• Sárgalap (90+1. perc)Martin Jedlička
  • Szöglet (90+5. perc)Erik Daniel
  • Csere (90+5. perc)Vida Kristopher AndrásMilan Šimčák
  • 97.

NA VÉGRE! Az utolsó percek igazán izgalmasra sikeredtek, de végül meglett a győzelem! Most két hét szünet következik, majd a Trencsént fogadjuk a MOL Arénában. Kiss Balázs köszöni figyelmüket.

• 90+5.
    Vida Kristopher András helyett Milan Šimčák állt be a játékba.
  • 90+5.
    Erik Daniel szögletet rúgott.
  • 90+5.

BAYO gurítása Macíké lett. Ez is hatalmas gólhelyzet volt!

• 90+3.

Kalmár és Bayo összjátéka után előbbi perdít a háló fölé!

• 90+1.
    Martin Jedlička sárgalapot kapott.
  • 90+1.

BAYO EMEL A KAPU FÖLÉ!

• 87.
    Marko Divković helyett Stanislav Bilenkyi állt be a játékba.
  • 87.

Emberhátrányban is nagyon küzd az egyenlítésért a vendéglátónk. Összpontosítani kell, fiúk! Most Herc ápolása miatt áll a játék.

• 85.

Vida Krisz az alapvonalig nyargalt egy labdáért, de a visszagurítás Macíké lett.

• 83.

Szűk tíz perc van még hátra a végéig. Annyi, ahány emberrel játszik az ellenfél. Fokoznunk kéne a nyomást, és akkor meglehet a gól. Bayo az elmúlt percekben háromszor is lesen volt.

• 82.
    Ismar Tandir helyett Štefan Gerec állt be a játékba.
  • 81.

Fantasztikus védelmi munkát láthattunk VIda Mátétól!

• 78.

Kártyázott egyet a két csapat. A lényeg, hogy a hazaiak megfogyatkoztak.

• 73.

KALMÁR LÖVÉS! Nem passzolt, mert lesen álltak a társai, helyette lőtt, de még mekkorát! Macík védése sem volt kicsi, meg kell jegyezni. Mindannyian a fejünkhöz kaptunk.

• 72.

Megint akkor helyzetek maradnak kihasználatlanul, mint a bécsi kapu.

• 70.

VIDA RÚG FÖLÉ! Pedig olyan szépen megcsinálták a nehezét Kalmár Zsoltival. Krisz kiugratta Zsoltit, aki parádésan visszatette neki a labdát, melyet viszont kapásból fölé lőtt. Macík megkönnyebbülhetett.

• 66.

Jonec fejelt mellé! Egyenlíthettek volna a hazaiak, ezúttal is óriási mázlink volt!

• 66.
  • 66.

HATALMAS VÉDÉS Jedličkától! Gál-Andrezly lövését hárította bravúrral.

• 65.

1749 a mai nézőszám, ebből 180 a DAC-nak szurkol.

• 62.
    Erik Daniel szabadrúgást lőtt.
  • 61.
    Matej Kochan helyett Zinedin Mustedanagić állt be a játékba.
  • 61.
    Dalibor Takáč helyett Tihomir Kostadinov állt be a játékba.
  • 59.

Ez volt Bayo kilencedik gólja a bajnokságban.

• 58.

Bayo gólját még Hyabbal is odafutott ünnepelni a szögletzászlóhoz.

• 56.
    Vakoun Issouf Bayo gólt rúgott.
  • 55.

GÓÓÓL! Bayo micsoda gól lőtt! Egyedül maradt elől, és jól vette észre, hogy Macík eléggé kint áll a kapujából. Megpróbálta átemelni, ami sikerült is, és még a kapufa is velünk volt - 0:1

• 54.

Ejj! Kochannak köszönhetjük meg, hogy még mindig 0:0 az állás. Konét szépen megforgatta és már csak lőnie kellett, ám rosszul célzott.

• 52.

Még Kone is felfutott egy támadással, de mivel a védők lefülelték a labdát, hamar vissza kellett sprintelnie, hogy ne legyen üresedés a helyén hátul.

