MérkőzésMŠK Zsolna vs FC DAC 1904 Dunaszerdahely
MŠK Zsolna
    >>
Michal Škvarka 90+2.
90+4. perc1 - 2FC DAC 1904 Dunaszerdahely

• 90+4.

Vége, vége, vége! Kezdődhet a megérdemelt ünneplés, mert már biztos, hogy mi zárjuk a második helyen a bajnokságot, és nyáron ismét vár ránk Európa! Mára pedig Kiss Balázs köszöni a figyelmüket, és kíván szép vasárnap estét!

• 90+4.

GÓL! Škvarka szépít a hazaiak részéről. Šatka elpasszolta magát, Škvarka pedig kihasználta a bakit - 1:2

• 90+2.
    Michal Škvarka gólt rúgott.
  • 90+2.

Blackman cselezte magát lövőhelyzetbe, s ha egy kicsivel több erőt visz bele, már három góllal vezetnénk!

• 90+1.
    Kalmár Zsolt helyett Cesar Blackman Camarena állt be a játékba.
  • 90.

Négy percet húz rá a bíró.

• 90.

Európa, Európa! - skandálják kóruban a szurkolóink.

• 90.

A második félidő kevesebb lehetőséggel kecsegtetett, mint az első, de ezt innen már akkor sem illik kiengedni, fiúk!

• 89.

Összefejelnek ketten a középpályán, az egyikük Divković. Mindkét játékoshoz bejut az orvosi stáb.

• 88.
    Eric Javier Davis Grajales szabadrúgást lőtt.
  • 87.
    Jaroslav Mihalík helyett Samuel Suľa állt be a játékba.
  • 84.
    Vida Kristopher András helyett Martin Bednár állt be a játékba.
  • 82.

Határozottabbnak kellett volna lennünk a kapu előtt, akkor talán lehetett volna valami Kalmár, Vida Kristopher és Davis összjátékából.

• 80.

Koštrnát két méterről arcon találja Gerebenits labdája. Nem volt szándékos, de attól még fájhatott nagyon. Kružliak megszakítja a játékot, de Koštrna szerencsére magától meggyógyul.

• 79.
    Connor Patrick Ronan szögletet rúgott.
  • 77.
    Roland Gerebenits helyett Patrik Myslovič állt be a játékba.
  • 76.

Kalmár marad a földön, ápolásra szorul.

• 74.

A szöglet után három az egyben mehettünk volna kapura, Holec azonban remekül olvasta a játékot, és a lelátóra bikázta a labdát, Vida Krisz elől. Centiken múlott, hogy nem a miénk lett a laszti.

• 71.

Herc kitünően fordult le őrzőjéről a pálya közepén, csak a továbbítás nem volt elég pontos a részéről, mert összezárt a zsolnai védelem, és nem enedték, hogy Kalmár helyzetbe kerüljön.

• 69.

Herc nyargalt a leshatárról Koštrna labdájáért, de Králik megelőzte őt.

• 69.
    Ján Bernát helyett Lukáš Jánošík állt be a játékba.
  • 66.

A csere előtt Jedlička bizonytalanságánál izgulhattunk, de vendéglátóink megoldották maguk, mivel Mihalík csúnyán fölé bombázott.

• 66.
    Lukáš Čmelík helyett Christián Herc állt be a játékba.
  • 64.

Kevesebb mint fél óra van hátra a rendes játékidőből, két szép góllal vezetünk. Taktikusan hozni kell a meccset, és meglesz a második hely, ezzel együtt pedig az Európa-liga!

• 60.

Igazán szép akcióból találtunk a hálóba! A feltolódott zsolnaiakat 4 a 3-ban lekontráztuk, Vida Krisz pedig olyan pontosan tálalta a labdát társának, mint egy sváci óra. Remek volt! A vendégszektorban helyet foglaló 300 DAC-drukker nem hiába utazott el Zsolnára!

• 60.
    Michal Škvarka szögletet rúgott.
  • 57.

GÓÓÓL! Kalmár Zsolti, egy gyönyörű kontratámadás végén másodszor is beveszi Holec kapáját! - 0:2

• 57.
    Kalmár Zsolt gólt rúgott.
  • 56.

