MérkőzésMFK Zemplín Nagymihály vs FC DAC 1904 Dunaszerdahely
    >>
Jozef-Šimon Turík 67
    >>
Peter Kolesár 86
90+2. perc2 - 1FC DAC 1904 Dunaszerdahely

• 90+2.

Lefújta a bíró, kikaptunk. Négy győztes meccs után szenvedtünk vereséget. Folytatás egy hét múlva a MOL Arénában, a Nyitra ellen. Kiss Balázs köszöni a figyelmüket.

• 90.

Két perc a ráadás.

• 90.
    Peter Kolesár helyett Martin Regáli állt be a játékba.
  • 89.

Legalább az egyik pontot megmenthetnénk.

• 89.
    Stanislav Bilenkyi helyett Eric Javier Davis Grajales állt be a játékba.
  • 86.

És tessék... Ez a csapat nem mi vagyunk, hanem a Nagymihály. Peter Kolesár bevette a kapunkat - 2:1

• 86.
    Peter Kolesár gólt rúgott.
  • 85.

Úgy néz ki a játék, hogy bármelyik csapat lőhet gólt. Most épp Tretyakov próbálkozott,

• 84.

A hangosbemondó jelenti, a mai nézőszám: 1736

• 82.
    Jozef-Šimon Turík helyett Martin Kolesár állt be a játékba.
  • 79.

Sulley fejel Jedlička ölébe egy gyors nagymihályi kontrából. Ez is nagy helyzet volt, csak a rossz oldalon! Ezekben a pillanatokban szinte kettészakadt a pálya.

• 79.
    Kalmár Zsolt szögletet rúgott.
  • 78.

GÓLHELYZET! Tretyakov ívelt a kapu elé, Divković precíz fejesét kinyomta a sarokból Kira.

• 77.

Mivel Kalmár az előbb begyűjtötte idei ötödik sárgáját is, kénytelen lesz kihagyni a jövő heti Nyitra elleni hazai meccset.

• 77.
  • 76.

GÓLHELYZET! Kalmár kínálta meg Bayót, aki kapura is pöccintette a labdát, de nem elég erősen, így az egyik hazai védő még utolérte azt a vonal előtt.

• 74.
    Blažej Vaščák helyett Dawid Kurminowski állt be a játékba.
  • 70.

Húsz perc van még hátra a lefújásból, Gyerünk, fiúk, fordítsuk meg! Huk jött fel fejelni a szöglethez, de mellé ment a fejéről a labda.

• 70.
  • 67.

Egál. Nem tudtuk feltartóztatni a szépen felélített hazai támadást, Turík laposan lőtt Jedlička háojába - 1:1

• 67.
    Jozef-Šimon Turík gólt rúgott.
  • 66.

Bayo és Kalmár Zsolti ijesztett rá Carrillora, de nem eléggé.

• 62.
    Vida Kristopher András helyett Marko Divković állt be a játékba.
  • 61.

GÓÓÓL! Davis nyeste kapura a szabadot. Kirának még sikerült azt a kapufára csúsztatnia, de ezúttal velünk volt a vas, és a labda a hálóba táncolt - 0:1

• 61.
    Eric Javier Davis Grajales gólt rúgott.
  • 61.
    Eric Javier Davis Grajales szabadrúgást lőtt.
  • 60.

Kalmár Zsolti kezdett volna bele egy szép cselsorozatba, de ezt nem nézte jó szemmel az őrzője, inkább felrúgta 18 méterre a kaputól. Jön a szabad.

• 55.

GÓLHELYZET! Herc harcolta magát helyzetbe, aztán a jobb helyzetben érkező Tretyakovhoz passzolt, aki a 120 vendégdrukkel előtt centikkel a kapu fölé bombázott.

• 53.

Záhumenskýt buzdítja hangosan a vonal mellől Hyballa. Ez a buzdítás most egyben dícséret is volt egy pompás helyzetfelismerésért, amely végül mégis meddő maradt.

• 52.

Pontatlanság, rossz passzok, bedobások - jobbára csak ilyen játéknak lehettünk szemtanúi az elmúlt percekben.

• 46.
    Peter Kolesár szögletet rúgott.
  • 46.

Máris egy gyors hazai szöglettel folytatódott a meccs.

