MérkőzésFC DAC 1904 Dunaszerdahely vs MFK Rózsahegy
FC DAC 1904 Dunaszerdahely
    >>
Abdulrahman Taiwo 73
90+3. perc1 - 1MFK Rózsahegy

• 90+3.

Lefújja a bíró, nem tudtuk begyötörni a győztes gólt, maradt az 1:1-es döntetlen. Mára köszönjük a figyelmüket! Kiss Balázs kíván szép estét!

• 90+2.

Elmegy a hosszúsarok mellett.

• 90+1.
    Eric Javier Davis Grajales szögletet rúgott.
  • 90.

Három perc lesz a ráadás.

• 90.

Qose kapott görcsöt, de nem állt meg a játék, végigvihettük a támadást, melynek végén Kalmár helyezte fölé a labdát.

• 89.
    Connor Patrick Ronan szögletet rúgott.
  • 88.

Gál-Andrezlyt, a vendégek góllövőjét sikerült lesre állítanunk.

• 86.
    Matúš Kmeť helyett Viktor Jedinák állt be a játékba.
  • 86.
    Peter Gál-Andrezly sárgalapot kapott.
  • 85.

Ronan a kapu közepébe lövi, ahol ott volt Macík. Szinte felborul most a pálya.

• 84.
    Eric Javier Davis Grajales szabadrúgást lőtt.
  • 83.

Čmelík közdötte be magát egy meseszép csellel a 16-osba, majd elesett, de Chmura szerint ebben nem segített neki senki.

• 82.
  • 81.

10 percünk van, hogy megszerezzük a vezetést. A mai meccsen ezt igazán megérdemelnénk. Gyerünk, fiúk!

• 80.
    Štefan Gerec helyett Ismar Tandir állt be a játékba.
  • 79.
    Kalmár Zsolt szögletet rúgott.
  • 78.

HUK BEFEJELI, de a bíró les címén érvényteleníti a találatot! Micsoda izgalmak!

• 78.
  • 76.

Davis labdája suhan el a bal kapufa mellett. Hihetetlen jó lett a meccs!

• 75.
    Eric Javier Davis Grajales sárgalapot kapott.
  • 73.

GÓÓÓL! Ott van, aminek nagyon ott kellett már lennie! Ronan lövését Macik csak kitenyerelni tudta, a kipattanót pedig Taiwo vágta kíméletlenül a hálóba - 1:1

• 73.
    Abdulrahman Taiwo gólt rúgott.
  • 72.
    Kristián Koštrna helyett Lukáš Čmelík állt be a játékba.
  • 72.

Kone szánta el magát lövésre. Mellé.

• 69.

Hatalmas nyomás alá helyeztük a fehér mezeseket! Az nem lehet, hogy ezen a meccsen is góltalanok maradjanak.

• 69.
  • 67.
  • 67.

HERC BOMBA! De nincs gól, mert Macík erre is leért.

• 66.

Hatalmasat szurkol a MOL Aréna 7722 nézője.

• 65.
    Zinedin Mustedanagić helyett Michal Jonec állt be a játékba.
  • 65.

Huk óriási bombáját védi Macík. Hatalmas löket volt!

• 64.

27 percig emberelőnyben ljátszunk, miután Madleňák kezezésért megkapta a második sárgáját is, majd a pirosat.

• 59.

Óriási helyzet! Divković még igazított is egyet a jobbról kapott labdán, mielőtt tüzlet volna, de löketét Macík bravúrral hárította.

• 58.

A liptói csapat tavasszal még nem kapott gólt, és ezen mi sem vagyunk meglepődve annyira mert nem és nem sikerült áttörnünk a védelmi alakzatukat.

• 57.
  • 55.
  • 53.

Akarjuk, azt a gólt, akarjuk. Nagy kár, hogy Davis erős labdát adott középre, melyet Zsolti sem rárúgni, sem megszelídíteni nem tudott.