Aktívabban jött ki a kabinból a Zsolna, egyelőre nem találjuk a ritmust, és a védekezésre összpontosítunk!

• 54.
  • 52.

Kalmár esett el az ellenfél 16-osa előtt. Szerintünk nem önszántából, Kružliak azonban máshogy gondolta. A gyors ellentámadásból megindult a kapunk felé az ellenfél, de lövésig nem jutottak.

• 51.

A hazaiak végezhettek el egy szabadrúgást Mihalík révén, amely azonban elsüvít a kapunk felett.

• 51.
    Jaroslav Mihalík szabadrúgást lőtt.
  • 46.

Folytatódik a mérkőzés.

• 46.

• 46.

Véget ért az első félidő, amely jó játékot és ami még fontosabb, számunkra egygólos vezetést hozott. Szünet következik.

• 44.
    Kristián Vallo sárgalapot kapott.
  • 43.

Kapufa! A végletekig kijátszották a helyzetet a hazaiak, s a végén Bernát közvetlen közelről a bal kapufát találta el.

• 42.

Jedlička közben elérte a 400-as határt, ami azt jelenti, hogy ennyi perce maradt érintetlen a hálója. Bravó!

• 41.

Čmelík ma is rendkívül sokat van játékban. Már csak a passzpontosságán kéne egy kicsit javítania, és igazi ász lenne Hyballa csapatában.

• 39.
    Michal Škvarka szabadrúgást lőtt.
  • 39.

Egy keresztbelőtt labda süvít el Jedlička kapuja előtt. Nem volt érkező ember, ez volt a szerencsénk.

• 37.

Davis szorította ki az oldalvonalnál Vallót úgy, hogy beadása már lecsúszott a lábáról.

• 36.

A hazai csapatkapitány, Škvarka cseni le Kalmár lábáról a labdát, indítását viszont lefüleljük, és ellentámadásba lendülünk.

• 34.

Szusszannak egyet a játékosok, Koštrna ballagott lassan, hogy elvégezze a taccsot.

• 33.
    Branislav Sluka szabadrúgást lőtt.
  • 31.

A Zsolna hétközben elbukta a kupadöntőt, s mivel a 15:00-kor kezdődő Rózsahegy-Slovan a hazaiak győzelmével ért véget, így jelenleg a "šošonok" nincsenek Európa-ligát érő helyen.

• 29.
    Kalmár Zsolt szögletet rúgott.
  • 28.
    Martin Gamboš sárgalapot kapott.
  • 27.

Koštrna centerét Holec kanalazza fel Divković elől!

• 25.

Körbesakkoztuk a hazai 16-ost, de nem jutottunk el lövéshez, majd a kitörő zsolnaiakat csak egy sárga lap árán tudtuk megállítani.

• 25.
    Lukáš Čmelík sárgalapot kapott.
  • 22.

Vida Kristopher kapásból! De mellé, hogy a fene egye meg! Pedig ez is milyen szép volt! Davis félmagas labdáját vágta mellé közelről 10-es számú játékosunk.

• 21.

Izgalmas, tetszetős játékot hozott ez első 20 perc!

• 19.

Vida Krisz kapkodja el a figurát. Most maga akarta befejezni az akciót, de túlságosan alányesett a labdának, nem csoda, hogy fölé jócskán fölé ment.

• 17.

Ronan kapásból! Koštrna készítette le írünknek lövésre a labdát, aki futtában bikázott egy hatalmasat, Holec azonban védte.

• 16.

Folytatódik a remek sorozatunk! Ebben a szezonban az összes idegenbeli meccsen rúgtunk legalább 1 gólt!

• 15.
    Eric Javier Davis Grajales szögletet rúgott.
  • 13.

GÓÓÓL! Gyönyörű akció: Vida Krisz betette a 16-osba, Huk fejjel visszatette azt Kalmárnak, aki ballal durrantott - 0:1

• 13.
  • 13.
  • 11.

Azonnal ellentámadásba lendült a Zsolna, és Bernát lőtt kapura, de Jedlička ezúttal is igazoltA klasszisát! Bravó, Jedla!

