MérkőzésFC DAC 1904 Dunaszerdahely vs FC Slovan Galánta
    >>
Lukáš Čmelík 67
    >>
Lukáš Čmelík 81
90. perc4 - 2FC Slovan Galánta
  • 46.
    Nemanja Sokolić helyett Rastislav Baša állt be a játékba.
  • 46.
    Chris - Marlon Ondong - Mba helyett Filip Popluhár állt be a játékba.
  • 46.
    Salim Nurmagedov helyett Guemache Mehdi-Karim állt be a játékba.
  • 46.
    Jozef Lukašík helyett Tomáš Hlavna állt be a játékba.
  • 46.
    Ľubomír Michalík helyett Adam Dunda állt be a játékba.
  • 46.
    Dávid Baša helyett Peter Eliáš állt be a játékba.
  • 46.
    Martin Šálka helyett Rudolf Bartal állt be a játékba.
  • 46.
    Hillarie Ken Roy helyett Kingsley Kemakolam Iheme állt be a játékba.
  • 46.
    Stanislav Bilenkyi helyett Kelemen Marko állt be a játékba.
  • 46.
    Vida Kristopher András helyett Marko Divković állt be a játékba.
  • 46.
    Maksym Tretiakov helyett Lukáš Čmelík állt be a játékba.
  • 46.
    Kalmár Zsolt helyett Denis Baumgartner állt be a játékba.
  • 46.
    Nagy László helyett Vida Máté állt be a játékba.
  • 46.
    Tomáš Huk helyett Martin Bednár állt be a játékba.
  • 46.
    Eric Javier Davis Grajales helyett Milan Šimčák állt be a játékba.
  • 46.
    Souleymane Kone helyett Csóka Dániel állt be a játékba.
  • 46.
    Dominik Špiriak helyett Ľubomír Šatka állt be a játékba.
  • 46.
    Kristián Koštrna helyett Cesar Blackman Camarena állt be a játékba.
  • 46.
    Martin Jedlička helyett Adrián Slančík állt be a játékba.
  • 0.

Üdvözöljük kedves nézőinket! A mérkőzés 18.00-kor kezdődik az Akadémián.

Edzői értékelés: FC DAC 1904 - FC Slovan Galánta (4:2)

Peter Hyballa, DAC: „Remek edzőmérkőzés volt, kiváló talajon. A vártnál erősebb ellenfél ellen játszottunk – a vendégek ugyanis több szeredi játékossal léptek pályára. Nagy örömünkre szolgál, hogy szurkolóink ilyen szép számban kilátogattak a találkozóra. Azt gondolom, nagyon jó mérkőzést láthattak, rengeteg góllal és remek egyéni megoldásokkal. Az edzőmérkőzések kiváló lehetőséget kínálnak arra, hogy a monoton felkészülésből kizökkentsük játékosainkat, akik napi szinten több edzést is teljesítenek. Divković állapotáról jelenleg nem tudok pontos információval szolgálni. Ma vizsgálatokat abszolvál, reméljük, sérülése nem lesz túl komoly.”

Vladimír Bertok, Galánta: „Felkészülési mérkőzést egy első osztályban szereplő csapattal nem utasíthatunk vissza, főleg, ha az a csapat az őszi idényt követően a táblázat 2. helyén áll. Elfogadtuk a felkérést, s úgy gondolom, jól döntöttünk, hiszen az összecsapás teljesítette célját. Az első két bekapott gól ugyan elkerülhető lett volna, viszont büntetőrúgásból szép gólt szereztünk. Szereddel együttműködünk játékoscserék tekintetében, s ma is nagy segítségünkre voltak az onnan érkező fiúk. A második félidőben már azzal a csapattal játszottunk, mellyel a továbbiakban Galántán is számolunk. A mérkőzés 4:2-vel végződött, így a nézők sem unatkoztak.”

hírekElőkészületi mérkőzésen: DAC - Galánta 4:2 (2:1)
Előkészületi mérkőzésen: DAC - Galánta 4:2 (2:1)
2019 január 17.Szerző: Krisztián NagyForrás: fcdac.sk
Felkészülés

A 2019-es év első felkészülési mérkőzésén csapatunk ma Čmelík (2), Huk és Bilenkyi találataival 4:2 arányban legyőzte a Galántát.

