MérkőzésŠK Slovan Pozsony vs FC DAC 1904 Dunaszerdahely
    >>
Dejan Dražić 62
    >>
Andraž Šporar 90+1.
90+3. perc3 - 1FC DAC 1904 Dunaszerdahely

• 90+3.

Ezzel véget is ért a találkozó, melyen 3:1-es vereséget szenvedtünk. Mára Kiss Balázs köszöni a figyelmüket. Találkozzunk egy hét múlva, a Zsolna elleni hazai meccs alkalmával. Szép estét!

• 90+1.

Nem tudtuk elkerülni. A végére teljesen átjáróházzá vált a védelmünk, és Šporar berúgta a harmadikat is - 3:1

• 90+1.
    Andraž Šporar gólt rúgott.
  • 90.

Három perc hosszabbítás következik.

• 88.

A Slovan most már akkor kerül szinte helyzetbe, amikor akar! Holman és Dražić is gólt rúghatott volna.

• 87.
    Mohammed Rharsalla Kadfi helyett Richárd Guzmics állt be a játékba.
  • 85.

Jedličkaaa! Óriási védés ismét! Mohát sem megállítani, sem lerántani nem tudtuk. Egy az egyben vezette kapunkra a labdát, de Jedlička eszén ezúttal sem tudott túljárni. Bravó!

• 85.
    Connor Patrick Ronan szögletet rúgott.
  • 83.

Jeslička kivédte! Majd a kipattanóból érkező ismétlést is. Nagy vagy, Martin!

• 83.
    Mohammed Rharsalla Kadfi büntetőt rúgott.
  • 82.

Koštrna szabálytalankodik Šporárral szemben a tizenhatosban. Büntetőhöz jut a Slovan.

• 79.
    Dávid Holman szögletet rúgott.
  • 78.

A meccs eddigi legnagyobb helyzetét hagytuk ki! Kiváló, gyors játék után Čmelíkhez került a labda, aki Taiwót hozta helyzetbe. Taiwo a kapu helyett viszont csak az ellenfélbe lőtt. Megvolt az esély az egyenlítésre!

• 78.
    Eric Javier Davis Grajales helyett Milan Šimčák állt be a játékba.
  • 78.
    Eric Javier Davis Grajales sárgalapot kapott.
  • 74.

Moha gurította le Holmannak a labdát, aki bődületes erővel küldte azt kapura, centikkel mégis fölé célzott.

• 74.
    Mohammed Rharsalla Kadfi szabadrúgást lőtt.
  • 72.

14 030 a mai nézőszám!

• 70.
    Vida Máté helyett Martin Bednár állt be a játékba.
  • 70.
    Marin Ljubičić helyett Dávid Holman állt be a játékba.
  • 68.

Šporar hagy ki egy óriási lehetőséget. Mohától kapta a passzt, de az egész azzal indult, hogy labdát vesztettünk a középpályán, mert Čmelík és Ronan egész egyszerűen összefutott.

• 63.

A mai meccsen sokadszor hangzik fel a hazaiaktól a "Bi maďara do hlavy!" - rigmus.

• 62.

Ismét vezet a Slovan! Kone és Jedlička hibáját kihasználják a hazaiak, a nemrég pályára lépő Dražić a gólszerző - 2:1

• 62.
    Dejan Dražić gólt rúgott.
  • 61.
    Arťom Suchockij szabadrúgást lőtt.
  • 61.
    David Strelec helyett Dejan Dražić állt be a játékba.
  • 59.

A gyors történések és gólok után ismét szervezettebb lett a játék. Kalmár szabadrúgására két érkezőnk is volt, mégis Greif kaparintotta meg előttük a labdát.

• 58.
    Kalmár Zsolt szabadrúgást lőtt.
  • 56.

A hangulat egészen más, mint az eddigi Slovan-DAC találkozókon. A hazai tábor mellett azonban minket is hallani. Közben Čmelíket jutalmazza a bíró sárgával, műesésért.

