MérkőzésFC DAC 1904 Dunaszerdahely vs ŠKF Szered
    >>
Eric Javier Davis Grajales 56
    >>
Stanislav Bilenkyi 93
90. perc3 - 4ŠKF Szered

• 97.

Véget ért a találkozó, amelyen összesen 7 gól született. Kár, hogy számunra kedvezőtlen elosztásban. Ma kikaptunk, de a második hely így is úgy is megvan. Még két forduló van hátra, buzdítsák akkor is a csapatot, aztán irány Európa! Mára Kiss Balázs köszöni a figyelmüket, és kíván további szép estét!

• 92.

GÓL! Morong áthámozta magát Vida Mátén a sarokban, majd jött a center, melyere Ulrich csapott le, és védhetetlenül a hálóba bikázott az ötös vonaláról - 2:4

• 92.
    Ľubomír Ulrich gólt rúgott.
  • 90.

Hat perc lesz a ráadás.

• 89.

Morongról feledkezett meg a szétszakadt védelmünk, de nagyon. Kalmárnak kellett hátrafutni, hogy megakadályozza a szeredit a gólszerzésben.

• 87.

Kucz sprintelt hatalmasat, hogy menteni tudjon egy hosszú indítás után. Sikerül is neki, és mindezt szabályosan teszi, bravó!

• 85.
    Rudolf Bilas szögletet rúgott.
  • 85.

Hol itt, hol ott marad lent egy szeredi a füvön. Mi ez, ha nem időhúzás, kérem?!

• 83.
    Eric Javier Davis Grajales szögletet rúgott.
  • 82.
    Connor Patrick Ronan szögletet rúgott.
  • 81.
    Cesar Blackman Camarena helyett Stanislav Bilenkyi állt be a játékba.
  • 80.
  • 79.

A közönség rátesz egy lapáttal, mert látja, hogy fárad a Szered, már csak a játékosoknak is a követniük kellene a szurkolókat.

• 76.

A frissen érkezett Ulrich tudott kapura lőni kiszorított helyzetből, de Kucznak ez a labda nem okozott gondot.

• 76.
    Iván Alex helyett Ľubomír Ulrich állt be a játékba.
  • 75.
    Lukáš Čmelík sárgalapot kapott.
  • 75.
  • 74.

Vida Máté majdnem megszerezte első gólját a DAC-ban! De csak majdnem, mert Sus a gólvonalról ment!

• 68.

Kucz hatalmasat védett! Pankarićan egy kontrát követően egymaga vezette rá kapusunkra a labdát, aki most góltól mentette meg a csapatot.

• 67.

Kalmár Zsoltira továbbra is vadásznak a kekszgyáriak.

• 66.

Tüzijáték a szeredi kapu előtt, de nincs gól! Čmelík nyesett túl mélyen a labda alá.

• 65.
    Miloš Lačný helyett Filip Pankarićan állt be a játékba.
  • 65.
  • 64.

Vida Máté vesztett labdát a középpályán, majd Ronan futott hátra védekezni. Szöglet lett belőle.

• 61.

Kalmár, Vida Kristopher és Ronan adogatták egymás közt a labdát majdnem egy percen keresztül, a végén pedig Čmelík lőtt futtából - fölé.

• 59.

Ronan szabadrúgását sokan már a hálóban látták, de csak a kapu mögé vágódott be.

• 57.

Davisnek ez volt az ötödik gólja tavasszal!

• 56.

GÓÓÓL! Eric Davis beteszi a vinklibe - 2:3

• 56.
    Eric Javier Davis Grajales gólt rúgott.
  • 56.
    Eric Javier Davis Grajales büntetőt rúgott.
  • 55.

Vida Kristophert akasztja el a büntetőterületen belül Michalík. Büntetőt rúghatunk!

• 54.

Davis beadása Divković fején csúszik meg, csak nem jó irányba.

• 52.

Aktívabb a játékunk, mint az első játékrész néhány szakaszában, de még mindig két góllal vezetnek a fehér mezesek, az idő pedig fogy.

• 51.

Kalmár találja el a felső lecet 17 méterről!

• 51.

A legtöbb labdával láthatóan Kalmárt keresik társai, de a szerediek aprítják őt, mint a répát.

