MérkőzésFC DAC 1904 Dunaszerdahely vs FK Železiarne Zólyombrézó
    >>
Vakoun Issouf Bayo 50
    >>
Kalmár Zsolt 85
90+4. perc3 - 2FK Železiarne Zólyombrézó

• 95.

Vége! Keményen megharcolt győzelem volt a mai, de jogosan szól a Szép volt, fiúk! Köszönjük a szurkolást! Kedden kupameccs Szenicén, jövő szombaton bajnoki Nagymihályban - az vár ránk a jövőben, most viszont még a győzelem megünneplése. Kiss Balázs kíván szép estét!

• 90+3.

Talpon a MOL Aréna!

• 90+1.

Tretyakov is majdnem perdít egy gólt!

• 90+1.
    Marko Divković helyett Maksym Tretyakov állt be a játékba.
  • 90.

Négy perc hosszabbítás jön.

• 89.
    Vakoun Issouf Bayo helyett Timotej Záhumenský állt be a játékba.
  • 89.
    Matúš Turňa helyett Roland Galčík állt be a játékba.
  • 88.
    Matúš Turňa sárgalapot kapott.
  • 85.

GÓÓÓL! Végre! Kalmár Zsolti megcsinált egy gyönyörű lövőcselt, áttette a bal lábára a labdát, és akkora gólt lőtt a bal alsóba, hogy majd´ kiszakadt a háló - 3:2

• 85.
    Kalmár Zsolt gólt rúgott.
  • 82.
    Marek Kristián Bartoš sárgalapot kapott.
  • 80.
    Matúš Mikuš helyett Endy Opoku Bernadina állt be a játékba.
  • 78.

Ismét ott volt a lehetőség! Kalmár cselezte magánt megint tisztára, visszagurított labdáját Herc durrantotta kapura, ám elakadt a sok védőben a lövés.

• 76.

Negyedóra van még hátra. Megvan az esély a gólra, de egy igazán pengés megoldásra lenne nagy szükségünk.

• 75.
    Maksym Tretyakov szögletet rúgott.
  • 74.
    Martin Kuciak sárgalapot kapott.
  • 73.

Huhh, a hálónkba talált a Zólyombrézó, de lest fújt a bíró.

• 72.

Micsoda labdát adott Kalmár Vida Krisznek! Gyönyörű ívben csavarodott, de Vida mellé fejelt.

• 71.

Rendkívül veszélyes fejest láthattunk, de szerencsére csak a kapu mögötti reklámpanelen csattant a labda.

• 70.
    Dávid Leško szabadrúgást lőtt.
  • 69.

A mai nézőszám: 7515

• 68.

Tartjuk, járatjuk a labdát, de kéne valami frappáns elképzelés, hogyan járjunk túl a fehérmezesek eszén, akik szívósan védekeznek.

• 64.

A meccsen először felhangzik a Ki a jobb? Dé-Á-Cé buzdítás.

• 62.

Az egykor nálunk futballozó Turňa csúnyán felrúgta Vida Kristophert, de a bíró nem ítélte sárgalaposnak a szituációt.

• 61.

Bayooo! Meglehetett volna a mesterhármas! Vida Máté mérnöki pontossággal tette a fejére a labdát, de 20 centivel a kapu mellé fejelt!

• 59.
    Michal Breznaník helyett Miroslav Viazanko állt be a játékba.
  • 58.

Zsoltiii! Hány lehetőség kell még? Mindig úgy helyezd azt a labdát!

• 57.
    Marko Divković szögletet rúgott.
  • 57.

A közönség nyomja a csapatot, ahogy csak tudja. Gyerünk, fiúk, kell a gól!

• 55.

Kalmááár! A tizehnatos vonaláról bikázott, de egy újheggyel mellé. A mindenit neki!

• 54.

Jujj, ha csak egy ütemmel lassabb lett volna a labda, Vida Kristopher már küldhette is volna kapura. Kalmár indítása azonban gyorsabb volt, mint Vida.

• 52.
    Dávid Leško szögletet rúgott.
  • 52.

A vér meghűlt bennünk: Breznaník centikkel lő mellé.

• 51.

Šatka fejelte Bayo elé a labdát, aki végre lábbal vette be az ellenfél kapuját.

• 50.
    Vakoun Issouf Bayo gólt rúgott.
  • 49.
    Eric Javier Davis Grajales szabadrúgást lőtt.
  • 49.

GÓÓÓL! Bayo LÁBBAL (!) talált be nagyon közelről - 2:2

• 47.

Huk lemaradt, Breznaník lapos lövése pedig csak kevéssel ment el a bal kapufánk mellett.

• 46.

Spiriak helyett Tretyakov kezdi a második félidőt.