• 56.
    Lukáš Čmelík sárgalapot kapott.
  • 55.
    Marko Divković helyett Lukáš Čmelík állt be a játékba.
  • 54.

• 52.

Nagyon gyorsan kiegyenlítettünk! Nem szokása a bíróknak tizenegyest fújni a Slovan ellen, főleg hazai pályán. Mi most megkaptuk a lehetőséget és élni is tudtunk vele!

• 51.
    Eric Javier Davis Grajales gólt rúgott.
  • 51.
    Eric Javier Davis Grajales büntetőt rúgott.
  • 50.

GÓÓÓL! Davis helyrehozta a hibáját, bevarrta a megítélt büntetőt - 1:1

• 50.
    Kenan Bajrić sárgalapot kapott.
  • 47.

Vezet a Slovan. Moha beadását a szülinapját ma ünneplő Davis a lehető legrosszabb helyre Čavrič lábára fejelte vissza, akinek már nem volt nehéz dolga - 1:0

• 47.
    Aleksandar Čavrić gólt rúgott.
  • 46.

930 sárga-kék szurkoló foglal helyet a vendégszektroban. Ez teltházat jelent.

• 46.

Folytatjuk. Még mindig 0:0. Gyerünk, fiúk!

• 46.

Hamarosan jön a folytatás.

• 46.

Divković kapott jó indítást, amit Greif is észrevett, és megelőzte a lövésre készülő csatárunkat.

• 45.

Egy perc ráadás következik.

• 44.

Kone fejelt majdnem öngólt! Moha terelgette a labdát a kapu felé, beadásába pedig elefántcsontparti védőnk ért bele nagyon veszélyesen, de Jedlička ismét megmentette a csapatot.

• 42.

Koštrna akarta helyzetbe hozni csapattársát a védőket megelőző Divkovićot, aki viszont leshelyzetben kapta a labdát.

• 39.

De Kamps fű alatt megrúgott bombájára ért le Jadlička a bal kapufa mellé. Szép és fontos védés volt!

• 35.

Eddig sem volt könnyű dolgunk, de 10 emberrel igazán nem lesz egyszerű.

• 33.
  • 33.
  • 32.
    Kalmár Zsolt sárgalapot kapott.
  • 31.

Herc szabálytalanságát újabb sárga lappal bünteti a játékvezető, így megfogyatkozunk.

• 31.
    Christián Herc piroslapot kapott.
  • 31.
    Christián Herc sárgalapot kapott.
  • 29.

Kalmár kapura küldte, kár, hogy Greif számított rá, és magabiztosan védett.

• 29.
  • 29.

Ljubičić szabálytalankodik egykori csapattársával, Herccel, a játékvezető most a javunkra ítél pontrúgást. Nem rossz szög!

• 27.

Šporar fejel mellé.

• 27.
  • 26.

Kalmár elvégezte a szabadrúgást, majd Ljubičić maradt lent a földön, a bíró pedig ellenünk fújt.

• 25.
  • 24.

Čarič csúsztatása suhan el Jedlička kapuja mellett, kirúgással folytatódik a játék.

• 22.

Hatalmas kapufát rúgott Suchockij, amely Huk elé pattant vissza a mezőnybe, ő vágta ki végül szögletre.

• 22.
  • 21.

Kapufa!

• 21.
  • 20.

Herc besárgult, nem játszhat a következő meccsen.

• 20.
  • 20.
  • 18.

Többször jut el a kapunkig a Slovan, mint fordítva, de Huk egyelőre jól igazgatja a társait a védelem tengelyében.

• 15.

Ronan küld kapura félfordulatból egy magasról lehulló labdát. Az elképzelése jó volt az ír srácnak, csak a kivitelezés kívánt volna több gyakorlást, mert végül Greif kezében kötött ki a labda.

• 14.

