• Szabadrúgás (75. perc)Eric Javier Davis Grajales
  • Csere (75. perc)Milan CorrynJakub Paur
  • Csere (86. perc)Eric Javier Davis Grajales Stanislav Bilenkyi
  • 90+3.

Véget ért a találkozó, Hét meccs után pontot szerez a Trencsén. Kár, hogy épp ellenünk. Mára Kiss Balázs köszöni a figyelmüket és kíván szép estét!

• 90+1.

Sleegers lapos lövését védi Jedlička.

• 90.

Három perc a ráadás.

• 89.

Két perc van hátra a rendes játékidőből, amikor a vendégek kapusa az időt húzza a kirúgásnál, mi pedig még mindig nem találtunk be a hálójába.

• 86.
    Eric Javier Davis Grajales helyett Stanislav Bilenkyi állt be a játékba.
  • 86.

Ami pedig nem pattani vissza, az fölé száll. Vida tette ezúttal Bayi fejére a labdát, de fölé fejelt az elefántcsontparti.

• 84.

Minden visszapattan, mint a kínai nagy falról.

• 82.

Tretyakov zicceréről Bayo maradt le milliméterekkel!

• 80.

Nincs bemozduló ember az ellenfél kapuja előtt, aki kérné a labdát, vagy mutatná magát a labdát cipelő társának. Labdacipelésért viszont nem adnak három pontot ebben a bajnokságban (sem). Meg kell nyomni az utolsó tíz percet!

• 75.

Davis legurította a szabadot Kalmárnak, aki fölé lőtte.

• 75.
    Milan Corryn helyett Jakub Paur állt be a játékba.
  • 75.
    Eric Javier Davis Grajales szabadrúgást lőtt.
  • 74.
    Marko Divković helyett Maksym Tretyakov állt be a játékba.
  • 74.

Hrdlička hat másodpercnél tovább dédelgette a labdát a 16-osban, ezér most onnan rúghatunk szabadot. Kiváló legetőség!

• 73.

VIDA MÁTÉ LŐ KAPURA, Hrdlička rajta volt a labdán, közben Tretyakov készülődik cseréhez.

• 70.

HERC LÖVÉSE A FELSŐ LÉCEN CSATTAN! Nincs gól.

• 70.
    Kalmár Zsolt szögletet rúgott.
  • 68.

MICSODA HELYZET MARAD KI MEGINT! Divković passzolt a középpályán Kalmárnak, aki Hercet, ő pedig Bayót hozta gólhelyzetbe, de Hrdlička az utolsó pillanatban rávetődött a labdára.

• 67.

A mai nézőszám: 7777

• 65.

EZ MÉG NAGYOBB VOLT! Ismét Bayo adhatott volna gólpasszt, Vida Kristopher azonban mellé rúgta a száz százalékos helyzetet!

• 63.

A MECCS EDDIGI LEGNAGYOBB HELYZETE MARAD KI! Szétszakadt a vendégek védelme, ennek köszönhetően Bayo ujjheggyel tudott belepöckölni a labdába, az ismétlést pedig Kalmár hagyta ki.

• 62.
    Martin Bednár helyett Ľubomír Šatka állt be a játékba.
  • 60.
    Antonio Mance helyett Hamza Čataković állt be a játékba.
  • 58.

Huk fejeli fölé Davis pontrúgásból érkező labdáját.

• 58.
  • 58.
    Reuben Yem sárgalapot kapott.
  • 57.

Most láthatóan fölényben futballozunk. Használjuk ki, fiúk!

• 56.

Antonio Mance kapott egy indítást, de lapos lövése erőtlennek és pontatlannak bizonyult.

• 56.
  • 54.

Vida Máté bedása lepte meg Bayót, aki védői szorításában a hasára kapta a labdát, de onnan egyenesen a trencséni kapus, Hrdlička kezébe pattant. Kár, hogy nem a kapuba, akkor már vezetnénk.

• 52.