• 50.

Tretyakov ezen a meccsen már nem fog gólt lőni, helyén Taiwo örvendeztethetne meg bennünket. Minimum kétszer, de azt sem bánnánk, ha ezt többször is megtenné.

• 48.

Érdekes bírói ítéletek borzolják a szurkolói kedélyeket.

• 47.
    Kalmár Zsolt szabadrúgást lőtt.
  • 46.
    Maksym Tretiakov helyett Abdulrahman Taiwo állt be a játékba.

• 45.

Huhh! Labdát vesztettünk elég könnyen: Hercet előzte meg Qose, majd szinte egyből tette is kapura a labdát. A kint álló Jedličknak úgy kellett visszafutnia, hogy kipiszkálja a léc alá tartó játékszert.

• 44.
    Zinedin Mustedanagić szabadrúgást lőtt.
  • 42.

Tretyakov rengeteget fut a jobb oldalon, de a sok beindulás és felfutás mellett már nem tud elég koncentrált lenni a beadásoknál, mert azokat rendre leszerelik a vendégek.

• 40.

Madleňák időhúzásért kapott lapot.

• 39.
  • 37.

Herc gyorsított fel és lopta a távolságot, mikor a 16-os vonalán elkaszálták, de a játékvezető nem találta szabálytalannak az akasztást. Még ilyet!

• 36.

Bármennyire is fur, kedves Olvasóink, meg kell állapítanunk, hogy ezen a meccsen még nem volt helyzetünk. "Vida Kristopher is hiányzik" - jön egy hang a hátunk mögül.

• 35.
  • 33.

Kalmár, ha most a passz helyett a lövést választotta volna, talán nagyobb tapsot kapott volna...

• 32.
  • 30.

Čurma szabálytalankodott Davisszel szemben, ezért kellett behívni az ápoló személyzetet a pályára panamai játékosunkhoz.

• 30.
    Matej Čurma sárgalapot kapott.
  • 29.

Két kolléga a szemét törölgeti a sajtószektorban, pedig a vesztes állás ellenére ez most nem annyira nézhetetlen, mint mondjuk két- vagy egy héttel ezelőtt.

• 27.

Sikerült bepaszírozni a labdát a hegyként elénk magasodó rózsahegyiek közé, ill. mellé a tizenhatosba, de egyik játékosunk sem került olyan pozícióba, amelyből meglett volna az esély a gólszerzésre. Az akciót Davis gyenge kanyarítása zárta, amely a bal kapufa mellett csorgott ki a pályáról.

• 23.

Gerec marad lenn a földön a vendégektől egy fejelést követően. Chmura játékvezető továbbengedte a játékot, helyzetig azonban nem jutottunk. Aztán taccsra ment a labda, s most kezdik csak el ápolni a fekvő játékost.

• 20.
  • 18.

GÓL! Vezet a Rózsahegy. A harmadik szögletből betalál Gál-Andrezly. A nézők azonban lest reklamálnak, de ez sajnos nem változtat a helyzeten, az állás: 0:1

• 18.
    Peter Gál-Andrezly gólt rúgott.
  • 18.
  • 17.

A B-közép közben az 1848-49-es szabadságharcra emlékezik egy kifeszített Petőfi-képpel, alatta pedig a Talpra, magyar! - felirattal."Éljen a magyar szabadság, éljen a haza!"

• 17.
  • 17.
  • 16.

Azért a Rózsahegy is itt van ám. épp Huk felszabadítása mentett meg minket egy veszélyes helyzettől.

• 15.
  • 15.

Kalmárt akasztják, jön a szabadrúgás.

• 12.

Aktívabbak vagyunk, ez nem vitás. Jó is ezt leírni, már csak gól(ok)ra kellene váltani mindezt. A hangulat ezúttal is fantasztikus itt, a MOL Arénában.

• 11.

