• Sárgalap (90+1. perc)Kalmár Zsolt
  • Sárgalap (90+1. perc)Andraž Šporar
  • Sárgalap (90+3. perc)Mohammed Rharsalla Kadfi
  • 90+3.

Glova játékvezető véget vet a mérkőzésnek, 1:0-ra kikaptunk. Ez van, sajnos. Most még egy kis tüzijáték következik a stadionavató alkalmából, de ez bennünket most sajnos se nem vigasztal, se nem tesz boldogabbá. Folytatás a jövő héten, Nagyszombatban. Mára Kiss Balázs köszöni a figyelmüket, szép estét!

• 90+3.
    Mohammed Rharsalla Kadfi sárgalapot kapott.
  • 90+1.
    Andraž Šporar sárgalapot kapott.
  • 90+1.
    Kalmár Zsolt sárgalapot kapott.
  • 90.

Kezezést reklamálunk a tizenhatosban, de a bíró hajthatatlan.

• 90.

Három perc hosszabbítás következik.

• 87.

Megvoltak a szükséges cserék, jöhetne egy igazán pengés hajrá, legalább az egyenlítésést. Álljatok föl! - buzdít szurkolásra a B-közép.

• 85.
    Dávid Holman helyett Richárd Guzmics állt be a játékba.
  • 85.
    Christián Herc helyett Connor Patrick Ronan állt be a játékba.
  • 84.
    Cesar Blackman Camarena helyett Souleymane Kone állt be a játékba.
  • 84.
    Vida Kristopher András sárgalapot kapott.
  • 82.

Felsőléc! De nem a mi oldalunkon, hanem a mi kapunknál.

• 80.
    Abdulrahman Taiwo helyett Lukáš Čmelík állt be a játékba.
  • 79.
    Andraž Šporar gólt rúgott.
  • 79.
    Andraž Šporar büntetőt rúgott.
  • 79.

Blackman kezezéséért adott büntetőt a játékvezető.

• 79.

Gól. Šporár megszerzi a vezetést 0:1

• 78.

11-es kap a Slovan.

• 77.

Feszült pillanatok, miután nagyon betömörültünk a saját kapunk elé, de nem volt lövés a vendégtámadás végén. Kirúgással folytatódik a játék.

• 76.
    Dávid Holman szögletet rúgott.
  • 74.
    Dávid Holman szabadrúgást lőtt.
  • 73.

Ismét Jedlička! gyönyörűen öklözte ki Holman veszélyesen kanyarodó szabadrúgását.

• 72.

18 pec van hátra a meccsből, ebben a félidőben mi álltunk közelegg a gólszerzéshez. Gyerünk, fiúk, mindent bele!

• 72.
    Joeri De Kamps szögletet rúgott.
  • 71.

Huhh, Šporárnak sikerült elfektetnie Šatkát, majd leráznia magáról Kalmárt, lapos lövése azonban elgurult a gólvonal előtt.

• 70.

Ljubičić ápolása miatt áll a játék.

• 67.

Kalmár adta be a labdát szabadrúgásból, majd ide-oda pattogott a kapu előtt, s végül Blackman lőtte rá, de Greif erre is leért. Ejj, pedig már szinte mindenki a kapuban látta.

• 64.

Tretyakov löketéből lesz egy szöglet! Szép bomba volt!

• 61.

A labda a hálóban, a bíró azonban les címén érvényteleníti a találatot.

• 60.
    Arťom Suchockij szabadrúgást lőtt.
  • 60.

Vida Máté szabálytalansága után veszélyes helyről végezhet el szabadrúgást a Slovan.

• 57.

Nyomni, nyomnyi, nyomni, úgy, ahogy most is csináltuk. Vida Krist fejezett be egy akciót lövéssel, de sajnos eltörte a labdát, így Greifnek nem volt igazán nehéz dolga.

• 56.

Óriási szurkolásba kezdünk, kell is most a csapatnak a biztatás!

• 53.

Hasonló akció, ismét Tretyakov jeleskedett, de a vendégvédők ügyesebbek voltak.

• 51.

Szép és gyors volt Tretyakov elfutása a bal szárnyon, beadása viszont már kevésbé. Taiwo lett volna a címzett, de ezt Greif kapus is észrevette, és megelőzte a csatárunkat.

• 48.

Ljubičić remek labdával találta meg Sporárt. A szlovén lábáról viszont lecsúszott a labda, és jócskán fölé durrantott.

• 46.

Óriási, óriási Jedlička! Mmoha egy ez egyben telibe találta 100 százalékos gólhelyzetben.

• 43.

OTT A HELYZET! Egy álomszerű támadás után Tretyakov gurútott mellé. VIda Krisz szerzett labdát hátul, Kalmár bolondot csinált a Slovan középpályájából, majd Taiwohoz passzolt, ő pedig Tretyakovhoz. A végét már ismerik: mellé ment...

