• Sárgalap (86. perc)Mamadou Tounkara
  • Szöglet (88. perc)Igor Žofčák
  • Szabadrúgás (90. perc)Llazaros Rota
  • 90+2.

Véget ért a mérkőzés, megvan a három pont! Szól a Szép volt, fiúk! a vendégszektorból. Három pontot hozott nekünk a húsvéti nyuszi. Reméljük, egy hét múlva is így fogunk örülni, amikor a már bajnok Slovant látjuk vendégül a MOL Arénában. Mára Kiss Balázs köszöni a figyelmüket és kíván kellemes húsvéti ünnepeket)

• 90.

Vida Krisz kínálta meg egy szép lövéssel Kirát. Közben jelzik, hogy két perc lesz a ráadás.

• 90.
    Llazaros Rota szabadrúgást lőtt.
  • 89.

Žofčák szabadját Tounkara bólintása követte, de Jedlička a helyén volt!

• 88.

Egyik pontrúgásból sem alakult ki veszély. Most már csak ki kell húzni kapott gól nélkül a végéig, fiúk!

• 83.
    Marko Divković helyett Christián Herc állt be a játékba.
  • 82.

Úgy látszik, csak panaszkodni kellett a pontatlanságra, és jött is a gól. Bravó!

• 80.

Kalmár Zsolti fejel mellé!

• 78.

GÓÓÓL! Vida Krisztopher megrúgja első tavaszi gólját! Ronan átadását Divković okosan átengedte a jobb helyzetben érkező Krisznek, aki előtt óriási szabad terület nyílt. Ezt ki is használta, és senkitől sem zavartatva bevette Kira kapuját - 0:2

• 78.
    Vida Kristopher András gólt rúgott.
  • 76.

Nagyon sok pontatlan átadás, rossz helyzetfelismerés szemtanúi lehettünk az elmúlt percekben mindkét oldalon.

• 76.
  • 75.

Rota talpalását ítéli szabálytalannak a bíró. Jogosan.

• 73.

Ronan indította Divkovićot, de pontatlan labdáját könnyen megszerezte a védő.

• 71.

A hazaiak mindhárom cserelehetőségüket kihasználták.

• 71.
    Christos Kountouriotis helyett Cheick Alan Diarra állt be a játékba.
  • 70.
    Lukáš Čmelík helyett Martin Bednár állt be a játékba.
  • 68.
  • 67.

Szurkolóink nagyon jól szórakoznak, de még jobb lenne a kedvük, ha újabb gólt rúgnánk. Ronan gyönyörű cselsorozatát láthattuk közben. Élményszámba ment.

• 66.
    Yurii Zakharkiv helyett Mamadou Tounkara állt be a játékba.
  • 65.
    Jozef-Šimon Turík helyett Stanislav Danko állt be a játékba.
  • 63.

55:45 ebben a pillanatban a labdatartási arány, de a lényeg, hogy mi vezetünk egy góllal.

• 61.
    Eric Javier Davis Grajales helyett Ľubomír Šatka állt be a játékba.
  • 61.

Ezt most a sorfal felfogta.

• 61.
    Connor Patrick Ronan szabadrúgást lőtt.
  • 59.

Koštrna lapos löketét védi Kira kapus, közben ismét jó helyről jár nekünk egy pontrúgás.

• 57.

A gólt megelőző szabadrúgásnál Petro kézzel ért bele Kalmár ígéretes továbbításába. Ennek köszönhettük a szabadot, majd a gólt. Petro pedig sárgát kapott a kezezésért.

• 56.

GÓÓÓL! Eric Davis berúgja a szabadot! A lövés megpattant a sorfalon, a labda irányváltoztatására pedig Kira már nem tudott rámozdulni, és a labda a hálóban kötött ki - 0:1

• 56.
    Eric Javier Davis Grajales gólt rúgott.
  • 56.
    Eric Javier Davis Grajales szabadrúgást lőtt.
  • 55.
    Denis Petro sárgalapot kapott.
  • 55.

Žofčák próbálkozott egy gyenge és pontatlan emeléssel.

• 54.

Kalmár remekül vette észre a leshatárról kiufró Divkovićot, a hiba ott történt, hogy ő viszont már túl hosszú labdát adott Vida Krisznek, melyet nem tudott befutni.

• 53.
  • 51.

Kettő a kettőben mehettünk kapura. Čmelík a passz  helyett a lövést választotta, végül csak szöglet lett belőle. Meg ápolás, mert a hazai játékos, Carrillo megérezte az erős löketet.

• 48.

179 néző jött el Nagymihályba, hogy a DAC-nak szurkoljon! Köszönjük.

