MérkőzésFC DAC 1904 Dunaszerdahely vs MŠK Zsolna
FC DAC 1904 Dunaszerdahely
    >>
Connor Patrick Ronan 15
90+3. perc1 - 0MŠK Zsolna

• 90+3.

Vége!!! Megvan, 1:0-ra legyőztük a Zsolnát, és beértük őket pontszámban, de a jobb gólaránynak köszönhetően még ők maradnak a második, mi pedig a harmadik helyen. Jövő héten Nyitrán játszunk a Szered ellen. Aki csak teheti, tartson velünk akkor is! Mára Kiss Balázs köszöni a figyelmüket, szép estét mindenkinek!

• 90+1.

A Zsolna még küzd az egyenlítésért. A stadion azonban vastapssal buzdítja a csapatot az utolsó pillanatokban.

• 90.

Huk kapott görcsöt, közben a negyedik játékvezető jelzi, hogy három perc hosszabbítás következik.

• 89.
    Marko Divković helyett Cesar Blackman Camarena állt be a játékba.
  • 88.
    Kristián Koštrna sárgalapot kapott.
  • 88.
    Connor Patrick Ronan szögletet rúgott.
  • 87.

A léc alá tartó labdát Holec tenyereli ki!

• 87.
    Kalmár Zsolt szabadrúgást lőtt.
  • 86.

Szabadrúgáshoz jutunk jó szögből!

• 84.

Bednárig jut el a labda, ő gurít mellé kevéssel!

• 84.
  • 83.
    Eric Javier Davis Grajales szögletet rúgott.
  • 82.

Szépen kigurigázott helyzet után Divković gurít mellé, de egy vendégjátékos beleért, így szöglet következik.

• 81.

Jedlička lábbal! Balaj szerezhetett volna gólt, Kone maradt le róla.

• 79.

Újabb kapuba tartó lövést hárít Jedlička!

• 78.

Nem kapkodva, szervzetten játszik a csapat, de helyzetekből az első félidőben több volt. Taiwo most megcsinálta a nehezét, egy csellel lerázta őrzőjét, majd oda passzolt, ahol senki nem volt.

• 76.
    Lukáš Čmelík helyett Abdulrahman Taiwo állt be a játékba.
  • 73.

Čmelík birkózott Lochoshvilivel, és ezúttal végre nekünk fújt a bíró. Kár, hogy a megítélt szabadrúgásból nem tudtunk többet kihozni. De tegyük hozzá, elég messze voltunk a kaputól.

• 73.
    Róbert Boženík helyett Filip Balaj állt be a játékba.
  • 72.

Jedlička kanalazza föl az egyik becsúszó fekete mezes elől a labdát. Ha jól láttuk, Boženík volt az.

• 71.
    Vida Kristopher András helyett Martin Bednár állt be a játékba.
  • 68.

8541 néző váltott ma jegyet a MOL Arénába.

• 67.
    Jaroslav Mihalík helyett Michal Tomič állt be a játékba.
  • 67.

Kone csúsztatta meg fejjel a labdát. Sokan már bent látták!

• 67.
  • 65.
  • 63.

A stadion fölött összegyűlt gomolyfelhőkből elkezdett esni az eső.

• 61.
    Michal Škvarka szögletet rúgott.
  • 60.

Megint csak Jedlička! Vida Máté hibájából kontrázhatott a Zsolna, Jedlička azonban ismét a helyén volt, és védte Škvarka hatalmas gólhelyzetét. A szöglet után Anang lövése is az övé lett. Ezek a Zsolna és Jedlička pillanatai voltak...

• 60.
  • 58.

Egyenlíthetett volna a Zsolna Anang révén. Addig addig pattogott a labda, míg egyszer csak ott termett előtte, de szerencsére Jedlička is résen volt.

• 57.

Sedlák játékvezető kihúzza a gyufát a szurkolóknál. Az utóbbi percekben rendre ellenünk ítélt.

• 55.

"MOST kéne abbahagyni! - utal a B-középben magasra tartott transzparens a magyar himnusz ellen szavazó hidas képviselők cselekedetére.

• 55.
    Tomáš Huk sárgalapot kapott.
  • 54.

Holúbek szabadrúgása után mesteri kontrát vezettünk, de a végén a fekete mezesek blokkolták Vida Krisz lövését.

• 53.
    Jakub Holúbek szabadrúgást lőtt.
  • 52.

Koštrna vívott csatát Holúbekkel, melynek végén megszerezte ugyan a labdát, Sedlák mégis lefújta a szituációt, és szabadot ítélt a zsolnaiaknak.

