• Csere (79. perc)Martin BednárStanislav Bilenkyi
  • Szabadrúgás (82. perc)Tomáš Hučko
  • Szöglet (88. perc)Martin Sus
  • 91.

Már le is telt, Kružliak pedig lefújja a meccsen, melyen soha nem látott győzelmet arattunk idegenben. Ötcsillagos teljesítmény, akárcsak tavaly szeptemberben. Szép volt, fiúk! Már Kiss Balázs köszöni a figyelmüket és kíván további szép estét!

• 90.

Egy perc a ráadás.

• 89.

Úgy látszik, Vida Krisznek ma semmi nem akar összejönni. Közelről kotorhatta volna a hálóba a labdát, ám megint volt egy utolsó piros mezes, aki megakadályozta őt ebben.

• 88.

Jedlička lehúzza. Sok dolga szerencsére nem volt ma.

• 88.
    Martin Sus szögletet rúgott.
  • 86.

Vida Krisz kínálja meg ezúttal Penksát, de ezen is rajta volt a hazai kapus, aki az 5 bekapott gól ellenére csapata egyik legjobbja volt a mai meccsen.

• 83.

A DAC még soha nem győzött 5 gólos különbséggel idegenben.

• 83.

Penksa ér le Kalmár távolról meglőtt lapos labdájára.

• 82.
    Tomáš Hučko szabadrúgást lőtt.
  • 79.

Elég kaotikus helyzetből született meg az ötödik találatunk, de a lényeg, hogy ott van! A ma 23. születésnapját ünneplő Čmelík megszerzi első bajnoki gólját sárga-kék mezben. Gratulálunk!

• 79.
    Martin Bednár helyett Stanislav Bilenkyi állt be a játékba.
  • 77.
    Lukáš Čmelík gólt rúgott.
  • 77.
    Iván Alex helyett Dino Špehar állt be a játékba.
  • 76.

GÓÓÓL! Čmelík megszerzi az ötödiket - 0:5

• 74.

Ronan mekkorát rúgott! És Penksa mekkorát védett! Nincs meg az ötödik gól!

• 72.

A stadionba kilátogató 920 előtt Vida rontott el egy ollózást, kicsivel később pedig a 23. születésnapját ma ünneplő Čmelík lábáról csúszott le a labda.

• 71.

Peter Hyballa sem ideges most annyira, mint általában lenni szokott a mérkőzés ezen szakaszában.

• 70.

Az, hogy ki hagyja el győztesként a pályát, már az első félidőben eldőlt, de a hátra lévő 20 percben javíthatnánk még egy kicsit a gólarányunkon.

• 69.
    Kristián Koštrna helyett Martin Bednár állt be a játékba.
  • 68.

Játszik a DAC! - zendítenek rá szurkolóink.

• 66.

• 66.

GÓÓÓL! Berezelhettek a szerediek, mert annyit pattogott a labda a kapujuk előtt. Kalmár előbb még kapufát rúgott, de az ismétlésnél Davis már nem hibázott, és fejjel szerezte meg a negyedik találatunkat - 0:4

• 66.
    Eric Javier Davis Grajales gólt rúgott.
  • 66.
    Eric Javier Davis Grajales szögletet rúgott.
  • 65.

Huk fejelt kapura, de Penksa nagyot védett, pedig a labda a hálóba tartott!

• 65.
  • 65.

Davis és Vida Krisz gyors kombinációja után jön egy szöglet.

• 63.

Penksa futott ki a kapujából, hogy segítse a hazaadásra készülő társát. A visszalőtt labda azonban Vida Mátéhoz pattant, aki észrevette ugyan az üresen tátongó kaput, de nagyon rosszul célzott.

• 62.
    Iván Alex szögletet rúgott.
  • 60.

529 sárga-kék szurkoló buzdítja a kapu mögül a csapatot. A főtribünön ülő "hazaiak" nem hallatják a hangjukat.

• 57.
  • 56.

