MérkőzésFC Spartak Nagyszombat vs FC DAC 1904 Dunaszerdahely
    >>
Kire Markoski 48
    >>
Kubilay Türk Yilmaz 68
90+2. perc3 - 1FC DAC 1904 Dunaszerdahely
  • 90+2.

Véget ért a találkozó. Két meccs, nulla pont - ilyen a tavaszi mérlegünk. Jövő héten a Szenice ellen már meg kell kezdenünk a pontgyűjtészt. Hajrá, DAC! Mára Kiss Balázs köszön ia figyelmüket és kíván szép estét!

• 90.

Két perc lesz a hosszabbítás.

• 90.
    David Depetris helyett Rafael Tavares Dos Santos állt be a játékba.
  • 89.

Ronan lövi Rusovba a labdát.

• 88.

Szűk két percünk maradt a csodára, de sajnos semmi nem mutat afelé, hogy itt ma még nekünk teremhet babér. Hosszú, nagyon hosszú ideje nem nyertünk már Nagyszombatban.

• 87.

Pekár vette célba Jedlička kapuját.

• 82.

Óriási lehetőséget puskázott el a Spartak. Kalmártól vették el a labdát a középpályána, majd gyorsan megiramodtak a piros-feketék a kapunk fel, de úgy, hogy a védelmünk csak kapkodta a fejét, hol is kellene állnunk. Depetris végül megtette azt a szívességet, hogy nem lőtte be a negyediket is.

• 80.

Tretyakov szabálytalankodott sárga lapot érően Lovattal szemben. A hazai szemmel láthatóan nem kapkodja el a lábadozási időt.

• 80.
    Maksym Tretiakov sárgalapot kapott.
  • 77.
    Kubilay Türk Yilmaz helyett Štefan Pekár állt be a játékba.
  • 77.

A mai nézőszám: 4020

• 75.

Az egyik hazai játékos szorul ápolásra, és mivel ez elég hosszasan tart, Davis megreklamálja azt. Emiatt pedig kisebb kakaskodás tör ki a játékosok között, de lapot nem oszt ki senkinek sem a sípmester.

• 74.

Hyballa mester 21-re lapot húz, Šatka ugyanis most középső védő helyett középcsatárt játszik. Most mutasd meg, mit tudsz, Ľubo!

• 71.

Harcoljatok, harcoljatok! - jön a buzdítás a sárga-kék szurkolóktól, de a hazai tábor hangját most jobbal lehet hallani.

• 68.

GÓL. Megvan a harmadik hazai találat is, ismét Yilmaz volt eredményes, aki Konéról fordult le nagyjából az ötös vonalán, mielőtt Jedlička mellett elgurította volna a labdát - 3:1

• 68.
    Kubilay Türk Yilmaz gólt rúgott.
  • 67.

Kone futott fel egészen a támadóvonalig, ahol Ayonggal próbált meg összejátszani, de vagy nem értették meg egymást, vagy a hazaiak olvasták jól Kone gondolatát.

• 66.
    Connor Patrick Ronan szögletet rúgott.
  • 64.

Depetrisnek kell most megköszönnünk, hogy volt pontosabb a fejese. Kone maradt le róla.

• 64.
    Eric Javier Davis Grajales szabadrúgást lőtt.
  • 62.
    Kristián Koštrna helyett Connor Patrick Ronan állt be a játékba.
  • 62.

Mindhárom cserénket kihasználtuk, Ronan is kap fél órát Hyballától.

• 61.
    Erik Grendel szögletet rúgott.
  • 61.
    Fabian Miesenböck helyett Lucas Lovat állt be a játékba.
  • 60.

Jedlička ment szögletre.

• 60.
    Fabian Miesenböck szabadrúgást lőtt.
  • 59.

Kétség kívül élénkebb az iram, mint az első félidőben.

• 56.

Huhh, Depetris vette észre, hogy Jedlička messze van a gólvonaltól, és jó messziről megpróbált a kapunkba ívelni. Nem a kapuson múlott, hogy ebből nem lett gól, sokkal inkább a szerencsén.