• 46.
    Dominik Špiriak helyett Maksym Tretyakov állt be a játékba.
  • 46.

Szünet.

• 45.

Kuciak szerzi meg a sarokról betett labdát.

• 45.
    Kalmár Zsolt szögletet rúgott.
  • 45.

Egy perc ráadás következik.

• 44.

Rá kell még tennünk egy lapáttal, ha a második játékrészben a magunk javára akarjuk fordítani a meccset.

• 42.

Huhh, észen kellett lennünk, mert egy gyors kontra során veszélyeztetett a Zólyombrézó.

• 42.

A sokat ismételt mondat jut az eszünkbe: A helyzetink megvoltak, csak nem tudtuk berúgni őket.

• 40.

Micsoda cselek Zsoltitól! Magára vállalta az akciót, három embert is nevestségessé tett, de sajnos rosszul célzott. Fantasztikus gól lett volna!

• 38.

Ismét egy Davis-Bayo összjátékot láthattunk, amely akár góllal is végződhetett volna, ha a labda nem Bayo feje búbjára érkezik. Davis annyi labdát ad be a bal szélről, hogy már szinte számon sem tudjuk tartani. Más kérdés, hogy egyelőre csak egyszer tudtuk gólra váltani a centereit.

• 37.

Előbb Sedláček gyenge próbálkozást láthattuk, majd az ellentámadás végén Kalmár távoli bombáját, amely csupán 10 centiméterrel szelelt el a felső léc felett.

• 35.

Beszorítottuk most az ellenfelet, de hiányzik egy jó átlövés, vagy nem várt megoldás.

• 32.
  • 31.

Óriási helyzet! Szép keresztlabdák után végül Davis tette kapu elé, s egyben Vida Kristopher fejére a labdát, de a kapus épp akkorát nyújtózkodott, hogy megkaparintotta a hálóba tartó játékszert.

• 28.

Masszív középcsapat benyomását kelti eddig a Zólyombrézó, amelyik remekül használta ki a gólhelyzeteit: tulajdonképpen kettőből kettőt be is lőtt.

• 27.
    Kalmár Zsolt szabadrúgást lőtt.
  • 26.

Kristopherrel szemben szabálytalankodott a bal szélen Baran, ezért jár most nekünk a szabadrúgás.

• 25.

A harmadik olyan lövést láthattuk Vida Kristophertől, melyet nem tudott kellőképp leszorítani.

• 23.

Vida Kristopher egyenlíteni akart, de túlságosan alányesett a labdának.

• 21.

Vezetéshez jutnak a vendégek. Breznaník élesen meglőtt labdája kötött ki a hálónkban - 1:2

• 21.
    Michal Breznaník gólt rúgott.
  • 20.

A vendégeknél Mikuš próbálkozott egy távoli lövéssel.

• 18.

Vida Kristopher lövési kísérletét jegyezhettük fel, amely azonban nem találta el a kaput.

• 15.

A szöglet után Herc az egész pályán egyedül nyargalt végig a ladbával, az utolsó pillanatban azonban rosszul döntött: a lövés helyett a passzt választotta. Kár érte, óriási helyzet volt!

• 15.
  • 13.

Egyenlítenek a vendégek! Nagyon üresen hagytuk középen a jól helyezkedő Obročníkot, aki 18 méterről tüzelt Jedlička hálójába - 1:1

• 13.
    Michal Obročník gólt rúgott.
  • 11.

Kapufa! Bayo suhant el a bal oldalon, mint egy TGV, majd adta középre a labdát, amely Herchez ugyan nem jutott el, de Kalmárig igen. Zsolti óriási kapufát rúgott.

• 10.

Vida Kristopher fut lesre Bayo indításának pillanatában. A partjelző határozottan emelte a zászlaját.

• 8.

Négy a háromban mentünk kapura, és Davis ezúttal Vida Kristophert hozta játékba, de túl sok védő vette körül, így nem tudta tisztára játszani magát.

• 7.

A gyors vezetés már megvan, most már arra kell összpontosítani, hogy továbbra is ilyen szervezetten és koncentráltan játszunk, mint a meccs elején.

• 4.

Ahogy mondtuk: Davis betette, Bayo befejelte, mint a nagykönyvben. A  kapusnak esélye sem volt elérni a labdát - 1:0

• 4.
  • 3.
  • 2.

Bayo már másodszor fut lesre, de ha egyszer elmegy, reméljük, nem kegyelmez.

• 1.

Elkezdődött a meccs. Hajrá, DAC!

• 0.

Kijöttek a játékosok, a vendégek fehér mezben, mi sárga-kékben.

• 0.

Egyre több szurkoló foglalja el a helyét a lelátón. Minden jel arra mutat, hogy ma is kiváló hangulatú találkozónak nézünk elébe.