Vida Máté óllóz, Penksa hiába nyújtózkodik, de Sus ismét a gólvonalról ment! Már másodszor a mai meccsen. Gyönyörű jelenet volt! Kár, hogy nem lett belőle gól.

• 55.

Hasonló jeleneteket láthattunk az ellentétes oldalon, de a hazaiaknak sikerült kitörniük.

• 53.

A hazaiak 10 emberrel játszanak, most mégis a mi tizenhatosunk környékén folyik a játék. Vegyük már el tőlük a labdát, fiúk!

• 52.
    Souleymane Kone helyett Ľubomír Šatka állt be a játékba.
  • 50.
    Martin Sus szabadrúgást lőtt.
  • 48.

Csere egyik oldalon sem volt a szünetben. A hazaiaknak amúgy is már csak egy lehet, mert az első játékrészben kétszer is cseréltek.

• 46.

Folytatódik a meccs. Hajrá, DAC!

• 46.

Véget ért az első félidő 0:3-as eredménnyel vonulnak a csapatok az öltözőbe. Bravó!

• 46.
    Ľubomír Michalík sárgalapot kapott.
  • 46.

GÓÓÓL! Michalík taszajtott egyet Vida Kristopheren, amiért bübtetőt kaptunk, Kalmár állt a labda mögé, s noha Penksa bele tudott érni a lövsbe, a gólt mégsem tudta megakadályozni - 0:3

• 46.

Tizenegyes!

• 46.

Ronan hatalmas bombáját piszkálja ki a léc alól az egykor nálunk védő Penksa kapus. Szöglet.

• 45.

Ronan bizonyította, mennyire jól lát a pályán. Mélységi indítása azonban hosszú lett Kalmárnak. Közben a negyedik játékvezető azt mutatja, hogy két perc hosszabbítás következik.

• 44.

Súlytalannak tűnnek a hazai próbálkozások, melyeket nem tudnak lövéssel befejezni, mert nem hagyjuk nekik!

• 43.
  • 42.
  • 41.
    Eric Javier Davis Grajales szabadrúgást lőtt.
  • 41.

Kalmárt aprítják rendesen a szerediek. Zsolti esik-kel ezen a meccsen. Újabb szabadot rúgunk!

• 40.
    Ľubomír Ulrich helyett Jozef Menich állt be a játékba.
  • 38.

Kalmár szabadrúgása Penksa kezei közt kötött ki, nem sokkal később pedig Vida Kristopher célzott ugyanoda egy akció befejezéseként.

• 38.
    Kalmár Zsolt szabadrúgást lőtt.
  • 37.

Megfogyatkozik a hazai csapat! Djiby Ba második sárgáját is begyűjti, miután elkaszálta Čmelíket. Kružliak nem felejtette el, hogy egy már van neki, és az öltözőbe zavarta.

• 36.
    Tidiane Djiby Ba piroslapot kapott.
  • 36.
    Tidiane Djiby Ba sárgalapot kapott.
  • 35.

A tempó nem akkora, mint egy Premier League meccsen. Most hosszú másodpercekig tartott, íg eldöntöttük, ki is végezze el a bedobást. Szerencsére az idő nem minket sürget.

• 33.
    Souleymane Kone sárgalapot kapott.
  • 30.

Kalmárnak léptek oda keményen. Kellett egy kis idő, míg lábra tudott állni.

• 29.

Alex Iván balról próbálkozott egy beadással, de lecsúszott a lábáról a labda. Kirúgással folytatódott a játék. Közben szurkolóink feltalálják magukat, és a székek támláját ütögetve indítanak el egy új rigmust. Talán még a szomszédos jégcsarnokba is behallatszik.

• 26.

Cserélni kényszerültek a hazaiak, Baez sérülés miatt nem tudja folytatni a játékot.

• 26.
    Aldo Omar Baéz helyett Kristián Lukáčik állt be a játékba.
  • 24.

