>>
Bögi Ferenc 81
    >>
Jakub Švec 86
90. perc6 - 3FC ŠTK 1914 Somorja
  • 66.
    Alhassan Basiru helyett Bögi Ferenc állt be a játékba.
  • 59.
    Tomáš Méry gólt rúgott.
  • 46.
    Marko Divković helyett Magyar Attila állt be a játékba.
  • 46.
    Abdulrahman Taiwo helyett Szalma Zsolt Dániel állt be a játékba.
  • 46.
    Stanislav Bilenkyi helyett Alhassan Basiru állt be a játékba.
  • 46.
    Lukáš Čmelík helyett Zuberu Sharani állt be a játékba.
  • 46.
    Martin Bednár helyett Ernest Boateng állt be a játékba.
  • 46.
    Vida Máté helyett Jakub Švec állt be a játékba.
  • 46.
    Csóka Dániel helyett Dominik Veselovský állt be a játékba.
  • 46.
    Kristián Koštrna helyett Šimon Dolinský állt be a játékba.
  • 46.
    Milan Šimčák helyett Nagy László állt be a játékba.
  • 46.
    Cesar Blackman Camarena helyett Malý Matúš állt be a játékba.
  • 2.
      hírekElőkészületi mérkőzésen: FC DAC 1904 - FC ŠTK 1914 Šamorín 6:3 (4:2)
      Előkészületi mérkőzésen: FC DAC 1904 - FC ŠTK 1914 Šamorín 6:3 (4:2)
      2019 június 22.Szerző: Krisztián NagyForrás: fcdac.sk
      Felkészülés

Gólzáport hozott a nyári felkészülési időszak első edzőmérkőzése.

Múlt vasárnap kezdte meg csapatunk az új idény előtti felkészülést, amelynek első edzőmérkőzésén ma azt a Somorját látta vendégül, amely pár napja a DAC farmcsapata lett.

Jobban nem is indulhatott volna a járási rangadó, hiszen negyed órányi játék után 3:0-ra vezettünk. A 2. percben Divković lapos beadását Taiwo pofozta közelről a hálóba. A 13. percben Čmelík jutott a védők háta mögé, ívelése Taiwo arcáról pattant a kapuba. Két perc múlva Vida Máté ugratta ki Divkovićot, aki hidegvérrel kihasználta a lehetőségét. Ezt követően a II. ligás vendégek is felbátorodtak, és előbb Pidmuchni (gyönyörű csavarással), majd Pančík révén feljöttek egy gólra. Az első játékrész legvégén egy Divković elleni szabálytalanságért tizenegyeshez jutottunk, amit mai csapatkapitányunk, Koštrna „panenkázott” be, így 4:2-es állásnál vonultak le a csapatok.

A második félidőben a minden idők legfiatalabb tizenegyét küldte pályára Peter Hyballa, aki – Slančík kapus kivételével – teljes sort cserélt. A saját fiataljainkon kívül négy ghánai próbajátékos is megmutathatta magát. Igyekeztek a somorjai fiatalok is, Méry az 59. percben, pár másodperccel pályára lépese után, ismét egy gólra hozta fel a fehéreket. A hajrában azonban beérett a DAC-fölény. Magyar Attila beadása után Bögi első felnőtt mérkőzésén feliratkozott a góllövőlistára, majd Švec távoli lökete kötött ki a jobb alsó sarokban.

A nézők nem unatkozhattak a mai napon, a kilenc találat mellett több szép akciót mutattak a csapatok. A DAC-ban bemutatkozott a 15 éves Szalma, góllal debütált a 17 éves Bögi, és a ghánai fiataloknak is volt néhány ígéretes megmozdulása.

A nyári felkészülési második edzőmérkőzésén holnap 11 órától a lengyel II. ligás Zaglebie Sosnowiec csapatát fogadjuk a MOL Akadémián.

FC DAC 1904 - FC ŠTK 1914 Šamorín 6:3 (4:2)

MOL Akadémia, 1-es számú füves pálya, Dunaszerdahely, 2019. június 22., szombat, 10:30 ó, napos idő, +25°C

Góllövők: 2. Taiwo, 13. Taiwo, 15. Divković, 45. Koštrna (11 m), 81. Bögi, 86. Švec - 25. Pidmuchni, 37. Pančík, 59. Méry

Játékvezetők: Ruc - Štofik, Martiš, 250 néző

DAC: Slančík - Blackman (46. Magyar), Bednár (46. Malý), Csóka (46. Szalma), Šimčák (46. Dolinský) - Koštrna (46. Basiru, 77. Bögi) - M. Vida (46. Veselovský), Bilenkyi (46. Nagy) - Čmelík (46. Sharani), Taiwo (46. Boateng), Divković (46. Švec, 88. Gariba). Edző: Peter Hyballa.

Somorja: Hajdúch - M. Nagy, Pončák, Marič, Mišenko - P. Nagy, Németh - Pidmuchni, Pančík, Fujak - Čunta. Cserék: Veber - Pavlík, Válek, László, Méry, Magyarics, Leginus, Holík. Edző: Branislav Sokoli.