• 46.

Véget ért az első félidő.

• 45.
    Brian Iloski szabadrúgást lőtt.
  • 44.

Jedličkának kellett öklöznie Kolesár próbálkozása után.

• 44.
    Vida Kristopher András sárgalapot kapott.
  • 41.
    Brian Iloski szögletet rúgott.
  • 38.

GÓLHELYZET! A sarokról érkező beadásból Záhumenský szerezhetett volna gólt, ha nem fejeli mellé.

• 38.
  • 37.

HELYZET! Herc szépen indította Bayót, viszont Kira is kitalálta csatárunk szándékát, és önfeláldozóan vetődött a labda útjába.

• 35.

Ígéretes akcióban lest fúj ellenünk Kráľovič sípmester.

• 33.

Kiszorított helyzetből, az alapvonal mellől próbálkozott lövéssel a hazai csatár, de Jedlička fogta a laposan érkező löketet.

• 30.

GÓLHELYZET! Tretyakov kitűnő labdával kínálta meg Kalmárt. Zsolti szemben a kapuval a hálóőrbe, Kirába rúgta a tutit.

• 29.

Huk kap fájdalmas arcot vágva a bokájához, a hazaiak fütyülnek, de a bíró a számunkra ítélt szabadot.

• 28.
    Kalmár Zsolt szabadrúgást lőtt.
  • 28.

Vaščák előbb belekapott Herc szemébe, majd elrúgta a labdát, ezért kapott sárga lapos figyelmeztetést.

• 28.
    Blažej Vaščák sárgalapot kapott.
  • 27.
  • 26.

Harcoljatok, harcoljatok! - szól a buzdítás a vendégszektorból.

• 22.

Újabb szép akció, melyet Kristopher indított el középről, s a végén Herc lőhetett volna belőle gólt, de nem szorította le kellőképp a labdát.

• 21.

Jó focit játszik a két csapat, bár hibák mindkét oldalon vannak. Ha minden helyzet bemegy, akár már 3:3 is lehetne az állás.

• 20.
  • 20.

A sarok után Záhumenský fejelt centikkel a kapu mellé.

• 20.

SZÉP KONTRA végén Vida Kristopher a kapusba rúgta a száz százalékos helyzetet.

• 18.
  • 17.

Nawotka lapos löketét védte Jedlička, az ellentámadásnál pedig Bayo elől tisztáztak az utolsó pillanatban.

• 15.

Újabb hazai lehetőség marad kihasználatlanul, ezúttal Sulley kapott egy pontos labdát fejre, de a léc fölé bólintott. Sajnos elég szabadon hagytuk őt, ha higgadtabb a befejezésnél, már vezetne a Nagymihály.

• 13.

Kolesárnak lett volna elég ideje, hogy jobban megcélozza Jedlička kapuját, de szerencsére elkapkodta a helyzetet, és gyatrán föl emelt.

• 11.

Bayooo! Öt méterre a kaputól fölé lőtte! Kalmár kiváló helyzetfelismerésének köszönhetőn Herc kapott remek labdát, majd Bayóhoz továbbított, de ő meg elpuskázta.

• 9.

Záhumenský is előrejött a szögletnél. Biztos dupla elszántsággal játszik a srác, hiszen az elmúlt időben kevesebb játéklehetőséget kapott Hyballától, ráadásul korábban épp Nagymihályban játszott.

• 9.
  • 8.
  • 8.

Tretyakov gyújtotta be a rakétáit a bal szélen, beadásá Bayót kereste, ám az egyik hazai védő szögletre mentett.

• 7.

Turik távoli próbálkozása téveszt célt. Mindenesetre aktívabbak a hazaiak a meccs első perceiben.

• 6.

Ezúttal jobban levédekeztük az akciót, mint az előbb.

• 6.
  • 3.

Sulley fejelt! Jedlička nyújtózkodva fogta a hálóba tartó labdát. Bizony, bizony, ez tiszta helyzet volt. Jó lesz, ha odafigyelünk a pontrúgásokra (is).

• 3.
    Igor Žofčák szabadrúgást lőtt.
  • 1.

Elkezdődött a meccs, hajrá, DAC!

• 0.