• 0.

Talán az utolsó kellemes őszi napok egyike a mai, pillanatnyilag 16 fokot mutat a hőmérő, és süt a nap. Kiváló idő az újabb három pont begyűjtésére. Ha velünk tartanak, nem maradnak le a mérkőzés egyetlen fontos momentumáról sem.

• 0.

Két hét nem olyan sok idő, hogy elfelejtsük, hányadikok is vagyunk, de aki nem tudná, az vessen csak egy pillantást a tabellára:

• 0.

A 17.00-kor kezdődő összecsapás előzetese ide kattintva olvasható.

• 0.

Kéthetes szünet után újra itt a Foruna Liga! A bajnokság 12. fordulójában ma a Zólyombrézó lesz a DAC ellenfele. A mérkőzéshez az onlive kommentátor, Kiss Balázs kíván jó szurkolást!

Peter Hyballa: Fantasztikus foci a nézőknek, kevésbé az én szívemnek

Peter Hyballa (DAC): „Tudtuk, hogy nehéz meccsre számíthatunk, és ez be is igazolódott. Minden elismerésem a kollégámé és csapatáé, mert játszani akarták a focit. Jól kezdtünk, majd rövid időn belül növelhettük is volna az előnyt, de Kalmár a kapufát találta el. Ezután felbátorodtak a vendégek, mi pedig nem tudtuk nagyobb nyomás alá helyezni őket a tizenhatosban. Taktikai változtatásra volt szükség: Špiriak helyett Tretyakovot küldtem a pályára, Vida Máté pedig kihúzódott a jobb szélre, ezáltal Herc került a hatos játékos pozíciójába. Tretyakovra és Divkovićra pedig az egy az egy elleni helyzetekben volt szükség. Az utolsó harminc percben fantasztikus focit láthatott a közönség, az én szívemnek azonban nem tett jót ez a meccs. Nagyon örülünk a győzelemnek. Pačindára már nem gondolok, nem az én játékosom, sok sikert kívánok neki új állomáshelyén. Meccs közben a saját taktikánkra összpontosítottam, és nem arra gondoltam, hogy hol van mellőlem Pačinda. Ami pedig Šatkát illeti. Pénteken beszéltem vele. Tudjuk, hogy hibát követett el a válogatottban. Számíthat valamilyen büntetésre, de a válogatott egyetlen játékosa sem viselkedhet úgy, mint egy bulizós diák. Sajnálom, ami történt, és azt is, hogy lemondott a szövetségi kapitány.”

Marek Fabuľa (Zólyombrézó): „Az eredmény elég kegyetlen a számunkra. Szomorúak vagyunk, de egy kiváló meccset láthattunk. Annak ellenére, hogy idegenben játszottunk, nagyon sok lehetőséget kidolgoztunk. A mérkőzés az elején még nagyon új volt a játékosaim számára, akik talán még sosem láttak együtt ennyi szurkolót. Sikerült azonban összekapni magunkat, és megszereztük a vezetést. A második félidő elején megint olcsón adtuk a bőrünket. Sok helyzetünk volt, de egyéni hibákat is elkövettünk. Látni azonban a fejlődést, és, hogy van arca a játékunknak. Bízom benne, hogy eljutunk majd abba a fázisba is, hogy győzni tudunk Dunaszerdahelyen.”

A FORTUNA LIGA 12. FORDULÓJÁBAN:

Nagyszerű győzelem egy nagyszerű meccsen! Bayo duplája és Kalmár Zsolti szenzációs gólja döntötte el a meccset, melyen ismét helyzetek tömkelegét dolgoztuk ki, mégis „csupán” háromszor találtunk az ellenfél hálójába. Sorozatban a negyedik bajnokinkat is megnyertük.