• 50.

Szép akció! Vida Kristopher kereste társait, majd a bal szélen felfutó Davist választotta, aki sajnos nem célzott elég pontosan.

• 48.

Čmelík hozta helyzetbe Ronant, az ígéretes támadásból azonban csak ígéret maradt, ill. egy fölé lőtt labda.

• 46.

Folytatódik a találkozó, csere egyik oldalon sem volt.

• 44.

Szépen szállt a labda a kapu torkába, ahol Huk ügyetlenkedte el a góllal kecsegtető helyzetet!

• 44.
    Eric Javier Davis Grajales szabadrúgást lőtt.
  • 43.

Mint megtudtuk, a lelátón a Manchester City és a Dortmund megfigyelői is jelen vannak.

• 42.

Kezezést reklamálnak az ellentétes oldalon ülő nézők, Sedlák játékvezető mégis a zsolnaiaknak adja a labdát.

• 40.

Mihalíkra kellett figyelnünk a jobb oldalon, de beadását Vida Máté kivágta. Utána Anang kaszálta el Divkovićot, aki ápolásra szorul.

• 37.

Škavrka lendítette lövésre a lábát a kapuval szemben állva. A zsolnai csapatkapitány azonban csak a kapu mögötti reklámtáblát találta telibe.

• 36.

Hyballa hajtja teljes intenzitással a srácokat a kispad elől, de Kentoš edző is állva követi az eseményeket.

• 33.

Čmelík szerezhette volna meg a második gólunkat Divković lapos passza után, de kicsit a háta mögé kapta a labdát.

• 32.

Az utóbbi 10 percben kissé alábbhagyott a kezdei lendület. Most Boženík talált a kapunkba, de már jóval a bírói sípszó után rúgta el a labdát. Les volt ugyanis.

• 30.

Kone cselezte magát egyre feljebb a pályán, a passzt azonban elrontotta, így nem lett Vida Kriszé a labda.

• 30.

Čmelíket taszítja meg védője az alapvonal mellett, úgy, hogy a pályán kívülre esik, de a bíró továbbot int, és kirúgást ítél.

• 27.

Aki ugrál, büszke magyar! - énekelte székéből felállva az egész stadion. Majd a Ki s jobb? Dé-Á-Cé! rigmus következett.

• 24.

Kone a kapu sarkát vettet célba, és csak Holec akadályozta meg a vendégeket az újabb bekapott góltól! Eddig nagyon jó meccset látunk!

• 24.
    Connor Patrick Ronan szabadrúgást lőtt.
  • 22.

Jedlička hárit egy gyenge próbálkozást a vendégektől, kicsivel utána Vida Kristopher ellen szabálytalankodnak a zsolnaiak.

• 20.

Az aktív Čmelík felé jött ismét egy labda középről. Holecnek a 20-as vonaláig ki kellett futnia a kapujából, hogy  tisztázni tudjon előle.

• 18.

A bíró szerint Kone szabálytalankodott büntetőt érően Škvarkával, de Jedlička addig bűvölte a labdát, amíg Mihalík el nem rontotta a lövést. Bravó!

• 17.

De kimarad!!!! Mihalík a felső lécre durrant! Marad az 1:0 ide! Gyerünk, fiúk!

• 14.

Vida Máté próbálta meg játékba hozni egy hosszú indítással a villámgyors Čmelíket, de ez a passz most túl mélyre sikerült.

• 13.

Látványos, intenzív támadófocit játszik egyelőre a csapat, ha ez így marad, és jönnek a gólok is, akkor panaszra nem lehet okunk a végén.

• 10.
  • 10.

Kalmár küldi kapura a labdát, Holec hárít, szöglet!

• 9.

Čmelík rúgatott volna gólt! Davis lapos beadását kapásból fölé lőtte!

• 6.

Az ellentámadásból Divković került lövőhelyzetbe!

• 6.

Škvarka óriási helyzetben Jedlička lábába lövi a száz százalékos ziccert. A zsolnai csapatkapitány a leshatárról indult, és tört kapura, de kapusunk óriási védéssel indította a meccset!

• 5.

Teljesen üres a vendégszektor, pedig a csapat a második a táblázatban. Ez szomorú.

• 3.

Čmelík kergette a szögletzászlóig a labdát, majd a bedobást követően Divković tört kapura, de a végét elrontotta.

• 2.
  • 1.

Elkezdődött a meccs. Hajrá, DAC!

• 0.

Felemelő érzés volt elénekelni a himnuszt.

• 0.