Kalmár Zsolti előtt adódott lövési lehetőség, miután Davis az oldalról visszagurított neki. Kár, hogy Zsolti lökete célt tévesztett.

• 9.

Kone kapuragurításában minden volt, csak erő nem, így a hazaadásszerű passzt könnyedén kanalazta fel a földről a vendégek hálóőre.

• 8.

Kone mélységi passza után Davison majd Kalmáron keresztül Tretyakovhoz került a labda a jobb szélre, beadásánál ismét Macík tette a dolgát.

• 6.

Nagy kedvvel, de apró pontatlanságokkal kezdjük a mérkőzést. Kone előreívelt labdája köt ki a hórihorgas Macík kapus kezében.

• 4.

"Harcoljatok Európáért!" - nyitja meg a repertoárt a B-közép.

• 3.

Két gyors szöglettel nyitjuk a találkozót, amelyek közül a második tűnt veszélyesebbnek, és lövést is láthattunk Tretyakov, majd Šatka részéről, de a betömörülő védelmen fennakadt mindkét próbálkozás.

• 2.
  • 2.
  • 1.

Útjára indult a labda. Hajrá, DAC!

• 0.

A névsorolvasáson már túl vagyunk, érkeznek a játékosok. Mi sárga-kékben, a rózsahegyiek fehér színű szerelésben.

• 0.

Hamarosan elhangzik a Nélküled, majd a himnusz dallamára elkezdődik a mérkőzés. Még fél óra van hátra a kezdő sípszóig.

• 0.

Gyönyörű tavaszi idő van az ugyancsak gyönyörű MOL Arénában. A két csapat épp bemelegít, a nézők pedig egyre nagyobb számban foglalják el helyüket a lelátón.

• 0.

A cserék:

Kucz, Šimčák, Baumgartner, Taiwo, Čmelík, Bednár, Blackman

• 0.

Íme a kezdőnk:

Jedlička - Davis, Kone, Šatka, Koštrna - Huk, Herc, Ronan -  Kalmár, Tretyakov, Divković

Kalmár Zsolt ma befejező csatárként lép pályára!

• 0.

Tartsanak velünk, és garantáltan nem maradnak le a mérkőzés egyetlen fontos momentumáról sem. Hamarosan jövünk a kezdőcsapat bemutatásával.

• 0.

Íme az aktuális tabella:

• 0.

A múlt heti aranyosmaróti siker, amelyet Davis és Divkoivć góljaival értünk el, a DAC számára a 249. volt az élvonalban, így ma kerek jubileumot ünnepelhetünk. A mérkőzés előzetese ide kattintva olvasható.

• 0.

Kellemes vasárnap délutánt kívánunk! A Fortuna Liga rájátszásának 1. fordulójában ma a Rózsahegy csapatát látjuk vendégül a MOL Arénában. A mérkőzés 15:00-kor kezdődik. Jó szurkolást kíván az onlive kommentátor, Kiss Balázs.

AZ FL RÁJÁTSZÁS 1. FORDULÓJÁBAN:

Döntetlennel kezdtük a rájátszást. Hiába játszottunk óriási fölényben a második félidőben, nem tudtuk kihasználni az emberelőnyt, és a bekapott találatra csak egy góllal válaszoltunk. Kétszázötvenedik élvonalbeli győzelmünk így továbbra is várat magára.