Radványi Mikinek, csapatunk egykori gólvágójának és edzőjének szól a köszöntés a B-középből, 50. születésnapja alkalmából. Isten éltessen, Miki!

• 49.

CENTIKKEL MEGY KAPU MELLÉ ZSOLTI PONTRÚGÁSA!

• 49.
    Kalmár Zsolt szabadrúgást lőtt.
  • 48.
    Martin Šulek sárgalapot kapott.
  • 48.

Vida Kristophert kaszálja el Šulek, mielőtt betört volna a 16-osba.

• 46.

Folytatódik a játék. Hajrá, DAC!

• 46.

Véget ért az első félidő.

• 45.

Vida Máté próbálkozott egy távoli lövéssel, druszája, Kristopher passzát követően, de csúnyán eltörte a labdát. A negyedik játékvezető közben jelzi, hogy egy perc lesz a hosszabbítás.

• 45.
  • 43.
    Joey Johannes Martinus Sleegers szögletet rúgott.
  • 42.

JEDLIČKA óriási védése! Lekontrázott bennünket a Trencsén, az akció végén pedig Sleegers szerezhetett volna gólt, de a kapusunk bravúrral vetette magát a labda útjába.

• 40.

Herc viszont most rúghatott volna egy bombát. Jó 22-23 méterről bikázott labdája kicsivel szállt csak a felső léc fölé!

• 40.

Szurkolóink most is a MOL Arénában megszokott hangerővel buzdítják a csapatot, de gólt a lelítóról nem tudunk rúgni.

• 37.
  • 35.

A keservit! Szépen körbeadogatjuk a labdát az ellenfél tizenhatosáig, ám ott vagy elhal a tudományunk, vagy nem elvétjük az utolsó passzt. Egy szép átlövés kéne!

• 33.

Davis beívelt labdájára ugrott fel Divković és Skovajsa, s mivel utóbbi a földön maradt, a játékvezető szabálytalanságot fújt ellenünk.

• 31.

Herc gondolta azt, hogy Divković megiramodik a jobb oldalon, és egy gyors labdát vágott elé, de Divković nem úgy gondolkodott, mint Herc.

• 30.

Igazán ordító helyzetet még egyik oldalon sem láthattunk. Várható, hogy a Trencsén 10 emberrel a kontratámadásokra rendezkedik be. Gyerünk, fiúk, rúgjunk egy gólt!

• 28.
  • 28.

Szitálni kezd az eső.

• 27.
  • 27.

A Zsolna és a Slovan is csak döntetlenezett. Igazán ki kellene használnunk ellenfeleink botlását.

• 25.
    Osman Bukari helyett Peter Kleščík állt be a játékba.
  • 24.
  • 24.

Sleegers futotta le őrzőjét, Hukot, a lövés pillanatában mégis a labda útját állta egy sárga-kék láb, így csak szöglet lett az akcióból.

• 22.

Az egész úgy történt, hogy a gazella léptű Bayót csak szabálytalanság árán tudta megállítani Mašović, és mivel ezt utolsó emberként tette, a bíró kompromisszum nélkül villantotta a pirosat. Emberelőnyben játszunk, használjuk ki!

• 16.

"A szurkoló nem bűnöző" - hirdeti közben egy fejek felé emelt transzparens a B-középben.

• 14.

ÚJABB SZÉP TÁMADÁS! Most megint Davis szöktetett, ezúttal Vida Kristophert, akinek lövését Hrdlička ártalmatlanította.

• 13.

SZÉP! Ismét mélységi tábadás volt. Kone középre passzolt Davishez, aki remekül vette észre a bemozduló Bayót, de csatárunk pontatlan volt a befejezésnél.

• 12.

Kone 50 méteres passzát Bayo szelídítette meg védői gyűrűjében, majd a szabadon érkező Bednárhoz továbbított, aki sajnos eltörte a labdát.

• 10.
  • 9.

Veszélyessé vált egy ártatlannak tűnő beadás a szélről, melyet a trencséniek végeztek el. A labda végül Bednárról vágódott szögletre.