Ismét oda kellett figyelnie a védelmünknek. Suchockij átadását Moha tekerte gyengén kapura, Jedlička pedig fogta a lövést. Ha erősebb a löket, nagyobb gondunk is lehetett volna.

• 10.

Gyors ellentámadásból veszélyzetettek a hazaiak, Mohát azonban ha nehezen is, de sikerült megállítanunk.

• 10.
    Souleymane Kone sárgalapot kapott.
  • 8.

Čavrič ijesztett ránk, akit nem tudtunk feltartóztatni a jobb oldalon. Veszélyes lövéssel próbálkozott, de végül nem talált kaput.

• 5.

A szöglet után Bajrič előtt adódott lehetőség, de nem szorította le kellőképp a labdát, így az a kapunk fölött hagyta el a játékteret.

• 5.
  • 3.

Kalmár és Taiwo próbálta nehéz helyzetbe hozni a hazaiak kapusát egy hazaadás után, de Greif higgadtan megoldotta a feladatát.

• 2.

Suchockij beadása lecsúszott a lábáról, Jedlička könnyen ölelte magához a labdát.

• 1.

Elkezdődött a találkozó. Hajrá, DAC!

• 0.

Gyönyörűen megtelt a vendégszektor sárga-kék szurkolókkal. Hamarosan érkeznek a játékosok a pályára. A mieink sárga-kék szerelésben, a hazai csapat égszínkék mezben.

• 0.

• 0.

A mai kezdőnk:

Jedlička - Davis, Kone, Huk, Koštrna - Vida M., Ronan, Kalmár, Herc - Divković, Taiwo

• 0.

A téglamezei új stadiont össze sem lehet hasonlítani a disznólegelői romhalmazzal, ahol a Slovan eddigi hazai meccseit játszotta. Nagyon jó az akkusztikája az arénának, de egyelőre csak a mieinket halljuk :-)

• 0.

Maradjanak velünk, és garantáltan nem maradnak le a rangadó egyetlen fontos mozzanatáról sem. Hamarosan kezdünk!

• 0.

Jelenleg így fest az állás:

• 0.

Az égszinkékek hosszú, hosszú évek után hazatértek a Téglamezőre, de mi azon leszünk, hogy a párharc után kellemetlen vendégként tekintsenek majd ránk. Legutoljára 2015-ben tudtuk legyőzni idegenben a Slovant, ideje lenne megtörni ezt a a régóta tartó nyeretlenségi sorozatot. A mérkőzés előzetese ide kattintva olvasható.

• 0.

Két hét szünet után ismét itt a Fortuna Liga rájátszása, amelynek második fordulójából már csak egy meccs maradt hátra: a Slovan-DAC találkozó. Önök a mérkőzés onlive közvetítését olvassák. A 15.00-kor kezdődő összecsapáshoz ezúttal is Kiss Balázs kommentátor kíván jó szórakozást és jó szurkolást!

AZ FL RÁJÁTSZÁS 2. FORDULÓJÁBAN:

Nem sikerült bevennünk az új Téglamezőt. A bajnokaspiráns otthonában több mint egy órán keresztül emberhátrányban játszottunk, és 3:1-es vereséget szenvedtünk. A stadionban ugyan nem, de a sárga-kék színekbe öltözött vendégszektorban ezúttal is kitették a megtelt táblát.