A rájátszás első fordulójában a tabellaszomszédunkat fogadtuk, s tudtuk, ha nyerünk, 11 pontosra növeljük előnyünket, és nagy lépést teszünk az Európa-liga felé. Peter Hyballa ezen a meccsen nem számíthatott az Aranyosmaróton megsérült Vida Kristopher játékára, így akárcsak a másik Vida, Máté, ő is a maródiak padján foglalt helyet. Kalmár Zsolt azonban letöltötte sárga lapos kényszerpihenőjét, edzőnk pedig újra a kezdőben számolt vele. Sokak meglepetésére ezúttal befejező csatárként. A mérkőzést két gyors szöglettel nyitottuk, melyek közül a második tűnt veszélyesebbnek. Tretyakovnak majd Šatkának is volt egy-egy suta próbálkozása, de a betömörülő védelmen fennakadt mindkét lövés.  Az igazi tavaszi időjárás megadta a meccs lendületét, szurkolóink pedig még ennél is tovább mentek, és már a nyarat idézték, amikor rázendítettek a „Harcoljatok Európáért!” skandálására. A repertoárból pedig az 1848-as március 15-i eseményekre emlékezve előkerült a Kossuth-nóta is, ám a végén azonnal átválthattunk volna a csallóközi keservesre, mert a 18. percben a kapunkban kötött ki a labda. Gál-Andrezly a vendégek harmadik szögletét követően lesgyanús helyzetből megszerezte a vezetést – 0:1. Ekkor nyert igazán értelmet a kapu mögé kifeszített Talpra, magyar! felirat is, s bár Kalmár Zsoltin kívül más magyar épp nem volt a csapatban, a pályán lévők így is megértették, hogy ennél több kell a sikerhez. Próbálkozásaink ugyan voltak, de ha sikerült is bepasszírozni a labdát a tizenhatosba a hegyként elénk tornyosuló rózsahegyiek közé, akkor sem kerültünk olyan pozícióba, amelyből meglett volna az esély a gólszerzésre. Davis gyenge gurítása, Kalmár passza lövés helyett – legfeljebb ilyeneket tudtunk feljegyezni a krónikánkba, de ezek egyike sem volt életveszélyes a liptóiakra nézve. Sőt, a 45. percben akár már kettővel is mehettek volna a vendégek: Hercet a harcias Qose előzte meg középen, majd tolt egyet az elcsent labdán, és mivel látta, hogy Jedlička kint áll a kapujából, megpróbálkozott egy emeléssel. Szerencse, hogy kapusunk visszaért, és az utolsó pillanatban kitornázta a léc alá tartó labdát.

A szünetben Hyballa az öltözőben hagyta Tretiakovot, helyére pedig Taiwót állította játékba. A fiúk nagyon elszántan kezdték a második félidőt, de továbbra is sok volt a hiba a befejezésnél. Akárhogy is próbálkoztunk, nem és nem sikerült feltörni a tavasszal még gólt sem kapó rózsahegyi falat. Az 59. percben aztán azt hittük, összejön, de Macík bravúrral hárította Divković kapuba tartó lövését. Pedig még arra is volt ideje Markónak, hogy igazítson egyet a labdán, mielőtt tüzelt. Utána sorra rúgtuk a szögleteket és a szabadrúgások száma is elegendő volt arra, hogy egy beakadjon közülük, a közönség pedig érezte, hogy megvan az esély az egyenlítésre. A 7722 néző ezúttal is odatette magát rendesen, és a meccs ezen periódusában bizony minden fűszál megremegett a hangerőtől. A fűvel együtt a vendégek is bizonyára megrezzentek, mikor a 63. perctől megfogyatkoztak: Madleňák kezezésért begyűjtötte a második sárgáját is, majd villant a piros, és mehetett a zuhany alá. Alig ballagott le a pályáról a rózsahegyi, máris beköszönhettünk volna Macíknak, de Huk elemi erővel meglőtt bombáját védte a kapus. Két perccel később Herc lövésénél ért le a sarokra a remek napot kifogó hálóőr. Hatalmas nyomás alá helyeztük ellenfelünket, és éreztük, lehetetlen, hogy ezt kibírják a végéig. Úgy is lett! A 73. percben Ronan lövését Macík csak kitenyerelni tudta, a kipattanót pedig Taiwo vágta kíméletlenül a léc alá – 1:1. Tavasszal ez volt csatárunk második, egyben a Rózsahegy első bekapott találata. Elképesztő lendülettel folyt tovább a játék. A 78. percben Huk fejéről táncolt a labda a hálóba, de Chmura – aki ezen a meccsen biztosan nem lett a sárga-kék kedvence – les címén érvénytelenítette a gólt. A hajrában Čmelíket lökték el a támadó területen belül, a játékvezető sípja viszont néma maradt. A közönség épp ellenkezőleg: hogy milyen cifraságok hagyták el a szánkat, azt inkább le sem írjuk, nehogy még a végén bennünket is megbüntessen a szövetség. Szóval a vége 1:1-es döntetlen maradt, emberelőnyben sem tudtuk kicsikarni a győzelmet.

