MérkőzésFC ViOn Aranyosmarót - Verebély vs FC DAC 1904 Dunaszerdahely
FC ViOn Aranyosmarót - Verebély
    >>
Tomáš Ďubek 43
90+3. perc1 - 2FC DAC 1904 Dunaszerdahely

• 90+3.

Véget ért a találkozó. Megvan a három pont, ami azt jelenti, hogy a második helyen zárjuk az alapszakaszt, és jövő héten a Nagymihály együttesét látjuk vendégként a MOL Arénában. Mára Kiss Balázs köszöni a figyelmüket, és kíván szép estét!

• 90.
    Maksym Tretiakov helyett Lukáš Čmelík állt be a játékba.
  • 88.
    Kwin Amban Noé Achille sárgalapot kapott.
  • 87.

Asanović került előre csatárnak, rá is ijesztett Jedličkára, aki biztos, ami biztos alapon taccsra vágta a labdát.

• 85.

Öt perc van még hátra a meccsből. Ha behúzzuk, másodikként zárjuk az alapszakaszt.

• 84.
    Jakub Brašeň helyett Vladimír Tkáč állt be a játékba.
  • 84.
    Connor Patrick Ronan szabadrúgást lőtt.
  • 83.

Jól célzott Ronan, de Chovan is számított a lövésre, és fogta a kapuba tartó labdát.

• 82.

Kezezés miatt kapunk most szabadot egészen kiváló szögből. Lássuk, ki vállalja el a lövést!

• 80.
    Martin Bednár sárgalapot kapott.
  • 80.

Jedlička öklözött, majd az egyik hazai kezezett, a bíró pedig ezt látva szabadrúgást ítélet kifelé.

• 79.
    Marko Divković helyett Martin Bednár állt be a játékba.
  • 79.
    Tomáš Ďubek szögletet rúgott.
  • 77.

Nagyon sokat van a levegőben a labda. A mi játékunknak talán jobban feküdne, ha a füvön passzolgatnánk,

• 76.
    Tomáš Ďubek szabadrúgást lőtt.
  • 75.
    Kristián Koštrna sárgalapot kapott.
  • 74.
    Jakub Švec helyett Krešimir Kelez állt be a játékba.
  • 71.
    Jakub Brašeň sárgalapot kapott.
  • 70.
    Marko Divković gólt rúgott.
  • 69.

GÓÓÓL! Vezetünk! Tretyakov szöktette a bal szélen Taiwot, aki ezúttal beérte a labdát, és még arra is volt ideje, hogy felnézzen, kinek passzolja. Divković volt az érkező, aki védői szorításában a kapufa segítségével fejjel juttatta a hálóba a labdát - 1:2

• 69.
    Eric Javier Davis Grajales szabadrúgást lőtt.
  • 67.
  • 65.

Herc sarkaz Tretyakovnak, csak nem veszi észre, hogy csapattársa lesre futott. A partjelző szemfülesebb volt Hercnél.

• 62.

Megint Švec került helyzetbe, gyermeteg hibákat vétett a hátvédsorunk, szerencsénkre azonban a hazai játékos csak az oldalhálót találta el kiszorított helyzetből.

• 61.

Most kapjuk az információt: 395-en foglalnak helyet a vendégszektorban, de sok sárga-kék drukker ül a főlelátón is.

• 60.
  • 59.

Gyerünk, fiúk, van még hátra fél óra, nyerjük meg ezt a meccset!

• 58.

Švec ereszt meg egy csípős lövést, amely a kapu mögötti reklámpanelről vágódott vissza a mezőnybe.

• 57.
    Eric Javier Davis Grajales gólt rúgott.
  • 57.
    Eric Javier Davis Grajales büntetőt rúgott.
  • 56.

GÓÓÓL! Davis kiegyenlít - 1:1

• 55.

Tiltakoznak a hazaiak, de a bíró hajthatatlan, Chovan megmozdulását szabálytalannak látta.

• 54.

Taiwo harcol ki egy tizenegyest!

• 53.
    Karol Karlík helyett Denis Duga állt be a játékba.
  • 51.

A játékvezető érdekes ítéletekkel borzolja a mintegy 500 DAC szurkoló kedélyállapotát...

• 48.

Csere egyik oldalo sem volt a szünetben.

• 46.

Folytatódik a mérkőzés. Hajrá, DAC!

• 46.

Véget ért az első játékrész. Felejtsük el, amilyen gyorsan csak lehet.

• 41.

Három a kettőben mehettünk kapura, Ronan Divkovićot választotta, aki kisodródott, a hazai védőnek pedig már nem volt nehéz leszerelni őt. Ebben az akcióban sokkal több volt!

• 39.