Eddig nagyon jól játszunk az újonc ellen. a két gól láthatóan megnyugtatta a fiúkat. Ulrichnak ugyan volt most egy távoli próbálkozása, de méterekkel a kapu fölé szállt a labda.

• 20.
  • 19.

• 17.
  • 16.

Davis próbálkozott szabadrúgásból, de meglehetősen pontatlanul célzott. Ez a próbálkozás még a meccs végi összefoglalóba sem fog bekerülni. A lényeg azonban, hogy negyedórányi játék után két góllal vezetünk!

• 16.
  • 15.
    Connor Patrick Ronan szabadrúgást lőtt.
  • 13.

GÓÓÓL! Ronan hosszan előre vágta a labdát, amelyet elveszettnek hittünk, mert szerediek megpróbálták hazaadni Penksának, de ez lett a vesztük. Djiby Ba ugyanis röviden gurított, Divković pedig gyorsabb volt a kapusnál, és elgurította mellette a hosszú sarokba - 0:2

• 13.
    Marko Divković gólt rúgott.
  • 10.

A szöglet után Sus a gólvonalról fejelte ki Huk hálóba tartó fejesét! Nagy helyzet volt!

• 10.
  • 9.

Ígéretes kombináció után Vida Kristopher törhetett volna kapura, a piros mezesek egyike azonban egy kemény belépővel megállította.

• 9.
  • 7.

• 7.

GÓÓÓL! Divković kapott egy kiváló átadást Konetól, lerázta védőjét, célba vette a kaput, és lőtt - 0:1

• 7.
  • 5.

Az első próbálkozást Vida Kristopher neve mellé jegyezhetjük fel. A tizenhatos vonaláról laposan küldte meg a labdát, amely végül a jobb kapufa mellett hagyta el a játékteret.

• 1.

Adekuoroye és Kalmár ütköztek, a "karambol" után pedig Zsolti húzta a rövidebbet, de pár másodperc után folytatni tudta a játékot.

• 1.

Kružliak játékvezető (akiről kevésbé szép emlékeket őrzünk) sípszavára elkezdődött a meccs. Hajrá, DAC!
    Közben felcsendülnek a himnusz dallamai.

• 0.

Jönnek a játékosok. A hazai csapat piros szerelésben, mi pedig sárga-kékben.

• 0.

Úgy tűnik, a hazai szurkolók ma mind széknek öltöztek.

• 0.

A tizenhatos vonaláról gyakorolják a lövéseket a bemelegítést végző játékosaink. Mögöttük a már most több száz fős sárga-kék tábor hangol a negyed óra múlva kezdődő meccsre.

• 0.

A taratlékok:

Kucz, Šimčák, Šatka, Bednár, Herc, Taiwo, Bilenkyi

• 0.

Ez a tizenegy fut ma ki a pályára. Nincs különbség az egy héttel ezelőttihez képest.

Jedlička - Davis, Kone, Huk, Koštrna - Vida M., Kalmár, Ronan - Vida K., Divković, Čmelík

• 0.

Ha velünk tartanak, garantáltan nem maradnak le az összecsapás egyetlen fontos pillanatáról sem. Hamarosan jövünk a kezdőcsapat ismertetésével.

• 0.

"A második helyért megyünk megküzdeni Nyitrára, hiszen tudjuk, hogy a Zsolna a Slovannal találkozik. Viszont ez egy veszélyes szituáció, mert mindenki könnyű győzelmet vár tőlünk. Ez az a fajta találkozó, amelyen kizárólag veszítenivalónk van" - figyelmeztetett Peter Hyballa. A találkozó előzetes ide kattitnva olvasható.  Jelenleg így állunk:

• 0.

Köszöntjük az onlive közvetítés olvasóit! A Zsolna elleni hazai győzelem után ma az újonc Szered skalpját is szeretné begyűjteni Peter Hyballa legénysége a Fortuna Liga felsőházának 4. fordulójában. A mérkőzést Nyitrán rendezik meg, a labda 15.00-kor indul útjára. Jó szurkolást kíván a kommentátor, Kiss Balázs.