Gyönyörűen szólt a Nélküled, és mindjárt következik a magyar himnusz, ma fokozott hangerővel. A játéskosokat az U12-es csapat tagjai kisérik ki a pályára, az ünnepélyes kezdőrúgást pedig ma Fucsovics Márton végzi el. Mi sárga-kékben, a Zsolna fekete mezben.

• 0.

A nemzeti identitást erősítő dalok kíséretében melegítenek a játékosok, a szurkolók pedig egyre nagyobb számban foglalják el helyüket a lelátón. Még fél óra, és kezdünk.

• 0.

A kezdőnk:

Jedlička - Davis, Kone, Huk, Koštrna - Kalmár, Vida M., Ronan - Vida K., Divković, Čmelík

• 0.

Tartsanak velünk, és nem maradnak le az összecsapás egyetlen fontos pillanatáról sem. A találkozó 15.30-kor kezdődik. Hamarosan kezdünk.

• 0.

A második helyért szállunk ma harcba. Peter Hyballa vezetőedző küzdelmes mérkőzésre számít. A meccs előzetese ide kattintva olvasható. A tabella pedig így fest:

• 0.

Köszöntjük az onlive közvetítés olvasóit. A 3. fordulóval folytatódik a Fortuna Liga rájátszása, amely során ma a Zsolna lesz a DAC ellenfele. Legutóbb március 9-én, Aranyosmaróton sikerült győznünk, azóta játszottunk egy 1:1-es döntetlent a Rózsaheggyel és 3:1-re kikaptunk a Slovantól. A mai "ezüstrangadón" jó lenne újra begyűjteni a három pontot. Jó szurkolást kíván a mérkőzés kommentátora, Kiss Balázs.

AZ FL RÁJÁTSZÁS 3. FORDULÓJÁBAN:

Egygólos győzelmet arattunk az ezüstrangadón! Ronan első gólja meghozta a DAC 250. élvonalbeli győzelmét. Izgalmas, jó iramú meccsen gyűrtük le a zsolnai csapatot, és értük be őket pontszámban.

A meccsre a héten napvilágot látott Lex DAC, azaz a himnusztörvény miatt a szokásosnál is felfokozottabb érzelmi állapotban készültek a szurkolóink. A kezdő sípszó előtt elhangzó magyar himnusz eddig talán soha nem hallott hangerővel szólalt meg a MOL Arénában. Nem volt sárga-kék szurkoló a majdnem csordultig megtelt stadionban, akit az ihletett pillanatok ne ösztönöztek volna szurkolásra. A csapat három magyar játékosa – köztük a sérülése után visszatérő Vida Kristopher – arcán is látszott a maximális elszántság. Ezúttal Čmelík is a kezdőben kapott helyet, ebben a szezonban első alkalommal. A meccs első gólját pedig a Zsolna szerezhette volna meg a 6. percben. A vendégek csapatkapitánya, Škvarka a leshatárról kiugorva tört kapura. Vida Máté hiába kergette, nem tudta megakadályozni a lövésben, de Jedlička igazolva kirobbanó formáját, lábbal védett. A B-közép azonnal elkezdte skandálni kapusunk nevét, aki góltól mentette meg a csapatot. Ezután a mi pillanataink következtek. Előbb Divković került lövőhelyzetbe, majd Čmelík durrantotta fölé a Davistól kapott lapos passzt, végül pedig Kalmár csavart labdáját tenyerelte szögletre a vendégek kapusa. Látványos, intenzív támadófocit játszik a csapat, már csak a gól hiányzik – jegyeztük le az onlive közvetítésben, és ahogy kitettük a mondat végi pontot, meg is szereztük a vezetést. A 15. percben Kalmár adta középre a labdát, Ronan pedig a 16-os vonaláról a kapuba durrantott – 1:0. Ez volt az ír középpályásunk első gólja sárga-kék szerelésben.  Egy perccel később azonban büntetőhöz jutott az ellenfél. A bíró szerint Kone szabálytalankodott büntetőt érően Škvarkával, de Jedlička addig bűvölte a labdát, amíg Mihalík el nem rontotta a lövést, és csupán a felső lécet találta el. A 24. percben az előre húzódó Kone Ronan szabadrúgását bólintotta a bal sarokra, de Holec megakadályozta, hogy ismét gólt kiálthassunk. A folytatásban kissé alábbhagyott a kezdeti lendület, és bár Čmelíknek és Huknak is volt egy-egy lehetősége gólt szerezni, több találat a félidőben már nem született.

