MérkőzésFC DAC 1904 Dunaszerdahely vs FK Szenice
FC DAC 1904 Dunaszerdahely
    >>
Kalmár Zsolt 96
90+5. perc1 - 0FK Szenice

• 97.

És itt a vége! Hihetetlen befejezés! Az egész meccs nem ért sokat, de a vége mindenért kárpótolt! Maradtunk a második helyen! Folytatás a jövő héten Aranyosmaróton. Mára Kiss Balázs köszöni a figyelmüket, szép estét!

• 96.

GÓÓÓL! Mikor máskor, ha nem a 96. percben?! Davis precíz beévelését Kalmár fejjel juttatta a Szenice hálójába - 1:0

• 96.
    Kalmár Zsolt gólt rúgott.
  • 90+3.

Volt ott egy kemény ütközés is, ami után Taborda kapus maradt lent a földön. Ápolás miatt áll a játék.

• 90+2.

A hálóban a labda, de a bíró nem adja meg a gólt! Ha minden igaz, támadó szabálytalanságot fújt.

• 90.

Čmelík kerül lövőhelyzetbe, miután Davis beadása után kiöklözte a labdát Taborda. De Čmelo gyatrán mellé durrantott. Közben jelzik, hogy 5 perc lesz a ráadás.

• 88.

Zsolnán közben lefújták a meccset. Ebben a pillanatban megelőznek minket. Sajnos mást most nem is tudunk mondani, mert amit jelenleg a pályán látunk, annak nagyon kevés köze van a szép focihoz.

• 86.
    Vida Kristopher András helyett Lukáš Čmelík állt be a játékba.
  • 85.

Kalmár igyekezett egy perdítéssel helyzetbe hozni Vidát, de nagyon nem értették meg egymást. Szomorú fejcsóválás lett a vége mindkettejük részéről.

• 82.
    Eric Kleybel Ramirez Matheus sárgalapot kapott.
  • 82.
    Connor Patrick Ronan szabadrúgást lőtt.
  • 82.

Izgalmas hajrára van kilátás.

• 81.
    Lukáš Kučera helyett Jose Luis Mendes Lopes Zezinho állt be a játékba.
  • 78.

Šatkát úgy meglepte a hozzá eljutott labda, hogy lányos zavarában az égbe belsőzte azt a kapu heyett. Közben húzzák az időt a vendégek, Kučera kér ápolást, emiatt áll a játék. A publikum füttykoncertet ad.

• 78.
    Connor Patrick Ronan szögletet rúgott.
  • 75.

Ott volt a helyzet! Kalmár tette kapu elé, élesen, Taiwo azonban lemaradt, pedig csak bele kellett volna tennie a lábát.

• 74.
    Marko Divković helyett Connor Patrick Ronan állt be a játékba.
  • 72.

Ápolás miatt áll a játék, Kučera színészkedett egy sort, pedig az Oscar-díjat már hétfőn hajnalban kiosztották.

• 72.
    Jakub Krč szabadrúgást lőtt.
  • 70.
    Kalmár Zsolt szögletet rúgott.
  • 70.

Kalmár négyen is körbevették, mégis megcsinálta a cselt! Majd szögletre mentettek.

• 68.

Ziccert hibáz Deretti! Egyedül vezethette kapura a labdát, melyet 15 méterről küldött meg, de szerencsénkre épp Jedličkába. Óriási helyzet marad ki a vendégoldalon.

• 66.

Ez a publikum igazán megérdemelne egy hazai gólt, de az csak nem akar érkezni. Nem ez lesz az év meccse ebben a szezonban, azt már most leszögezhetjük, sajnos.

• 65.

A mai nézőszám: 7395

• 62.

Davis távoli lökete süvít el a bal kapufa mellett kevéssel.

• 62.
    Kalmár Zsolt szabadrúgást lőtt.
  • 61.
    Marko Tešija sárgalapot kapott.
  • 61.
    Sofian Yanis El Moudane sárgalapot kapott.
  • 59.
    Maksym Tretiakov helyett Abdulrahman Taiwo állt be a játékba.
  • 59.

Kalmár most magára vállalta, lőtt, de mellé!

• 57.

