MérkőzésVasas SC Budapest vs FC DAC 1904 Dunaszerdahely
    >>
Birtalan Botond 77
    >>
Birtalan Botond 86
90. perc2 - 0FC DAC 1904 Dunaszerdahely
  • 46.
    Király Botond helyett Birtalan Botond állt be a játékba.
  • 46.
    Dominik Veselovský helyett Stanislav Bilenkyi állt be a játékba.
  • 46.
    Milan Šimčák helyett Cesar Blackman Camarena állt be a játékba.
Peter Hyballa a Vasas FC elleni felkészülési mérkőzésről

Peter Hyballa: „Szeretnék gratulálni a Vasas csapatának a győzelemhez, mely méltó volt stadionavatójukhoz. Remek lehetőség volt számunkra, hogy a felkészülés során egy ilyen stadionban léphettünk pályára – nem egy kisebb csapat ellen, vidéki helyszínen, hanem egy komolyabb ellenféllel szemben, egy remek stadionban. Helyzetekben gazdag mérkőzés volt, melyet szerencsére sérülés nélkül tudtunk végigjátszani. Kemény edzőtáborozásunk volt Telkiben, több mérkőzést is játszottunk, és elégedett vagyok a csapat jelenlegi felkészültségével. Egy kisebb pihenő vár rájuk hétvégén, hogy rendezzék a gondolataikat. Utána, az utolsó pár napban még készülni fogunk, hogy csütörtöki ellenfelünket le tudjuk győzni. Láthattuk, hogy a helyzetkihasználással még gondjaink vannak, ezért a támadások befejezésében még javulnunk kell.”

hírekFelkészülési mérkőzésen: Vasas FC - FC DAC 1904 2:0 (0:0)
Felkészülési mérkőzésen: Vasas FC - FC DAC 1904 2:0 (0:0)
2019 július 05.Szerző: Klaudia RákóczaForrás: fcdac.sk
FELKÉSZÜLÉS

A magyar másodosztályban szereplő Vasas FC-től 2:0-s vereséget szenvedtünk a budapesti Illovszky Rudolf Stadion avatóján.

A magyarországi edzőtáborozás utolsó két mérkőzését elveszítettük –szerdán a MOL Fehérvár FC-től szenvedtünk 3:1-es vereséget, tegnap pedig a Vasas FC-től kaptunk ki 2:0-ra. Mindkét félidőben rengeteg helyzetet alakítottunk ki, gólra váltani azonban egyiket sem tudtuk. A vendégek mindkét gólját Birtalan szerezte – előbbit tizenegyesből, utóbbit remek egyéni megmozdulásból.

Az első félidő helyzetekben gazdag párharcot hozott. A 14. percben Kalmár indította a bal szélen Vida Kristophert, aki egy csel után hatalmas kapufát lőtt. Nem sokkal később, a 17. percben Ronan próbálkozott távoli lövéssel, a kapus azonban szögletre mentette. A 20. percben Vida Kristopher remekül célozta meg a kapu jobb alsó sarkát, de a védők még bele tudtak érni. A 25. percben a hazai csapat is helyzetbe került – Király egyedül futhatott kapunk felé, Jedlička azonban hárítani tudott. A 34. percben ismét komoly lehetőség adódott előttünk – Ronan a jobb szélen indította Veselovskýt, aki a hazaiak kapusába lőtte a labdát. A 42. percben Balajti került gólhelyzetbe – Šatkáról lefordulva a hosszú sarok mellé lőtt.

47. percben ismét Vida Kristopher előtt adódott hatalmas lehetőség, próbálkozása azonban a kapu fölé szállt. Az 59. percben Kalmár juttatta csapatunkat szabadrúgáshoz, a labdát azonban fölé lőtte. 62. percben Bilenkyi a 16-osban remek ütemben passzolt Divkovićnak, de ez a helyzet is kimaradt. A 71. percben hatalmas helyzetet hagytunk ki – Bilenkyi a kapussal és a védőkkel szemben többször is ziccerbe került, ám ebből sem született gól. A 78. percben a hazaiaknak ítélt a bíró büntetőt, melyet Birtalan értékesített – 0:1. A 79. percben ismét előttünk adódott lehetőség, de Bilenkyi a kapusba lőtt. A 84. percben Kun tolta tovább középen Kalmárnak, de Bősz kapus hárítani tudott. A 88. percben újabb találatot szereztek a hazaiak – Birtalan 22 méterről lőtte ki a bal alsót – 0:2. A 91. percben ismét hatalmas lehetőséget hagyott ki Bilenkyi – a kapus mellett a kapufára lőtt.

Csapatunk legközelebb jövő héten csütörtökön 20:30-kor a MOL Arénában lép majd pályára – az Európa-liga 1. selejtezőkörében a Cracovia Krakkó ellen.

Vasas FC - FC DAC 1904 2:0 (0:0)

Illovszky Rudolf Stadion, Budapest XIII. kerület, Magyarország, 2019. július 5., péntek, 20:30 ó.

Góllövők: Birtalan (78., 88.).

Vasas FC: Rados (46. Szmola, 69. Bősz) – Terbe (46. Viczián), Szilágyi (46. Tóth D.), Tóth B. (46. Hajdú), Lakatos (46. Gál) - Hinora, Kovács (82. Ferenczi), Daróczi (46. Szatmári), Rétyi (46. Tóth) – Balajti (46. Nagy), Király (46. Birtalan). Edző: Szanyó Károly.

DAC: Jedlička - Koštrna, Kružliak (70. Beskorovainyi), Šatka, Šimčák (46. Blackman) - Vida M. - Veselovský (46. Bilenkyi), Ronan (70. Bednár), Kalmár, Vida K. (70. Kun) – Divković (70. Švec). Edző: Peter Hyballa.