Slabý, ako čaj! - azaz: Gyenge, mint a tea! - hangzik egy értékelés a hátunk mögül, és sajnos ezzel a megállapítással most nem tudunk vitába szállni.

• 36.

Mégsem tudja folytatni a játékot Kristopher. Reméljük, nem súlyos a sérülése. Saját lábán ballag le a pályáról. Taiwo érkezik a helyére.

• 36.
    Vida Kristopher András helyett Abdulrahman Taiwo állt be a játékba.
  • 34.

Vida fogott ismét talajt, ápolásra is szorul, de folytatni tudja a játékot. A cserejátékosaink pedig elmentek melegíteni.

• 33.
  • 33.

Vida Kristophert préselték össze ketten a kapu közelében.

• 31.
    Karol Karlík sárgalapot kapott.
  • 30.

A szurkolóink ugyan belekezdtek a "Ki a jobb? - Dé-Á-Cé!" skandálásába, de az eredményjelzőn az állás fél órányi játék után továbbra is 0:0

• 27.

Akárcsak egy hete a Szenice ellen: eljutunk a 16-osig, de ott rendre jön egy rossz passz, blokkoló láb vagy rossz helyzetfelismerés.

• 26.

A pálya talaja hagy némi kívánni valót maga után, akárcsak a mutatott játék...

• 22.

Hát, ezt nehéz elhinni: Vidát akasztják el a tizenhatosban, s mindenki azt hitte, hogy tizenegyest rúghatunk, ehelyett Vidának mutatott fel a bíró egy sárgát, műesésért.

• 22.
    Vida Kristopher András sárgalapot kapott.
  • 20.

Közben egyre jobban rájön az eső.

• 17.

Divković kerül gólhelyzetbe! Hercet illetti a dicséret az akció kialakításáért. A hazaiak részéről pedig Chovan kapus jeleskedett.

• 16.

Az első negyed óra nem kápráztatott el bennünket. Az első percben a ViOn célba vette a kapunkat egy sarokrúgás után, de azóta nem láttunk kaput eltaláló lövést.

• 15.
  • 12.

Egész a felezővonalig feltolta Hyballa a védelmünket. Az előbb minden sárga-kék mezes játékos az ellenfél térfelén mozgott.

• 9.

Huk - Vida - Davis volt a labda útja. Pontosabban: lett volna, mert az Davis már nem tudta elcsípni azt a vonal előtt.

• 9.
  • 8.

Ronan szép csellel tartotta meg a labdát, tapsot is kap érte a szurkolóinktól.

• 6.

Herc szemfüles labdaszerzése után alakulhatott volna ki remek támadás. Középpályásunk Tretyakovhoz passzolt, aki kapásból kiugratta Divkovićot, de kicsit hosszúnak bizonyult a labda, így azt már nem lehetett utolérni.

• 6.

Válovčan elől tisztázott higgadtan Šatka.

• 2.

A megismételt pontrúgás már kevesebb veszélyt rejtett magában, mint az első.

• 2.
  • 2.

Veszélyes! Jedličkának kellett kitornáznia a léc alá tartó labdát.

• 1.
  • 1.

Ziemba játékvezető a sípjába fújt, elkezdődött a meccs. Hajrá, DAC!

• 0.

Jönnek a játékosok. Mi sárga-kékben, a ViOn piros szerelésben lép ma pályára.

• 0.

• 0.

A cserék:

Kucz, Šimčák, Baumgartner, Taiwo, Čmelík, Bednár, Blackman

• 0.

Kalmár ma sárga lapos eltiltás miatt nem játszhat. Íme a nélküle felálló kezdő tizenegy:

Jedlička - Davis, Kone, Šatka, Koštrna - Huk, Herc, Ronan - Vida K., Tretyakov, Divković

• 0.

Bő fél órával vagyunk a kezdő sípszó előtt, amikor a játékosok már melegítenek a pályán, szurkolóink pedig a kapu mögötti lelátón, csak ők kicsit más módszerekkel.

• 0.

Tartsanak velünk, és garantáltan nem maradnak le a mérkőzés egyetlen fontos pillanatáról sem!

• 0.

Íme az aktuális táblázat:

• 0.

„A Szenice elleni győzelem óta nagyon jó hangulat uralkodik, ezen a héten az edzés is jobban ment, és ezt a pozitív hullámot szeretnénk a lehető legtovább megtartani. Az eddigi összes idegenbeli mérkőzésünkön legalább egy gólt szereztünk, és meg vagyok győződve arról, hogy ezt a sorozatot holnap is folytatni tudjuk. Szeretnénk helytállni a szurkolók és magunk miatt is” - nyilatkozta weboldalunknak Maksym Tretyakov az összecsapást megelőzően.