Kalmár egy kötényt kiosztva ugratta ki mesterien Divkovićot, az utolsó pillanatban azonban elé állt egy szenicei, és blokkolt.

• 56.

A közönség igazán jól szórakozik, és megállás nélkül buzdítja a fiúkat, de az örömhöz ez kevés. Olyan szívesen tudósítanánk gólokról, helyzetekről...

• 54.

Divkovićnak nem sikerült utolérnie egy labdát az alapvonalnál, a bírói ítélet, amely kirúgást jelzett nem avatott osztatlan sikert a B-középben.

• 52.

Carlos Daniel Silveira Da Graca Kay próbálkozott egy fejessel, ami mellé ment. Egy emberről van szó, senkit ne tévesszen meg a hosszú név.

• 52.
    Sofian Yanis El Moudane szabadrúgást lőtt.
  • 51.

Szép kontra, melynek végén Kalmár dől el a tizenhatosban. Tizenegyes azonban nem jár érte. elvesztette az egyensúlyát.

• 48.

Jól szállt a labda a kapu felé, de Taborda is számított rá.

• 48.
    Maksym Tretiakov szabadrúgást lőtt.
  • 47.

Folytatódik a mérkőzés.

• 46.
    Frank Andersson Castañeda Velez helyett Désiré Segbé Azankpo állt be a játékba.
  • 46.
    Filip Dangubić helyett Jean Deretti állt be a játékba.
  • 47.

Vége az első félidőnek, szünet következik.

• 47.
    Eric Javier Davis Grajales szögletet rúgott.
  • 47.

Tretyakov lőhetett volna gólt!

• 46.

Ramirez a lesvonalról ugrott ki Kone labdavesztése után, forró volt a helyzet, de Jedlička megmentett minket.

• 46.

Három perc lesz a hosszabbítás. Kalmár sárgája pedig azt jelenti, hogy ki kell hagynia a következő fordulót.

• 45.
    Filip Dangubić szabadrúgást lőtt.
  • 45.
    Kalmár Zsolt sárgalapot kapott.
  • 44.

Mindenki bent várja a labdát, de ott már túl sok a szenicei játékos, ezért nem csoda, hogy elakadnak a próbálkozásaink. "Harcoljatok, harcoljatok!" - zendít rá a B-közép.

• 41.

Davis remek labdákat osztogat a tizenhatosba, de nem tudunk ezekkel mit kezdeni. Ezt nehezményezik a mögöttünk ülő szurkolók, és valljuk be, van abban valami, amit mondanak.

• 40.
  • 37.

Herc bombázott 16-ról Taborda kezébe!

• 37.

A vendégek is megmutatták, hogy nem csak védekezni akarnak a meccsen. Az akciót Dangubić fejezte be lövéssel, ami mellé ment.

• 35.

Több mint egy percig járattuk a labdát a tizenhatos vonalán ide-oda, jobbra-balra, de aztán semmi. Támadó szabálytalanságot fújt a játékvezető, Horváth.

• 32.

Hát, ezért a pontrúgásért nem fog dicséretet kapni az öltözőben. A hosszúra rúgta, de túl hosszan.

• 32.
  • 29.

Az első kaput eltaláló lövést láthattuk ebben a percben. Vida passza után Kalmár tűzte rá, de nagyon gyenge volt a próbálkozás. Tabordának csemege volt.

• 27.
  • 26.

Infarktusos jelenet! Kiugrott a leshatárról Dangubić, még Jedlička mellett is elvitte a labdát, amely egyenesen gurult a hálónk felé, de Kone az utolsó pillanatban mentett!

• 24.

Tretyakov kínálta meg remek passzal a teljesen üresen hagyott Hercet, akinek még arra is volt ideje, hogy toljon egy rövidet a labdán. Aztán ahelyett, hogy egy erőset belebikázott volna, helyezni próbálta, és ez lett a veszte: fölé ment.

• 23.
  • 22.

20 percnyi játék után most már mi irányítjuk a meccset, a fölénynek góllá kell érnie.

• 21.

Oldalháló! Koštrna találta magát csatárposzton, és egy remek labdát kapott középről, amelyt azonban az oldalhálóba lőtt.

• 18.