• 42.

A mérkőzés eddig egyébként nagyon sportszerűnek mondható, még egyszer sem villant a sárga.

• 40.

Végre egy lövés! Ráadásul kapura. Az első ilyen a mérkőzésen. Járattuk a labdát körbe-körbe, majd a végén Vida Kristopher bombázott, s Greifnek bizony meggyűlt a baja a lökettel.

• 39.

Mintha erőt gyűjtenének a csapatok a hétralévő hét percre.

• 37.
    Mitch Apau helyett Jurij Medveděv állt be a játékba.
  • 36.

Úgy tűnik, Apau nem tudja folytatni a játékot. Cserélni fog a Slovan. Áll a játék.

• 31.

Félórányi játék után továbbra is a küzdelem dominál a játéktéren, hatalmas helyzetet sem egyik, sem másik oldalon nem láthattunk. Még most sem, amikor Taiwo és Apau rúgtak össze a tizenhatos vonalánál. Az égszínkék játékos ápolásra szorul.

• 28.

Holman ugrott ki a lesvonalról, Apautól kapott egy remek labdát, szerencsére leshelyzetben.

• 26.

Elég volt egy labdavesztés a középpályán Vida Mátétól, és a pozsonyiak máris ott termettek a kapunk előtt. Holman és Moha ügyeskedett, de egyiküksem tudta Šporárhoz eljuttatni a labdát, végül pedig a védőink Jedlička segítségével tisztáztak.

• 22.

Közben Moha került helyzetbe a másik oldalon. Szinte az egész stadion lest reklamált az akció indulásakor, csak a partjelző nem eszmélt, de szerencsére Jedlička higgadt maradt, és levette a csatár lábáról a labdát.

• 21.

Most a hosszúra jött Treyakov pontrúgása, ahol Vida Kristopher ollózva próbálkozott, sikertelenül.

• 21.
  • 19.

Zsolti állt a rövid sarokra, hogy megcsúsutassa, de a labda a kapu fölé szállt.

• 19.
  • 18.

Hibák, egyik, hibák másik oldalon is. Közel 20 perc után kiegyenlített játékot láthatunk.

• 16.
  • 15.

Hu. Pontosabban: Huk mellett tudott fejelni Sporar, akinek labdáját Jedlička tornázta ki a sarokból. Ez nagy helyzet volt, valljuk be.

• 12.

A slovanisták is szépen megtöltötték a vendégszektort, de a túlerővel nem bírnak, alig hallani őket a háttérben. Pedig brünni barátaik is segítségükre siettek.

• 11.

Szép támadás indulhatott volna a jobb szélen, ha bíró nem ítél lest. De a partjelző zászlót lengetett, Glova főbíró pedig sípolt.

• 9.

Kemény meccsre van kilátás. Az eddig eltelt időben senki sem kímélte magát a párharcokban.

• 6.

Hasonló jelenet Greif kapuja előtt: Taiwót szorították be a szendvicsbe, mielőtt földre került volna, büntető azonban itt sem lett.

• 5.

Špoarar fejel mellé a szöglet után.

• 5.
  • 4.

Holman remekül futtatta lyukra Šporárt, aki elesett ugyan a tizenhatosunkban, de a jelenet nem ért tizenegyest.

• 2.

Vida Mátéval igyekezett megoldani egy begyakorolt figurát Kalmár Zsoti, de az ellenfél jól olvasta a játékot.

• 2.
    Kalmár Zsolt szabadrúgást lőtt.
  • 1.

Elkezdődött a meccs. Hajrá, DAC!

• 0.

Most már nincs más hátra, minthogy Hosszú Katinka háromszoros olimpiai bajnok elvégezze az ünnepélyes kezdőrúgást, és felcsendüljön a magyar himnusz.

• 0.

Ez valóban ünnepi volt! Most pedig érkeznek a mai nap főszereplői a pályára: mi sárga-kékben, a vendégek ékszínkék szerelésben. A lelátókon gyönyörű koreó jelenik meg.

• 0.

HATÁRTALAN SZENVEDÉLY OTTHONA - hirdeti egy, a pálya közepére kifeszétett óriás molinó a Nélküled éneklése előtt.

• 0.

• 0.

Már most leírhatatlan, ami itt van az arénában, pedig még el sem kezdődött a rangadó. Megszólalt a B-közép, megjelent a libabőr, készülnek az interjúk, a játékosok pedig már az öltözőben fűzik a stoplist, hogy pillanatokon belül pályára lépjenek.

• 0.

Fél óra múlva elhangzik a rég várt sípszó. Azt már tudjuk, hogy ma a 4-1-2-3-as formációban küldi pályára övéit Hyballa.

• 0.

