MérkőzésFC DAC 1904 Dunaszerdahely vs SV Mattersburg
    >>
Lukáš Čmelík 75
    >>
Connor Patrick Ronan 76
90. perc3 - 0SV Mattersburg
  • 84.
    Vida Máté helyett Denis Baumgartner állt be a játékba.
  • 84.
    Souleymane Kone helyett Csóka Dániel állt be a játékba.
  • 76.
    Connor Patrick Ronan gólt rúgott.
  • 75.
    Lukáš Čmelík gólt rúgott.
  • 73.
    Rene Renner helyett Julius Ertlthaler állt be a játékba.
  • 73.
    Patrick Salomon helyett Mario Grgic állt be a játékba.
  • 73.
    Alejandro Velasco helyett Michael Lercher állt be a játékba.
  • 69.
    Bastian Karsten Ayong helyett Eric Javier Davis Grajales állt be a játékba.
  • 69.
    Kristián Koštrna helyett Milan Šimčák állt be a játékba.
  • 63.
    Nedeljko Malic sárgalapot kapott.
  • 60.
    Marko Kvasina helyett Patrick Bürger állt be a játékba.
  • 60.
    Cesar Ortiz helyett Philipp Erhardt állt be a játékba.
  • 59.
    Maksym Tretiakov helyett Abdulrahman Taiwo állt be a játékba.
  • 59.
    Kalmár Zsolt helyett Christián Herc állt be a játékba.
  • 59.
    Vida Kristopher András helyett Lukáš Čmelík állt be a játékba.
  • 59.
    Tomáš Huk helyett Ľubomír Šatka állt be a játékba.
  • 46.
    Philipp Prosenik helyett Andreas Gruber állt be a játékba.
  • 46.
    Lukas Rath helyett Nedeljko Malic állt be a játékba.
  • 46.
    Christoph Halper helyett Andreas Kuen állt be a játékba.
  • 46.
    Florian Hart helyett Francisco José Sánchez Rodriguez állt be a játékba.
  • 46.
    Markus Kuster helyett Tino Casali állt be a játékba.
Marko Kvasina#9Marko Kvasina
Edzői értékelés: FC DAC 1904 - SV Mattersburg (3:0)

Peter Hyballa, DAC: „A mérkőzés első félideje kitűnő volt. Többet birtokoltuk a labdát, volt hat-hét remek labdaszerzésünk, a letámadás igazán jól működött. Kidolgoztunk három-négy nagyobb helyzetet, melyeket nem sikerült értékesítenünk. Már a 11-est megelőzően is jól játszottunk, annál a szituációnál Kalmár Zsolti és Vida Kristopher játszottak jól össze. A második félidő első tizenöt perce nem volt annyira jó, sokszor eladtuk a labdát. Az utolsó harminc percben érkeztek a cseréink, ők is nagyon jól szerepeltek, és sima gőzelem lett a vége. Mint a felkészülési időszakban többször, ezúttal is mi voltunk a jobb csapat. A gárda jól működik, érzékelhető a konkurenciaharc. Az új játékosokkal is meg vagyok elégedve. Az utolsó felkészülési héten kemény munka vár ránk, és utána következhet a nagy mérkőzés. Jelenleg 7-8 kezdőjátékos neve van a fejemben, a többi névben a konkurenciaharc miatt egyelőre nem vagyok biztos. A holnapi, Bős elleni mérkőzésen már főként az cserepados és U19-es játékosaink kapnak szerepet.”

Klaus Schmidt, Mattersburg: „Nagyon erős csapat ellen játszottunk, amely egy hét múlva már kezdi a tavaszi idényt. Nekünk még két hetünk van a felkészülésből, s meglátszott, hogy ők már előrébb tartanak. Az első félidőben kiegyenlített játékot láthattunk, de a második félidőben már túl sokat hibáztunk. Ezekkel megkönnyítettük az ellenfél dolgát, s túl könnyen tudtak helyzeteket kialakítani. A DAC egy nagyon jó csapat, amely fizikálisan is nagyon erős. Kicsit meglepődtünk a játékukon, de sokat tanultunk belőle. Számunkra ez egy remek felkészülési mérkőzés volt. A DAC az osztrák Bundesligában egy erős csapat lehetne, hiszen minőségi játékot képvisel – gyorsaság és jó állóképesség jellemzi. Meglepett, hogy mennyire fejlődőképes ez a klub – az akadémia és a körülmények is professzionális szintűek. Nálunk, Ausztriában kevés helyen vannak ilyen feltételek. Itt nagyon sok dolgot jól csinálnak, biztosan nagy lépést fognak tenni afelé, hogy európai szinten is elismert csapattá váljanak. Biztos vagyok benne, hogy felfigyelnek a csapatra és a sok fiatal játékosra is, akik a későbbiekben akár erősebb bajnokságokban is építhetik karrierjüket.”