Eddig ez volt a legveszélyesebb! Betömörült a kapuja elé a Szenice, mi viszont többszöri próbálkozás után sem tudtuk a kapuba tuszkolni a labdát. Davisnek és Divkovićnak is volt rá lehetősége.

• 16.

Šatka lőhetett a pontrúgás utáni helyzetben, de ebbe is beletették a lábukat a védők. Kár érte!

• 16.
  • 15.

Kalmár kitette balra Vidának a labdát, a bepassz azonban ellenfélhez érkezett, de még így sem volt veszve minden: Davis Herchez továbbított, a lövést viszont blokkolták.

• 13.

Kone közbelépése kellett most, külöben nagyon veszélyes helyzetbe került volna a piros mezes csapat.

• 11.

Jól jött a labda középre, és miután ide-oda pattogott, Herc bikáhatott volna bele egy hatalmasat, de sajnos Kalmár nem vette észre a csapattársa előtt adódó lehetőséget, és levette előtte a labdát. A gyors ellentámadásból megiramodott a Szenice, ám a bíró les miatt megállította a kontrát.

• 11.
  • 9.

Vida harciasságának köszönhetően szereztünk labdát hátul, ebből próbálunk meg építkezni, de nagyon magasan letámad bennünket az ellenfél, amelyre meg kell találnunk az ellenszert.

• 6.

Kalmár és Davis összjátéka után utóbbitól jött egy beadás a kapu elé, de a labda nem csapattárshoz érkezett. Tretyakov a túloldalon pedig már csak szabálytalanság árán tudta megszerezni azt.

• 4.

Nagy a bizonyítási vágy a srácokban, ez látszik az arcokon. Ennek megfelelően a küzdelem is ott van a pályán az első percekben. Nincs elveszett labda.

• 2.

Adjanak már egy gólt! - szólal meg egy türelmetlen fickó a VIP szektorban.

• 1.

Szól a himnusz, közben elkezdődik a mérkőzés. Hajrá, DAC!

• 0.

Most pedig érkezzenek azok, akik miatt ma is megteltek a lelátók a MOL Arénában. Mi sárga-kékben, a vendégek piros szerelésben.

• 0.

Következik a Nélküled, ma Korpás Éva népdalénekes előadásában. Kísér a B-közép.

• 0.

Most már mindkét csapat játékosai végzik a bemelegítő gyakorlatokat. A korlátokra pedig felkerülnek a sárga-kék zászlók.

• 0.

Egyelőre még csak a mi kapusaink kezdték meg a bemelegítést, de lassan jönnek a többiek is, és a szurkolók is elfoglalják helyüket a lelátón. Bő negyed óra és útjára indul a labda.

• 0.

E pillanatban már a kezdőnk is ismert. Peter Hyballa ma ebben az összeállításban küldi pályára a fiúkat:

Jedlička - Davis, Kone, Šatka, Koštrna - Huk, Herc, Kalmár - Vida K., Tretyakov, Divković

• 0.

Tartsanak velünk, hogy ne maradjanak le a mérkőzés egyetlen fontos pillanatáról sem!

• 0.

A Zsolna már beért minket pontszámban, de továbbra is mi állunk a  képzeletbeli dobogó második fokán. Íme az aktuális tabella:

• 0.

A Fortuna Liga 21. fordulójában megrendezett mérkőzés 15.30-kor kezdődik. Az összecsapás előzetese ide kattintva olvasható.

• 0.

Üdvözöljük a DAC-Szenice mérkőzés onlive közvetítésének olvasóit! Két vesztes tavaszi meccs után itt az alkalom, hogy elkezdjük a pontgyűjtést, és megerősítsük második helyünket a bajnokságban. Az összecsapáshoz a találkozó kommentátora, Kiss Balázs kíván jó szurkolást!

A FORTUNA LIGA 21. FORDULÓJÁBAN:

Az utolsó utáni pillanatban Kalmár Zsolti fejesével legyűrtük a Szenicét, és megszereztük idei első győzelmünket. A hihetetlen végjátékot kevésbé szép foci előzte meg, de a három pont mindenért kárpótol bennünket. 97 percnyi játék után idén először „felrobbant” a MOL Aréna.