Kéthetes szünetet követően igazi slágermeccsel folytatódott a bajnokság. Ahhoz a Slovanhoz látogattunk, amelyiket ebben a szezonban még nem sikerült legyőznünk, és amelyikkel nem is olyan rég, mindössze másfél hónappal ezelőtt meccseltünk odahaza. Az égszínkékek hosszú évek után tértek vissza eredeti otthonukba, a Téglamezőre, és az elővételben elkelt több mint 12 ezer jegy – ebből mintegy ezer szólt a vendégszektorba – garanciát nyújtott a jó hangulatra. A csapatba több hetes kihagyás után visszatért a sérüléséből felépült Vida Máté. Névrokona, Kristopher azonban még továbbra sem állt Hyballa rendelkezésére. Akárcsak Šatka, aki izomsérülést szenvedett. A hazaiak kezdték aktívabban a találkozót, a védelmünk egy pillanatra sem inoghatott meg, mert elsősorban az agilisan játszó Suchockij és társai azonnal lecsaptak volna. Amikor már a védelem eszén is túljártak a hazai csatárok, akkor pedig Jedlička akadályozta meg őket a góllövésben. Az egyik legveszélyesebb momentumra a 21. percig kellett várni, amikor Suchockij pontrúgását Jedlička a kapufára ütötte. Az ellenkező oldalon a bíró nekünk is befújt egy szabálytalanságot, de Kalmár próbálkozása nem okozott akkora veszélyt. A 31. percben Herc másodszor is sárga lapot érően szabálytalankodott, Ziemba játékvezető pedig nem kegyelmezett, és az öltözőbe zavarta U21-es válogatottunkat. Így történhetett meg, hogy egy hét alatt kétszer is kiállították őt; az első pirosat még kedden kapta a norvégok elleni válogatott meccsen. Az emberhátrány sok mosolyt nem varázsolt az arcunkra, Jedlička újabb nagy védése viszont annál inkább: a 39. percben De Kamps fű alatti bombájára ért le a bal kapufa mellé.  Szép és fontos védés volt! A hajrában pedig Kone fejelt majdnem öngólt: Moha terelgette a labdát a kapu felé, beadásába pedig elefántcsontparti védőnk ért bele nagyon veszélyesen, de Jedlička ismét megmentette a csapatot.

A második félidő elején mintha tornádó söpört volna végig a pályán. Akik késve értek vissza a büféből, azok biztos lemaradtak az első két gólról. A 47. percben Moha beadását a 28. szülinapját ma ünneplő Davis a lehető legrosszabb helyre, Čavrič lábára fejelte vissza, akinek már nem volt nehéz dolga – 1:0. De sikerült hamar helyrehozni a hibáját, miután Bajrić szabálytalanságát követően tizenegyeshez jutottunk, Davis pedig ezúttal nem hibázott – 1:1. A folyatatásban a támadószekció megerősítésére törekedett Hyballa, ezért Čmelíket is pályára küldte. Téglamezei bemutatkozása azonban nem sikerült túl fényesre, mivel rögtön egy sárga lappal indított. A gyors történések után ismét szervezettebbé vált a játék, a hangulat pedig a szokásostól eltérően igazán focimeccsre emlékeztető volt. A mai találkozóra 14030-an váltottak ugyanis jegyet, ebből 930 volt a sárga-kék szurkoló, ami teljes teltházat jelentett a vendégszektorban. Szomorú viszont, hogy “Bi maďara do hlavy!” – rigmus ismétlődő skandálása után sem figyelmeztette a Slovan táborát a hangosbemondó. De térjünk vissza a játékhoz, ill. az újabb bekapott gólunkhoz. Kone és Jedlička hibáját ugyanis kihasználták a hazaiak és a 62. percben Dražić révén ismét előnyhöz jutottak – 2:1. A 68. percben Šporar növelhette volna az égszínkék gólok számát, tíz perccel később előttünk adódott óriási lehetőség az egyenlítésre, melyet Taiwo a kapu helyett az ellenfélbe lőtt. Akkor is jobban jártunk volna, ha legurítja a szabadon érkező Kalmárnak a labdát. Nyolc perccel a vége előtt a Slovan is büntetőhöz jutott; Koštrna megmozdulását ítélte szabálytalannak Ziemba játékvezető. Moha állította le a mészpontra a labdát, de Jedlička hárított, sőt, a kipattanót is kivédte. A kapott gólok ellenére ma egyértelműen ő volt a csapat legjobb játékosa. Kicsivel a bravúros hárítás után Mohát ismét lefegyverezte, pedig ezúttal egy az egyben vezethette kapusunkra a labdát. A meccs ezen részében már mindent egy lapra tettünk fel, ami miatt fellazult a védelmünk, s ezt nem is hagyták büntetlenül a pozsonyiak, a ráadásban ugyanis Šporar adta meg számunkra a kegyelemdöfést – 3:1.