• 55.

Ayong tűzi centikkel a kapu mellé a labát Davis szabadrúgását követően.

• 54.
    Kire Markoski sárgalapot kapott.
  • 53.

Kettős cserét hajt végre Hyballa.

• 53.
    Lukáš Čmelík helyett Cesar Blackman Camarena állt be a játékba.
  • 53.
    Abdulrahman Taiwo helyett Bastian Karsten Ayong állt be a játékba.
  • 50.

Depetris is kapura tette a labdát. Ez volt az első kapura lövése a Nagyszombatnak, amiből nem lett gól a meccsen.

• 48.

GÓL. Elvesztettük a középpályán a labdát, a hazaiak lekontráztak minket, Markoski pedig nem tette meg azt a szívességet, hogy elrontsa a végét - 2:1

• 48.
    Kire Markoski gólt rúgott.
  • 46.

Folytatódik a találkozó. Közben a nap is kisütött. Hajrá, DAC!

• 46.

Ebben a játékrészben ennyi volt. Pár perc múlva jön a folytatás.

• 41.

Čmelík közben oldalt váltott Tretyakovval, lássuk, mennyire zavarja ez meg a Spartak játékosait.

• 40.
    Maksym Tretiakov szögletet rúgott.
  • 38.

Kone tetta Taiwo fejére a labdát, így neki is jár a dicséret. Hajrá, DAC!

• 38.

GÓÓÓL! Gyorsan jött az egyenlítés! Taiwo fejjel megszerzi csapatunk első tavaszai gólját - 1:1

• 38.
    Abdulrahman Taiwo gólt rúgott.
  • 37.
    Kalmár Zsolt szabadrúgást lőtt.
  • 35.

GÓL. Yilmaz révén vezetéshez jut a Spartak. Egy szépen kijátszott akció végén talált a tehetetlen Jedlička hálójába a naszzombati - 1:0

• 35.
  • 34.
    Marek Janečka sárgalapot kapott.
  • 33.

Ez volt Šatka első sárga lapos figyelmeztetése ebben a szezonban.

• 32.
    Ľubomír Šatka sárgalapot kapott.
  • 30.

Láttunk már ennél veszélyesebb beívelést is, a végén egykori játékosunk, Turňa lőtt, de csúnyán eltörte a labdát, ezért Jedlička kirúgásával folytatódik  játék.

• 30.
    Erik Grendel szabadrúgást lőtt.
  • 26.

Ez már szebb volt: Herc ugratta ki Davist, aki laposan adott a kapu elé, de Taiwo hát mögé érkezett a passz, így sajnos nem érte el. Ha eléri, már vezetnünk kellene, hisz nem volt védő, aki fogja őt. Marad a 0:0.

• 25.

Janečkától vette el a labdát a pálya közepén Kalmár. Ezt a játékvezető szabálytalannak látta. Pillanatnyilag ez a legizgalmasabb jelent, amiről írhatunk .

• 24.
  • 23.
    Kubilay Türk Yilmaz sárgalapot kapott.
  • 22.

Az első húsz perc sajnos nem hozott sem sok izgalmat, sem sok helyzetet.

• 19.

Depetris unta meg a passzolgatást, és messziről próbálkozott, de kaput nem talált a lövése.

• 18.
  • 18.

Tretyakov kapott az arcához a kezdőkörben, de a bíró továbbot engedett.

• 15.

Grendel mutatta meg magát egy pontrúgással, de ilyenekért nem fog neki szerződést kínálni egyik nyugati csapat sem.

• 15.
  • 12.

Čonka próbálkozott egy veszélytelen beíveléssel, Jedlička pedig végig követve a labda útját, a végén könnyedén húzta azt le a levegőből.

• 11.

Nálunk van többet a labda ezekben a pillanatokban. Most épp Kone hozta játékba egy szép lapos, fű alatti passzal Taiwót, kár, hogy csatárunktól a hazai védők elvették a labdát.

• 8.