AZ FL RÁJÁTSZÁS 4. FORDULÓJÁBAN:

Ötcsillagos produkció és új klubrekord! Osztálykülönbséggel vertük az újoncot Nyitrán, ahol egy csapat volt csak a pályán, mégpedig a DAC. Korábban még soha nem győztünk idegenben ötgólos különbséggel, így a mai teljesítményünkkel új csúcsot is sikerült felállítanunk.

A második hely megszerzése volt a célja Peter Hyballa legénységének. Vezetőedzőnk a meccs előtt azt nyilatkozta, hogy a Zsolna elleni meccs után pozitív hangulat uralkodott az öltözőben, a fiúk pedig maximális erőbedobással hajtottak az edzéseken. Csupán két játékosra nem számíthattunk: Tretiakov izomsérülés, Blackman pedig édesapjának tragikus elvesztése miatt maradt ki a keretből. A kezdő tizenegyen ezúttal nem változtatott az edző az egy héttel ezelőttihez képest. A megalapításának 105. évfordulóját ünneplő szeredi csapatot nem sokan kísérték el Nyitrára, de talán ezt nem is bánják annyira, mert a meccsen látottak nem voltak méltók egy szülinapos számára. Nem úgy a mi számunkra! A vezetést már a 7. percben megszereztük, amikor Kone remek labdával kínálta meg az előretolt ékként futballozó Divkovićot, aki védőjét lerázva vette be Penksa hálóját – 0:1. Alig pár perc múlva Huk növelhette volna az előnyünket. Csapatkapitányunk Ronan szöglete után fejelt kapura, a gólvonalon álló Sus azonban nem tette meg nekünk azt a szívességet, hogy a hálóba engedje a labdát. Nem siránkoztunk sokáig, mert a 13. percben jött az újabb találat! Ronan mélynek tűnő indítását már elveszettnek hittük, de Divković lecsapott Djiby Ba röviden haza gurított labdájára, és Penksát megelőzve a hosszú sarokba gurított – 0:2. A két gyors gól megnyugtatta a fiúkat. Magabiztosan járattuk a labdát, vendéglátóinkat pedig nem hagytuk kibontakozni. A 37. percben megfogyatkoztak a hazaiak. Djiby Ba egy Čmelík elleni szabálytalanság után összeszedte második sárgáját is, Kružliak pedig nem felejtette el, hogy korábban egyet már felmutatott neki, és az öltözőbe zavarta. Kalmár majd Vida Kristopher kínálta meg ezután Penksát egy-egy lövéssel, de a csattanó a félidő végére maradt. A ráadás perceiben Michalík Vida Kristopher buktatta, ezért tizenegyest ítélt számunkra a játékvezető, melyet Kalmár értékesített – 0:3.

A második félidő eleje kissé komótosan indult: mi a biztos vezetés tudatában nem rohamoztunk, az emberhátrányban játszó Szered pedig nem tudott mit kezdeni velünk. Aztán az 56. percben mind a 920 jelenlévő nézőnek kikerekedett a szeme. Vida Máté ollózva próbálkozott, Penksa is hiába nyújtózkodott, a végén azonban Sus ismét a gólvonalról mentett, már másodszor a meccsen. Gyönyörű jelenet volt! Máté nem adta fel, nem sokkal később jó negyven méterről próbálta megtréfálni a kapuját őrizetlenül hagyó Penksát, ám pontatlanul célzott. Utána Huk próbálkozott egy fejessel, de a labda ismét csak a hazai hálóőré lett. A 66. percben viszont már ő is tehetetlen volt. Kalmár előbb lőtt egy távoli kapufát, a kipattanó Čmelíkhez került, majd a visszatett labdát Davis közelről a hálóba fejelte – 0:4. „Játszik a DAC!” – zendített rá ekkor a kapu mögött helyet foglaló 529 sárga-kék fanatikus. A DAC pedig valóban játszott, mert újabb és újabb támadásokat indított, de Vida Kristopher ollózó mozdulata és Čmelík jobb oldali próbálkozása sem volt eredményes. Aztán Ronan bombáját hatástalanította tűzszerész módjára Penksa. A kegyelemdöfést pedig negyed órával a vége előtt adtuk meg az újoncnak. Egy kapu előtti kavarodás után a 23. születésnapját ünneplő Čmelík volt eredményes – 0:5. Ez volt Lukáš első bajnoki találata sárga-kék szerelésben. A hátralévő időben még Vida Kristopher előtt adódott két gólszerzési lehetőség, ám ezen a meccsen semmi sem jött neki össze, mert vagy egy védő vagy újfent Penksa megakadályozta őt a góllövésben. Szurkolóink a meccs végén meg is tapsolták az egykor nálunk védő hazai kapust, aki az öt bekapott gól ellenére is csapata legjobbja volt.

