvasóit. Csapatunk ma a Slovnaft Cup 4. fordulójában az ország keleti felébe utazott, hogy a hazaiakat legyőzve bejusson a nyolcaddöntőbe. A 16.00-kor kezdődő mérkőzéshez Kiss Balázs kíván jó szurkolást!

Edzői értékelés: Varannó - DAC (2:5)

Peter Košuda, Varannó: „Gratulálok a DAC-nak a megérdemelt továbbjutásukhoz. Megtiszteltetés volt számunkra Szlovákia egyik legjobb csapata ellen futballozni, ahol abszolút professzionálisak a körülmények. Úgy gondolom, hogy megálltuk a helyünket. Két gólt lőttünk egy olyan ellenfélnek, amely minden poszton minőségi labdarúgókkal rendelkezik és az élvonalban is domináns szerepet tölt be. Büszke vagyok a játékosaimra és arra, amit ma mutattak. Semmiképpen sem vallottunk szégyent és sokat adott nekünk ez a meccs, amely egyfajta ajándék volt a srácoknak a becsületesen elvégzett munkáért. Sikerült megvalósítanunk az edzéseken gyakorolt mélységi befutásokat, tudtuk, mit akarunk játszani. A DAC is jó futballt produkált, képesek voltak helyzeteket kialakítani. Kár a meccs végéért, amikor is egy kicsit lerontottuk az eredményt. Ezt az okozta, hogy az eddig a védelemben szereplő Bednárt – akinek öccse a DAC futballistája – a csatársorba vezényeltem, és ezzel kinyílt a hátsó alakzatunk. Amíg hátvédként futballozott, addig a DAC-nak sokkal nehezebb dolga volt a védelmünk feltörésével – még ha néhány alkalommal szerencsénk is volt. Még egyszer szeretnék gratulálni a DAC-nak a továbbjutáshoz, és sok sikert kívánok nekik a továbbiakban. Büszke vagyok a srácokra, mivel képesek voltak majdnem a lefújásig izgalmassá tenni az összecsapást.”

Peter Hyballa, DAC: „Először is le a kalappal az ellenfél edzője és csapata előtt. Úgy gondoltuk, hogy a szlovák III. ligában szereplő együttesek előreíveléseken és a lepattanókon alapuló futballt játszanak, és a tegnapi edzést is ezek elhárításának szenteltük. Videófelvételeket is megnézünk, és ma is láthattuk, hogy ez ellenfelünk a rövid passzjátékot és a fokozatos támadásépítést részesítette előnyben. Nem gondoltuk, hogy ellenünk is ebben a stílusban futballoznak majd, hiszen a DAC mégiscsak egy élvonalbeli együttes. Kemény és nagyon összetett meccs volt ez a számunkra. Úgy gondolom, hogy mi voltunk a jobb csapat és több helyzetet is kidolgoztunk, ám négy perccel a lefújás előtt még mindig csak három-kettő volt az állás. Az első félidőben a játékunk sebessége megfelelő volt, ám néhány gyors ellentámadást nem használtunk ki. Az ellenfél rögzített játékhelyzetei veszélyesek voltak. A második játékrészben kissé visszább álltunk, de ugyanúgy három támadóval futballoztunk. A srácok nagyon elfáradtak, és ez egy pozitívum lehet a hazaiak számára. Büszkék vagyunk arra, hogy a megszokott stílusunknak köszönhetően ismét sok gólt lőttünk, ám sokat is kaptunk – ezen még van mit javítanunk, de örülünk a továbbjutásnak. Végezetül szeretnék ismét gratulálni az ellenfélnek. Még annyit jegyeznék meg, hogy a Varannó kapusa a legnyugodtabb hálóőr volt, akit valaha láttam. Ebben még Manuel Neuert is zsebre vágja.”

hírekVarannó-DAC 2:5 (2:2)
Varannó-DAC 2:5 (2:2)
2018 október 02.Szerző: Balázs KissForrás: fcdac.sk
A SLOVNAFT CUP 4. FORDULÓJÁBAN:

Gólgazdag meccsen vívtuk ki a továbbjutást a Slovnaft Cup nyolcaddöntőjébe! Félórányi játék után 2:2-es döntetlen volt az állás, de a második félidőben már csak mi lőttük a gólokat, és magabiztos győzelmet arattunk.