Felsorakoztak a játékosok a kezdéshez. Csalóka a kép, mert van egy sárga-kék csapat a pályán, de ezeket a színeket ma a hazaiak viselik, mi pedig feketében játszunk. A vendégszektor is elég szépen megtelt a pillanatokon belül kezdődő összecsapásra.

• 0.

A mérkőzés részletes előzetese pedig ide kattintva olvasható.

• 0.

Pillanatnyilag így fest a tabella:

• 0.

A Fortuna Liga 13. fordulójában egészen Nagymihályig utazott a csapat, itt kellene ma igazolnunk, hogy nem véletlenül állunk a tabella második helyén. A 17.00-kor kezdődő mérkőzéshez jó szórakozást kíván a meccs kommentátora, Kiss Balázs.

A FORTUNA LIGA 13. FORDULÓJÁBAN:

Elszenvedtük idei második vereségünket. Davis szabadrúgásgóljára a nagymihályiak két szép találattal válaszoltak, így pont nélkül térünk haza a hosszú keleti útról. Ezúttal is több lehetőségünk volt a gólszerzésre, de a helyzetkihasználásunkon javítani kell a jövőben.

Feledtetni a Szenicén elszenvedett kupafiaskót – ezzel a határozott céllal indult útnak a csapat Nagymihályba, már egy nappal a mérkőzés előtt. Az úton talán volt elég idő elgondolkodni azon, milyen taktikával is menjünk harcba az utóbbi időben egyre jobb formát mutató nagymihályiak ellen. Azt, hogy tényleg jó passzban vannak, már a 3. percben megmutatták, amikor Sulley fejéről szállt a labda a hálónk felé, de Jedličkának sikerült megakadályoznia a korai gólt. A mi első igazi nagy helyzetünkre a 11. percig kellett várni. Kitalálják, ki lehetett volna a gólszerző, ha csak annyit írunk: öt méterre a kaputól fölé lőtte? Talált, süllyedt: Bayo. Kalmár kiváló helyzetfelismerésének köszönhetőn Herc kapott remek labdát, majd az elefántcsontparti csatárunkhoz továbbított, de a végét már tudják… Utána Peter Kolesár, majd a hórihorgas Sulley, végül Nawotka könnyelműsködött el egy-egy helyzetet. Ha higgadtabbak a befejezésnél, mindhárman megszerezhették volna a vezetést a csapatuk számára. Vida Kristopher is betalálhatott volna egy tanítani való kontratámadás végén, de Kirába lőtte a százszázalékos ziccert. A megítélt sarokrúgás után Záhumenský fejelt mellé. Jó focit játszott a két csapat, bár hibák mindkét oldalon akadtak. Ha minden helyzet bemegy, már 3:3-at mutatott volna az eredményjelző. Herc fölé szálló lövése után felhangzott a “Harcoltatok, harcoljatok!” buzdítás is a vendégszektorból. Talán ennek hatására jött is az újabb gólhelyzet: Tretyakov kitűnő labdával kínálta meg Kalmárt, aki Kirába rúgta a tutit. Később még Bayónak és a támadásokhoz felzárkózó Záhumenskýnek is volt egy-egy góllal kecsegtető próbálkozása, de mindkét lehetőség kihasználatlan maradt.

