MérkőzésFC Ahmat Groznij vs FC DAC 1904 Dunaszerdahely
    >>
Ablaye Mbengue 53
    >>
Ablaye Mbengue 60
90. perc5 - 1FC DAC 1904 Dunaszerdahely
  • 68.
    Marko Divković helyett Ernest Boateng állt be a játékba.
  • 63.
    Vida Kristopher András helyett Zuberu Sharani állt be a játékba.
  • 63.
    Abdulrahman Taiwo helyett Stanislav Bilenkyi állt be a játékba.
  • 63.
    Martin Jedlička helyett Adrián Slančík állt be a játékba.
  • 60.
    Ablaye Mbengue gólt rúgott.
  • 54.
    Martin Bednár helyett Ľubomír Šatka állt be a játékba.
  • 54.
    Milan Šimčák helyett Jakub Švec állt be a játékba.
Peter Hyballa a Ahmat elleni edzőmérkőzésről

„Bár a végeredmény nem túl hízelgő, el kell ismerni, hogy a Groznij volt a jobb csapat. Úgy gondolom, hogy az első két bekapott gól egyéni hibák után született, de megesik az ilyen. Azoknak a labdarúgóknak is játékperceket kellett biztosítanom, akik a tavalyi idényben kevesebbszer léptek pályára. Jelenleg a védelmünk tengelye még nem állt össze és a labdavesztést követő gyors letámadásunkkor is egy ütemmel mindig lekéstünk. Viszont nekünk nem ma kell csúcsformában lennünk, hanem a Cracovia ellen. Mi is szerezhettünk volna három-négy gólt, de a Groznij sokkal jobb csapat, így reális az 5:1-es vereség” – vélekedik a DAC vezetőedzője, aki kitért a csapat további programjára is. „Ma regeneráció a program, pénteken pedig utazunk az edzőtáborba, ahol idő és lehetőség lesz a játékfilozófiánk megismerésére, fejlesztésére és begyakorlására. A Groznij nem egy szlovák élvonalbeli együttes, de nekünk a Cracoviára és a szezon kezdetére kell alaposan felkészülnünk a telki edzőtábor minden egyes gyakorlásán.”

hírekElőkészületi mérkőzésen: FC Ahmat Groznij - FC DAC 1904 5:1 (2:0)
Előkészületi mérkőzésen: FC Ahmat Groznij - FC DAC 1904 5:1 (2:0)
2019 június 26.Szerző: Krisztián NagyForrás: fcdac.sk
Felkészülés

Az orosz élvonalbeli Groznij a szenegáli Mbengue öt góljával nyerte a mai edzőmeccset. Szépítő találatunkat Kalmár szerezte.

A szlovák (somorja, 6:3) és lengyel (Sosnowiec, 3:2) II. ligás csapatok elleni két hazai edzőmérkőzés után ma a DAC egy sokkal nehezebb akadályba ütközött. A Büki focipályán az orosz élvonal legutóbbi évadjának 8. helyezettjével találkoztunk ma.

A tikkasztó hőségben játszott találkozón Bednár már a 3. percben óriási hibát vétett, amit Mbengue használt ki. A csecsenek szenegáli támadója ma nagyon elemében volt, sajnos a góljai nagy részét könnyedén, pár lépésről lőtt.

A DAC szépítő találatát a második félidő elején Kalmár szerezte, akinek a szabadrúgása Ivanov fején megpattanva kötött ki a hálóban. Mindez a 49. percben történt, de nem sokáig örülhettünk, hiszen Mbengue kilenc perc leforgása alatt megszerezte, harmadik, negyedik, majd ötödik találatát is.

Pénteken Telkibe utazik a csapat, ahol egyhetes edzőtáborozáson vesz részt. Ennek keretén belül további három felkészülési mérkőzés vár a Hyballa-legénységre.

FC Ahmat Groznij - FC DAC 1904 5:1 (2:0)

Büki focipálya, Bük, Magyarország, 2019. június 26., szerda, 17:00 ó, napos, meleg idő, +31°C

Góllövők: 3. Mbengue, 30. Mbengue, 51. Mbengue, 53. Mbengue, 60. Mbengue - 49. Kalmár

Ahmat: Gudiev (77. Melikhov) - Wilker, Nizić, Kaloshin - Utsiev (90. Adamov), Shimanski, Kharin (84. Sadulaev) - Roshi (70. Mitrishev), Berisha (84. Khubulov) - Ivanov (85. Kadyrov) - Mbengue (63. Ponce). Edző: Rashid Rakhimov.

DAC: Jedlička (63. Slančík) - Koštrna, Bednár (54. Šatka), Kone, Šimčák (54. Švec) - Vida M. - Kalmár (79. Veselovský), Vida K. (63. Sharani) - Blackman, Taiwo (63. Bilenkyi), Divković (68. Boateng). Edző: Peter Hyballa.