A csapat már egy nappal a mérkőzés előtt megérkezett a helyszínre, hogy a hosszú út után jusson kellő idő a regenerációra. Peter Hyballa ezúttal sem bízott semmit a véletlenre, és nagyon erős összeállításban küldte pályára a csapatot, mindössze három helyen változtatott a hétvégi bajnokihoz képest. Hogy ezt a meccset sem vettük félvállról, azt rögtön a 4. percben az ellenfél tudtára is adtuk, amikor Bayo mesteri kiugratása után Tretyakov vette be Makó kapuját – 0:1. A varannói csapatnak viszont ettől még nem szállt inába a bátorsága, és az első támadásukból máris kiegyenlítettek. A 9. percben egy mintaszerű akciót vezettek: Straka elfutott a bal szélen, majd az üresen hagyott Digoňnak passzolt, aki nem hibázott – 1:1. Tíz perc alatt máris két gólt láthatott a szép számú közönség, és a folytatásra sem lehetett panasz. Négy perccel később ugyanis Bayo buktatásáért büntetőt ítélt számunkra Marhefka játékvezető, melyet Kalmár magabiztosan értékesített – 1:2. A támadások szövögetésében innentől kezdve mi voltunk jobbak, ám a hazai csapat rendre megakadályozta, hogy újabb gólt varrjunk Makó hálójába. Bednárnak, majd Tretyakovnak is volt lövési kísérlete, ám mindkettejük próbálkozása célt tévesztett, a 28. percben pedig Divković tekert egy méterrel a jobb oldali kapufa mellé. A mi kísérleteink eredménytelenek voltak, ellenfelünk azonban nagyon hatékonyan élt a lehetőséggel, mert a második kapura tartó lövésük is a hálónkban kötött ki. A 29. percben egy sarokrúgás után Kovalčík távoli bombájába Bednár fejjel még hozzáért, de olyan szerencsétlenül, hogy gól lett belőle, vagyis öngól – 2:2. Ezután Digoň szerezhetett volna újabb találatot, de a szünetig már nem változott az állás.

Rögtön a térfélcserét követően Kalmár puskázott el egy remek lehetőséget, a Divkovićtól kapott labdát mintegy 9-10 méterről vágta a kapu mellé. Nem dőlt viszont a kardjába emiatt, mert az 52. percben szerzett gólunkból előkészítőként vette ki a részét. Szabadrúgása ugyanis utat talált a védők között Bayóhoz, aki előbb mellel levette a labdát, majd ballal továbbította azt Makó hálójába – 2:3. A vezetés tudatában kissé visszavettünk a tempóból, és percekig csak laza passzjáték folyt a pályán, a kapuk nem forogtak veszélyben. A házigazdák derekasan védekeztek, de a támadásokra már nem maradt igazán erejük. Mindkét edző cserékkel próbálkozott felrázni a játékot a végére. A 63. percben Divković egy szép egyéni akció után lőhetett kapura, a labda azonban a döntő pillanatban lecsúszott a lábáról. Ezután Straka beadása okozott kisebb riadalmat a légtérben a másik oldalon, de a labdát váró két varannói csatár egymást zavarta. A mérkőzés végig sportszerű szellemben zajlott, még akkor sem villant a sárga, amikor Herc kapott egy kisebb maflást Kovalčíktól. A megítélt szabadot Kalmár ívelte a kapu elé, ám a címzettet elvétette. Öt perccel a lefújás előtt Davis adhatott volna gólpasszt Hercnek, ha nincs Babjak, aki megakadályozta, hogy a vasárnap 20. születésnapját ünneplő játékosunk a hálóba találjon. Ami neki nem sikerült, az a végére összejött Bayónak – 2:4 és Kalmárnak – 2:5, akiknek sikerült a hajrára elbizonytalanodott hazai védelmet egy-egy góllal mattolniuk.

A csapadékos időjárás ellenére igazán nem panaszkodhatott a mérkőzésre kilátogató 1840 néző. Amilyen sűrűn esett az eső, olyan sűrűn potyogtak a gólok is az első játékrészben. Fordulást követően hamar a magunk javára fordítottuk az állást, majd biztosan őriztük az eredményt. A hajrában pedig minden eldőlt, újabb két találatunknak köszönhetően fölényes győzelmet arattunk. A kupában a következő, 5. fordulót október 24-én rendezik. A forduló párosításait külön-külön sorsolják ki. A sorsolást azonban még megelőzi a szombati bajnoki. A MOL Arénában október 6-án az Aranyosmarót vendégeskedik. A találkozó 18.00-kor kezdődik.

MFK VARANNÓ - FC DAC 1904 2:5 (2:2)

Slovnaft Cup, 4. forduló, Stadion MFK Varannó, 2018.10.02., 16:00

Játékvezetők: Marhefka -  Poláček, Jekkel

Nézőszám: 1840

Góllövők: 9. Digoň, 29. Bednár (öngól), ill. 4. Tretyakov, 13. (11 m), 92. Kalmár, 52., 90. Bayo

Sárga lap: 43. Digoň

DAC: Jedlička - Davis, Kone (60. Šatka), Huk, Vida M. - Bednár (84. Šimčák), Herc, Kalmár - Tretyakov (78. Vida K.) , Divković, Bayo

Varannó: Makó - Straka, Babjak, Bednár, Lukáč - Mihok (82. Ficko), Kovalčík, Digoň - Sabol (61. Voľanský), Kulich, Bellás (66. Petruk)

Lövések: kapura: 3:9, mellé: 4:13