• 47.

ZICCER! Divković elől az utolsó pillanatban tisztázott a hazai védelem.

• 46.

Záhumenský helyett Bednár játszik a második félidőben.

• 46.
    Timotej Záhumenský helyett Martin Bednár állt be a játékba.

• 44.

Kimaradt! Tandir tisztán fejelt a kapunkra a szöglet után, de Jedlička megmentett minket a góltól.

• 44.
  • 43.

Vida Krisz hozhatta ki a labdát a sűrűjéből, de az előreívelése túl mélyre sikeredett, így Macíkot hozta játékba.

• 41.
    Kalmár Zsolt sárgalapot kapott.
  • 40.

HUHH! Daniel 100 százalékos helyzetben rontott! Nem tudtuk megakadályozni, hogy labdát kapjon a kapu előterében, de szerencsére mellé lőtte a tutit.

• 37.

Az elrontott támadásunkból indult meg a rózsahegyi csapat. Záhumenský pedig sárga lapot érően tudta csak megállítani ellenfelét.

• 32.

Kalmár szöglete hazai fejről vágodott ki a mezőnybe, ahol Herc vette birtokba a labdát, de leshelyzetben tette azt vissza az elől állóknak.

• 32.
  • 31.

Kissé leült a tempó.

• 29.
  • 28.
  • 28.

Ügyes kontravezetés során Bayót rántották le, jó helyről rúghatjuk a szabadot.

• 24.

Az egyik hazai játékos ápolása miatt áll a játék. Kružliak az. Bayo elnézést kér az ellene elkövetett szabálytalanságért.

• 21.

SZÉP AKCIÓ! Kalmár Zsolti szabadult meg őrzöjétől, passza azonban annyira meglepte Divkovićot, hogy fölé lőtte az ígéretes helyzetet.

• 20.

Herc és Vida Krisz vezettek egy támadást a jobb oldalon, de utóbbi beadását Twardzik lefülelte.

• 18.
  • 16.

Most a hazaiak rúghattak volna gólt! Daniel jobbról betett labdájával Tandirnak gyűlt meg a baja, így Jedličkának összejött a védés.

• 15.

Nem rossz foci ez! Kalmár Zsolti játékén látszik, hogy éhes a sikerre.

• 13.

VESZÉLYES SZABADRÚGÁS! Davis nem cicózott éles szőgből csavarta Macík kapujára a pontrúgást, de a kapusnak sikerült hárítania.

• 13.
    Eric Javier Davis Grajales szabadrúgást lőtt.
  • 10.

ÚJABB HELYZET! Záhumenský ívelte a kapu elé a labdát, de Kalmár szép fejesét kivágták a védők. Az ellentámadás sem volt veszélytelen, de gólt a rózsahegyi próbálkozás sem hozott.

• 8.
    Tomáš Huk sárgalapot kapott.
  • 8.

ÓRIÁSI HELYZET! Kalmár Zsolti szemtől-szemben állt a kapussal, mégis Macíkot találta el.

• 7.

13 °C fok van Rózsahegyen. Pillanatnyilag ez tűnik a legizgalmasabb információnak a stadionban.

• 5.

Bízunk benne, hogy a végén is nekik lesz okuk a nagyobb örömre.

• 3.

• 1.

Rögtön az elején megkínálta egy távoli lapos, ámde gyenge lövéssel a kapusunkat Urdinov.

• 1.

Elkezdődött a meccs, hajrá DAC!

• 0.

A kezdőnk: Jedlička - Davis, Kone, Huk, Záhumenský - Vida M., Kalmár, Herc, - Divković, Vida K., Bayo

• 0.

A csapatok már a játéktéren, pillanatokon belül kezdődik a mérkőzés.

• 0.

A mérkőzés előzetese ide kattintva olvasható.

• 0.

A második helyen állunk a meccs előtt. Reméljük, hogy az a helyzet a párharc befejeztével sem változik.

• 0.