Nem az elképzeléseink szerint indult a tavasz, de a csapat egész héten keményen edzett, hogy ma megkezdje a pontgyűjtést. A felállításon is változtatott Peter Hyballa a legutóbbi összeállításhoz képest. A kezdőbe visszakerült a sárgalapos eltiltását letöltő Vida Kristopher, valamint Marko Divković, aki felépült a téli felkészülés elején elszenvedett sérüléséből. A bizonyítási vágy nemcsak kettejük, hanem az egész csapat arcán látszódott, és a mérkőzés is ennek szellemében kezdődött. Eltelt azonban egy kis ideig, míg megszoktuk a vendégek magas letámadását, és elkezdtük irányítani a játékot. A tizenhatos vonalán többször is körbeadogattuk a labdát, ám a végső befejezésbe rendre hiba csúszott. Ilyen volt az is, amikor Herc bombázhatott volna egy hatalmasat, de Kalmár nem vette észre a csapattársa előtt adódó kiváló lehetőséget, és levette előle a labdát, melyet rögtön el is vesztett. Ebből aztán megiramodott a Szenice, a gyors kontrát azonban lesen állította meg a játékvezető. Hercnek később volt még pár lövési kísérlete, de helyezett labdái fölé, bombái pedig a védőkbe vagy a kapusba, Tabordába szálltak. A 21. percben Koštrna találta magát hirtelen a befejező csatár posztján, de ettől maga is annyira meglepődött, hogy csak az oldalhálót sikerült megrezegtetnie. A mérkőzést ekkor már mi irányítottuk, mégis hátrányba kerülhettünk volna. A 26. percben Dangubić ugrott ki a leshatárról, majd a kifutó Jedlička mellett is elvitte a labdát, és már csak a hálóba kellett volna gurítania, de Kone rendkívül jó ütemben érkezve az utolsó pillanatban megállította a lövést a gólvonal előtt. A szurkolók a félidő hajrájára egyre türelmetlenebbé váltak, amiért nem tudtunk élni a kínálkozó lehetőségekkel. „Ezt már én is berúgtam volna!” – jött egy hang a VIP szektorból Tretyakov ráadásban megeresztett lökete után. Ugye kitalálták? Ezt is blokkolták a pirosak.

Csere csak a vendégek oldalán volt a szünetben, Dangubićot Deretti váltotta. A játék képe azonban továbbra sem akart változni. Az 51. percben egy tetszetős kontra végén Kalmár esett el a tizenhatoson belül, majd tizenegyest reklamált, de igazából csak elvesztette az egyensúlyát, ezért került a földre, s ezt a bíró is tudta. Az ellentámadás után a hosszú nevű Carlos Daniel Silveira Da Graca Kay kapu mellé szálló fejese borzolta kicsit a kedélyeket, de igazi veszélyt nem jelentett Jedlička kapujára. A közönség az ideges és pontatlan játék ellenére is igazán jól szórakoztatta magát, a 7395 néző pedig ezúttal is tudta, mikor kell rátenni még egy lapáttal a szurkolásra. Benne volt a levegőben, hogy valamelyik csapat hibázni fog, amiből születhet egy gól. Ilyen pillanat lehetett volna, amikor Kalmár egy kötényt kiosztva ugratta ki mesterien Divkovićot, az utolsó pillanatban azonban elé állt a szenicei kapitány, Dias és blokkolt. Davis 30 méteres bombája is beakadhatott volna, ha másfél méterrel arrébb megy. Aztán Deretti hibázott óriási helyzetben. A 68. percben a védőink szorításából kiugorva egyedül vezethette kapura a labdát, melyet 15 méterről küldött meg, de szerencsénkre épp Jedličkába lőtt. A publikum egyre nagyobb nyomást helyezett a srácokra, akik ezt meg is érezték, s bár igyekeztek, továbbra is nagy hibaszázalékkal játszottak. Negyed órával a befejezést előtt Taiwo előtt adódott lehetőség, de nem érte el Kalmár beívelését. Kicsivel később egy szögletet követően Šatkát úgy meglepte a hozzá eljutott labda, hogy lányos zavarában az égbe belsőzte azt, pedig szinte üresen tátongott előtte a kapu. A hajrában Čmelíket is pályára küldte Hyballa, hogy friss játékosként zavart okozzon a vendégvédelemben, de csak egy csúnyán mellélőtt labdával sikerült felhívnia magára a figyelmet. A 92. percben egy kapu előtti kavarodás után végre rezdült a vendégek hálója, Horváth azonban támadó szabálytalanság címén érvénytelenítette a találatot. Taborda szorult ápolásra, még a mentőegységet is a pályára hívták, ami miatt újabb percek következtek a ráadásban. Végső soron ez hozta meg számunkra a sikert, mert az utolsó támadásból megszereztük a mindent eldöntő találatot. Davis higgadtsága és precízen középre tett labdája volt a siker kulcsa, na meg persze Kalmár védhetetlen bólintása a 97. percben – 1:0. Mondani sem kell, milyen hangulat kezdődött ekkor a MOL Arénában…