Térfélcsere után jobbára csak mezőnyjáték zajlott a pályán, helyzetekkel, látványos akciókkal nem kényeztettek el bennünket a játékosok. Pontatlanságból, rossz passzokból, bedobássorozatokból viszont annál többet láthattunk. Hyballa ezen a meccsen talán Záhumenský nevét ejtette ki a legtöbbször, és Timo hasznos játékkal igyekezett is meghálálni a mester bizalmát, de a várt átütőerő valahogy az ő játékából is hiányzott. Az 55. percben aztán Herc harcolta magát helyzetbe, aztán a jobb pozícióból érkező Tretyakovhoz passzolt, aki a 120 vendégdrukker előtt centikkel a kapu fölé bombázott. Fél órával a vége előtt Kalmár Zsolti kezdett volna bele egy szép cselsorozatba, amit nem nézett jó szemmel az őrzője, inkább felrúgta 18 méterre a kaputól. Davis nyeste kapura a szabadrúgást, Kirának még sikerült a kapufára csúsztatnia, de ezúttal velünk volt a vas, és a labda a hálóba táncolt – 0:1. Nem tartott sokáig az örömünk, a 67. percben máris egalizált a hazai csapat. Nem tudtuk feltartóztatni a szépen felépített hazai támadást, melynek végén Turík laposan lőtt Jedlička hálójába – 1:1. Később egy sárgát is begyűjtött a hazai gólszerző: a pálya közepén visszarántotta a ritmust felvevő Kalmárt, aki nem hagyta szó nélkül a vele ellen elkövetett szabálytalanságot, ám cserébe ő is megkapta a maga sárgáját. Mivel ebben az idényben ez volt az ötödik ilyen színű lapja, így kénytelen lesz kihagyni a jövő heti, Nyitra elleni hazai meccset. A „kártyázás” után Bayo került óriási helyzetbe: Kalmár labdáját azonban csak olyan gyengén pöccintette az üres kapura, hogy Beskorovainyi még épp utolérte azt a gólvonal előtt. Kicsivel később Tretyakov ívelt a kapu elé, Divković precíz fejesét viszont nagy bravúrral kinyomta a sarokból Kira. A 85. percben azt jegyeztük fel az élő közvetítésben, hogy a játék képe alapján bármelyik oldalon eshet gól, és mintha a mai meccs forgatókönyvírója is épp így látta volna, mert egy perccel később jött is a találat – kár, hogy nem a mi részünkről. A lestaktikát kijátszva Peter Kolesár találta szembe magát Jedličkával, és bevette a kapunkat – 2:1. A hátralévő szűk időben sajnos már nem tudtunk mit kezdeni az eredménnyel, így négy győztes meccs után elszenvedtük idei második vereségünket.

A Dunaszerdahelyrtől 470 kilométerre fekvő zempléni stadionban is 120 DAC-drukker buzdította a csapatot, akik annak reményében jöttek ki a meccsre, hogy a srácok feledtetik velük a keddi kupavereséget. A végén azonban csalódniuk kellett, mert bár Davis szép góllal megszerezte a vezetést, a végén mégis 2:1-es hazai győzelem került a forgatókönyvbe. Az ünnepnapokkal tűzdelt jövő héten fel kell készülnünk a következő hazai összecsapásra, és le kell gyűrnünk a Nyitrát, ha továbbra is ott akarunk maradni a második helyen. A Slovan visszapillantó tükrében most lemaradtunk egy kissé, de ha ismét rálépünk a gázra, akkor még az idén megszorongathatjuk őket. Szombaton tehát DAC-Nyitra, 17.00-tól, a MOL Arénában.

Peter Hyballa (DAC): „Gratulálok az ellenfélnek. Az első húsz percben problémánk volt a hosszú labdák utáni lepattanókkal, melyeket begyűjtöttek a házigazdák. Ekkor jobbak voltak, aztán feljavultunk, és elkezdtük játszani a saját játékunkat. A második félidőben már jobban kombináltunk, többet birtokoltuk a labdát, de a nagymihályiak állandóan veszélyesek voltak. Ez volt a hatodik olyan mérkőzésünk, amikor mi rúgtuk az első gólt, majd betalált az ellenfelünk is. Jellemző, hogy minden meccsen nagyon sok helyzetet kidolgozunk, ezek mindegyikét azonban nem tudjuk értékesíteni. Jelenleg ez a legnagyobb problémánk. A mai összecsapás megmutatta, mi a realitás. A csapatomra viszont nem haragszom, ebben a bajnokságban bárki legyőzhet bárkit.”

Anton Šoltis (Nagymihály): „Az eddigi legjobb mérkőzést láthattuk itthon ebben a szezonban, amelyen megvolt a tempó és a kellő érzelem. Az első húsz percben letámadtuk a vendégeket, utána kiegyenlítettebbé vált a játék. Tudtuk, hogy nem adhatunk nekik elég területet. Köszönettel tartozom a játékosaimnak, Kira meccsben tartott minket, és összességében megérdemelten tartottuk itthon a három pontot.”

MFK ZEMPLÍN NAGYMIHÁLY - FC DAC 1904 2:1 (0:0)

Fortuna Liga, 13. forduló, MFK Zemplín Stadion, Nagymihály, 2018.10.27., 17:00

Játékvezetők: Kráľovič - Tomčík, Borsányi