Kéthetes szünet után ismét hazai környezetben futhattunk ki a pályára, és küzdhettünk meg a három pontért. Aki a játékosok névsorában még Pačindát kereste, annak meg kell barátkoznia a gondolattal, hogy tavalyi gólkirályunkat már nem látja többet sárga-kék szerelésben, ugyanis a válogatott szünet alatt a cseh bajnok Plzeň együtteséhez igazolt. Hyballa kezdőjébe viszont így is bekerült egy szőke hajú játékos, Špiriak, akinek ez volt az első bajnokija az élvonalban, s egyben ő volt a 350. labdarúgó, aki pályára lépett a klub színeiben. Gyors találattal kezdődött a meccs: Bayo az első két percben kétszer is lesre futott, harmadszorra azonban már gólt ünnepelhetett, miután a 4. percben Davis kiváló centerét fejelte Kuciak hálójába – 1:0. Nem telt el sok idő, és már kettővel is mehettünk volna, de Kalmár lövésének előbb a kapus, majd róla lepattanva a kapufa megálljt parancsolt. Ahelyett, hogy megerősítettük volna a vezetést, jöttek a vendégek, és az első komoly támadásukból kiegyenlítettek. A 13. percben nagyon üresen hagytuk a jól helyezkedő Obročníkot, aki 18 méterről tüzelt Jedlička kapujának bal felső sarkába – 1:1. Két perccel később szöglethez jutott a vendégcsapat, ám az ártalmatlan sarokrúgás után előttünk adódott óriási gólszerzési lehetőség. Herc az egész pályán egyedül nyargalt végig a labdával, az utolsó pillanatban azonban rosszul döntött: a lövés helyett a passzt választotta. A 21. percben pedig előnybe került a Zólyombrézó. Breznaník élesen meglőtt labdája zörgette meg a hálónkat – 1:2. Innentől kezdve nem volt más hátra, mint előre. Vida Kristopher háromszor is túl mélyen nyesett a labda alá, Davis pedig gyártószalagon termelte a beadásokat a bal szélről, de mindegyik próbálkozásunk meddő maradt, pedig Vida fejesénél sokan már gólt kilátottak. A 40. percben Kalmár brillírozott, és három embert is nevetségessé téve tüzelt, de ez sem ment be, így egygólos hátránnyal vonultunk be az öltözőbe.

Cserével kezdtük a második félidőt. Cserével és újfent egy gyors Bayo-góllal. Špiriak ezúttal az öltözőben maradt, Tretyakov állt be helyette, ennél azonban jobban lázba hozta a 7515 fős nézősereget, hogy Bayo Šatka fejesét követően ezúttal nem fejjel, hanem lábbal (!) talált a hálóba – 2:2. Ezután Breznaníknak volt egy veszélyes gurítása, utána viszont a mi pillanataink következtek. Sorozatban dolgoztuk ki a veszélyesebbnél veszélyesebb gólhelyzeteket, de Fortuna istenasszony mintha még nem ébredt volna fel a vénasszonyok nyarát sirató bágyadtságából, mert minden próbálkozásunk mellé ment. A B-közép nyomta a csapatot teljes gőzzel, de érezte, hogy hiába a labdatartási fölény és a több lövési kísérlet, kell egy pengés megoldás ahhoz a fránya gólhoz. Kalmár nagyon élt a pályán, cselei élményszámba mentek, Bayónak pedig akár a mesterhármas is összejöhetett volna, ha Vida Máté mérnöki pontosságú centerét a kapuba bólintja. A meccs 64. percében felhangzott a „Ki a jobb? Dé-Á-Cé!” buzdítás is, de a lelátón helyet foglalók nem futhattak be a pályára, hogy gólt rúgjanak. A 71. percben Mikuš ijesztett ránk egy veszélyes fejessel, a labda azonban a kapu mögötti reklámpanelen csattant. Egy perccel később pedig már Vida Kristopher mellé szálló fejese után hördült fel a lelátó. Egyre fogyott az idő, de a srácok nem adták fel: Kalmár sokadik cselsorozatával kápráztatott el bennünket, visszagurított passzát Herc válthatta volna gólra, de lövése elakadt Kuciak kapusban. A 85. percben azonban megtörtént az, aminek meg kellett történnie: Kalmár megcsinált egy gyönyörű lövő cselt, áttette a bal lábára a labdát, és akkora gólt lőtt a bal alsóba, hogy az sokáig okoz még álmatlan éjszakát a zólyombrézói hálóőrnek – 3:2. A meccs végét már rutinosan behúztuk, majd jöhetett az ilyenkor már megszokott győzelmi ünneplés.

Egy vesztes félidőt követett egy győztes, és ismét elpattogtak a hangszálak a meccs végi ünneplésben. A matematika egyszerű: 3>2, azaz egy góllal, vert helyzetből felállva megvertük a szívós vasgyáriakat, és továbbra is „lőtávolban” tartjuk a Slovant, viszont négy pontra leráztuk magunkról a bennünket követő Zsolnát. Kemény hét vár azonban a csapatra: kedden a kupában a Szenice otthonában kell kivívni a negyeddöntős részvétel jogát, majd jövő szombaton a szezon leghosszabb utazása vár ránk, mivel a keleti végeken, Nagymihályban lépünk pályára. Aki csak teheti, tartson a csapattal. Ha olyan játékot fognak nyújtani a srácok, mint a mai, biztos, hogy megéri!

FC DAC 1904 - FK ŽELEZIARNE ZÓLYOMBRÉZÓ 3:2 (1:2)

Fortuna Liga, 12. forduló, MOL Aréna, 2018.10.20., 17:00

Játékvezetők: Kružliak - Ádám, Roszbeck