Az élet a legjobb forgatókönyvíró – szól az általános érvényű igazság –, s ez most is beigazolódott. 96 percnyi pontatlan, görcsös és eredménytelen játék után a legvégén jött a gól, és jött a nagyon fontos három pont. Az erdőháti csapat rendesen megkeserítette a dolgunkat, szurkolóinknak mégis sikerült belehajtani a fiúkat a győzelembe. Az idei első három pontnak köszönhetően megőriztük a második helyünket a tabellán, és az is biztossá vált, hogy a harmadik helynél lejjebb nem zárhatjuk az alapszakaszt, így két hét múlva hazai pályán kezdjük a felsőházi küzdelmet. Hogy ki lesz az ellenfelünk az csak jövő héten, az aranyosmaróti meccset követően dől el. Következő ellenfelünk otthona nincs messze a MOL Arénától, menjünk, töltsük meg a vendégszektort!

Peter Hyballa (DAC): „Mielőtt értékelném a mai találkozót, szeretnék elnézést kérni a viselkedésemért. A gól után nem kellett volna a pályára rohannom, hogy ünnepeljek. Elhiszem, hogy ez kiváltotta a vendégkispad nemtetszését. Hibáztam, bocsánat. Ami pedig a meccset illeti. Egész héten nyomás alatt volt a csapat, de ez a nyomás nem a klubvezetéstől és nem is a szurkolók vagy az újságírók oldaláról érkezett, hanem belülről. Az első két meccsünkön nem tudtunk abban a stíltusban futballozni, mint ahogy azt ősszel megszokhattuk. Ma nyílt mérkőzést játszottunk, a Szenica lezárta előttünk bent a területeket, csak a széleken kísérletezhettünk. Ha félidőben 0:1 lett volna az eredmény, senki nem szólhatott volna semmit. Tiszteletet érdemelnek, nagyon jól játszottak, és remélem, hogy bejutnak a kupadöntőbe. A védelmünk ma sokkal jobban muzsikált, mint egy hete Nagyszombatban. A mérkőzés vége pedig olyan volt, mint amit tavaly már párszor átélhettünk. Ez a nyomás nekem is és a szurkolóinknak is tetszik. Érzelemdús összecsapás volt, melynek a végén jött Davis pontos beadása, majd Kalmár befejezése. Kellett nekünk ez a győzelem, mert egy kissé megcsappant az önbizalmunk.”

Ricardo Chéu (Szenice): „Nehéz elfogadni ezt az eredményt, de a futball érzelmes játék. A hazaiak többet birtokolták a labdát, mi azonban kontroll alatt tartottuk a meccset, 4-5 helyzetünk is volt, de nem sikerült gólra váltanunk egyiket sem. Jó meccset vívtunk, elismerem a Dunaszerdahely erejét, gratulálok nekik a győzelemhez. A végén kaptuk a gólt, ami eldöntötte a találkozót. Ez a csapat megérdemli, hogy bent maradjon a bajnokságban. Remélem, hogy a jövő héten nekünk lesz olyan szerencsénk, mint ma a DAC-nak. Kreativitás és dinamika jellemzi a játékunkat, büszke vagyok a fiúkra, s ha így folytatjuk, tovább, jönnek majd az eredmények is.”

FC DAC 1904 - FK SZENICE 1:0 (0:0)

Fortuna Liga, 21. forduló, MOL Aréna, 2019.03.02., 15:30

Játékvezetők: Horváth - Somoláni, Tomčík