A szünet után is ugyanazok a játékosok futottak ki a pályára, mint akik elkezdték a meccset, és a játék képe is ahhoz volt hasonló, mint az első félidőben. Az 50. percben Vida Kristopher kereste társait, végül a bal szélen felfutó Davist választotta, aki sajnos nem célzott elég pontosan. Négy perccel később a magyar középpályás iratkozhatott volna fel a góllövőlistára egy mesteri kontrát követően, de az utolsó pillanatban egy fekete mezes blokkolta Krisz lövését. A stadionba kilátogató 8541 néző élvezte a játékot, és többször is felállva buzdította a fiúkat. Kár, hogy a második helyen álló zsolnai szurkolókat nem hozta lázba a találkozó. A vendégszektorba senki sem váltott jegyet. Pedig voltak szép pillanatai a vendégeknek is. Az 58. percben Anang egyenlíthetett volna, de Jedlička megakadályozta ebben. Kicsivel később ismét kapusunknak köszönhettük, hogy nem rezdült a hálónk.  Vida Máté labdavesztése után kontrázott a Zsolna, Jedlička azonban ismét a helyén volt, és védte Škvarka hatalmas gólhelyzetét. A szöglet után Anang lövése is az övé lett. A B-közép ismét csak a neve skandálásával adta a tudtára, milyen jó munkát végzett. A 64. percben Kone csúsztatott fejesét sokan már bent látták a kapuban, de az eredmény nem változott. Hasonlóképp a 79. és a 81. percben sem, amikor a vendégek rontottak el két hatalmas ziccert. Helyesebben mondva: ismét Jedlička varázsolt, és állította meg a kapuba tartó labdát. A meccs végi szurkolói köszönetnyilvánítás alatt Hyballa külön megtapsoltatta a parádés védéseket bemutató kapusunkat. Három perccel a rendes játékidő vége az ellenfél hálóőre is kitett magáért: Kalmár léc alá tartó szabadrúgását tornázta ki szögletre Holec. Ez volt a meccs utolsó nagy helyzete.

Gyors, élvezhető és látványos focit hozott a mai mérkőzés, melyen Connor Ronan megszerezte első gólját a DAC-ban. Találata három pontot ért számunkra, ezzel beértük a bennünket megelőző Zsolnát. A gólarány azonban a javukra dönt, így ők 48 ponttal a másodikak, míg mi ugyanennyivel a harmadik helyet foglaljuk el a táblázatban. A folytatásban két idegenbeli mérkőzés vár ránk. Jövő héten Nyitrán játszunk a Szered ellen, húsvétkor pedig a keleti végekre vezet utunk, ahol a Nagymihály ellen igyekszünk majd megszerezni a három pontot.

Peter Hyballa (DAC): „Elismerés illeti a Zsolnát és bennünket is a mai játékért. Nagyon jó meccset vívtunk. Minden edző, játékos és szurkoló ilyen összecsapásról álmodozik. A múlt heti 4-4-2-es felálláshoz képest most visszaálltunk a 4-3-3-ra, Vida Kristopher ismét bevethető volt, a szélen kapott játéklehetőséget. A vendégek nagyon jól ki tudtak jönni a nyomás alól, a játékstílusunk viszont hasonlított a tavaly ősszel megszokotthoz. A védelmünk nagyon jól működött. Megvolt a kellő területünk, de nem tudtuk kihasználni a lehetőségeinket. Ronan remekül cselez, és kitűnő jobb lába van, amit a szerzett góllal igazolt is. Čmelík kezdőbe állításáról tegnap döntöttem, még saját bevallása szerint sem bírná a 90 percet, de végig aktív és veszélyes volt, igazán jó meccset játszott. A szurkolóink ma is őrjítően jók voltak.”

Jaroslav Kentoš (Zsolna): „Remek mérkőzést játszottunk, gyors volt az iram, sok helyzetet kialakítottunk és fantasztikus volt a hangulat. Ha mindig ilyen meccseket játszhatnánk, az jó hatással lenne a fiatal játékosainkra. Nehéz, megterhelő napokon vagyunk túl, hiszen egy héten belül ez volt a harmadik mérkőzésünk, de a fiúk bírták a fizikai megterhelést. Szomorú vagyok, hogy nem rúgtunk gólt, ugyanakkor örülök annak, hogy gólhelyzeteket tudtunk kialakítani. Kétszer is egyedül vezethettük a kapusra a labdát, kihagytuk a tizenegyest. A hozzáállással nem volt baj.”

FC DAC 1904 - ZSOLNA 1:0 (1:0)

Fortuna Liga, rájátszás, 3. forduló, MOL Aréna 2019.04.06., 15:30

Játékvezetők: Sedlák - Somoláni, Ferenc