Van egy jó hírünk, így hangzik: idén a DAC tudta először bevenni a rózsahegyiek hálóját. Aztán van egy kevésbé örömteli is: hiába az összesítésben 67:33 (a második félidőben 86:14) arányú labdatartás és a 14:5-ös szögletarány, mégis csak egy találatunk volt a 90 perc alatt, ami ezúttal kevésnek bizonyult a három pont itthon tartására. Maradtunk ugyan a harmadikok, de a Zsolna már kettővel előz minket. A válogatott szünet miatt legközelebb csak két hét múlva lesz bajnoki forduló. Mindez nem jelenti, hogy foci nélkül telne a jövő hét, sőt, március 21-én, csütörtökön vár ránk egy pikáns magyar-szlovák Eb-selejtező. A korosztályos válogatottakat is beleértve összesen kilenc játékosunk kapott meghívót hazája nemzeti együttesébe. A válogatottból visszatérve pedig nem kisebb meccsre kell felkészítenie Hyballának a fiúkat, mint a Slovan-DAC rangadóra, melyet március 31-én rendeznek az új Téglamezei stadionban.

Peter Hyballa (DAC): „Két ellentétes félidőt láttunk. Az első játékrész tipikus döntetlen játékot hozott, mégis betalált az ellenfél. A gólról valaki azt mondja, les előzte meg, mások meg azt, hogy szabályos volt a találat. Az első 45 perc után nagyon mérges voltam, mert nem volt tempó, nem volt mozgás, hiányzott a gegenpressing. Ezért kénytelen voltam a szünetben felemelni a hangom, és rendes fejmosást tartottam a kabinban. Nagyon nagy gondjaink vannak a gólszerzéssel, ez az elmúlt négy találkozón is megmutatkozott. Térfélcsere után Taiwót küldtem pályára. A folytatás fantasztikus játékot hozott. Végre azt tudtuk játszani, amit ősszel: 6-9 nagy lehetőségünk is volt a gólszerzésre. Két tizenegyest kellett volna rúgnunk. Huk ellen 100 százalék, hogy szabálytalanságot követtek el a vendégek, Čmelík esetében pedig 94,5 százalék. Úgy szeretem a focit, ahogy van, mégis azt mondom, örülnék, ha a szlovák bajnokságban is lenne videobíró.”

David Holoubek (Rózsahegy): „Elejétől fogva tudtuk, hogy nagyon nehéz mérkőzésre számíthatunk, hiszen a hazaiak erősek és remek egyéni teljesítményekre képesek. Az ellentámadásokra helyeztük a hangsúlyt. A védelmünk jól teljesített, Macík amit csak tudott, megfogott. Az utolsó 50 perc azonban maga volt számunkra a pokol ebben az egyébként fantasztikus szurkolói környezetben. A kiállítás után még nagyobb volt rajtunk a nyomás. Folyamatosan néztem a kijelzőn, mennyi van még hátra, és a végén sikerült megcsípnünk az egy pontot.”

FC DAC 1904 - MFK RÓZSAHEGY 1:1 (0:1)

Fortuna Liga, rájátszás, 1. forduló, MOL Aréna, 2019.03.17., 15:00

Játékvezetők: Chmura - Hrčka, Jenčura