MérkőzésMŠK Zsolna vs FC DAC 1904 Dunaszerdahely
    >>
Michal Škvarka 43
    >>
Filip Balaj 90+4.
90+4. perc2 - 2FC DAC 1904 Dunaszerdahely

• 90+4.

Véget ért a mérkőzés. Nagyon szomorúak vagyunk, mert az utolsó utáni pillanatban ment el a meccs. Jövő héten folytatjuk a Szered ellen. Mára Kiss Balázs köszöni a figyelmüket, szép estét!

• 90+3.
    Vida Kristopher András helyett Dominik Špiriak állt be a játékba.
  • 90+2.

Ezt a szögletet jól elkapkodtuk...

• 90.

Négy perc a ráadás.

• 88.

ÚJABB HELYZET! Zsolti laposan gurított Vida felé szinte a kapu torkában, de rövid volt rá Krisz, hogy bekotorja a labdát, ehelyett összecsúszott a kapussal. Mindkettőt ápolni kell.

• 86.
    Benson Anang helyett Michal Tomič állt be a játékba.
  • 85.
    Marko Divković helyett Kristián Koštrna állt be a játékba.
  • 85.
    Marko Divković sárgalapot kapott.
  • 84.

MECCSLABDA VOLT! 4 a 3-ban vezettük kapura a labdát. Herc Vidához passzolt, Kristopher azonban fölé durrantott!

• 83.
    Róbert Boženík helyett Filip Balaj állt be a játékba.
  • 80.

Veszélyes játékért járt a lap. A levegőben taszítottak egyet Kristopheren.

• 80.
    Filip Kaša sárgalapot kapott.
  • 78.
    Vakoun Issouf Bayo helyett Maksym Tretyakov állt be a játékba.
  • 76.

Vida Kristől vette el a labdát Káčer, és máris helyzetve hozta Škvarkát, de Jedlička odaért.

• 74.
    Enis Fazlagikj helyett Lukáš Jánošík állt be a játékba.
  • 74.

Bő negyedóra van hátra a meccsből, melyen a Zsolnának kell futnia az eredmény után, de ahhoz, hogy ez így is maradjon nagyfokú koncentrációra van szükség.

• 72.

Huk ment önfeláldozóan Fazlagić elől. Príma kis összecsapás ez, fel-le jár a labda, csak pontosabb befejezés kellene a helyzeteknél. Mindenekelőtt a mi oldalunkon.

• 70.

SZÉP! De nincs gól! Vida Kris, Bayo, Divković - mind benne voltak az akcióban, amelyből végül csak kirúgás lett.

• 67.

Davisnek kellett mentenie a lövéshet készülődő Škvarka elől.

• 66.

1903 a nézőszám. Ebből kb. 20 hazai most rákezdett a Bi maďara do hlavy skandálására.

• 64.
    Kalmár Zsolt sárgalapot kapott.
  • 63.

• 62.
  • 61.

Küzdenek az egyenlítésért a hazaiak, most szinte ugyanonnan rúghatnak szabadot, ahonnan az előbb.

• 60.
    Ivan Santiago Diaz szögletet rúgott.
  • 60.
  • 59.
  • 58.

Jó helyről végezhetnek el pontrúgást a "šošonok".

• 57.
    Kalmár Zsolt szabadrúgást lőtt.
  • 57.

Divković vág előre hosszan egy labdát, mellyel meg is találja a szélén táncoló Bayót, akit lerántanak.

• 54.

GÓÓÓL! Vida Kristopher, a Zsolna-specialista ismét betalál! Addig tologattuk a 16-osban a labdát, míg gól nem lett belőle - 1:2

• 54.
    Vida Kristopher András gólt rúgott.
  • 52.

BAYO FEJES! Vida Kristől jött a precíz ívelés, Bayo pedig oda fejelhette vola, ahov csak akarta, mégis a lehető legrosszabb helyre bólintott: Holec kezébe.

• 50.

Herc kínálja meg kiszorított helyzetből egy lövéssel a hazai kapust, aki rutinosan fogja a labdát.

• 47.
    Enis Fazlagikj sárgalapot kapott.
  • 46.

Folytatódik a játék.

• 46.

Letelt az első félidő, 15 perc szünet következik.

• 43.

EGYENLŐ. Balról jött a beadás laposan, melyet Škvarka okosan lőtt a hosszú sarokba. Jedlička ezt nem tudta védeni - 1:1

• 43.
    Michal Škvarka gólt rúgott.
  • 42.

Bayót talpalja le Kaša, a bíró még csak szájához sem emelte a sípját.