• 0.

Több régi ismerős ellen is pályára lépünk, hiszen ellenfelünk keretében négy egykori játékosunk és egy korábbi másodedző, ill. kapusedző neve is szerepel. Hogy kik ők, az a mérkőzés előzeteséből ide kattintva kiolvasható.

• 0.

Azért jöttünk ma Aranyosmarótra, hogy javítsunk csapatunk 1-0-2-es tavaszi mérlegén, és megszerezzük a második győzelmünket is. A párharc 14.00-kor kezdődik.

• 0.

Köszöntjük az Aranyosmarót-DAC mérkőzés onlive közvetítésének olvasóit! A Fortuna Liga 22. fordulójához érkeztünk, ami egyben az alapszakasz utolsó köre is. A mai találkozók után végleg eldől, melyik hat csapat küzd tovább a felsőházban és kik alkotják majd az alsóházat. A mérkőzés kommentátora, Kiss Balázs kíván jó szurkolást!

A FORTUNA LIGA 22. FORDULÓJÁBAN:

Vert helyzetből fordítottunk a sereghajtó ellen. Két pontrúgásból és Divković szép fejeséből születtek a gólok, a megszerzett három pont pedig azt jelenti, hogy 22 fordulót követően a harmadik helyen zárjuk az alapszakaszt. A felsőházi viadalt a Rózsahegy ellen kezdjük, hazai pályán.

Az, hogy csapatunk a legjobb hat között folytatja a tavaszi küzdelmeket, már fordulókkal ezelőtt biztossá vált. A kérdés ma az volt számunkra, hogy másodikként vagy harmadikként zárjuk-e az első felvonást. A tabella utolsó helyezettje elleni párharcban Peter Hyballa nem számíthatott a sárga lapok miatt kényszerpihenőre küldött Kalmár Zsoltra, de így sem bízott semmit a véletlenre, és a rendelkezésére álló játékosok közül a legerősebb keretet állította pályára. Az első percben azonban rögtön ránk ijesztett az Aranyosmarót: Švec félfordulatos lövését a léc alól tornázta ki Jedlička. Sokáig ez volt a mérkőzés legveszélyesebb jelenete, mert ami ezután következett, azt csak erős jóindulattal lehet színvonalas labdarúgásnak nevezni. Lehet, hogy a gyenge talajú pálya is közrejátszott ebben, de mentségként nem bújhatunk el e mögé. Hyballa olykor a felezővonalig feltolta a védelmünket, az ellenfél tizenhatosáig még ment is minden terv szerint, de ott hol egy elrontott passz, hol egy rossz helyzetfelismerés vagy blokkoló láb volt a bosszúságunk okozója. A 17. percben Divković került gólhelyzetbe, de lövését Chovan kapus hárította. Öt perccel később Vidát egykori játékosunk, Kwin akasztotta el a büntetőterületen belül, s mindenki azt hitte, tizenegyest rúghatunk, ehelyett Kristophernek mutatott fel a bíró egy sárgát, műesésért. Szurkolóink ugyan belekezdtek a Ki a jobb?–Dé-Á-Cé! skandálásába, de az eredményjelző fél órányi játék után is csak 0:0-t mutatott. Hyballa már a 36. percben cserére kényszerült, Vida egy ütközés után ugyanis nem tudta folytatni a játékot, helyére pedig Taiwo érkezett. Slabý, ako čaj! azaz: Gyenge, mint a tea! – hallottunk a lelátóról egy sokatmondó megállapítást a meccsről. A 41. percben mégis felcsillant előttünk a remény, amikor három a kettő ellen indíthattunk egy támadást. Ronan Divkovićhoz passzolt, aki kisodródott, a hazai védőknek pedig már nem volt nehéz leszerelni őt. Ebben az akcióban sokkal több volt! A félidő végén pedig jött a gól. Ďubek közvetlen szabadrúgásból kipókhálózta a bal felső vinklit – 1:0. Kérdés, hogy a megítélt szabálytalanságot Ziemba miért csak jókora ütemkéséssel fújta be, de erre hadd ne mi adjuk meg a választ…