• 7.

Bukari került közel a kapunkhoz, de beadása  már az alapvonalon túlról érkezett.

• 5.

Šulek távoli bombával ijesztget, de a labda nem találta el Jedlička kapuját.

• 4.

Hasonló helyzetbe került, mint két perce, most viszont a bepassz volt pontatlan.

• 3.

Kalmár cselsorozatát fülelik le védők, pedig ígéretesen tört be a tizenhatosba Zsolti.

• 1.

Útjára indult a labda. Hajrá, DAC!

• 0.

Október legszebb gólját csapatunk védőjátékosa, Ľubomír Šatka lőtte. Ő kap most díjat és mellé nagy tapsot.

• 0.

A mieink sárga-kékben, a vendégek fehér szerelésben sorakoznak fel a kezdőkörben.

• 0.

A névsorolvasáson már túl vagyunk, hamarosan elénekeljük a Nélküledet, majd a himnusz dallamára elkezdődik a mérkőzés.

• 0.

Idén ünnepeljük az ötvenedik évfordulóját annak, hogy a csapat bekerült a csehszlovák bajnokság harmadik osztályába, az akkori divízióba. Ennek alkalmából köszöntik most a klubvezetők az 1967/68-as idény sárga-kék labdarúgóit. Gratulálunk!

• 0.

Mások nem a pályán, hanem a büfében melegítenek, Világi Oszkár pedig a mérkőzést közvetítő RTVS riporternőjének ad interjút.

• 0.

Megérkezett a vendégcsapat, a mérkőzés főszereplői elkezdtek bemelegíteni. Némelyikük sálat, sapkát és kesztyűt is visel az átmozgatás során.

• 0.

Jelenleg 6 °C fok van Dunaszerdahelyen, borult az égbolt az aréna felett. Ha minden jól megy, 1 óra 10 perc múlva kezdünk.

• 0.

Peter Hyballa nem változtat a már megszokott 4-3-3-as formáción. Íme a mai kezdő:

Jedlička - Davis, Kone, Huk, Vida M. - Bednár, Kalmár, Herc, - Divković, Vida K., Bayo

A cserék: Slančík, Simčák, Záhumenský, Šatka, Koštrna, Tretyakov, Bilenkyi

• 0.

A TÁJÉKOZTATÁS SZERINT 15:40-KOR KEZDŐDIK A TALÁLKOZÓ.

• 0.

Szurkolóink ennek ellenére már készülődnek, de ma csak félig eresztik le a molinókat a kapu mögötti kerítésen. A magyarázat a következő:

"A szurkoló NEM bűnöző!

Az YBS Fanklub kiáll a napokban aránytalan rendőri fellépés során meghurcolt szurkolótársaink mellett, kik nemzeti és hazafias indíttatású támadás áldozataivá váltak, akiket a hatóság szélsőséges szervezetek eszméinek terjesztésével vádolnak. Az önrendelkezési jogainkat korlátozó törekvések miatt a B – Közép szombaton, a trencséni meccsen ismét boruljon feketébe, FEKETE pólóba. A molinók és zászlók visszahajtva lesznek feltűzve. Köszönjük az együttműködést."

• 0.

FIGYELEM! Információink szerint késik a mérkőzés kezdési időpontja, mert lerobbant a trencséniek csapatbusza, és még nem érkeztek meg a stadionba.

• 0.

„A táblázaton elfoglalt helyezés és a legutóbbi sikertelen összecsapások ellenére számomra a Trencsén továbbra is a bajnokság legerősebb ellenfeleinek az egyike. Kiváló támadójátékosokkal rendelkeznek, akikre nagyon oda kell majd figyelnünk" - nyilatkozta a mérkőzést megelőzően csapatunk trénere, Peter Hyballa, aki hamarosan a kezdő tizenegyet is elárulja. A mérkőzés részletes előzetes ide kattintva olvasható.

• 0.