• 40.

GÓÓÓL! Bayo egy szépen kijátszott helyzet után megszerzi a vezetést - 0:1. Ez az, fiúk, hajrá!

• 40.
    Vakoun Issouf Bayo gólt rúgott.
  • 39.

Gyönyörű köténnyel csapta be őrzőjét Kalmár, majd egyet-kettőt tolva a labdán lopta a távolságot, a végén pedig lőtt, Holec azonban védett!

• 38.
    Kalmár Zsolt szögletet rúgott.
  • 37.

Mihalík előzte meg a védőket, de a kapu fölé perdült a fejéről a labda.

• 37.
    Michal Škvarka szögletet rúgott.
  • 36.
  • 34.

Zsolnai szurkolás: 0, DAC-drukkerek: 160 torokból szól a Hajrá, DAC!

• 31.

Vida Máté gondolkodott, hogy mit kezdjen a labdával, végül 22 méterről lövésre szánta el magát, csak nem célzott kellően pontosan.

• 30.

ŠKVARKA rúg egy fölső lecet! Ez most nem Jedličkán múlott. Mihalík beadását kapásból rávágta a hazai cséká, szerencsénk volt, hogy nem csúszott a léc alá a lövés!

• 28.
  • 28.
  • 27.

JEDLIČKA! Nyújtózkodnia kellett, hogy szöglet legyen, ne gól!

• 27.
    Jaroslav Mihalík szabadrúgást lőtt.
  • 26.
    Eric Javier Davis Grajales sárgalapot kapott.
  • 25.

Elkaptuk most a fonalat, szépen adogattuk emberhez a labdát, jók voltak a beindulásaink is, Kalmár pedig szép lövéssel fejezte be az akciót. Kár, hogy Holec rajta volt.

• 22.

Susnjar fejel Jedlička kezébe.

• 22.
  • 20.

Káčer bombáz nagyot, de csak a kapu mögötti védőhálót találja el, méterekkel a kapu fölött.

• 19.
    Vakoun Issouf Bayo sárgalapot kapott.
  • 18.

Kalmár, Davis, aztán egy hazai védő - ez volt a labda útja. Bayót kereste volna Davis labdája, de elefántcsontparti játékosunk nem ott állt, hol kellett volna.

• 17.

Apró szemekben elkezdett hullani a hó.

• 15.

Boženíket próbálta meg szöktetni a társa, de nem érte el a labdát, helyette Huk lábát, ezért pedig támadó szabálytalanságot fújt Pavlík.

• 13.
    Jaroslav Mihalík szögletet rúgott.
  • 13.

Škvarka tudott lőni egy gyors kontra után, de Jedlička szögletre mentett.

• 11.

Hazai lábakon jár a labda, középen próbálkoznak a zsolnaiak, de egyelőre jól álljuk a sarat.

• 8.

Nyolc perc alatt egy kis zsolnai tikitaka, de két hatalmas DAC-helyzet. Jó kis meccs lesz ez, ha így folytatódik!

• 8.
  • 7.

Ismét Holecet tettük naggyá: Bayo közeli fejesét védte a hálóőr. Gól lett volna, ha nem hárít.

• 6.

KALMÁR LÖVÉS! Labdát vesztett a Zsolna, melyet Zsolti küldött azonnal kapura, de Holec szögletre tenyerelte a labdát.

• 6.
  • 5.
  • 3.

Na, pont ez az, amit nem szívesen néznénk ma: az első percekben úgy cicáztak velünk a hazaiak, mint macska az egérrel.

• 1.

Útjára indult a labda. Hajrá, DAC!

• 0.

• 0.

Pályán a meccs főszereplői: sárga-zöld szerelésben a vendéglátók, feketében mi, valamint a játékvezetők, Pavlík fősípmesterrel az élen. Reméljük, nem ő lesz az igazi főszereplő a 90 perc letelte után.

• 0.

A zsolnai B-középben 8 perccel a meccs előtt 0 (nulla) ember foglal helyet. A vendégszektor ennél sokkal teltebb: több tucatnyian vették az irányt a havas Dunaszerdahelyről Zsolnára, ahol hó nincs, csak hideg.

• 0.

-4 °C fokot mutatnak Zsolnán a hőmérők. Banán érlelőnek semmiképp nem neveznénk ezt az időt, de legalább nem fúj a szél.

• 0.

Mindkét mester közzétette már a kezdők névsorát. Ebből kitűnik, hogy támadófutballra van kilátás. Mi is és ellenfelünk is a 4-3-3-as hadrendet választotta.