• 46.

Folytatódik a mérkőzés, csere egyik oldalon sem volt.

• 46.

Itt a szünet.

• 45.
    Igor Žofčák szabadrúgást lőtt.
  • 45.

Az egyik hazai játékos ápolása miatt áll a játék, közben jelzik, hogy két perc lesz a ráadás.

• 43.

A 43. percben járunk, 0:0 az állás. A Nagymihály a héten elbukott a Szlovák Kupa elődöntőjében. Haza pályán kaptak ki a Zsolnától 2:0-ra. Nekünk is vernünk kellene őket, de ehhez a második félidőben összeszedettebb játékra lesz szükség.

• 40.

Érdekes jelenet: Turik az alapvonalon terelgette egyre közelebb a kapuhoz a labdát, aztán Jedlička felkapta előle, de szinte az utolsó pillanatban.

• 38.

Nem volt rossz elképzelés Konétől, ahogy Divković felé passzolt, de Divkónak rövid lett a labda.

• 37.

Nem volt az rossz, csak nem volt ott senki. Davis visszatett labdjájánál már lest lengetett a partjelző.

• 37.
  • 36.

Most mi rúghatunk kecsegtető helyről szabadot.

• 35.

JEDLIČKA! Žofčák végzett el nagyon jó helyről egy szabadrúgást, de kapusunk hatalmasat védett, és megakadályozta, hogy a kapuban kössön ki a labda.

• 35.
  • 33.

Koštrna marad lent a földön és fájdalmasan a temeti a kezébe az arcát. A doktor és a gyúró azonnal a segítségére sietnek.

• 31.

Kira öklözte ki a labdát.

• 31.
  • 28.
  • 28.

Christos lapos lövését kellett szögletre tenyerelnie Jedličkának!

• 25.

Koštrna tizenhatosba ívelt labdáját Vida Krisz tette vissza fejjel a második hullámban érkező Kalmár elé, de egy védő megelőzte Zsoltit.

• 24.

Marhefka játékvezető figyelmezteti Vida Mátét, de hogy miért, arra mi sem jöttünk még rá. Mindenesetre eddig nem villantot lapot a bíró.

• 20.

Divković fejjel tová

• 19.

Davis lábáról csúszik le a beadás.

• 18.

Gólt még nem láttunk, gólhelyzetet viszont már többet is. Nem egy eseménytelen meccs idáig.

• 16.

Žofčák lő mellé! A védelem mögé betett labdát Konénak kellett volna hatástalanítania, de mivel ezt nem tette meg, gólhelyzetbe került a hazai csapatkapitány. Köszönjük meg neki, hogy mellé durrantott!

• 15.

Davis centere Kira ölében kötött ki.

• 14.

Davis vállalt be egy kockázatos cselt hátul, amit talán nem kellett volna, mert majdnem lecsaptak a hazaiak a labdára, de társai szerencsére kisegítétték a panamai védőnket.

• 11.

Az ellentámadást elbénáztuk,

• 10.

Helyzet a másik oldalon! Két védő szorításában is Žofčákhoz került a labda, aki érezte, hogy a túlerő legyőzné őt, ezért inkább kapura rúgta mintegy 30 méterről. Kapufa lett belőle! Óriási szerencsénk volt, hogy nem ment be.

• 8.

A hazai keménymag is üti a dobot ütemesen, de a mi szurkolóink hangosabbak náluk.

• 6.

Most Konénak kellett ott lennie fejben, hogy Petro át ne hámozza magát rajta, de ő is szépen megoldotta a feladatát.

• 5.

Huknak kellett tisztáznia Petro elől, hogy ne legyen baj, de Huk tisztázott, és nem lett baj. Csak bedobás az ellenfélnek. De időközben már mi vezetjük az újabb támadást.

• 3.

ZICCER! Kalmár hozta helyzetbe a teljesen üresen hagyott Vida Kristophert, aki óriási gólhelyzetben nem találta el a kaput!

• 1.

Elkezdődött a meccs. Hajrá DAC!
    A mieink közben a himnuszt éneklik.

• 0.

Felsorakoztak a játékosok a kezdéshez, a vendégszektorban lengnek a zászlók.

• 0.

Úgy látszik, rossz embernél érdeklődött az edzőnk, mert közben mégiscsak beindították az öntözőrendszert. Egyébként nagyon kellemes idő van Nagymihályban, 20 fokot mutat a hőmérő, süt a nap, gyenge szél lengedez. Minden készen áll arra hogy negyed órán belül elkezdődjön a meccs.

• 0.

