MérkőzésFK Szenice vs FC DAC 1904 Dunaszerdahely
    >>
Désiré Segbé Azankpo 56
    >>
Frank Andersson Castañeda Velez 81
90+3. perc5 - 1FC DAC 1904 Dunaszerdahely

• 94.

Vége, eddig tartott. Meglepő és súlyos vereséget szenvedtünk Szenicén. Az okokat majd elemzik, akiknek ez a dolguk. Marad a bajnokság. Kiss Balázs köszöni figyelmüket!

• 90+2.

Óriási eső zúdul a pályára. Talán bennünket siratnak az égiek, mert egy biztos: számunkra ma befejeződtek a kupaküzdelmek. A Szenice teljesen megérdemelten megy tovább.

• 90+1.
    Vida Kristopher András szögletet rúgott.
  • 90.
    Christián Herc szabadrúgást lőtt.
  • 87.

Bilenkyi került lőtávolba a kaputól, s ha már így járt, meg is próbálta. Blokkolták.

• 85.
    Sacha Petshi helyett Naren Stiven Solano Perea állt be a játékba.
  • 84.
    Kalmár Zsolt helyett Martin Bednár állt be a játékba.
  • 82.

5:1 - Castaneda bombagólt akaszt Jedlička kapujába. Kiestünk.

• 82.
    Jean Deretti helyett Alan Kováč állt be a játékba.
  • 81.
    Frank Andersson Castañeda Velez gólt rúgott.
  • 80.

Záhumenský becserélése hozott ugyan némi színt a játékunkba, de ő sem tudja megváltani a világot, mert egyszerűen nem tudunk gólhelyzetbe kerülni. A megszokott gegenpressingből most szinte semmit nem látunk a fiúktól.

• 79.
    Jose Luis Mendes Lopes Zezinho szögletet rúgott.
  • 78.
    Patrick Kojo Asmah helyett Victor Clotaire Michel Nirennold állt be a játékba.
  • 77.

Vida Kristopher lövése nem okozott különösebb gondot Tabordának.

• 75.

Ápolás miatt áll a játék. Amiilyen izgalmas volt az első félidő, olyan gyatra a második...

• 74.

A mai nézőszám 484.

• 73.

Szurkolóink mindenesetre még bíznak a (szinte) lehetetlenben.

• 72.
    Eric Javier Davis Grajales helyett Stanislav Bilenkyi állt be a játékba.
  • 70.

Nem hisszük, hogy bárki is ilyen eredményt jósolt volna a meccs előtt. 20 percünk van hátra, hogy csodát tegyünk, de ebben a félidőben szinte egy rendes támadásunk sem volt. Jól jellemzi a helyzetet, hogy Bayo az imént luftot rúgott. Mi van veletek, fiúk?

• 67.
    Marko Divković helyett Timotej Záhumenský állt be a játékba.
  • 66.
    Carlos Daniel Silveira Da Graca Kay gólt rúgott.
  • 66.

4:1 a hazaiak javára, Kay válotta góllá a pontrúgást. Ez így már elég kegyetlen.

• 66.
    Jose Luis Mendes Lopes Zezinho szabadrúgást lőtt.

• 63.

Két gólt kéne rúgni legalább a tizenegyesekhez. Ennek ellenére a Szenice jön egy szöglettel.

• 62.

• 59.
    Kalmár Zsolt sárgalapot kapott.
  • 58.

A 200 fős sárga-kék szurkolótábor közben egy "Avanti ragazzi di Budapest ´56" - felirattal emlékezik meg a mai ünnepről.

• 56.
    Désiré Segbé Azankpo gólt rúgott.
  • 56.

3:1. Azankpo

• 55.

Vezet a Szenice! Ezt nem lehet szebben leírni: addig-addig bénáztunk hátul, míg Deretti befejelte - 2:1

• 55.
    Jean Deretti gólt rúgott.
  • 53.

Kezd egyre hidegebb lenni itt, Szenicán. Nem bánnánk, ha a hazaiak latin-amerikai játékosai már a meccs utáni teázásra gondolnának gólszerzés helyett.

• 48.

Deretti fejel kapura, Jedlička bravúrral szögletre ment.

• 47.

Vida Kristopher tette Tretyakov fejére a labdát, amelyet Taborda szorított magához magabiztosan.

