MérkőzésMFK Rózsahegy vs FC DAC 1904 Dunaszerdahely
MFK Rózsahegy
    >>
Zinedin Mustedanagić 6
90+3. perc1 - 0FC DAC 1904 Dunaszerdahely

• 94.

Ezt ma már nem játszuk tovább! A hazaiak örülhetnek az EL-részvételnek, mi pedig annak, hogy véget ért ez a felejthető összecsapás. Kiss Balázs köszöni a figyelmüket. Szép estét!

• 90+1.
    Zinedin Mustedanagić helyett Tomáš Bobček állt be a játékba.
  • 90.

Három perc ráadás következik.

• 89.
    Tihomir Kostadinov helyett Viktor Jedinák állt be a játékba.
  • 88.

Volt már Vida Máténak olyan lövése, amit ne blokkoltak volna? Most is ez történt. A lepattantó Ronanhez került, ír középpályásunk azonban nem találta el a kaput.

• 86.

Taiwo rázta le a védőjét a jobb szárnyon, majd jött a beadás is laposan. Kár, hogy az érkezők nem találkoztak a labdával.

• 84.

Eddig minden idegenbeli meccsünkön rúgtunk legalább egy gólt ebben a szezonban. Bő öt percünk van rá, hogy ne szakadjon meg ez a sorozatunk.

• 83.
    Štefan Gerec helyett Matej Kochan állt be a játékba.
  • 82.

Ápolás miatt áll a játék, Gerec maradt lent a földön. Még a doktor helyrerakja, a többiek frissítőt vesznek magukhoz.

• 79.

Kilenc emberrel védekezik a Rózsahegy, ezt a falat pedig nem könnyű áttörni. Bilenkyi betett labdájával kezdhettünk volna valamit, ha nem épp az ellenfelet találta volna el vele.

• 79.
    Zinedin Mustedanagić szögletet rúgott.
  • 76.

Taiwo feljött, és beadással vetette észre magát, de sokan nem fognak majd emlékezni erre a centerre, mert saját ember helyett ellenfélhez pattant.

• 74.
    Cesar Blackman Camarena helyett Abdulrahman Taiwo állt be a játékba.
  • 73.
    Ján Maslo sárgalapot kapott.
  • 73.
    Connor Patrick Ronan szabadrúgást lőtt.
  • 72.
  • 71.

Kružliak majdnem gólt fejelt! A szabadrúgásra ő érkezett a legjobban, és fejjel próbálkozott, de Jedlička ezúttal is igazolta, miért nyerte meg a héten a hónap játékosa szavazást.

• 71.
    Zinedin Mustedanagić szabadrúgást lőtt.
  • 70.

Takáč ütközött Konéval a pálya közepén, előbbit kell ápolni a "karambol" után.

• 68.

Valljuk meg, egy éve, mikor 4:0-ra győztünk itt, a mainál sokkal izgalmasabb, szórakoztatóbb meccset láttunk.

• 67.
    Eric Javier Davis Grajales helyett Christián Herc állt be a játékba.
  • 66.
  • 64.

Herc veszi le magáról a megkülönböztető mellényt. Lássuk, ki helyett jön majd fel a pályára.

• 63.

A bal szélen próbálkoztunk kétszer is, de Vida Krisz előbb elcsúszott, majd gyengének bizonyult az őt feltartóztató védővel szemben.

• 60.

1651-en váltottak jegyet a mai mérkőzésre, ebből 265 a vendégszektorban helyet foglaló DAC-drukker.

• 59.

Nem akarunk ünneprontók lenni, de lassan már két jó passznak is örülni tudnánk.

• 55.

Mustedanagič került lövőhelyzetbe az elmélázó védelmünk kiséretében. Hosszú idő után legalább valami kis izgalom a pályán.

• 51.

A vendégszektorból érkező ütemes buzdítás ellenére sem muzsikál most úgy a csapat, mint ahogy azt a szurkolók elvárnák.

• 49.
  • 46.

Folytatódik a mérkőzés. Hajrá, DAC!