Gólarányjavító győzelem Nyitrán! Eltiporta ellenfelét a DAC! Esélyt sem adtak a sárga-kékek az újoncnak! – ehhez hasonló szalagcímekre számítunk a mai találkozó után, és ebben semmi nagyképűség nincs, még akkor sem, ha közel egy órán át emberelőnyben játszottunk. Ezt nemcsak a gólarány, hanem a 0:12-es kapura lövési mutató is igazolja. A mérkőzést panamai játékosunk, Cesar Blackman héten elhunyt édesapja emlékére ajánlották fel a játékosok, és nem is alakulhatott volna szebben az eredmény. Ebben a szezonban másodszor vertük meg 5:0-ra a Szeredet, három egymás elleni meccsen pedig 11:0 az összesített gólarányunk. Idegenben soha korábban még nem nyertünk ilyen arányban. Győzelmünknek köszönhetően egy napig biztosan mi leszünk a másodikak a tabellán. A folytatásban ismét utaznunk kell, húsvét nagyszombatján legtávolabbi ellenfelünk, a Nagymihály otthonában folytathatjuk a pontgyűjtést.

Peter Hyballa (DAC): „Érdekes hét áll mögöttünk. A Zsolna elleni győzelmet követően két nap edzettünk, majd jött a szomorú hír Panamából, hogy Blackman édesapját meggyilkolták. A történtek mindannyiunkat mélyen megdöbbentették. Ami a taktikánkat illeti: az első perctől mi domináltunk. Rögtön az első lehetőségből gólt szereztünk, Divković második találata pedig igazolja, mire jó a letámadás. Kalmár tizenegyesét is szép passz előzte meg. A szünetben elmondtam, próbáljunk meg újabb gólokat szerezni, de ezt ne arrogánsan tegyük, mert az arrogancia ránk nem jellemző. Az 5:0 szép eredmény, ennek ellenére nem ez volt a legjobb teljesítményünk a szezonban. Inkább domináns meccsnek mondanám. Első alkalommal fordult elő, hogy az első tizenöt percben már két góllal vezettünk, majd emberelőnyben játszottunk. Čmelík is betalált a születésnapján, és ez volt az első, hogy végigjátszotta a 90 percet. Védekezésben még kicsit lomha, de igyekszik, és látni rajta, hogy fejlődik.”

Karel Stromšík (Szered): „Gratulálok az ellenfélnek a megérdemelt győzelemhez. Nehéz ilyen találkozó után értékelni, de vannak ilyen meccsek is. A DAC ma mozgásban, agresszivitásban és labdatartásban is fölénk kerekedett, mi pedig nem tudtuk felvenni velük a versenyt. Gyorsaságban és harciasságban is felülmúltak. Nem adhatunk ekkora teret az ellenfelünknek, ha a legjobb hat között játszunk. Gyenge teljesítményt nyújtottunk.”

ŠKF SZERED - FC DAC 1904 0:5 (0:3)

Fortuna Liga, rájátszás, 4. forduló, FC Nyitra stadion, 2019.04.13., 15:00

Játékvezetők: Kružliak - Hancko, Roszbeck