Peter Hyballa az iránt érdeklődött az előbb az egyik helyi szervezőnél, hogy fogják-e locsolni a füvet, mielőtt elkezdődik a meccs. Nemleges választ kapott, ő pedig kikerekedett szemmel fogadta a feleletet.

• 0.

Egyelőre nem tudjuk, mennyien jöttek el szurkolni csapatunknak, de azt látjuk, hogy hamarosan megtelik a vendégszektor.

• 0.

Nincs változás, ugyanaz a kezdő lép pályára, aki egy hete:
    Jedlička - Davis, Kone, Huk, Koštrna - Vida M., Kalmár, Ronan - Vida K., Divković, Čmelík

A cserék:
    Kucz, Taiwo, Šimčák, Bednár, Šatka, Herc, Bilenkyi

• 0.

Mivel a hazai csapatszínek szintén a sárga és a kék, ezért pályaválasztóként ma az MFK játékosai szerepelnek ebben a szerelésben, mi pedig fekete mezben lépünk pályára. A találkozó 17:00-kor kezdődik. Tartsanak velünk, így biztosan nem maradnak le a mérkőzés egyetlen fontos pillanatáról sem. Hamarosan jövünk a kezdőcsapat ismertetésével.

• 0.

"Száz százalékot kell nyújtani, küzdeni és nem kiengedni. A Nagymihály főleg otthon képes jó futballt játszani" - nyilatkozta a meccs előtt a korábban az  MFK mezében futbaló középpályásunk, Martin Bednár. A mérkőzés részletes előzetese ide kattintva olvasható.

• 0.

A múlt heti, Szered elleni kiütéses győzelmünkkel kivívtuk magunknak a második helyet, a cél nem lehet más, mint hogy ezt ma megerősítsük. Pillanatnyilag így fest a tabella:

• 0.

Köszöntjük a Nagymihály-DAC mérkőzés onlive közvetítésének olvasóit! Egy győzelem és egy vereség a szezonbeli mérlegünk idáig a liga legkeletibb csapata ellen, a Fortuna Liga rájátszásának mai 5. fordulójában pedig azért utazott ilyen sokat a csapat, hogy ez az arány 2:1-re módosuljon a javunkra. A mérkőzéshez jó szórakozást kíván a kommentátor, Kiss Balázs.

AZ FL RÁJÁTSZÁS 5. FORDULÓJÁBAN:

Három pontot hozott a húsvéti nyuszi. Kétgólos győzelemmel térünk haza a keleti portyáról. Az első találat Davis szép szabadrúgásából született, majd Vida Kristopher növelte előnyünket, így mindenki győzelemtől megittasodtan mehet locsolkodni.

A liga legkeletibb csapatának stadionjából ebben a szezonban még nem sikerült a pontrablás, pedig az októberi találkozón előbb mi szereztünk vezetést, a hazaiaknak mégis  megfordították a meccset. Játékosaink már egy nappal korábban elutaztak a helyszínre, hogy legyen idejük kipihenni a hatórás út fáradalmait. A kezdőben az előző két meccshez képest most sem volt változás, ugyanaz a tizenegy játékos futott ki a pályára, mint egy hete a Szered és két hete a Zsolna ellen. Óriási helyzettel kezdtük a meccset. A 3. percben Kalmár ugratta ki a teljesen üresen hagyott Vida Kristophert, aki nem találta el a kaput. Utána a hazaiak előtt adódhatott volna lehetőség a gólszerzésre, de Huknak, majd Konénak is sikerült időben leszerelnie Zakharkivot. A 10. percben összeszorított fogakkal szisszentünk fel, mert vendéglátóink kis híján megszerezték a vezetést. Két védő szorításában Žofčákhoz került a labda, aki érezte, hogy a túlerő legyőzné őt, ezért inkább kapura rúgta mintegy 30 méterről, a laszti pedig a kapufán csattant. A hazai csapatkapitánynak ettől még inkább megjött a támadókedve, mert kicsivel később ismét betalálhatott volna. A védelem mögé betett labdát Konénak kellett volna hatástalanítania, de mivel ezt nem tette meg, Žofčák gólhelyzetbe került. Megköszönhetjük neki, hogy mellé durrantott. Peter Hyballa egyre idegesebben és hangosabban járta be a kispad előtti területet, de ez sem segített sokat, sőt, ismét a Nagymihály rúghatott volna gólt. A 35. percben ismét Žofčák lendítette lövésre a lábát – ezúttal egy szabadrúgást végezhetett el – és Jedlička bravúrjára volt szükség, hogy ne álljunk vesztésre. Mivel hasonló veszélyt nem tudtunk teremteni Kira kapuja előtt, ezért a játékosok gólnélküli első félidő után vonultak be az öltözőbe.