• 46.

Véget ért az izgalmasnak nem nagyon nevezhető első félidő.

• 45.

Egy perc hosszabbítás következik.

• 44.

Bilenkyi került helyzetbe, de Macík remekül olvasta a játékot, és útját állta a lövésnek.

• 43.
    Connor Patrick Ronan szögletet rúgott.
  • 42.

Gyömöszöljük, gyömöszöljük előbbre a labdát, de csak egy sarokrúgásig jutottunk.

• 40.

Bele a sorfalba.

• 40.
    Eric Javier Davis Grajales szabadrúgást lőtt.
  • 39.

Šatka egy Zinade-os mozdulattal tartotta lábán a labdát, majd Vida Kristopherhez passzolt, akit hátulról elakasztottak. Nem rossz helyről jön a szabad!

• 38.

Kostdinov próbálkozott a rózsahegyi oldalon, de nem sikerült kellően leszorítania a labdát.

• 36.

Kone fején változtatott irányt a labda a szöglet után. Meleg pillanatok voltak, de mégsem lett belőle gól.

• 36.
  • 34.
  • 34.

Ismét csak Jedlička! Mustedanagić szöglete majdnem becsavarodott a kapunkba.

• 34.
  • 33.

Ronan bomba! Macíknak bizony meggyűl a baja ezzel a lökettel, de sikerült szögletre mentenie.

• 31.

Ronan tette be a tizenhatosba lövésre Bilenkyinek, de blokkolták a próbálkozást. Kicsivel később pedig Davis passzát válthatta volna gólra a nemrég beállt ukrán, de ebbe túl kevés erőtt vitt bele.

• 28.

Jedlička ért le időben Gerec kapura kotort labdájára! Szükségünk volt erre a védésre, különben már 2:0-át mutatna az eredményjelző.

• 28.
    Cesar Blackman Camarena sárgalapot kapott.
  • 27.

Ronan szabadrúgása egyenesen Macík kezében kötött ki.

• 27.
  • 26.
    Marko Divković helyett Stanislav Bilenkyi állt be a játékba.
  • 26.
  • 24.

Blackman tette be centerbe a labdát, de a címzett, Kalmár mellett túl sokan voltak ahhoz, hogy le tudja kezelni azt.

• 23.

Kényelmes, öreguras futballt látunk, mintha egy majálison passzolgatnának egymással a fiúk. Hol a helyzet?

• 22.

Divkovićot kell ápolni, sántítva hagyja el a játékteret, de cserére talán nem lesz szükség.

• 21.

Sikerült sokáig eldugnunk a játékszert, melyet lábról lábra járattunk, de Macíknak nem sok izgulnivalója volt, mivel lövéssel egyik játékosunk sem kínálta meg őt.

• 16.

És akár még fényesebben is süthetett volna számunkra, ha beakad Kalmár imént megeresztett lövése. Zsolti azonban kicsit pontatlanul célzott, és a labda a bal kapufa mellett suhanva hagyta el a pályát.

• 15.

Nagyon gyorsan változik az időjárás itt Liptópban: a meccs előtt még lógott az eső lába, most viszont már süt a nap.

• 13.

Kostadnov nagyon hasznosan játszik a hazaiaknál, nagyon jól találja meg az üres területre befutó társait a labdákkal. A gólpasszt is ő adta, méghozzá sarokkal.

• 11.

A liptói csapatban úgy tűnik, több a kraft, mint bennünk. Bár Vida  Máténak most volt egy lövési kísérlete, de ellenfele hátát találta el a labda a kapu helyett.

• 11.
    Peter Gál-Andrezly szögletet rúgott.
  • 9.

Újabb támadást vezettek a hazaiak, ám ezúttal jóval pontatlanabbak voltak, mint pár perccel korábban.

• 6.

GÓL! Vezet a hazai csapat! Mustedanagićot nem tudtuk feltartóztatni - 1:0

• 6.
    Zinedin Mustedanagić gólt rúgott.
  • 5.