• 46.

Cserék nélkül folytatódik a második játékrész.

• 46.

15 perc pihenő következik.

• 45.

Egy perc a hosszabbítás.

• 44.

Ez is bemehetett volna! A sarok után Vida Kriszhez került a labda, aki Tretyakovhoz továbbított, majd bikázott, de Taborda védte a lapos bombát.

• 44.
  • 42.

És megintcsak Bayo! Most egy hosszan előrevágott labdával iramodott meg, de szorongatta őt egy szenicei, s lehet, hogy épp ezért rontott a végén. Csak centikkel ment mellé a lövés.

• 41.

Ismét Bayo! Ezúttal egy kapu előtti kavarodás után kapott labdát, majd tüzelt, de Taborda nagyot védett.

• 40.

ZICCER! Davis ezúttal nagyon pontos labdával kínálta meg Bayot, aki mintegy öt méterre a kaputól az égbe rúgta a 100 %-os helyzetet.

• 39.

Sok futás, pontatlan befejezés - ezt láthattuk most előbb Davistől, majd Tretyakovtól is,

• 35.
    Désiré Segbé Azankpo sárgalapot kapott.
  • 34.

Tetszetős egyérintőzés után Divković lőtte be laposan középre a labdát, de a hazai védők megelőzték a lőni készülő Kalmárt.

• 31.

Petschi tört be a 16-osunkba, majd Huknak kellett mentenie az utolsó pillanatban. Kissé szervezetlennek tűnik most a játékunk. Le kell nyugodni, és újra magunkhoz ragadni az irányítást.

• 29.
  • 27.

KIEGYENLÍT A SZENICE! Könnyelműen eladtunk egy a labdát a pálya közepén, majd a hazaiak lekontráztak bennünket, és Castaneda fejjel kiegyenlített 1-1

• 27.
  • 25.

Taborda kapus igényel ápolást. A hazai csapat kisebb taktikai megbeszélést tart ezidő alatt.

• 24.

KAPUFA! Zsolti helyezett lövése a kapufáról vágódott vissza a mezőnybe. Centiken múlott a gétgólos vezetés.

• 24.
  • 23.

Tetyakovot buktatták a 16-os sarkában. Kiváló helyről végezhetjük el a pontrúgást.

• 22.

Vida Kristopher távolról tüzelt, de célt tévesztett a lövése. Ilye láttunk tőle szombaton is vagy hármat.

• 20.

Bayo kapura durrantott egy labdát, amelyet Taborda oldalbordája állított meg. Pár minutummal később már Kalmár löketénél jeleskedett a hazai hálóőr.

• 19.

Bayót húzták-vonták a középpályán, ezért ítélt szabadot számunkra a játékvezető. Kalmár beívelt labdájáról azonban lemaradtak a csatáraink.

• 18.
  • 17.
  • 15.

Úgy keveri a szél a stadionban a leveleket, mintha havazna. Ha hózápor nem is, gólzápor még lehet ezen a meccsen, amely eddig egész jó kis mérkőzésnek tűnik.

• 14.
  • 13.

A sárga-kék szurkolók ma is kiválóak, most épp egy Bayo helyzetnek tapsolnak.

• 12.

• 11.

Ejha, Bayo és Vida Kristopher hoz össze majdnem egy gólhelyzetet, de tisztázni tudnak hátul a védők.

• 9.

Újabb zavar a kapunk előtt! Jedlička öklözni próbált egy betett labdát, de elég szerencsétlenül ért csak hozzá, végül azonban Vida Máté takarított. Az ellentámadásból Divković hozhatta volna nehéz helyzetbe a hazai védelmet, de sajnos elkönnyelműsködte a helyzetet.

• 8.
  • 8.

• 6.

Forró pillanatok Jedlička kapuja előtt! Előbb Zezinho lőhetett teljesen tisztán, majd Petschi ismételhetett, de Jedlička mindkét esetben hárítani tudott, így góltól mentette meg a csapatot.

• 4.

GÓÓÓL! Nem kellett sokat várni a gólra, Tretyakov másodszorra már sokkal jobban célzott, és megszerezte a vezetést - 0:1

• 4.
    Maksym Tretyakov gólt rúgott.
  • 3.

Tretyakov próbálkozott egy beadássala bal szélről, de eléggé alányúlt a labdának, így az a kapu fölött hagyta el a játékteret.