• 48.

Összeért Michalík és Kalmár bajsza. Egykori játékosunk utánarúgott Zsoltinak, mikor már nem volt nála a labda. Most mindkettő ápolásra szorul.

• 46.

Folytatódik a meccs, a részünkről kettős cserével: Bednár és Herc ment le, Vida Máté és Kalmár pedig fel.

• 46.
    Christián Herc helyett Kalmár Zsolt állt be a játékba.
  • 46.
    Martin Bednár helyett Vida Máté állt be a játékba.
  • 46.

Vége az első félidőnek. 15 perces szünet következik.

• 45.

Kettő perc hosszabbítás következik.

• 44.

Divković emeli át a kapust és vele együtt a kaput is a másik oldalon!

• 43.

GÓL! Újabb találat a szeredi oldalon. Bilas senkitől sem zavartatva adhatta be a labdát a kapu előtt álló Lačnýhoz, akit Kucz sem tudott megakadályozni a gólszerzésben - 1:3

• 43.
    Miloš Lačný gólt rúgott.
  • 42.

Keménykedést hozott az elmúlt három perc, meg sok pontatlanságot mindkét oldalon, de helyzetet egyet sem.

• 39.
    Marko Divković szögletet rúgott.
  • 37.

Špehart állítja meg lesen a játékvezető, az ellentámadásból pedig Vida Kristopher lő centikkel a kapu fölé. Ez is helyzet volt!

• 36.

Davis precíz beadását Divković nem tudta gólra váltani. Ziccer volt a javából!

• 35.
    Aldo Omar Baéz sárgalapot kapott.
  • 34.

Blackman újabb szólója! Most viszont nem volt olyan biztos, hogy magától esett el a végén, mint pár perccel ezelőtt. A kispad - Hyballával az élen - majd felrobban.

• 33.
  • 32.

Lačný bólintott kapura, de újabb szöglet következik.

• 32.
  • 31.

Čmelík jutott el a kapu torkába, ahol leszerelték, és sajnos a végén róla ment ki a labda, így még csak szögletet sem kaptunk.

• 29.
  • 27.

Blackman szólójának láttán emelkedett fel székéből a közönség, de miután áthámozta magát a negyedik emberen, maga csúszott el, és oda lett a tetszetős támadás.

• 25.

Szép akció! Davis beadása Blackmanhez került, aki a lövőpozícióban érkező Ronanhez passzolt. Írünk kapásból bikázta jobbal kapura, de Nwolokor rajta volt a labdán.

• 23.

A félidő felénél járunk, láttunk már három gólt, bár ebből kettőnek nem örültünk. Szolid, de sportszerű játék zajlik a pályán. Az viszont látszik, hogy nem a legerősebb összeállításban játszunk.

• 23.
  • 21.

Kristophernek ez volt a 11. találata ebben a szezonban, ezzel ő a házi gólkirányunk! Bayót előzte meg, aki az őszi szezonban rúgott 10-et.

• 18.

GÓÓÓL! Vida Kristopher szépít! Čmelík rúgta kapura, de az ő lövését még ki tudta ütni a kapus. A kipattanót azonban már nem tudta védeni - 1:2

• 18.
    Vida Kristopher András gólt rúgott.
  • 17.

Erre senki sem számított. Negyedórányi játék után kettővel megy a Szered. De sok van még hátra, és ugye láttunk a héten egy Liverpool-Barcelona meg egy Ajax-Tottenham meccset...

• 16.
  • 13.

GÓL! Špehar már kétgólos. A védelmünk úgy ahogy van, elaludt, és Lačný gólpasszánál csak nézte, ahogy a kapu torkában álló Špeharhoz eljut a labda. A szeredinek pedig ezt kihagyni nehezebb lett volna, mint berúgni  - 0:2

• 13.
    Dino Špehar gólt rúgott.
  • 10.

Vida Kristopher megint túlcifrázta ahelyett, hogy kapura bikázta volna nagyjából a 16-os vonaláról. A lövés így elmaradt és kulcspasszt sem láthattunk.

• 9.

Baez indítása volt hosszú a bal oldalon üresen felejtett Ivánnak. Taccs lett a vége.