hírekElőkészületi mérkőzésen: FC DAC 1904 - SV Mattersburg 3:0 (1:0)
Előkészületi mérkőzésen: FC DAC 1904 - SV Mattersburg 3:0 (1:0)
2019 február 09.Szerző: Krisztián NagyForrás: fcdac.sk
Felkészülés

Jelesre sikeredett a főpróba, Koštrna, Čmelík és Ronan találataival sima győzelmet arattunk az osztrák élvonalbeli nagymartoniak felett.

Az osztrák Bundesliga őszi kilencedik helyezettje ellen tartotta ma csapatunk a tavaszi idény előtti főpróbáját. Peter Hyballa összesen tizenkilenc játékost küldött pályára, de az első cseréket csak egyórányi játék után hajtotta végre.

Keményen játszó, jól védekező csapat a Mattersburg, hallottuk a meccs előtt. A zöld-fehérek ezt a kezdő sípszótól próbálták igazolni, majd a 13. percben csak nézték, ahogy Kalmár áthámozza magát szinte az egész védelmükön, jól helyezett löketét pedig szögletre tenyereli Kuster. Négy perc múlva láttuk a vendégek első és egyetlen nagyobb helyzetét, Prosenik azonban fordulatból fölé lőtt.

Fél óra után már vezetett a DAC. Kalmár mesterien ugratta ki Vida Kristophert, akit Mahrer csak felvágni tudott a tizenhatosban. A megítélt büntetőt Koštrna félmagas és erős lövéssel a jobb sarokba küldte - 1:0.

A második félidő eleje kevésbé hozott látványos focit, a cserék után viszont ismét felpörögtek az események, és egy perc alatt kétszer is mattoltuk a sógorokat. Taiwo kiugratását követően Čmelík hidegvérrel használta ki az egy az egy elleni helyzetét - 2:0. Ez volt Čmelík negyedik gólja a felkészülés során, amivel a csapat legeredményesebb játékosa.

A következő percben Vida Máté találta meg Ronant a tizenhatosban, a fiatal ír középpályás pedig laposan, a rövid sarokra célozva beállította a 3:0-ás végeredményt.

Sima és megérdemelt győzelemmel hangolt tehát csapatunk a Slovan elleni nyitányra. Igaz, előtte még következik egy edzőmeccs, amelyen többnyire a cserepados és U19-es játékosokkal esünk neki a III. ligás Bősnek. Ezt a találkozót február 11-én, hétfőn 16:00-tól rendezik az Akadémián.

FC DAC 1904 - SV Mattersburg 3:0 (1:0)

MOL Akadémia, 1-es számú füves pálya, Dunaszerdahely, 2019. február 9., szombat, 14:00 ó, napos idő, +6°C

Góllövők: 30. Koštrna (11 m), 75. Čmelík, 76. Ronan

Játékvezetők: Chromý - Jankovič, Štofik, 600 néző

DAC: Jedlička - Blackman, Kone (83. Csóka), Huk (59. Šatka), Koštrna (70. Šimčák) - M. Vida (83. Baumgartner) - Ronan, Kalmár (59. Herc) - Tretyakov (59. Taiwo), Ayong (70. Davis), K. Vida (58. Čmelík). Edző: Peter Hyballa.

Mattersburg: Kuster - Hart (46. Sánchez), Mahrer, Ortiz (60. Erhardt), Rath (46. Malic), Renner (73. Lercher) - Velasco (73. Ertlthaler), Halper (46. Kuen), Salomon (73. Grgic) - Prosenik (46. Gruber), Kvasina (60. Burger). Edző: Klaus Schmidt.