Szezonbeli harmadik vereségünket is elszenvedtük a Slovantól. Az első félidőben még partiban voltunk a bajnoki címre hajtó fővárosiakkal, Herc kiállítása azonban megpecsételte a sorsunkat, és a vége kétgólos vereség lett. Csapatunk legidősebb játékosa, a szülinapját ma ünneplő Eric Davis révén ugyan még kiegyenlítettünk, de fordítanunk már nem sikerült, így az égszínkékek 19 pontra növelték előnyüket velünk szemben. Mi maradunk a tabella harmadik fokán 45 megszerzett ponttal. Jövő héten újabb presztízsmeccs vár ránk, a MOL Arénában ugyanis a bennünket három ponttal megelőző Zsolnát fogadjuk. A találkozó 15.30-kor kezdődik.

Peter Hyballa (DAC): „Gratulálok a Slovannak a megérdemelt győzelemhez. Büszke vagyok a játékosaimra, mert emberhátrányban is jól játszottunk a bajnokság legjobb csapata ellen. Sikerült elérnünk, hogy a hazaiak a mérkőzés végéig teljes erőbedobással focizzanak. Szerettük volna többet tartani középen a labdát, mert tudtuk, hogy ellenfelünk a széleken erős. A harciasság jellemezte a mai játékunkat. Hercet a játékvezető a második sárgája előtt figyelmeztethette volna, nem kellett volna azonnal kiállítania. Jedlička nagyon jó szezont fut, a mai teljesítményéért is kijár neki a dicséret. A mérkőzés után még el is sírta magát, annyira érzékenyen érintette a vereség. A szép stadionban jó focit láthattak a nézők, és örülök, hogy ehhez mi is hozzájárultunk.”

Martin Ševela (Slovan): „Jobban szálltunk be a meccsbe, az első félidőben taktikai játékot játszottunk. Minél előbb szerettünk volna gólt szerezni, de csak a szünet után pörgött fel a játék. Türelmesnek kellett lennünk, de tudtuk, hogy a számbeli fölényünknek köszönhetően meglesznek a helyzeteink. A fiúkat ezúttal több információval láttam el, mint a korábbi mérkőzéseken. Azért rúgta Moha a büntetőt, mert ő volt rá kijelölve, de elismerem, hogy a mai nem az ő napja volt. Örülünk azonban a győzelemnek, elégedettek vagyunk, és hálásak a szurkolóinknak, akik ma is fantasztikusak voltak.”

SLOVAN - FC DAC 1904 3:1 (0:0)

Fortuna Liga, rájátszás, 2. forduló, Téglamező, 2019.03.31., 15:00

Játékvezetők: Ziemba - Vorel, Kováč

Nézőszám: 14 030

Góllövők: 47. Čavrič,  62. Dražić, 91. Šporar, ill. 51. Davis

Sárga lap: 36. Strelec, ill. 10. Kone, 20., 31. Herc, 32. Kalmár, 57. Čmelík, 78. Davis

Piros lap: 31. Herc

DAC: Jedlička - Davis (78. Šimčák), Kone, Huk, Koštrna - Vida M. (70. Bednár), Ronan, Kalmár, Herc - Divković (55. Čmelík), Taiwo

Slovan: Greif - Suchockij, Božikov, Bajrič, Medveděv - De Kamps, Ljubičić (70. Holman), Strelec (61. Dražić) - Moha (87. Guzmics), Čavrič, Šporar