• 11.

Betömörült a hazai védelem, Ronan csak bal lábbal tudta kapura tenni a labdát, Holecnet ez a próbálkozás nem tette különösebben próbára.

• 9.

Egy gyenge zsolnai próbálkozást láthattunk, de Mihalík nem tudta megtartani a neki címzett labdát, így hát veszély sem lett az akcióból. Az ellentámadás során Čmelík lövi hátba védőjét.

• 7.

Divković kerül helyzetbe! Kalmár szépen szöktette, az iránnyal sem volt baj, csak Holec kapussal, aki épp ott állt, ahol nem kellett volna.

• 4.

A másik oldalon Škvarka rúgott kapura, akit egészen üresen hagytunk, de Jedlička rajta volt a lövésen.

• 3.

Čmelík próbált meg cseelzni a 16-os vonalán, Gamboš viszont elvette tőle a labdát.

• 1.

Čmelík beadására érkezett volna Vida Kristopher, de Holec is követte a labda útját, a vége pedig egy klasszikus focis karambol lett, szerencsére sérülés nélkül.

• 1.

Kružliak játékvezető jelt adott, elkezdődött a mérkőzés. Hajrá, DAC!

• 0.

Szurkolóink pedig a magyart.

• 0.

Zsolnán elénekelték a szlovák himnuszt.

• 0.

Megszólalt a két szurkolótábor. A miénk a hangosabb, mi nem csoda, hisz nagyjából négyszer annyian vagyunk, mint a hazai B-közép, amely görögtűzzel fogadja a bevonuló csapatokat.

• 0.

Barátságtalan, esős időben hamarosan érkeznek a mai délután főszereplői. Mi sárga-kék színekben, a zsolnai fiatalok fekete mezben lépnek pályára.

• 0.

Névsorolvasást tart a helyi hangosbemondó hölgy, a taps azonban elmarad a hazai szurkolók részéről.

• 0.

Még több mint 20 perc van hátr a kezdő sípszóig, de a vendégszektor már félig megtelt. Ugyanez a stadion többi lelátójáról sajnos nem mondható el.

• 0.

A cseréink: Kucz, Šimčák, Bilenkyi, Taiwo, Herc, Bednár, Blackman

A játékvezetők: Kružliak - Somoláni, Hancko

• 0.

Mindkét edző a 4-3-3-as hadrendet választotta a meccsre. A zsolnaiaknál csak saját nevelésű játékosok lépnek ma pályára:

DAC: Jedlička - Davis, Huk, Šatka, Koštrna - Vida M., Kalmár, Ronan - Vida K., Divković, Čmelík

Zsolna: Holec - Sluka, Králik, Minárik, Vallo - Škvarka, Gamboš, Myslovič - Mihalík, Boženík, Bernát

• 0.

Jaroslav Kentoš, ellenfelünk vezetőedzője csak saját nevelésű játékosokat küld ellenünk hadba a 17:00-kor kezdődő találkozón. Hamarosan jövünk a kezdőcsapatok ismertetésével. Tartsanak velünk, és nem maradnak le a meccs egyetlen fontos mozzanatáról sem.

• 0.

De ráérünk majd számolgatni a meccs végén, egyelőre összpontosítsunk az előttünk álló 90 percre, amely azért is különleges, mert ez lesz a két csapat 50. összecsapása az élvonalban. "A győzelemért megyünk, szeretnénk megerősíteni második helyünket" - nyilatkozta a meccs előtt Christián Herc. A párharc részletes előzetese ide kattintva olvasható.

• 0.

A tét nem kisebb tehát, mint az EL-indulás joga. Ez ma két módon érhető el. Amennyiben a Rózsahegy nem győz a Slovan ellen (ebben az esetben nem számít, mi hogyan játszunk), ill. ha minimum egy pontot szerzünk Zsolnán. Biztos másodikok pedig abban az esetben leszünk, ha győzünk, vagy ha döntetlenezünk, és a Rózsahegy nem veri meg a Slovant. Íme az aktuális tabella:

• 0.