A szünetben egyik edző sem cserélt. Az első lehetőség pedig előttünk adódott. Kettő a kettőben mehettünk kapura. Čmelík a passz helyett azonban a lövést választotta, s végül csak szöglet lett a támadásból. Egy újabb próbálkozás során Kalmár remekül vette észre a leshatárról kiugró Divkovićot, a hiba ott történt, hogy ő viszont már túl hosszú labdát adott Vida Krisznek, melyet nem tudott befutni. Az 55. percben Petro kézzel ért bele Kalmár ígéretes továbbításába. A hazai játékos sárga lapot, mi remek helyről szabadrúgást kaptunk. Davis állt a labda mögé, bemérte, meglőtte és megszerezte a vezetést – 0:1. Kira jó irányban mozdult el, ám a sorfalon irányt változtató labda megtévesztette őt, és nem tudta védeni a lövést. Koštrna lapos próbálkozásánál és Ronan szabadrúgásánál viszont helyén volt a hazaiak hálóőre is megakadályozta, hogy újabb gólnak örülhessünk. Nagyon sok pontatlanság és rossz helyzetfelismerés következett ezután mindkét oldalon. Mikor már panaszkodóra vettük volna a figurát, jött a 78. perc és a második találatunk. Ronan átadását Divković okosan átengedte a jobb helyzetben érkező Vida Kristophernek, aki előtt óriási szabad terület nyílt. Ezt ki is használta, és senkitől sem zavartatva bevette Kira kapuját – 0:2. Ez volt Krisz első tavaszi gólja. Két perccel később Kalmár fejére érkezett egy jó beadás Bednártól, de Zsolti mellé bólintott. A vendégszektorban helyet foglaló 179 DAC-drukker élvezte, hogy két góllal vezetünk, kedvüket pedig csak fokozhatta, hogy közben a Zsolna vesztésre állt hazai pályán. A zemplénieknek már nem futotta többre az erejükből, így a hétközi kupakiesés után újabb kétgólos vereség került a krónikájukba.

Egy győzelem és egy verség volt ebben a szezonban a mérlegünk a Nagymihály ellen, ma azonban sikerült javunkra fordítani az egymás elleni mutatót. Davis és Vida Kristopher találatai újabb három pontot eredményeztek, zsinórban már harmadszor győztünk. Sőt, ezúttal sem rezdült a hálónk, így a legutóbbi három meccsünk gólaránya 8:0. További jó hír, hogy a Zsolna hazai pályán hullajtott pontokat a Szered ellen, s ennek köszönhetően már hat ponttal vezetünk előttük, és stabilan tartjuk a második helyet. Jövő héten azonban az a Slovan lesz a vendégünk, aki már biztos bajnoknak mondhatja magát, és aki még idén nem talált legyőzőre. Legyünk mi az elsők, akik két vállra fektetjük a pozsonyiakat, és töltsük meg a MOL Arénát!

Edzői vélemények:

Peter Hyballa (DAC): „Nehéz meccs volt. Az első félidőben mutatott teljesítményért nagy elismerés jár a Nagymihálynak. 2-3 óriási helyzetük is volt. Hiányzott a gyorsaság a játékunkból és a pálya talaja sem volt a legmegfelelőbb. Az ellentámadásaink jók voltak, de nem eléggé. A szünetben ezért komolyan fel kellett emelnem a hangomat, és a második menet már más képet mutatott. Taktikát váltottunk, a széleken jobban széthúztuk a játékot. Davis góljánál szerencsénk volt, a második találat szép ellentámadásból született. Nem ez volt a legszebb meccsünk, de harcoltunk, és megszereztük a nagyon fontos három pontot. Büszke vagyok a csapatra.”

Anton Šoltis (Nagymihály): „Egyetértek kollégámmal, az első játékrészben jól játszottunk, nagy helyzeteket rontottunk. Más vége is lehetett volna a meccsnek. Szerencsés találattal szerezte meg a vezetést a DAC, mi pedig sok labdát vesztettünk, és nem tudtunk helyzetbe kerülni. Úgy kell folytatnunk a továbbiakban, mint ahogy az első félidőben futballoztunk. Ilyen tempóban kell játszanunk végig. A találkozó előtt olyan érzésem volt, hogy meglehet a győzelem, de ilyen a futball.”

MFK ZEMPLÍN NAGYMIHÁLY - FC DAC 1904 0:2 (0:0)

Fortuna Liga, rájátszás, 5. forduló, MFK Zemplín stadion, 2019.04.20., 17:00

Játékvezetők: Marhefka - Vorel, Bobko