Itt, a dunaszerdahelyi MOL Arénában kora tavaszi az időjárás, eszméletlen embertömeg veszi körül a stadiont. Tulajdonképpen minden adott ahhoz, hogy egy történelmi mérkőzésnek legyünk ma szemtanúi. Helyezkedjenek el kényelmesen a kanapéjukon, dőljenek hátra a karosszékben, és maradjanak velünk, így biztos, hogy nem maradnak le az összecsapás egyetlen fontos pillanatáról sem.

• 0.

A pozsonyi csapat 46 ponttal vezeti a bajnokságot, mi 8 ponttal lemaradva vagyunk a másodikok. Így zárult ősszel a bajnoki tabella:

• 0.

"A Slovan ma még veretlen, de mindent megteszünk azért, hogy holnaptól ez ne így legyen" - ezek voltak támadónk, Vida Kristopher szavai a párharcot megelőzően. Bővebb felvezető ide kattintva olvasható.

• 0.

A Fortuna Liga 19. fordulójának slágermérkőzése, a DAC-Slovan derbi 16.00-kor kezdődik.

• 0.

Jó napot kívánok, kedves DAC-drukkerek! Mikor lesz már február 16-a? Elég a tíz ujjunk, hogy megszámoljuk, hányszor tettük fel magunknak ezt a kérdést az elmúlt két és fél hónapban? De végre itt vagyunk, elérkezett a stadionavató napja, a Slovan elleni rangadó! A mérkőzés online kommentátora, Kiss Balázs kíván jó szurkolást és izgalmas pillanatokat!

A FORTUNA LIGA 19. FORDULÓJÁBAN:

Stadionavató vereséggel. Küzdelmes játékot, de a végén mégis szomorú eredményt hozott a tavaszi szezon nyitómeccse. A Slovan csak tizenegyesből tudta bevenni a kapunkat. A pontveszteségre a több mint 12 ezres nézőcsúcs hozott vigaszt.

A tíz ujjunk sem volt elegendő ahhoz, hogy megszámoljuk, az elmúlt két és fél hónapban hányszor tettük fel magunknak a kérdést: mikor lesz már február 16-a? Ekkora érdeklődés talán még soha nem előzött meg egy DAC-Slovan rangadót. A Fortuna Liga tavaszi nyitómeccse nemcsak egy klasszikus derbinek számított, hanem ez volt a MOL Aréna hivatalos megnyitója is. Mára az eddig épülő negyedik lelátó is elkészült, s immár a körbezárt stadionban láthatta a közönség, ahogy Peter Hyballa legénysége harcba száll a győzelemért. És, hogy tényleg harcról volt szó, azt a pályán látottak is igazolták: kemény küzdelem minden egyes négyzetcentiméterért, minimális rizikó, kevés helyzet. A vendégek közül legfőképp Holman, Moha és Šporár jeleskedett elől, de a mieink kellően felkészültek a trióból, és sikerrel akasztották meg az égszínkék próbálkozásokat. A közönség az elejétől fogva ihletetten szurkolt, s bár a vendégszektor is szépen megtelt, a hupikék fővárosiak hangja ritkán szűrődött be a pályára. A 15. percben láthattuk az első veszélyes helyzetet: Šporárnak szorongatott helyzetből sikerült fejelnie. Megcélozta a vinklit, de Jedlička bravúrral szögletre mentett. Ezt követően Greif kapuja előtt vált forróvá a pite: Tretyakov első szögletét Kalmár csúsztatta fölé, a második után viszont Vida remek ollózása izzasztotta meg a vendégvédelmet. Később Moha ugrott ki a lesvonalról, hogy megijesszen bennünket, de Jedlička eszén így sem tudott túljárni. Más kérdés, hogy a lelátón mindenki egy emberként kiáltott lest az akció láttán. Ennél azonban sokkal szebb volt, Vida Kristopher 40. percben megeresztett bombája, mellyel Greifnek meg is gyűlt a baja. A félidő pedig egy Tretyakov helyzettel ért véget, aki egy gyors, álomszerű támadás után gurított mellé. Vida Krisz szerzett labdát hátul, Kalmár egymaga átjátszotta a Slovan középpályáját, majd Taiwohoz passzolt, ő pedig Tretyakovhoz. A végét már nem nehéz kitalálni: mellé ment...