Üdvözöljük a Zsolna-DAC bajnoki mérkőzés online közvetítésének olvasóit! Ennél kellemesebb időben is játszottunk már, de ma ebben a zord májusi hidegben kell megküzdenünk az európai indulás jogáért. Ehhez kívánk jó szurkolást a kommentátor, Kiss Balázs.

AZ FL RÁJÁTSZÁS 7. FORDULÓJÁBAN:

Második hely, klubrekord, Európa Liga! Hirtelen azt sem tudjuk, melyiknek örüljünk jobban! Történelmi tettet hajtottunk végre, Kalmár Zsolt két góljával legyőztük a kizárólag saját neveltjeikkel felálló Zsolnát, ami eldöntötte, hogy az eddigi legmagasabb helyen zárjuk a bajnokságot. Bravó, fiúk!

Határozott céllal utaztunk Zsolnára: végérvényesen eldönteni a második hely sorsát, s ezzel garantálni az Európa Ligában való szereplés jogát. Az előjelek számunkra voltak kedvezőbbek, áprilisban ugyanis nem találtunk legyőzőre, sőt négy meccse a hálónk sem rezzent. Jaroslav Kentoš védencei ezzel ellentétben negatív szériát tudhatnak maguk mögött: négy vesztes mérkőzés és a héten elbukott kupadöntő volt a friss mutatójuk. A kellemesnek erős jóindulattal sem nevezhető májusi időjárás sok nézőt tartott távol a stadiontól, a kilátogatók mégis izgalmas pillanatoknak lehettek szemtanúi. A kitartó eső tetszetős, „fel-alá focit” hozott, mindkét csapat játékában benne volt a gól. Az első próbálkozás a hazaiak előtt adódott, Škvarka kapura lövését azonban magabiztosan fogta Jedlička. A másik oldalon Kalmár szöktette tanárian Divkovićot, a problémát viszont a jól érkező Holec jelentette, aki nem engedte, hogy elgurítsa mellette a labdát. A 11. percben Ronan tette a gyengébb lábára a labdát, ám a zsolnai kapust ez a lövés sem hozta igazán zavarba. Az ellentámadásból Bernát lőtt kapura, eredménytelenül. A 13. percben viszont már nem volt kegyelem: Vida Kristopher ívelt a tizenhatosba, Huk fejjel visszatette Kalmárnak a labdát, aki ballal zúdított a hálóba – 0:1. Ebben a szezonban minden idegenbeli találkozónkon szereztünk legalább egy gólt. Pár perccel ezután Ronan bikázott kapásból Koštrna lekészítése után, de a bombagól ezúttal elmaradt. Vida Krisznek is volt egy kapáslövése, ő azonban nem találta el a kaput. A játékrész hajrájában Bernát hozta ránk a frászt, egy végletekig kijátszott helyzet után azonban csak a jobb kapufát találta telibe.

A második felvonásra is ugyanazok a szereplők futottak ki a pályára, és a látottakban sem volt sok változás. Kalmár igyekezett fazont adni a játékunknak, néha csak elakasztani vagy fellökni tudták a zsolnaiak. Más kérdés, hogy ezekben az esetekben a bíró sípja általában néma maradt. A kereken 300 sárga-kék szurkoló remekül érezte magát a kapu mögötti lelátón, kár, hogy a hazaiak részéről ezúttal sem maradtak el a magyarellenes rigmusok. A félidő elején aktívabbak voltak a hazaiak, de Kalmár újabb találata hamar kedvüket szegte. Az 56. percben négy a háromban vezettünk egy kontrát, amely végén Vida Kristopher tálalt precízen Kalmár elé, aki másodszor is bevette Holec kapuját – 0:2. A fiúk ekkor már tudták, ha taktikusan lehozzák a hátralévő fél órát, meglesz a második hely, és ezzel együtt az Európa Liga. Vendéglátóink fiatal játékosai nem indítottak nagy rohamokat, és nekünk sem kellett megszakadnunk egy újabb gólért. Hyballa közben levette a sokat güriző Čmelíket, helyén pedig Herc jutott szóhoz. A 71. percben épp ő fordult le remekül őrzőjéről, csak a továbbítása nem volt elég pontos, mert a harmadik góljára készülő Kalmár előtt összezártak a védők. Negyed órával a lefújás előtt egy újabb kontrából veszélyeztethettünk volna, Holec azonban remekül olvasta a játékot, és a lelátóra bikázta a labdát a lecsapni kész Vida Kristopher elől. Négyperces hosszabbítást jelzett a negyedik játékvezető, de még erre az időre is maradt látnivaló. Az egyik Blackman cselsorozata, amely majdnem góllal végződött, a másik pedig a hazaiak szépítő találata, amely Švarka nevéhez fűződik – 1:2.