Csere egyik oldalon sem volt a szünetben. A játékvezető pedig érdekes ítéletekkel borzolta a vendégszektorban helyet foglaló 395 DAC-drukker kedélyállapotát. Aztán az egészet máris megbocsátottuk neki, mikor az 54. percben befújt nekünk egy tizenegyest. Taiwo próbált meg befutni egy első ránézésre utolérhetetlennek tűnő labdát, Chovan kapus pedig útját állta ebben. A hazaiak vehemensen tiltakoztak a bírói ítélet ellen, de Ziemba hajthatatlan volt, és a mészpontra mutatott. Davis tette le a labdát, és higgadtan értékesítette a büntetőt – 1:1. Švec adhatott volna gyors választ a hazaiak részéről, csípős lövése azonban a kapu mögötti reklámpanelről pattant vissza a mezőnybe, pár perccel később pedig az oldalhálót találta el. Aztán jött a 69. perc, és egy olyan támadás, amelyből csak keveset láthattunk ezen a mérkőzésen: Tretyakov szöktette a bal szélen Taiwot, aki ezúttal beérte a labdát, és még arra is volt ideje, hogy felnézzen, kinek passzolja. Divković volt az érkező, aki védői szorításában a kapufa segítségével fejjel juttatta a hálóba a labdát – 1:2. A csereként beállt Taiwót mindenképp dicséret illeti, mert mindkét gólból kivette a részét. A folytatásban Ronan szabadrúgása érdemel még említést. Ha jobban helyezi a lövést, meglehetett volna a harmadik találatunk. Ezután már kevés focira emlékeztető jelenet volt a pályán, szabálytalan megmozdulás viszont annál több. A bíró hol az egyik, hol a másik oldalon húzta elő zsebéből a sárgalapot, amely végül tíz alkalommal villant a 90 perc során.

Az első percben óriási helyzettel indította a ViOn a meccset, aztán ellentétes oldalát mutatta számunkra a mérkőzés, amely nem sok izgalmas jelenetet, és még kevesebb gólhelyzetet hozott. Az első játékrész hajrájában egy szépségdíjas találattal megszerezték a hazaiak a vezetést, a második félidőre azonban összeszedtük magunkat, és megfordítottuk az állást. Üröm az örömben, hogy Vida Kristopher megsérült, és az első diagnózis szerint akár több hétig is maródi maradhat. A győzelem ellenére lecsúsztunk a tabella harmadik helyére, és az is biztossá vált, hogy jövő héten a Rózsahegy csapatát látjuk vendégül a MOL Arénában.

Peter Hyballa (DAC): „Nagyon büszke vagyok a fiúkra. Az első félidőben játszani szerettük volna a futballt, de a pálya talaja nem volt ideális, ezért hosszú labdákkal próbálkoztunk. Két nagy helyzetünk is volt: Vida helyzeténél tizenegyest kellett volna rúgnunk, ehelyett mi kaptunk sárgát, Divković helyzetét pedig védte a kapus. Az Aranyosmarót védelme nagyon jól működött, és egy gyönyörű góllal megszerezték a vezetést. Térfélcsere után átálltunk a 3-4-3-as formációra. Huk hátrahúzódott Šatka mellé, Davis és Koštrna pedig a széleken segítette a támadásokat. Taiwo mélységi befutásokkal próbálkozott, és ennek meg is lett az eredménye, mert mindkét gólból kivette a részét. Kalmár nélkül nehéz volt, de keményen harcoltunk a pályán, és még egyszer mondom, nagyon büszke vagyok. 44 pontot gyűjtöttünk, 8 meccset is az utolsó pillanatokban sikerült megnyernünk. Nemzetközileg színes, nagyon fiatal csapatunk van. A téli szünetben Bayót eladtuk a skót élvonalba, ezután játékosokat cseréltünk, megpróbáltunk játékstílust váltani. A Slovan úgy tűnik behozhatatlan előnyre tett szert, de szeretnénk második helyen zárni a bajnokságot.”

Karol Praženica (Aranyosmarót): „A mérkőzés előtt problémánk volt a megfelelő összeállítással, több játékosunk is sárga lapos eltiltását töltötte. Az előző két találkozón jobban uraltuk a középpályát, ennek ellenére ma sikerült megszereznünk a vezetést. A szünetben elmondtam, hogy a DAC növelni fogja a nyomást, nekünk állnunk kell a sarat. A tizenegyessel lábra állítottuk ellenfelünket, utána már nem tudtunk nagyobb nyomást kifejteni a kapujukra. Tulajdonképpen két öngólt adtunk ma magunknak. Nagy problémánk volt, hogy nem a legmegfelelőbb összeállításban léptünk pályára. Ami az alapszakaszt illeti, nos, én csak az utolsó négy mérkőzést értékelhetem, amióta átvettem az irányítást. Nehéz volt a tavaszi sorsolásunk, most az utolsó helyen állunk, és ezzel nem lehetünk elégedettek.”

FC VION ARANYOSMARÓT - FC DAC 1904 1:2 (1:0)

Fortuna Liga, 22. forduló, FC ViOn stadion, 2019.03.09., 14:00

Játékvezetők: Ziemba - Vorel, Borsányi