15 forduló után így fest az aktuális tabella:

• 0.

Kéthetes szünet után folytatódik a küzdelem a Fortuna Ligában. A 16. fordulóban ma a hét mérkőzéses nyeretlenségi sorozattal "büszkélkedő" Trencsén csapatát látjuk vendégül a MOL Arénában. Ha velünk tart, nem marad le a párharc egyetlen fontos pillanatáról sem. A meccshez jó szurkolást kíván az online kommentátor, Kiss Balázs.

A FORTUNA LIGA 16. FORDULÓJÁBAN:

Gólnélküli döntetlennel búcsúzik 2018-tól a MOL Aréna. Fölényünk ellenére csak az egyik pontot sikerült itthon tartanunk a háromból az év utolsó hazai mérkőzésén. Ugyan 72 percen át emberelőnyben játszottunk, mégsem tudtuk két vállra fektetni a hosszú ideje még csak pontot sem szerző trencsénieket.

Kéthetes válogatott szünetet követően idei utolsó mérkőzésünket játszottuk a MOL Arénában. Peter Hyballa a párharcot megelőzően arra figyelmeztetett, hogy a holland játékosokkal teletűzdelt Trencsén sikertelenségi sorozata ellenére is a bajnokság egyik legerősebb csapata. Nekünk ugyanakkor nem lehetett más célunk, minthogy ellenfelünk nyeretlenségi szériáját még hosszabbra nyújtsuk. A mérkőzés kezdési időpontja is hosszabbra nyúlt a vártnál, ellenfelünk csapatbusza ugyanis lerobbant út közben, így csak 40 perces késéssel indult útjára a labda. A meccs első perceiben Kalmár cselsorozatai borzolták a trencséni védők idegeit, de sajnos egyik alkalommal sem kerültünk gólhelyzetbe a tetszetős driblingek után. Majd Kone 50 méteres mélységi indítását Bayo szelídítette meg védői gyűrűjében, a szabadon érkező és labdát megkapó Bednár azonban mellé lőtt. Nem sokkal később Bayo és Vida Kristopher is pontatlan volt a befejezésnél. Közben a B-középben megjelent egy transzparens a fejek fölött „A szurkoló nem bűnöző” – felirattal, amellyel az elmúlt héten történt rendőri beavatkozás ellen emeltek szót drukkereink. A következő percben pedig már a hangukat is felemelték, amikor Chmura játékvezető piros lapot villantott a trencséni Mašovićnak. A védő utolsó emberként elkaszálta a kapura törő Bayót, ezért idő előtt mehetett zuhanyozni. A megítélt szabadrúgásból és az azt követő szögletből azonban nem tudtunk veszélyeztetni. Herc átlövése sem hozta meg a várt gólt, pedig 23 méterről elvégzett bikázása szépen szállt, de kevéssel a léc fölött hagyta el a játékteret. Várható volt, hogy az emberhátrányba került vendégek kontrákra rendezkednek be, ezek közül egyet majdnem gólra is váltottak: Sleegers kapuba tartó lövésébe Jedlička vetődött bele, góltól mentve meg ezzel csapatunkat.