Szép labdaszerzés és passzjáték után jutott el a labda Tretyakovhoz a bal szélre, aki elkezdte lopni a távolságot, mielőtt célba vette volna a kaput. Az irányzékra azonban jobban figyelhetett volna.

• 6.

A középpályára egyelőre a pontatlanság jellemző mindkét oldalon. Eddig inkább biztonsági játékot játszanak a fiúk, mint merész támadófutballt. A hazaiak közben a Ferencvárost illették kéretlen jelzőkk. Čmelík azonban ezt meg sem hallotta, és egy beíveléssel igyekezett helyzetbe hozni csatártársait, Rusov azonban résen volt.

• 4.

A gyenge sarokrúgást Čmelík fejeli ki taccsra.

• 4.
  • 2.

Čmelík ívelt középre, ártatlannak tűnt a beadása, mégis szöglet lett belőle.

• 2.
  • 1.

Tretyakov végezte el a kezdőrúgást. Hajrá, DAC!

• 0.

...ami magyarul annyit jelent: A modern foci ellen.

• 0.

A hazai bevonuló zene dallamára érkeznek a játékosok is: a Sparrtak piros-feketében, mi sárga kékben. A hazai B-közében egy hatalmas molinó rajzolódik ki: Contro il calcio moderno felirattal.

• 0.

5 perc még a kezdésig. Telt házat ugyan nem jelenthetünk, de reméljük, a hangulat nem lesz temetnivaló. Jelentjük, a City Arénában megújult a gyepszőnyeg. Annál legalábbis sokkal jobban néz ki, mint a nyáron volt.

• 0.

Peter Hyballa ma így küldi pályára a csapatot:

Jedlička - Davis, Kone, Šatka, Koštrna - Huk, Kalmár, Herc - Tretyakov, Čmelík, Taiwo

• 0.

Ez a 3 fok, amit most a nagyszombati arénában mutat a hőmérő, nem a legkellemesebb, de a meccsen ennél valamivel forrób hangulatra számítunk. MIndenesetre a játékosok már melegítenek, és szépen telik a vendégszektor is.

• 0.

Hamarosan útjára indul a labda, de addig még van egy kis idő, hogy magukhoz vegyenek egy kis rágcsálni valót és frissítőt. Utána pedig tartsanak velünk, és kövessék nyomon a mérkőzés minden fontos momentumát!

• 0.

A címvédő ebben a szezonban nem muzsikál úgy, mint egy évvel korábban. A két csapat közti különbség jelenleg 16 pontos:

• 0.

„Ismét egy nehéz mérkőzés vár ránk. Az előző szezonban nem voltunk túl sikeresek Nagyszombatban, a kupát is beleértve mindhárom alkalommal 0:2-es vereséget szenvedtünk. Ebben az évben viszont erősebbek vagyunk, s képesek lehetünk legyőzni őket. Ellenfelünk megváltoztatta keretét, és úgy gondolom, beletelik egy kis időbe, míg elérik azt a színvonalat, amit a múlt évben, a bajnoki cím megszerzésekor képviseltek” – nyilatkozta a párharc előtt játékosunk, Kristián Koštrna, aki Nagyszombatban született és a piros-feketéknél nevelkedett.

• 0.

A Spartak Nagyszombat-DAC mérkőzés 14.00-kor kezdődik. A kezdő sípszó elhangzása előtt még álljon itt a meccselőzetes.

• 0.

Rangadó után rangadó, de vajon lesz-e vereség utáni győzelem? Erre keressük a választ a Fortuna Liga 20. fordulójának mai slágermeccsén, amikor a nagyszombati Spartak stadionjában vendégeskedünk. Az onlive közvetítés olvasóit köszönti a kommentátor, Kiss Balázs.

A FORTUNA LIGA 20. FORDULÓJÁBAN:

Két meccs, nulla pont. Indulhatott volna szebben is a tavasz, de mivel ma is kikaptunk, egyelőre ebben a naptári évben még nyeretlenek vagyunk. A nagyszombati Yilmaz találatára Taiwonak még sikerült válaszolnia, a másik két hazai gól viszont már megtorlatlan maradt.

