MérkőzésFC DAC 1904 Dunaszerdahely vs FK Csíkszereda
    >>
Lukáš Čmelík 7
    >>
Bastian Karsten Ayong 87
90. perc3 - 2FK Csíkszereda
  • 67.
    Malý Matúš helyett Souleymane Kone állt be a játékba.
  • 67.
    Kelemen Marko helyett Vida Máté állt be a játékba.
  • 46.
    Bordás Dániel helyett Somogyi Pál állt be a játékba.
  • 46.
    Abdulrahman Taiwo helyett Bastian Karsten Ayong állt be a játékba.
  • 46.
    Kristián Koštrna helyett Cesar Blackman Camarena állt be a játékba.
Peter Hyballa a DAC-Csíkszereda (3:2) edzőmeccsről

Peter Hyballa, DAC: „Csapatunk ezúttal nem volt igazán meggyőző. Nagyon sok fiatal játékos lépett pályára, négy 19 éven alatti is, s nekik ez igazán fárasztó volt. Junior játékosokkal kicsit más felállni, mint felnőttekkel, de mindenki harcolt mindvégig. A második félidőben sokkal jobbak voltunk, fizikailag is jobban bírtuk, de nagyon sok pontatlanság volt, sok labdavesztés, több egyéni hibát is elkövettünk. A gegenpressing jól működött, de nem mindig tudtuk kihasználni a területeket, gólhelyzeteknél nem voltunk elég határozottak. Ezekkel nem annyira voltam megelégedve. Nyertünk 3:2-re, mert két szép gólunk is volt – Čmelíké és Ayongé. Nagyon jót tett a fiatal játékosoknak, hogy végigjátszhatták a találkozót. Nyertünk, s ez nagyon fontos, hiszen ez volt az első győztes mérkőzésünk a beleki edzőtáborban. Fáradtak a játékosok, ami természetes ilyen megterhelés után. Hétfőn, a Ljubljana ellen a legerősebb kezdő 11-et küldöm pályára, és nagyon fontos lesz, hogy elkerüljük a sérüléseket.”

hírekElőkészületi mérkőzésen: FC DAC 1904 - FK Csíkszereda 3:2 (2:2)
Előkészületi mérkőzésen: FC DAC 1904 - FK Csíkszereda 3:2 (2:2)
2019 február 02.Szerző: Krisztián NagyForrás: fcdac.sk
EDZŐTÁBOR

Gólokban gazdag mérkőzésen, Koštrna, Čmelík és Ayong találataival a DAC 3:2 arányban legyőzte csíkszeredai ellenfelét.

Az előző két találkozón kevesebb játéklehetőséget kapott játékosait vetette be ma Peter Hyballa, összesen tizenöten kerültek a pályára.

Kellemes időjárásban és váratlanul sok góllal indult a találkozó. Egy védelmi megingást követően már az első percben tizenegyeshez jutott az ellenfél, melyet Bajkó értékesített - 0:1. Alig telt el két perc, amikor a másik oldalon Taiwot buktatták, és szintén büntetőt ítélt az örmény játékvezető. Mai csapatkapitányunk, Koštrna is hidegvérrel használta ki a lehetőséget - 1:1. A 7. percben fordítottunk, Čmelík küldött egy lepattanó labdát ballal laposan a jobb alsóba - 2:1. A DAC többet birtokolta a labdát, az ellenfél kontráira viszont oda kellett figyelni. Egy ilyen végén a 18 éves Antal lódult meg a bal szélen, majd egyéni akcióját rutinosan gólra váltotta - 2:2.

A második játékrészben több volt a pontatlanság, sokáig a két tizenhatos között járt a labda. A vége felé aztán felpörögtek az események, mindkét oldalon születtek lehetőséget, de csak egy végződött góllal. A 87. percben Ayong fordult le szépen a védőiről, majd a léc alá tüzelt, megszerezve első találatát a DAC mezében - 3:2.

Csapatunk szerdáig marad Törökországban, és addig még egy felkészülési mérkőzést abszolvál. Hétfőn a szlovén liga őszi ezüstérmese, az Olimpija Ljubljana következik.

FC DAC 1904 - FK Csíkszereda 3:2 (2:2)

Bellis Hotel Field B, Belek - Antalya, Törökország, 2019. február 2., szombat 15:00 ó (13:00 CET), napsütés, +16°C

Góllövők: 4. Koštrna (11 m), 7. Čmelík, 87. Ayong - 2. Bajkó (11 m), 37. Antal

DAC: Slančík - Koštrna (46. Blackman), Malý (67. Kone), Csóka, Šimčák - Čmelík, Baumgartner, Nagy, Taiwo (46. Ayong) - Bilenkyi, Kelemen (67. M Vida). Edző: Peter Hyballa.

Csíkszereda: Bordás - Aszalos, Mitra, Lalic, Nemes - Veres, Gonzalez - Cseglődi, Pantović, Antal - Bajkó. Edző: Valentin Suciu.