• 0.

"Bízom benne, hogy sok DAC-szurkoló utazik velünk Zsolnára, akiknek örömet szerzünk a mutatott játékunkkal és az eredménnyel" - bizakodott az összecsapást megelőzően Peter Hyballa vezetőedző. Reméljük, akik eljöttek Zsolnára, mind jól felöltöztek, mert cudarul repkednek itt a mínuszok. A mérkőzés előzetese ide kattintva olvasható.

• 0.

A mai feladat, megőrizni a második helyet, és lerázni magunkról a 110. születésnapját ünneplő Zsolnát.

• 0.

Szeretettel üdvözöljük élő közvetítésünk olvasóit ezen a fogvacogtató szombat délutánon. A Fortuna Liga 17. fordulójában Zsolnára látogatott a csapat. A meccs izgalmas pillanatait szöveges formában tesszük elérhetővé, hogy ne maradjon le semmiről. A mérkőzéshez jó szórakozást kíván a kommentátor, Kiss Balázs.

A FORTUNA LIGA 17. FORDULÓJÁBAN:

A 94. percig nálunk volt az előny Bayo és Vida Kristopher góljainak köszönhetően, az utolsó utáni pillanatban mégis összejött az egyenlítés a 110. születésnapjukat ünneplő hazaiaknak. A két csapat közti különbség így továbbra is változatlan marad.

Idén a nyitrai stadionavatón egyszer már elrontottuk a hazai csapat örömét, és valami hasonlóra készültünk most is, a 110. születésnapját ünneplő Zsolna ellen. Reggel vékony hótakaró borította Dunaszerdahelyt, és az autóikról a havat söprögető szurkolók abban bíztak, hasonlóképp söpörjük majd le a pályáról a „šošonokat”, akik a vártnál harciasabban kezdték a játékot. Az első öt percben gyors letámadással próbálkoztak, de lövésig, a végéig kijátszott akcióig nem jutottak. Aztán ráébredtünk, hogy nem lesz jó, ha hagyjuk ezt a játékot, és ellentámadásba lendültünk. A 6. percben labdát vesztett a Zsolna, melyet Kalmár küldött azonnal kapura, de Holec szögletre mentett. Egy perccel később pedig ismét a hazaiak hálóőre remekelt, ezúttal Kone közeli fejesénél védett nagyot, megakadályozva, hogy a labda a hálóban kössön ki. Kiegyenlítetté vált a játék, mindkét oldalon veszélyes támadásokat láthattunk. Škvarka lapos lövésénél Jedličkának kellett jeleskednie, a másik oldalon pedig Kalmár eresztett meg egy távoli bombát, melyet Holec ártalmatlanított. A 27. percben újfent a bravúrral hárító Jedlička kapott tapsot a szép számú vendégdrukkertől. Kicsivel később már ő is verve volt, de a szerencse ezúttal a mi oldalunkra állt: Mihalík beadását kapásból vágta rá a hazai csapatkapitány, Škvarka, de a felsőléc megmentett minket a góltól. Utána Kalmár mozdulatsora emelte feljebb a szurkolók pulzusát: gyönyörű köténnyel csapta be őrzőjét, majd egyet-kettőt tolva a labdán lopta a távolságot, a végén pedig lőtt, Holec azonban védett. A kimaradt lehetőségek után a félidő végén jöttek a gólok. A 40. percben Bayo egy szépen kijátszott helyzet után megszerezte a vezetést – 0:1. Nem sikerült azonban soká tartanunk az előnyt, mert Škvarka még a sípszó előtt egy lapos lövéssel egyenlített – 1:1.