A térfélcserét követően hatalmas helyzettel indult a játék: Moha egy az egyben a remekül kivetődő Jedličkába lőtte a száz százalékos ziccert. Óriási védés volt! Kicsivel később csapatunk egykori kapitánya, Ljubičić hozta helyzetbe Šporart, a szlovén csatár lábáról a lövés pillanatában lecsúszott a labda, és jócskán fölé durrantott. A másik oldalon Tretyakov elfutása hozta lázba a teltházas MOL Arénát. Taiwo lett volna a címzett, de ezt Greif is észrevette, ezért a 12 135 néző ezúttal is lemaradt a gólról. A stadionban ekkor mindenki rátett még egy lapáttal a szurkolásra, mert éreztük, hogy a fiúknak szükségük van a 12. játékosra is. Jót is tett a buzdítás, főleg Tretyakovnak, aki rögtön munkát is adott a vendégek hálóőrének egy csípős lökettel. A 67. percben szabadrúgáshoz jutottunk, Kalmár adta középre a labdát, ahol előbb lábról lábra pattogott, majd irányt vett a hálóba, de a szlovákok kirakatcsapatának egyetlen szlovák játékosa, Greif kapus erre is leért. Pedig sokan már kiáltottuk a gólt Blackman lövésénél. Jedlička sem unatkozott, Holman Dávid szabadrúgását kellett visszaöklöznie a mezőnybe, hogy ne legyen nagyobb baj. Ekkor még nem is volt, de jött a 78. perc, amikor Blackman kézzel ért a labdához. Legalábbis a bíró szerint. Glova előbb mélázott egy kicsit, majd a mészpontra mutatott. A tizenegyest Šporár értékesítette – 0:1. Pár perccel később újabb gólt szerezhetett volna a Slovan Ljubičić révén, labdája azonban a felső lécen csattant. Már a hosszabbításban jártunk, amikor Moha kezezett a saját tizenhatosán belül. Nagy kár, hogy ezt meg épp a bíró nem látta. Büntető helyett aztán sárgát adott a leghangosabban reklamáló Kalmárnak, majd Šporárnak is a kékektől. A hosszabbításban már nem jött össze az egyenlítés, így a stadionavató alkalmából rendezett meccs végi tűzijátékot keserű szájízzel kellett végignéznünk.

A mérkőzés elején még bizakodtunk, hogy lejjebb faragjuk a nyolcpontos hátrányunkat, a végén azonban el kellett fogadnunk, hogy tizenegyre nőtt a Slovan előnye. A találkozó nagy részében a középpályán zajlott a játék, a kapuk egyik, ill. másik oldalon is csak ritkán forogtak veszélyben. A meccset Šporár tizenegyese döntötte el. Három-négy gólhelyzetünk ugyan volt, de ma ez kevésnek bizonyult ahhoz, hogy megszorongassuk a listavezetőt. Egy hét múlva jön a folytatás: Nagyszombatban lesz lehetőségünk arra, hogy újabb pontokat gyűjtögetve megerősítsük a második helyünket a tabellán.

Peter Hyballa (DAC): „A célunk az volt, hogy az első félidőben domináljunk a pályán, többet legyen nálunk a labda. Az első vonalat magasra akartuk feltolni, hogy a Slovan hosszú labdákkal operáljon. Ez azonban nem mindig működött, többször pedig leshelyzetbe kerültünk. A második félidőben úgy álltunk fel, hogy kontrollálni tudjuk a játékot. A 60. perctől aztán már nem volt igazi futball, majd jött a tizenegyes. Összességében jó meccs volt, de ahhoz, hogy le tudjuk győzni a Slovant, igazán tökéletes napot kellett volna kifognunk. A 0:0-ás eredmény igazságosabb lett volna.”

Martin Ševela (Slovan): „Egy sakkparti volt a mai. Tudatában voltunk, mekkora előnyre tettünk szert az ősz folyamán. Tudtuk, hogy az ellenfélnek kell bátrabban játszania, de jól dolgozott a védelmünk. Erős ellenféllel szemben őriztük meg a góltalanságunkat, ami remek mutató. Az első félidőben több helyzetünk volt, melyet gólra kellett volna váltanunk. Örülünk a győzelemnek, nem kaptunk gólt. Sikerült átmentenünk az őszi győzelmi formánkat, ezt akarjuk folytatni a továbbiakban is. Értékesnek tartjuk ezt a győzelmet, de előre kell tekintenük, mégha nagy is az előnyünk. Minden meccsen meg kell mutatnunk, milyen minőséget képviselünk.”

FC DAC 1904 - SLOVAN 0:1 (0:0)

Fortuna Liga, 19. forduló, MOL Aréna, 2019.02.16., 16:00

Játékvezetők: Glova - Benko, Hrčka

Nézőszám: 12 135 néző

Góllövő: 79. Šporar (11-esből)

Sárga lap: 84. Vida K., 91. Kalmár, ill. 66. Ljubičić, 91. Šporar, 92. Moha

DAC: Jedlička - Koštrna, Huk, Šatka, Blackman (85. Kone) - Vida M., Kalmár, Herc (85. Ronan) - Vida K., Taiwo (80. Čmelík), Tretyakov

Slovan: Greif - Suchockij, Božikov, Bajrić, Apau (37. Medvedev )- De Kamps, Ljubičić, Moha, Holman (86. Guzmics), Čavrić (91. Dražić) - Šporar