• 5.

Óvatos passzolgatással indul a találkozó, egyelőre csak kóstolgatják egymást az ellenfelek különösebb rohamok nélkül.

• 3.

Ez a 750. meccsünk az élvonalban, illene szép eredménnyel megünnepelnünk.

• 1.

Elkezdődött a mérkőzés, és a magyar himnusz is felcsendült.

• 0.

Érkeznek a játékosok. A hazaiak narancssárga szerelésben, mi sárga kékben. Ezúttal szurkolóink is készültek: a vendégszektorban legfelelül helyet foglalók piros, az alattuk állók fehér, az allsó sorokban elhelyezkedők pedig zöld trikót húztak magukra.

• 0.

Így kezdünk ma:

Jedlička - Davis, Kone, Šatka, Koštrna - Vida Máté, Ronan, Kalmár - Blackman, Vida Kristoper, Divković

• 0.

Tretyakov már egészséges, ez alkalommal viszont Čmelík fog hiányozni, aki a Szered elleni találkozón begyűjtötte 5. sárgáját. Bednár startja is kérdéses, aki hátfájással küszködik. A mérkőzés részletes előzetese ide kattintva olvasható.

• 0.

Igazán izgulnivalónk már ugyan nincs, de reméljük, hogy így is izgalmas meccsnek és sok DAC-gólnak leszünk szemtanúi itt, Liptóban. A második helyünket már nem veheti el tőlünk senki.

• 0.

Üdvözöljük a Fortuna Liga rájátszásának 9. fordulójában megrendezett Rózsahegy-DAC bajnoki mérkőzés online közvetítésének olvasóit! A mérkőzés 17:00-kor kezdődik, mi pedig igyekszünk a lehető legnagybb pontossággal beszámolni annak minden fontos történéséről. A kommentátor Kiss Balázs.

AZ FL RÁJÁTSZÁS 9. FORDULÓJÁBAN:

Felejthető találkozón egygólos vereséget szenvedtünk Rózsahegyen. Egy gyors találat döntötte el a meccset, amely a vendéglátóknak Európa Liga-részvételt jelentett. Ez volt az első idegenbeli találkozó a szezonban, amikor nem sikerült bevennünk az ellenfél kapuját.

A bajnokság számunkra vérre menő izgalmakat már nem tartogatott, az ugyanis két fordulóval korábban eldőlt, hogy a klub történetének legjobb szezonját produkálva a második helyen végzünk az élvonalban. Abban az élvonalban, ahol a szombati volt a 750. mérkőzésünk. Peter Hyballa ezúttal nem számíthatott a sárga lapos eltiltását töltő Čmelíkre, és Bednár játéka is kérdéses volt, Hukot pedig ugyancsak pihentette a mester. Bevonuláskor a vendégszektorban helyet foglaló 265 sárga-kék drukker mezt váltott: a legfelül helyet foglalók piros, az alattuk állók fehér, az alsó sorokban elhelyezkedők pedig zöld trikót húztak magukra. A találkozó óvatos passzolgatással indult, az első pillanatokban csak kóstolgatták egymást a csapatok, a 6. percben mégis megszületett a hazaiak vezető találata. Kostadinov sarokkal hozta helyzetbe a kiválóan bemozduló Mustedanagićot, akivel szemben Jedlička is tehetetlennek bizonyult – 1:0. A folytatás meglehetősen komótos futballt hozott. Kalmárnak ugyan volt két gyenge próbálkozása, de azokat lehet, hogy még az esti összefoglalóba se vágják majd bele a tévések. Nem úgy a másik oldalon Gerec kísérletét, amelyre Jedlička ért le időben. Szükségünk volt a védésre, különben már 2:0-át mutatott volna az eredményjelző. A 26. percben beállt Bilenkyi is helyzetbe került vagy kétszer, de előbb a védelem, majd Macík blokkolta a lövését. A hazaiak hálóőre – legnagyobb bánatunkra –  Ronan távoli bombájánál is védett. Jedlička sem volt rest, a 34. percben Mustedanagić szögleténél volt szükség a kiváló reflexeire. Nem kérdeztük, csak sejtjük, hogy Hyballa sem volt maradéktalanul elégedett az első félidőben látottakkal.