Szeretettel üdvözöljük a Rózsahegy-DAC bajnoki mérkőzés online olvasóit. Csapatunk a Fortuna Liga 15. fordulójában Liptóban próbálja meg gyarapítani a pontjai számát. A mérkőzéshez Kiss Balázs kíván jó szórakozást.

A FORTUNA LIGA 15. FORDULÓJÁBAN:

Újabb kapott gól nélküli győzelem után ezúttal Rózsahegyről szállítjuk haza a három pontot. Ismét sok volt a kimaradt helyzet, de Bayo szépségdíjas találata eldöntötte a mérkőzést.

A rózsahegyiek ellen visszatért a csapatba az egymeccses eltiltását letöltő Kalmár Zsolt, a sérült Šatka helyén Kone kapott játéklehetőséget, Tretyakov pedig szintén egészségügyi okokból hiányzott a keretből. Már rögtön az első percben láthattunk egy gyenge próbálkozást a hazai Urdinovtól. Ennél azonban jóval nagyobb ziccert puskázott el pár perccel később Kalmár, aki egyedül tört kapura, de Macíknak szerencséje volt, és lábbal hárítani tudta a gólba tartó labdát. Ha nem megy lábbal, megy majd fejjel – gondolhatta Zsolt, mielőtt Záhumenský beívelését bólintotta kapura, ám ezúttal a védők akadályozták meg, hogy gólt ünnepeljünk. Az ellentámadásból a liptóiak veszélyeztethettek volna, de nem tudták kihasználni fölényüket. Egész tetszetős foci volt ekkor kialakulóban, fel-alá járt a labda. Előbb Davis éles szögből beadott szabadrúgását sikerült ártalmatlanítania Macíknak, nem sokkal később pedig a rózsahegyiek is betalálhattak volna: Daniel jobboldali beadásával Tandirnak gyűlt meg a baja, így Jedlička védeni tudott. A 21. percben Kalmár szabadult meg őrzőjétől, átadása azonban annyira meglepte Divkovićot, hogy fölé lőtte az ígéretes helyzetet. Ezután azonban kissé leült a tempó. Végül Gál-Andrezly passza váltott ki bennünk riadalmat, nem véletlenül. A hazaiak jobbszélsője, Daniel azonban ajtó-ablak helyzetben mellé durrantott. Az utolsó pillanatokban pedig a hazaiak legeredményesebb gólvágója, Tandir ünnepeltethette volna magát, de Daniel szögletből beívelt labdáját nem tudta befejelni, köszönhetően Jedlička remek védésének.

A második félidőre Záhumenskýt már az öltözőben hagyta Peter Hyballa, helyette Bednárt küldte pályára. Divković a 47. percben megszerezhette volna számunkra a vezetést, ám az utolsó pillanatban elpöckölte előle a labdát a védője. Nem csak mi hagytuk ki az ordító helyzeteket, hanem a hazaiak is. Kochan szépen megforgatta Konét, és már csak annyit kellett volna tennie, hogy Jedlička mellett a hálónkba gurít, de rosszul célzott. Az eredményjelző ekkor még mindig 0:0-át mutatott, de a szinte érezhető volt, hogy nem ez marad a végeredmény. Erről pedig Bayo gondoskodott az 55. percben. Elefántcsontparti csatárunk Davis ívelése után jól vette észre, hogy Macík eléggé kint áll a kapujából. Bayo ezért egy fura mozdulattal átemelte, és még a kapufa is velünk volt – 0:1. Gólörömében még Hyballa edző is a szögletzászlóhoz rohant, hogy együtt ünnepeljen a játékosaival. A hazai tréner kettős cserével igyekezett felrázni a játékot, és a 66. percben majdnem össze is jött nekik az egyenlítés Gál-Andrezly lövésénél, de Jedličkának sikerült parádésan beletennie a lábát a kapuba tartó labdába. Az akciót követő szögletből pedig Jonec fejelt mellé. Utána megint előttünk adódott hatalmas lehetőség: Kalmár és Vida Kristopher tili-tolizása után azonban utóbbi fölé bikázta a labdát. Alig vett levegőt a helyzet után Macík, máris bravúrra volt szüksége: ezúttal Kalmár eresztett meg egy emberes bombát. Szinte belefájdult az ember szeme a kimaradt helyzetekbe. A 75. percben a hazai Urdinov vesztette el a fejét, és beletenyerelt Herc arcába. Mivel a mozdulatért megkapta második sárgáját, majd a pirosat is, mehetett zuhanyozni. Nem lehettünk azonban teljesen nyugodtak, mert a Rózsahegy emberhátrányban is nagyot küzdött az egy pontért, a végén még az előrefutó Macík kapus is veszélyeztette a kapunkat. A hosszúra nyúlt hajrában Bayónak még három óriási ziccere is akadt, az eredmény már nem változott.