Ötödik mérkőzésünket is megnyertük zsinórban, és ismét ott vagyunk Európában! Az első félidőben Kalmár egy remek lövéssel előnyhöz juttatta csapatunkat, míg a hazaiaknak csak egy kapufára futotta. Térfélcserét követően pedig egy újabb Kalmár-góllal növeltük előnyünket. Škvarka szépítő találata miatt csak azért vagyunk kicsit szomorúak, mert nem sikerült ötre növelnünk a kapott gólok nélküli meccseink számát. Az öröm azonban így is teljes! A helyszínen megállás nélkül buzdító 300 sárga-kék szurkoló, így boldogan kiálthatja bele az éjszakába: Európa, itt vagyunk! Három forduló azonban még így is vár ránk, de ezek eredményeitől függetlenül mindenki készítheti az útlevelét a nyárra. Előtte azonban még töltsük meg a MOL Arénát a jövő héten, hogy a Szered elleni meccsen megköszönjük a fiúknak a klubrekordot jelentő sikert.

Edzői vélemények:

Peter Hyballa (DAC): „Az elején igyekeztünk magasan letámadni az ellenfelet, és az első 30 percben nagyon jól játszottunk. Az egész pályán egy az egy elleni küzdelmeket láthattunk, de a félidő utolsó negyed órájában feljött a Zsolna, és igazi vadnyugati stílusban futballoztunk. Fordulást követően kevésbé voltam elégedett a kontratámadásainkkal, mentálisan viszont erősek voltunk, és elértük a klubrekordot. Erre mindenki nagyon büszke lehet: játékos, alkalmazott, szurkoló egyaránt. Igazán különleges pillanat ez edzői karrieremben, amely eddig leginkább egy szinuszgörbéhez hasonlítható. A német futballszövetségtől érkeztem, korábban korosztályos csapatoknál és kluboknál is megfordultam. Marco Rossitól jó csapatot örököltem, de azóta változtattunk a játékstílusunkon, és néhány játékos is kicserélődött. Nagyon büszke vagyok erre az eredményre, de ez nemcsak az én sikerem, hanem a segítőimé is, az asszisztensektől kezdve a játékosokon át az orvosi stábig. A Zsolna ma kizárólag saját neveltjeivel állt fel, ezzel példát mutatnak mindenki számára. Világi Oszkárnak is ez a hosszútávú célja, de ehhez türelem kell.”

Jaroslav Kentoš (Zsolna): „Aktív futballra számítottunk a DAC-tól, és sikerült is nekik nyomást kifejteniük. A meccs színvonala átlagon felülinek számít a Fortuna Ligában. Az első félórában a vendégek voltak jobbak, szereztek is egy gólt, Bernát pedig csak a kapufát találta el. A második játékrészben már aktívabban játszottunk, Mihalík ki is egyenlíthetett volna, de egy nagyon jó kontra után mégis 0:2 lett az eredmény. A végét már kontroll alatt tartották a dunaszerdahelyiek, és megérdemelten szerezték meg a győzelmet. Nem véletlen a második helyük. Mi a legjobb játékosainkat küldtük pályára azok közül, akik az akadémiánkon nevelkedtek. Az eredménnyel nem vagyok elégedett.”

MŠK ZSOLNA - FC DAC 1904 1:2 (0:1)

Fortuna Liga, rájátszás, 7. forduló, MŠK Zsolna stadion, 2019.05.05., 17:00

Játékvezetők: Kružliak - Somoláni, Hancko