Mindkét edző meg lehetett elégedve az első félidőben nyújtott teljesítménnyel, mert a szünetben egyikőjük sem cserélt. Az 52. percben Vida Kristophertől jött a precíz ívelés, Bayo pedig oda fejelhette volna, ahova csak akarja, mégis a lehető legrosszabb helyre bólintott: a kapus kezébe. Két perccel később viszont már nem volt pardon, jött a Zsolna-specialista Vida Kristopher, és a kapu közepébe durrantott – 1:2. Az eredmény tudatában a hazaiaknak kellett alkotniuk. Szabadrúgásokkal és szögletekkel próbálkoztak, melyeket a csapatkapitány Škvarka végzett el, de egyik alkalommal sem tudtak gólveszélyt teremteni. A 70. percben Divković, Vida Kristoper és Bayo alakított ki szép helyzetet, újabb gól azonban nem lett, ehelyett kirúgással folytatódott a játék. Továbbra is fel-le járt a labda, úgyhogy a stadionba kilátogató 1903 néző igazán nem unatkozhatott. Ezért is érthetetlen, hogy a hazaiak egy kisebb csoportja (mintegy húszan) miért kezdett bele a Bi maďara do hlavy! – rigmus skandálásába. Miután azonban rájöttek, hogy alulmaradnak a DAC-drukkerek hangerejével szemben, hamar abbahagyták. A pályán közben Jedličkának kellett nyújtóznia egy veszélyes hazai támadás során, de az utolsó pillanatban sikerült rávetődnie a labdára, miután Škvarka bosszúsan csapott kezével a levegőbe. Az edzők az utolsó negyed órára hagyták a cseréket. Hat perccel a vége előtt pedig eldőlhetett volna a mérkőzés: négy a három ellen törtünk kapura, Herc Vidát választotta a passznál, ám Kristopher fölé lőtt. Igazi meccslabda volt! Két perccel ezt követően újra gólt szerezhetett volna Krisz, de összecsúszott a kapussal. Számunkra kínosan lassan csordogáltak ekkor a percek, örültünk volna, ha a bíró minél hamarabb lefújja a találkozót, a negyedik játékvezető viszont négyperces hosszabbítást jelzett. Az utolsó pillanatban pedig csak szabálytalanság árán tudtunk megakasztani egy hazai támadást, és a megítélt szabadrúgást a csereként pályára lépő Balaj a hálónkba fejelte a 94. percben – 2:2. Ez volt a mérkőzés utolsó momentuma.

Izgalmas, a végéig kiélezett mérkőzést játszottunk a fagyos időben Zsolnán, ahol kétszer is megszereztük a vezetést, a végén mégis csak az egyik pontot hozhatjuk haza, mert a hazaiak szinte az utolsó utáni pillanatban egyenlítettek. A 2:2-es eredmény azt jelenti, hogy az eddigi hatról nyolc pontra nőtt a Slovan előnye velünk szemben, és csak az idei utolsó összecsapáson dől el, hogy a második vagy a harmadik helyen zárjuk-e az őszi szezont. Jövő héten, szombaton a hazai mérkőzéseit Nyitrán játszó Szered lesz az ellenfelünk. Egyórányi autóút pedig igazán nem olyan sok, hogy ne lehetne eljönni, buzdítani a csapatot. Aki csak teheti, tartson velünk! A második hely a tét!

Peter Hyballa (DAC): „A Zsolna ma valamivel jobb volt nálunk. Az első félidőben mindenképp. Mi kontrajátékot játszottunk, ami nem a mi stílusunk, bár ezek a kontrák veszélyesek voltak. Összességében azonban a Zsolna birtokolta többet a labdát, mi egy lépéssel lemaradtunk tőlük. Térfélcserét követően átálltunk a 4-2-3-1-es hadrendre, Herc közelebb húzódott Vida Mátéhoz, Kalmár pedig a tízes pozícióban játszott. Jobban kombináltunk, támadásban és védekezésben is erősebbek lettünk, az ellentámadásaink is veszélyesebbek voltak, és meg is szereztük ismét a vezetést. Jobban meg kellett volna azonban tartanunk a labdát, és magasabb koncentrációra lett volna szükség. Ilyen a futball – szokták mondani, és hát valóban: ilyen a futball. A 2:2-es eredményt ezzel együtt jónak tartom.”

Jaroslav Kentoš (Zsolna): „Nagyon jó meccset láttunk, ehhez pedig mind a két csapat hozzájárult, mert mi is és a vendégek is támadófutballt játszottunk. Ellenfelünk kontrái veszélyesek voltak, és paradox módon akkor szerezték a gólt, amikor nekünk ment jobban a játék. A srácokat arra tanítom, hogy jól tudják lereagálni az ilyen helyzeteket, és sikerült is az egyenlítés. A második félidőt a DAC kezdte jobban, aztán átvettük a kezdeményezést, a befejezésnél mégis hiányzott valami. Az egyenlítő gólt megérdemeltük, kis szerencse is kellett hozzá. Igazságosnak tartom a döntetlent. Amit viszont még egyszer kiemelnénk, az a mérkőzés magas színvonala. Fiatal játékosainknak jó tapasztalat volt ez a fejlődésükre nézve.”

MŠK ZSOLNA - FC DAC 1904 2:2 (1:1)

Fortuna Liga, 17. forduló, MŠK Zsolna stadion, 2018.12.01., 15:30

Játékvezetők: Pavlík - Pozor, Jekkel