Hatalmas kapusbravúrok és látványos futball – ezt az élményt nyújtotta a mai délután a csapatot elkísérő 180 ember számára. Noha lassan indultak be a játékosok a meccs elején, fokozatosan elkapták a ritmust, és izgalmas játékot produkáltak. Mindkét csapatnak megvoltak a helyzetei a gólszerzéshez, de míg mi egyet berúgtunk, addig a hazaiak egyszer sem találtak fogást rajtunk. Hiába üldöz minket a Zsolna, továbbra is mi vagyunk a másodikok. A pontgyűjtést két hét múlva folytathatjuk otthon a jelenleg formán kívüli Trencsén ellen. Jövő héten nincs bajnoki a Nemzetek Ligája meccsek miatt, de pénteken vár ránk egy barátságos mérkőzés a MOL Arénában a Sepsiszentgyörgy ellen.

Peter Hyballa (DAC): „Dunaszerdahelyen minden hét érdekesen telik, de az elmúlt hét különösen az volt a számunkra. Dolgoztam a német és a holland bajnokságban is, és elmondhatom, hogy a mai igazán csúcsmérkőzés volt, mindkét csapat részéről. Az első húsz perc inkább a hazaiaké volt, hosszú labdákkal próbálkoztunk, nem azt a focit játszottuk, amire készültünk. 4-3-3-as felállásban kezdtünk, de a szünetben a kabinban hagytam Záhumenskýt, nehogy begyűjtse második sárgáját is. Bednárt küldtem fel a pályára, aki még csak 19 éves, és jól megoldotta a feladatát. Kone is jó meccset játszott. A gól után még több lehetőségünk is támadt. A végén viszont nagyon mérges voltam. Amióta a szlovák bajnokságban dolgozom, ez volt a legjobb meccsünk. Büszke vagyok a csapatra. Annak örülnék, ha az újságírók a fociról kérdeznének, és nem Ljubičić, Pačinda és Šatka esete lenne a téma. A fiúk tudják, hogy hülyeséget követtek el, de én is voltam fiatal, megtörténik az ilyen. Találkoztam Šatkával, de egyelőre nem tudom, hogy mikor állhat újra edzésbe. A héten erről nagyon sokat beszélgettünk csapaton belül. A vezetőség kiáll a csapat mellett. Holnap szabadot kapnak a játékosok, remélem, hogy az éjjel tejen kívül mást nem isznak majd.“

David Holoubek (Rózsahegy): „A szlovák ligában nagyon jó meccsnek számít a mai, de két oldalról kell nézni a dolgokat. Az egyik a mérkőzés színvonala, a másik viszont a fegyelmezetlenség, ami miatt piros lapot kaptunk. Több helyzetet is kialakítottunk, de egyikkel sem tudtunk élni, ellentétben a dunaszerdahelyiekkel. Magas szinten játszottunk, mégis pont nélkül maradtunk, ebből a szempontból volt csupán negatív a találkozó. Nem szeretnénk hátul játszani a jövőben sem, és bízom benne, hogy mi is olyan erősek tudunk majd lenni, mint a DAC.“

MFK RÓZSAHEGY - FC DAC 1904 0:1 (0:0)

Fortuna Liga, 15. forduló, MFK Rózsahegy, 2018.11.10., 15:00

Játékvezetők: Kružliak - Hancko, Štrbo