• 7.

A kezdeti mélázásból lassan-lassan felébredünk. Egyelőre a bal szárnyunk tűnik aktívabbnak, bár Vida Kristopher épp most rontott el egy ígéretes támadást: túl hosszan tolta meg a labdát, melyre azonnal lecsaptak a fehér mezesek.

• 5.
  • 4.

Ez volt az újonc első gólja ellenünk ebben a szezonban.

• 2.

Čmelík került kecsegtető helyzetbe a másik oldalon, de a kapu elé belőtt labdájára nem érkezett senki, így nincs meg a villámgól utáni villámegyenlítés.

• 1.

GÓL! Nem elírás. Az első percben megszerzi a vezetést az ellenfél. Špehar hét méterről ballal vágta a kapuba a labdát. Kucz sem sem ilyen debütálásról álmodott - 0:1

• 1.
  • 1.

Elkezdődött a mérkőzés, a B-középben sárga-kék színű füstbombák gyúlnak. Hajrá, DAC!

• 0.

Érkeznek a csapatok, és hamarosan a himnusz dallamai is felcsendülnek. Pillanatokon belül útjára indul a labda.

• 0.

Szól a dob, telnek a lelátók, a játékosok melegítenek. Bő fél óra múlva kezdünk, most már ne menjenek messzire.

• 0.

A sípot ma Michal Čiernik fújja. Ez lesz az első mérkőzése az élvonalban. Segítői Andrej Hrmo és Daniel Poláček.

• 0.

Egyelőre kellemes az időjárás, a hőmérséklet 20 fok körül mozog, a MOL Aréna felett viszont vészjósló fekete felhők gyülekeznek. Reméljük, nem szakad ránk az ég. Bár, egyszer már megtörtént, tavaly szeptemberben, épp a Szered ellen. Azt a meccset akkor 5:0-ra nyertük. Ilyen eredménnyel ma is kiegyeznénk. Akár esőben, akár napsütésben.

• 0.

Ellenfelünk kezdője:

Nwolokor - Hučko, Djiby Ba, Michalík, Sus - Bilas, Baez, Iván, Špehar, Morong - Lačný

• 0.

Íme, ebben a felállásban focizunk ma:

Kucz - Davis, Huk, Šatka, Blackman - Bednár, Ronan, Herc - Vida Kristopher, Čmelík, Divković

Cserék: Slančík, Taiwo, Kalmár, Bilenkyi, Koštrna, Vida Máté

• 0.

Mi ma is a szokásos sárga-kék szerelésben játszunk, ellenfelünk pedig fehér mezben fut ki a pályára. Tartsanak velünk, igyekszünk a meccs minden fontos momentumát megosztani Önökkel. Hamarosan jövünk a kezdőcsapat ismertetésével.

• 0.

Peter Hyballa a mérkőzést megelőzően azt nyilatkozta, még gondolkodik, hogy változtasson-e az eddigi felálláson. A párharc részletes előzetese ide kattintva olvasható.

• 0.

Túlizgulni nem kell a mai találkozót, hiszen már az előző fordulóban eldőlt, hogy biztos másodikként zárjuk az idényt, de így is lesz tétje a meccsnek. Ha nyerünk, hatodik győzelmünket is bezsebeljük sorjában, s ilyenre csapatunk történetében még sosem volt példa. Jelenleg így fest a tabella:

• 0.

Üdvözöljük a DAC-Szered mérkőzés online közvetítésének olvasóit! Az FL rájátszás 8. fordulójának mai, Dunaszerdahelyen megrendezett összecsapása 17.00-kor kezdődik. A kommentátor Kiss Balázs.

AZ FL RÁJÁTSZÁS 8. FORDULÓJÁBAN:

Gólgazdag mérkőzésen szenvedtünk vereséget az újonctól. Villámrajtot vett a mérkőzés, mert már az első percben betalált a Szered, később pedig újabb hat gólt láthatott a közel tízezres nézősereg. A győzelmi sorozatunk ugyan megszakadt, de a közönség így is hálás volt a múlt héten megszerzett ezüstért.