Rangadó után rangadó, de vajon meglesz-e az idei első pontszerzés? Ez volt a legfőbb kérdés szurkolóink körében, akik a Slovantól elszenvedett vereség után is vastapssal köszönték meg a srácoknak a mérkőzésen tanúsított elszántságot és küzdeni akarást. A mai slágermeccsen három helyen is változás történt a múlt heti kezdőhöz képest. Vida Kristopher sárgalapos eltiltás, Vida Máté sérülés miatt nem léphetett pályára, Blackman pedig ezúttal a kispadra szorult. Peter Hyballa helyettük Davist, Konét és Čmelíket nevezte a kezdőbe. Óvatosan kezdődött a mérkőzés, és inkább biztonsági játék folyt a pályán, mint kemény támadófutball. Azt azonban az első öt perc után leszűrhettük, hogy ez a Spartak nem az a Spartak, amelyik tavaly megnyerte a bajnokságot. A 8. percben Tretyakovtól jegyezhettünk fel egy pontatlan próbálkozást, majd Kone vetette észre magát egy fű alatti lapos passzal, melyet Taiwonak címzett, ám a védők lefülelték elefántcsontparti játékosunk szándékát. A 15. percben a hazaiak csapatkapitánya végezhetett el kecsegtető szögből egy pontrúgást, ám a kivitelezés már elég gyatra volt Grendel részéről. Közben teltek a játékpercek, de szórakoztatónak csak erős jóindulattal lehetett volna jellemezni a látottakat: helyzetet nem láttunk se egyik, se másik oldalon. A 26. percben viszont Taiwo előtt volt ott a lehetőség, a labda viszont Davis átadását követően nem elé, hanem a háta mögé érkezett a szélről. Kár érte, mert a védők is megfeledkeztek róla. Akárcsak a mi védőink a mérkőzés 35. percében Yilmazról, aki esélyt sem adva Jedličkának megszerezte a vezetést – 1:0. Nem kellett azonban sokat várnunk az egyenlítésre, mert három perccel később Taiwo fejjel vette be a Spartak kapuját – 1:1. A találatot megelőzően Herc passzolt Konéhoz, aki kiválóan érezte, hogy azzal csinálja a legjobbat, ha középre bólintja a labdát. A gól után Čmelík és Tretyakov oldalt váltottak, de ez a taktikai változtatás az első félidőben már nem hozott újabb találatot.

A második félidő a lehető legrosszabb forgatókönyv szerint íródott a számunkra. Elvesztettük a középpályán a labdát, a hazaiak lekontráztak minket, Markoski pedig nem tette meg azt a szívességet, hogy elrontsa a végét – 2:1. Pár pillanat múlva Depetris járt közel az újabb gólhoz. Kaput eltaláló lövése volt az első a mérkőzésen, amelyből nem született gól. Hyballa érezte, hogy bele kell nyúlnia a játékba, ezért kettős cserét hajtott végre: Čmelík helyett érkezett Blackman, Taiwot pedig Ayong váltotta. Épp előtte adódott lehetőség az egyenlítésre, de mellé tűzte a labdát. Utána a mozgékony Depetris vette észre, hogy Jedlička elég messze kint áll a kapujából, és egy távoli emeléssel célba is vette a hálót, de pár méterrel elszámította magát. A második félidő valamivel pörgősebbnek bizonyult, mint az első, a várt gólhelyzetek így is elmaradtak. A 62. percben már harmadik cserejátékosunk is megkapta a lehetőséget: Ronan jött be Koštrna helyére. A 68. percben aztán megszületett a harmadik hazai találat is. Ismét Yilmaz volt eredményes, aki Konéról fordult le nagyjából az ötös vonalán, mielőtt Jedlička mellett elgurította volna a labdát – 3:1. „Harcoljatok, harcoljatok!” – zúgta még ekkor is a vendégszektorban helyet foglaló 400 DAC-drukker. Azt ugyan nem tudjuk, hogy Hyballa milyen kártyajátékos, de az biztos, hogy a hátrelévő mintegy negyed órára 19-re lapot húzott, amikor a középső védő pozíciójából felküldte a támadósorba Šatkát. A mester taktikai húzása ezúttal nem hozta meg a várt eredményt. A végén még Depetris előtt adódott egy óriási lehetőség, amit szerencsénkre elkönnyelműsködött. A lelátón ekkor megjegyezték a hazaiak, hogy ha már az ősszel is náluk játszott volna az argentin támadó, akkor most nem az első hatba kerülésért, hanem az Európa Ligáért játszanának a piros-feketék. Nekünk azonban nem lehet más célunk, mint ott lenni az első háromban. Ehhez viszont a jövő héten meg kell kezdenünk a pontgyűjtést.