A DAC téli felkészülésének hatodik napján jött el az ideje az első edzőmérkőzésnek, amelyre a III. ligás Galántát hívtuk meg vendégnek. A szomszédos város csapata az élvonalbeli Szered farmjaként is működik, ezért az első játékrészben több, elsőligás tapasztalattal rendelkező focistát láttuk fekete-fehérben. A kapitányi karszalag például Ľubomír Michalík karjára került, akit szurkolóinknak nem kell külön bemutatni.

Az év ezen időszakában talán még sosem meccselt természetes füvön a DAC. Az Akadémia egyik fűtött talajú, remek állapotban lévő pályájára mindkét félidőre teljesen más tizenegyet küldött Peter Hyballa. Hiányzott Ayong, Herc és Macej, esélyt kapott viszont Csóka (először), Čmelík és Blackman (hosszú kihagyás után), illetve két ifijátékos, Nagy Laci és Kelemen.

Jobban nem is kezdődhetett volna számunkra az összecsapás, Kalmár szöglete után Kone fejelt Hukhoz, aki fordulatból már a 4. percben kilőtte a jobb felső sarkot - 1:0. A 33. percben Koštrna, Vida K., Bilenkyi volt a labda útja - az ukrán, aki ma középcsatárként szerepelt, pár lépésről növelte az előnyünket (2:0). A játékrész legutolsó akciójából szépítettek a vendégek: Mečiar 17 méteres szabadrúgása Jedlička vinklijében kötött ki - 2:1.

A második félidő, amelynek mi tizenegy, a vendégek nyolc cserével vágtak neki, szintén 2:1-es DAC-sikerrel zárult. Ezúttal Čmelík volt a főszereplő, aki előbb tizenegyesből, majd Kelemen lapos beadásából profitált. A harmadik találatunkat megelőző büntetőt Divković harcolta ki, ám a fiatal horvát támadó ennél a szituációnál sajnos lesérült, és így tíz emberrel játszottuk az utolsó 24 percet. A vendégek második találatát szintén tizenegyes hozta, ezt Kemakolam buktatásáért ítélte meg a játékvezető, és maga az érintett értékesítette, beállítva a 4:2-es végeredményt.

Az élvonalbeli bajnokság első tavaszi fordulójában a Slovant fogadjuk, a téli alapozás első edzőmeccsén szintén a Slovan ellen játszottunk. Míg a Fortuna Ligában a pozsonyi Slovant, ma a galántai névrokonát láttuk vendégül. A mai eredménnyel február 16-án is kiegyeznénk.

Ezzel a találkozóval megkezdődött a téli felkészülési mérkőzések nyolcrészes sorozata, és a következőre sem kell sokáig várni. Két nap múlva, szombaton 13-órától a magyar NBII-es Soroksár látogat a MOL Akadémiára.

FC DAC 1904 - FC Slovan Galanta 4:2 (2:1)

MOL Akadémia, 1-es számú füves pálya, Dunaszerdahely, 2019. január 17., csütörtök, 18:00 ó, tiszta égbolt, +5°C

Góllövők: 4. Huk, 33. Bilenkyi, 67. Čmelík (11 m), 81. Čmelík - 45. Mečiar, 85. Kemakolam (11 m)

Játékvezetők: Chromý - Hegedűs, Martiš, 260 néző

DAC, I. félidő: Jedlička - Koštrna, Špiriak, Kone, Davis - Huk - Nagy, Kalmár - Tretyakov, Bilenkyi, K. Vida. II. félidő: Slančík - Blackman, Šatka, Csóka, Šimčák - Bednár - M. Vida, Baumgartner - Čmelík, Kelemen, Divković. Edző: Peter Hyballa.

Galánta, I. félidő: Šálka - D. Baša, Djiby Ba, Michalík, Mečiar - Bilas, Lukáčik - Hillarie, Nurmuradov, Odong-Mba - Sokolić. II. félidő: Bartal - Eliáš, Djiby Ba, Dunda, Mečiar - Hlavna, Bilas - Kemakolam, Guemache, Popluhár - R. Baša. Edző: Vladimír Bertok.