Fordulás után szinte felborult a pálya. Kalmár Zsolti szabadrúgása emelte fel székéről a 7777 szurkolót, de gólt sajnos egyikük sem kiálthatott, mert a labda centikkel a felső léc fölött hagyta el a játékteret. Az 50. percben az 50. születésnapját a napokban ünneplő Radványi Miklóst, egykori sikeres csatárunkat, későbbi edzőnket köszöntötte a B-közép, s lehet, hogy épp Miki fejesére lett volna most szükségünk a gólszerzéshez, mert hiába játszottunk fölényben, kimaradtak a helyzeteink. Az 54. percben Vida Máté beadása lepte meg Bayót, aki védői szorításában a hasára kapta a labdát, de az onnan egyenesen a trencséni kapus, Hrdlička kezébe pattant. A meccs addigi legnagyobb helyzete a 63. percben érkezett, amikor Bayo ujjheggyel tudott csak belepöckölni a labdába, a lecsorgóra pedig Kalmár érkezett, de szemben a kapuval hibázott.  Két perccel később ennél is ordítóbb helyzetből lőtt mellé Vida Kristopher, ezúttal is Bayo volt az előkészítő. Majd jött az újabb ziccer, melyet ugyancsak elefántcsontparti csatárunk hagyott kihasználatlanul. Öt perc alatt háromszor is mattolhattuk volna a szilárdan védekező trencsénieket, később pedig Herc távoli lövése csattant a felső lécen egy szögletet követően. A 76. percben Hrdlička dédelgette hat másodpercnél tovább a labdát a saját tizenhatosában, ezért belülről járt nekünk a szabadrúgás, melyet Kalmár fölé durrantott. Maradt még tüzelésre alkalmas puskapor a tarsolyunkban, de a támadásaink nagy része úgy vágódott vissza a mezőnybe, mintha legalább a kínai nagy falat állították volna elénk a vendégek. Ezúttal Tretyakov beállítása sem hozta meg a várt áttörést, így kénytelenek voltunk egy pontot odaajándékozni a hét meccse csak vereséget halmozó trencséni csapatnak.

Jó hír, hogy zsinórban harmadik meccsünkön sem tudták bevenni a hálónkat, kevésbé jó viszont, hogy ezúttal mi sem adtunk gólt, így nem sikerült felzárkóznunk a pontokat hullajtó Slovanhoz, és a ma szintén csak egy pontot szerző Zsolnát sem tudtuk lerázni magunkról. A második hely azonban továbbra is minket illet, hat pont a hátrányunk az égszínkékek mögött és egy az előnyünk a zsolnaiakkal szemben. Két mérkőzés még hátra van az évből, mindkettőt idegenben játssza csapatunk. Jövő héten Zsolnára látogatunk, két hét múlva pedig Nyitrán mérkőzünk meg a bajnokság újoncával, a Szereddel.

Peter Hyballa (DAC): „Elsőként elismerésemet fejezem ki a Trencsénnek, mert ma nagyon harciasan küzdött, és remekül szervezte meg ellenünk a védelmét. Az első helyzet a miénk volt, Sleegers mégis vezetéshez juttathatta volna a vendégeket. Jól kezdtük a meccset, de nem a legjobban, a kiállítás után pedig kissé megváltozott a játék képe. Azt vártam el a játékosaimtól, hogy gyorsabbak legyenek, jobban cselezzenek. Elég helyzetünk volt, mindent megpróbáltunk, de kihagytuk a ziccereket. Pozitívum viszont, hogy harmadik meccse nem rezdült a hálónk. Ha hetven percet emberelőnyben játszik egy csapat, akkor azt várják tőle, hogy megnyeri a meccset, de a Trencsén nagyon jól védekezett, és a labda nem akart átgurulni a gólvonalon. A vendégek késése semmiben sem zavart meg bennünket, a várakozás alatt megettünk egy banánnal többet és megittunk még egy kávét.”

Vladimír Cifranič (Trencsén): „Eszméletlenül nehéz meccset játszottunk, főleg miután megfogyatkoztunk. Egy adag szerencsének is köszönhetjük az egy pontot, mert a DAC-nak hatalmas helyzetei voltak, melyekből nem született gól. A játékosaim jól védekeztek, ilyen helyzetben ez a dolguk. Labdaszerzés után aktívabb volt az ellenfél nálunk, mi pedig nem használtuk ki a kontratámadásokból adódó lehetőségeinket. Ha mindig 0:0-át fogunk játszani Dunaszerdahelyen, akkor igyekszünk majd késni a következő meccsek alkalmával is.”

FC DAC 1904 - AS TRENCSÉN 0:0

Fortuna Liga, 16. forduló, MOL Aréna, 2018.11.24., 15:00

Játékvezetők: Chmura - Vorel, Roszbeck