Mivel már az előző fordulóban biztossá vált a második helyünk, ezért a fiúk különösebb teher nélkül készülhettek az összecsapásra. Tétje azért így is volt a mérkőzésnek, mert egy újabb győzelem újabb klubrekordot jelenthetett volna, zsinórban hatszor ugyanis még sosem sikerült begyűjtenünk a három pontot. Peter Hyballa is ezt a célt tűzte ki maga és a csapat elé, ám a kezdőben ezúttal azoknak a játékosoknak is helyet adott, akik korábban többnyire csereként léptek pályára. A meccs előtt a távolban villámok cikáztak, a mérkőzés pedig villámgóllal indult, Špehar már az első támadásból betalált: hét méterről lőtt a kapuba – 0:1. Volt, aki a B-középben felszálló sárga-kék füsttől nem is látta az ellenkező oldalon esett találatot, de sajnos nem kellett soká várni a duplázásra, mert Špehar a 13. percben már második gólját ünnepelhette – 0:2. A védelmünk elaludt, és Lačný gólpasszánál csak nézte, ahogy a kapu torkában álló csatárhoz eljut a labda. A szeredinek pedig ezt kihagyni nehezebb lett volna, mint berúgni. Senki nem számított ilyen állásra negyedórányi játék után. Vida Kristopher sem, aki úgy gondolta, itt az ideje tenni valamit az eredményért, és a 18. percben szépített – 1:2. A gólt megelőzően Čmelík rúgott kapura, de lövését még kiütötte Nwolokor, a kipattanót azonban már nem tudta védeni. Vidának ez volt a 11. gólja a szezonban, ezzel vezeti a házi góllövőlistát. A folytatásban Blackman szólói emelték fel székükből a szurkolókat, de hiába hámozta át magát három-négy szeredin is panamai játékosunk, a végén adós maradt a lövéssel vagy a kulcspasszal. Rajta kívül Ronannek volt még egy bődületes bombája, de Nwolokor hárított. A 37. percben Vida Krisz duplázhatott volna, próbálkozása centikkel ment fölé. Két perccel a vége előtt újra arcunkra fagyott a mosoly: Bilas senkitől sem zavartatva adhatta be a labdát a kapu előtt álló Lačnýhoz, akit Kucz sem tudott megakadályozni a gólszerzésben – 1:3. Nem voltunk ott, csak gondoljuk, hogy Hyballa nem irodalmi stílusban beszélgetett a fiúkkal a kabinban.

Hogy az edző sem volt elégedett a látottakkal, azt a szünetben végrehajtott kettős csere is sejtette. Bednár és Herc ment le, Vida Máté és Kalmár pedig fel. Zsolti nagyon aktívan lépett be a mérkőzésbe, a társai szinte minden labdával őt keresték, a szerediek pedig vadásztak rá, és amikor csak tudták, aprították, mint a répát. Játékbeli fölényünknek meg is lett az eredménye, az 56. percben ugyanis Michalík akasztotta el a büntetőterületen belül Vida Kristophert, az első élvonalbeli meccsét fújó Čiernik játékvezető pedig a mészpontra mutatott. Davis állította le a labdát, majd magabiztosan tette azt a jobb vinklibe – 2:3. Ez volt a balhátvédünk ötödik tavaszi találata, ebből négyet pontrúgásból szerzett. Az egygólosra szűkült gólkülönbség felrázta a fiúkat, de a befejezéseknél még mindig sok volt a hiba és a pontatlanság. Čmelík előtt például több góllal kecsegtető lehetőség is adódott, de rendre pontatlanul célzott. Ronan szabadrúgása után sokan már gólt kiáltottak, a labda viszont a kapu mögötti reklámtáblán csattant. A szeredieknek is volt sanszuk újabb gólszerzésre. A 66. percben Pankarićan egy kontra végén maga vezette rá kapusunkra a labdát, de Kucz bravúrral hárított. A 9564 néző ekkor még bízott az egyenlítésben, és erre meg is volt az esély, ám a 74. percben Sus a gólvonalról vágta ki Vida Máté hálóba tartó labdáját. A végéhez közeledve már eléggé szétszakadt a mezőny, egyszer Kucznak kellett levágnia egy sprintet, hogy menteni tudjon a kiugró Morong elől. A vendégek egyébként amikor csak tudták, húzták az időt, amit a lelátók füttyszóval „jutalmaztak“. Pedig volt még hátra néznivaló.  A ráadás perceiben Morong áthámozta magát Vida Mátén a sarokban, majd jött a center, melyet Ulrich bikázott védhetetlenül a hálóba – 2:4. És még mindig nem volt vége, mert az utolsó pillanatban Bilenkyi is feliratkozott a góllövőlistára egy kapáslövéssel – 3:4. Szurkolóink a vereség ellenére is hatalmas tapssal, és egy jelképes ezüst serleggel búcsúztak a fiúktól.