A jó hír, hogy Taiwo megszerezte első találatát sárga-kék szerelésben, a rossz viszont az, hogy így is kikaptunk. Nehezen pörgött fel a játék, az elején mindkét csapat csak kereste önmagát és a labdát, melyet a hazaiaknak sikerült először a hálóba juttatniuk. Gyorsan jött ugyan a válasz, de a második félidőben a Spartak kihasználta a hibáinkat, és büntetett. Hiába volt 65:35 a labdatartási arány a javunkra, a vége mégis kétgólos vereség lett. Az első hely, valljuk be, innen már megközelíthetetlennek tűnik, a Slovan ugyanis 14 pontos előnnyel vezeti a táblázatot, ráadásul a Zsolna is beért minket pontszámban, de még mindig mi vagyunk a másodikak. Ahhoz, hogy ez így is maradjon, jövő héten, szombaton le kell győznünk a Szenicét a MOL Arénában. A mérkőzés 15.30-kor kezdődik.

Peter Hyballa (DAC): „Gratulálok az ellenfélnek a megérdemelt győzelemhez. Az első félidőben sok hibát vétettünk, nem álltunk elég közel egymáshoz.  TAöbbet tartottuk a labdát, de erre készült is a Nagyszombat. Tudtuk, hogy a kontráik veszélyesek, és ezt be is bizonyították. A második játékrészben már több volt a harciasság a játékunkban, de nem volt jó futball, továbbra is sok hibával játszottunk. Jött a második gól, és éreztem, hogy cserélnem kell. Távol álltunk egymástól, túl nagy területet hagytunk a hazaiaknak, és megkönnyítettük a dolgukat. Taiwoval és Čmelíkkel sem lehetek teljesen elégedett, le is cseréltem őket. Taiwoval kapcsolatban már a 30. perctől rossz érzésem volt. Čmelík nagyon jól cselez, és a felkészülés alatt kitűnő formát mutatott, de ma nem volt az igazi. Együtt győzünk, együtt veszítünk. Ma senki sem volt top formában. Tisztelnünk kell az ellenfelet, és le kell vetkőznünk az arroganciánkat. A csapaton belül nincs semmi gond, a Nagyszombat ma nagyon jó meccset játszott. Bayo hiányát megérezzük, de nem könnyű őt egyik napról a másikra helyettesíteni. Viszont még csak két meccset játszottunk, meglátjuk, mi lesz majd a többi fordulóban.”

Michal Ščasný (Nagyszombat): „Egy ilyen mérkőzés után könnyebben értékel az ember. Nehezen lendültünk játékba, az első harminc percben akadozott a gépezet. Aztán jött a gól, majd az egyenlítő találat. A második félidőben viszont már három, négy helyzetünk is volt. A fiúknak köszönöm a hozzáállást és a ma nyújtott teljesítményt. A védelmünk jól szűrt, nem adtunk sok területet a DAC játékosainak. Nem kedvelem az ilyen közhelyeket, de csak azt tudom mondani, hogy mérkőzésről mérkőzésre megyünk tovább, és remélem, hogy a végén ott leszünk a felsőházban.”

SPARTAK NAGYSZOMBAT - FC DAC 1904 3:1 (1:1)

Fortuna Liga, 20. forduló, City Aréna, Nagyszombat, 2019.02.23., 14:00

Játékvezetők: Smolák - Kováč, Ádám