• 1.

Bayo ért elsőként a labdába, ezzel elkezdődött a mérkőzés. Hajrá, DAC!

• 0.

Közben készülnek a mai csoportképek, a Szenice talpig pirosban, mi pedig talpig feketében játszunk ma.

• 0.

A 11 °C fokos hideg és a szeles idő ellenére is sokan elkísérték csapatunkat az Erdőhátra. Az biztos, hogy a lelátói hangpárbajt már most megnyertük.

• 0.

A játékosok már melegítenek. Szükség is lesz a jól bemelegített izmokra, mert meglehetősen hideg van itt, az erdőháton.

• 0.

A Slovnaft Cup versenykiírása alapján a negyeddöntőig egy mérkőzésen dől el a továbbjutó kiléte. Döntetlen esetén nincs hosszabbítás, egyből a tizenegyespárbaj következik. Részletes meccselőzetes ide kattintva olvasható.

• 0.

Peter Hyballa ebben a felállásban küldi pályára a csapatot:

Jedlička - Davis, Huk, Šatka, Vida M. - Herc, Kalmár, Vida K. - Tretyakov, Divković, Bayo

• 0.

A Szenice-DAC párharc 19.00-kor kezdődik.

• 0.

Három nap elteltével újra DAC-meccs! Ma a Szlovák Kupa nyolcaddöntőjében kell legyőznünk a Szenicét ahhoz, hogy még tavasszal is versenyben legyünk a kupában. Ha velünk tartanak, nem maradnak le a mérkőzés egyetlen fontos mozzanatáról sem. Kiss Balázs onlive kommentátor kíván jó szurkolást!

A SLOVNAFT CUP 5. FORDULÓJÁBAN:

Szertefoszló kupaálmok. Meglepő, egyben súlyos vereséget szenvedtünk a bajnokság utolsó helyezettjétől a kupában. A Szenice ma begyűjtötte a skalpunkat, és öt gólt lőve teljesen megérdemelten jutott tovább a Slovnaft Cup negyeddöntőjébe.

Egy hónapon belül másodszor látogattunk az Erdőhátra, de míg szeptember 29-én három bajnoki pontért jöttünk, most azzal a céllal, hogy továbbjussunk a Szlovák Kupa negyeddöntőjébe. Peter Hyballa a lehető legerősebb csapatot küldte pályára, de ellenfelünk is három támadót nevezett a kezdőbe. A meccs pedig szinte ugyanúgy kezdődött, mint három napja a Zólyombrézó elleni bajnoki, mert akárcsak szombaton, most is a 4. percben szereztük meg a vezetést. A különbség csupán az volt, hogy ezúttal Tretyakov talált a hálóba egy pazar lövésből – 0:1. Utána Jedlička kapuja előtt vált forróvá a helyzet: előbb Zezinho lőhetett teljesen tisztán, majd Petschi ismételt, de kapusunk mindkét esetben hárítani tudott. Pár perccel később ismét neki kellett öklöznie egyet, de Vida Máté segédletére is szüksége volt, aki ezúttal a takarító szerepét vállalta magára. A gyorsan megjátszott ellentámadásból Divković hozhatta volna nehéz helyzetbe a hazai védelmet, ha nem könnyelműsködi el a helyzetet. Bayo, Vida és Kalmár is próbálkozott ezután egy-egy lövéssel, sőt, utóbbi a kapufát is eltalálta. A hazaiak azonban a 27. percben kihasználták a pontatlanságunkat. Könnyelműen eladtunk ugyanis egy labdát a pálya közepén, ezzel lekontráztak, Castaneda pedig fejjel kiegyenlített – 1:1. A gól meghozta a vendéglátók lövő kedvét, és csak kevésen múlott, hogy nem fordították maguk javára a mérkőzés állását. Kissé szervezetlennek tűnt ezekben a percekben a játékunk, mégis megvolt az esélyünk a gólszerzésre. A 40. percben Davis egy nagyon pontos labdával kínálta meg Bayót, aki mintegy öt méterre a kaputól az égbe rúgta a ziccert, egy perccel később pedig Tabordát vette célba, s ugyanígy tett a lefújás előtt Tretyakov is, aki egy fű alatti lapos bombával próbálkozott.