Egyik edző sem élt a csere lehetőségével a szünetben. A csapat pedig a vendégszektorból érkező ütemes buzdítás ellenére sem muzsikált úgy, mint ahogy azt a szurkolók elvárták. Ezúttal 265-en váltottak jegyet a sárga-kékek közül. Az 55. percben Mustedanagič került lövőhelyzetbe az elmélázó védelmünk kíséretében, de nem találta el a kaput. Az ellenfél tizenhatosáig sikerült ugyan eljutnunk, de ott mintha megállt volna a tudományunk. Vida Kristopher kétszer is a bal szélen próbálkozott, ám előbb elcsúszott, majd alulmaradt az őt feltartóztató védővel szemben. Pedig ha ma Krisz betalált volna, szinte biztos, hogy Marco Rossi a szűkebb keretben is számolna vele. De ne rohanjunk ennyire előre, ez majd pár nap múlva kiderül. A 64. percben Hercet is pályára küldte Hyballa, viszont tőle sem láttunk olyan megoldást, melyet visszanézhetnénk az esti összefoglalóban. A 71. percben Kružliak fejelhetett volna gólt. Mustedanagić szabadrúgására ő érkezett a legjobb ütemben, de Jedlička is igazolta, miért nyerte meg a héten a hónap játékosa szavazást. Az utolsó negyed órára az edző Taiwót is pályára küldte, akinek az előző meccseken nem sok játéklehetőség jutott. A hazaiak néha kilenc emberrel védekeztek, nem csoda, hogy nem sikerült áttörnünk ezt a falat.

A rutin és tapasztalat ezúttal felülkerekedett a fiatalságon. Egy hazai kontra után hamar hátrányba kerültünk, s erre a gólra nem tudtunk válaszolni. Próbálkozásaink ugyan voltak, de valami mégis hiányzott ma ahhoz, hogy elégedetten távozzunk Liptóról. Egy forduló van hátra, jövő héten az utolsó fordulóban rendhagyó módon pénteken fogadjuk a nagymihályi csapatot. Előre szólunk, érdemes lesz időben érkezni a MOL Arénába.

Edzői vélemények:

Peter Hyballa (DAC): „Gratulálok a Rózsahegynek, hogy bejutottak az Európa Ligába. Nem ez volt a tervünk, győzni szerettünk volna, és a fair play szellemében akartunk játszani. Kontratámadásból nagyon veszélyesek voltak a hazaiak, és tudtuk, hogy a pontrúgásokat is nagyon jól végzik. Mi szebb focit játszottunk, de a fizikum szempontjából ők voltak a jobbak. Nem voltunk elég hatékonyak. Nincsenek olyan játékosaink, akik befejeznék az akciót. Abban bíztam, hogy Kalmárnak két-három cselt követően elsül a lába. Erősebbek, tapasztaltabbak voltak nálunk. Az utolsó fordulóra, a Nagymihály elleni meccsre kell koncentrálnunk.”

David Holoubek (Rózsahegy): „Köszönöm szépen a gratulációt. A DAC edzőjének nagyon szorítok, ő az, aki a legközelebb áll hozzám a Fortuna Ligában. Harmadikok lettünk, fantasztikus munkát végzett mindenki a klubban az orvosi stáb, a fizioterapeuta, a masszőrök, akik nélkül mindez nem jött volna össze. A siker mindenkit megillet. A mai meccsen futottunk, dolgoztunk, nem kaptunk gólt. 4-5 játékost elvinnék a DAC-ból az Európa Ligára.”

MFK RÓZSAHEGY - FC DAC 1904 1:0 (1:0)

Fortuna Liga, rájátszás, 9. forduló, MFK Rózsahegy, 2019.05.18., 17:00

Játékvezetők: Kráľovič - Štrbo, Bobko