MérkőzésFC DAC 1904 Dunaszerdahely vs Soroksár SC
FC DAC 1904 Dunaszerdahely
    >>
Eric Javier Davis Grajales 87
90. perc1 - 0Soroksár SC
  • 87.
    Eric Javier Davis Grajales büntetőt rúgott.
  • 65.
    Lakatos István helyett Szelle Lajos állt be a játékba.
  • 55.
    Kundrák Norbert helyett Kovács Dávid állt be a játékba.
  • 46.
    Tamási Zsolt helyett Pál András állt be a játékba.
  • 46.
    Albert Ádám helyett Derekas Zoltán állt be a játékba.
  • 46.
    Markosz Szpirulisz helyett Dvorschák Gábor állt be a játékba.
  • 46.
    Kelemen Marko helyett Milan Šimčák állt be a játékba.
  • 46.
    Stanislav Bilenkyi helyett Bastian Karsten Ayong állt be a játékba.
  • 46.
    Maksym Tretiakov helyett Lukáš Čmelík állt be a játékba.
  • 46.
    Kalmár Zsolt helyett Nagy László állt be a játékba.
  • 46.
    Kristián Koštrna helyett Csóka Dániel állt be a játékba.
  • 46.
    Souleymane Kone helyett Tomáš Huk állt be a játékba.
  • 46.
    Ľubomír Šatka helyett Malý Matúš állt be a játékba.
  • 46.
    Cesar Blackman Camarena helyett Dominik Špiriak állt be a játékba.
  • 46.
    Adrián Slančík helyett Martin Jedlička állt be a játékba.
  • 15.
    Martin Bednár helyett Eric Javier Davis Grajales állt be a játékba.
Kovács Dániel#1Kovács Dániel
Edzői értékelés: FC DAC 1904 - Soroksár SC 1:0 (0:0)

Peter Hyballa, DAC: „Színvonalas, nagy iramú mérkőzést játszottunk, kiváló ellenféllel szemben. Játékunk szervezettségével elégedett vagyok, de a befejezéseknél most nem voltunk elég pontosak, rámenősek, precízek. Viszont ismét bebizonyítottuk, hogy a végsőkig küzdünk, s ennek az utolsó pillatokban született, győztes gól volt az eredménye. Nagyon sajnálom, hogy a második mérkőzésen is megsérült egy játékosunk. Bízom benne, hogy Bednár minél előbb felépül.”

Lipcsei Péter, Soroksár: „Gratulálok a csapatomnak – annak ellenére, hogy egy góllal kikaptunk –, hiszen voltak azért lehetőségeink. A második félidőben eldönthettük volna a mérkőzést. Nyilván a végén picit bosszúsak voltunk, hiszen a 87. percben 11-esből kaptunk gólt. Január 3-án kezdtük a felkészülést, s nagyjából most járunk a közepén. Egy héten belül ez volt a harmadik mérkőzésünk, picit fáradtabbak a játékosok, de úgy gondolom, ezen a találkozón is nagyon jól teljesítettek. Két hét múlva kezdődik majd a bajnokság, s akkor reményeim szerint már frissebbek lesznek és jobban tudnak majd koncentrálni.”

hírekElőkészületi mérkőzésen: FC DAC 1904 - Soroksár SC 1:0 (0:0)
Előkészületi mérkőzésen: FC DAC 1904 - Soroksár SC 1:0 (0:0)
2019 január 19.Szerző: Krisztián NagyForrás: fcdac.sk
Felkészülés

Davis 87. percben lőtt tizenegyesgóljával csapatunk megnyerte idei második felkészülési mérkőzését is.

A Lipcsei Péter, a magyar válogatott és a Ferencváros egykori kiválósága által irányított NBII-es Soroksár volt az ellenfelünk az év második felkészülési mérkőzésén. A több, élvonalbeli tapasztalattal rendelkező játékossal kiálló vendégek nagyszerű ellenfélnek bizonyultak a téli alapozás ezen fázisában. Mivel a magyar második liga küzdelmei két héttel a Fortuna Liga előtt kezdődnek, a Soroksár érthetően előbbre tart a felkészülésben is.

Peter Hyballa ma összesen 21 játékost küldött csatába. Hiányzott Divković, aki csütörtökön a Galánta ellen bokaszalag húzódás szenvedett, és várhatóan kéthetes kihagyás vár rá. Kisebb sérülés miatt ezúttal a két Vida, Kristopher és Máté is csak a vonal mellől figyelték a történéseket, ugyanúgy Macej és Száraz kapusok, akik továbbra is harcképtelenek. Herc holnapig szabadott kapott.

Nehezen születtek a helyzetek a masszívan védekező sárga-feketék ellen, de Baumgartner okos ívelése a 20. percben így is a vonal mögé pattant a kapufáról, ám a játékvezetők nem láttak gólt. Nem sokkal később Kone, a második játékrészben pedig kétszer Čmelík, majd Malý járt közel a vezető találatunkhoz.

A gyors ellentámadásokra építő soroksáriak előtt is adódtak lehetőségek, főleg fordulás után, Kundrák és Kovács Dávid lövésénél azonban Jedlička résen volt, míg a DAC-nevelt Szelle ajtó-ablak helyzetben laposan a kapufa mellé lőtt.

Az 1:0-ás győzelmünkről végül a 87. percben született döntés. Špiriak bátran tört be a tizenhatosba, Bor hátulról felrúgta, és Smolák játékvezető tizenegyest ítélt. Eric Davis magabiztosan lőtt a hálóba.

A mai találkozó negatívuma, hogy Bednár már a 15. percben cserére kényszerült. A fiatal középpályás rosszul lépett, és az első hírek szerint bokasérülést szenvedett.

Csapatunk három napig még hazai környezetben gyakorol, majd szerdán elutazik a törökországi Belekbe, ahol kéthetes edzőtáborozáson vesz részt. Az összpontosítás során négy felkészülési mérkőzést is játszik, az elsőt jövő szombaton a lengyel Lech Poznan ellen.

FC DAC 1904 - Soroksár SC 1:0 (0:0)

MOL Akadémia, 1-es számú füves pálya, Dunaszerdahely, 2019. január 19., szombat, 13:00 ó, borult idő, +1°C

Góllövő: 87. Davis (11 m)

Játékvezetők: Smolák - Hegedűs, Martiš, 450 néző

DAC, I. félidő: Slančík - Blackman, Šatka, Kone, Koštrna - Bednár (15. Davis) - Baumgartner, Kalmár - Tretyakov, Bilenkyi, Kelemen. II. félidő: Jedlička - Špiriak, Malý, Huk, Csóka - Davis - Baumgartner, Nagy - Čmelík, Ayong, Simčák. Edző: Peter Hyballa.

Soroksár: Kovács Dániel - Molnár, Szpirulisz (46. Dvorschák), Valencsik, Bor - Gyömbér, Huszák - Albert (46. Derekas), Tamási (46. Pál), Kundrák (55. Kovács Dávid) - Lakatos (65. Szelle). Edző: Lipcsei Péter.