Tretyakov fejesévél indítottuk a második félidőt. Utána Deretti szintén fejjel próbálkozott, de Jedlička bravúrral szögletre mentett. Ekkor viszont már sejteni lehetett, hogy újabb próbálkozások jönnek a hazaiaktól. És jöttek is, sőt! Az 55. percben megfordította a meccset a Szenice, Deretti fejjel volt eredményes – 2:1. És, hogy teljes legyen a tanácstalanság játékosaink között, egy percen belül jött a harmadik hazai találat is. Ezúttal Azankpo egy hosszasan előrevágott labdát juttatott a hálónkba – 3:1. A vendéglátók ekkor már nagy kedvvel fociztak, és érezték, hogy megvan az esélyük a visszavágásra a bajnokságban elszenvedett vereségért. Az első félidőben mutatott játékunkból szinte semmit nem mentettünk át a másodikba: a passzaink pontatlanok voltak, lövési kísérletünk szinte alig akadt. A szeniceiek viszont nagyon hatékonyan használták ki a helyzeteiket. A 66. percben Zezinho végezhetett el egy szabadrúgást, beívelt labdáját pedig Kay értékesítette – 4:1. Nem volt kérdés, innen már nem tudjuk még csak döntetlenre sem menteni a meccset. A fiúk elkeseredetten és sikertelenül próbálkoztak a támadások szövögetésével. A csereként pályára lépő Záhumenský a baloldalon még megforgatta kicsit a védőket, de azok rendre megoldották a feladatukat. Kalmár is kiosztott két gyors kötényt a középpályán, de azon kívül, hogy szemre szép volt, sokra nem mentünk vele. A kegyelemdöfést Castaneda adta meg számunkra a 81. percben. Ekkor már az eső is kitartóan esett, s talán kicsit bennünket is sirattak az égiek, mert biztossá vált, hogy számunkra befejeződtek a kupaküzdelmek.

Talán a legvérmesebb szurkolóink sem emlékeznek arra, mikor kaptunk utoljára öt gólt. Ma viszont belefutottunk egy – remélhetőleg kijózanító – pofonba, s kiszálltunk a kupaküzdelmekből. Bár gyors góllal megszereztük a vezetést, utána mégis szellős védelemmel és sok hibával futballoztunk, aminek meg is lett az eredménye. Nem marad más, mint a bajnokság, amelynek következő mérkőzését szombaton játsszuk idegenben, a Nagymihály ellen.

Peter Hyballa (DAC): „Gratulálok az ellenfélnek, teljesen megérdemelt vereséget szenvedtünk. Jól kezdtük a meccset, de a Szenica megfordította az állást. Ha folyamatosan nyer a csapat, mindig éhesnek kell lenni a következő győzelemre. Az mérkőzés előtt rossz előérzetem volt, ez nem a mi napunk volt. Az 5:1-es eredmény is megérdemelt. Csapatként győzünk, csapatként kapunk ki. A kupa számunkra véget ért, marad a bajnokság.”

Frederico Ricardo (Szenice): „Ilyen a futball. Ugyanaz az edző ül itt, és az ország egyik legjobb csapata, akitől kikaptunk egy hónapja. A mai a mi napunk volt. Nagyon boldog vagyok, és büszke is. Remélem, ez a győzelem erőt ad a további küzdelmekhez.”

FK SZENICE - FC DAC 1904 5:1 (1:1)

Slovnaft Cup, 5. forduló, FK Szenice Stadion, 2018.10.23., 19:00

Játékvezetők: Chmura - Chládek, Jekkel

Nézőszám: 484

Góllövők: 27., 82. Castaneda, 55. Deretti, 56. Azankpo, 66. Kay, ill. 4. Tretyakov

Sárga lap: 35. Azankpo, ill. 59. Kalmár, 65. Huk

DAC: Jedlička - Davis (72. Bilenkyi), Huk, Šatka, Vida M. - Herc, Kalmár (84. Bednár), Vida K. - Tretyakov, Divković (67. Záhumenský), Bayo

Szenice: Taborda - Asmah (78, Nirennold), Dias, Kay, Kotula - Otrísal, Petshi (85. Solano), Zezinho - Deretti (82. Kováč), Azankpo, Castaneda

Labdatartás: % - %

Lövések: kapura: 8:9 , mellé: 3:10