Az első találatnál néhányan talán még el sem foglalták helyüket a lelátón. Történt ugyanis, hogy Špehar találatát követően már az első percben a hálónkban táncolt a labda. A folytatás sem csalt sok mosolyt az arcunkra, mert negyed óra elteltével már kettővel mentek a kekszgyáriak. Utána feljavult a játékunk, és visszajöttünk a meccsbe, melyen még a ráadás pillanataiban is potyogtak a gólok, végül így alakult ki a 3:4-es végeredmény. Most ugyan kikaptunk, de ez sem veszélyeztette a már biztos második helyezésünket. A folytatásban vár még ránk egy rózsahegyi kiruccanó jövő héten szombaton, majd május 24-én, pénteken a Nagymihály elleni zárómeccs, amelyre érdemes lesz időben érkezni, hogy le ne késsünk az ezüstérem méltó megünnepléséről.

Edzői vélemények:

Peter Hyballa (DAC): „Gratulálok a Szerednek a megérdemeltnek mondható győzelemhez. Az első félidőben nem voltunk partiban. Kaptunk két gyors gólt, és bár volt 2-3 helyzetünk is, összességében nagypapa futballt játszottunk. Kettős cserét hajtottam végre a szünetben. A térfélcsere után szerettük volna kihasználni a szabad területeket. 6-7 lehetőségünk is akadt a gólszerzésre, az ellenfél viszont nagyon jól élt a kontratámadásokkal. Ha ilyen hatékonyan használja ki egy csapat a kontrákat, akkor nem lepődhetünk meg ezen az eredményen. Nem tudtuk kellő nyomás alá helyezni őket, és a védelmünk sem állt a helyzet magaslatán. A történelmi siker ezúttal elmaradt, nem sikerült zsinórban hatodszor is győznünk, ezért nincs jó érzésem. Négy helyen is változtattam a kezdőcsapaton, úgy látszik, ez ma nem jött be.”

Karel Stromšík (Szered): „Nagyon boldogok vagyunk, hogy legyőztük a DAC-ot, főleg a korábbi egymás elleni meccsek eredményének ismeretében. Felelőségteljesen készültünk erre az összecsapásra, és tudtuk, hogy nehéz lesz. Dicséret illeti a fiúkat. Nagy munkát végeztek, a taktikát és a harciasságot tekintve is jól teljesítettek. Kibírták a nyomást, és nem adták fel az utolsó percig sem ebben az elképesztő hangulatban lejátszott meccsen.”

FC DAC 1904 - ŠKF SZERED 3:4 (1:3)

Fortuna Liga, rájátszás, 8. forduló, MOL Aréna, 2019.05.11., 17:00

Játékvezetők: Čiernik - Hrmo, Poláček

Nézőszám: 9564

Góllövők: 18. Vida Kritopher, 56. Davis, 93. Bilenkyi, ill. 1., 13. Špehar, 43. Lačný, 92. Ulrich

Sárga lap: 71. Šatka, 75. Čmelík, ill. 35. Baez, 55. Michalík, 94. Sus

DAC: Kucz - Davis, Huk, Šatka, Blackman (81. Bilenkyi) - Bednár (46. Vida Máté), Ronan, Herc (46. Kalmár) - Vida Kristopher, Čmelík, Divković

Szered: Nwolokor - Hučko, Djiby Ba, Michalík, Sus - Bilas, Baez (81. Adekuoroye), Iván (76. Ulrich), Špehar, Morong - Lačný (65. Pankarićan)

Labdatartás: 58% - 42%

Lövések: kapura: 6:7, mellé: 6:3